TEMAT: Spelnione marzenia Magdy.

Spelnione marzenia Magdy. 30 Gru 2015 18:16 #420200

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Tak Madziu,zima i mróz zawitała do nas :( Ja mieszkam w okolicach Łodzi (centrum)i dziś w dzień było-3 a teraz jest już-7 :jeez:
Rośliny opatuliłam i mam nadzieję że przeżyją :dry:
Dziękuję za życzenia :kiss3: :kiss3:
Pozdrawiam Gosia :)


Zielone okna z estimeble.pl

Spelnione marzenia Magdy. 02 Lut 2016 09:29 #430899

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A co to Magdziu się nie odzywasz ? Opowiedz trochę ,co u Ciebie się dzieje .W sen zimowy chyba nie zapadłaś ,bo już wiosna na horyzoncie .Mnie już chodzi po głowie ,żeby trochę ubranek zdjąć z opatulonych roślin :wink2:.Pozdrawiam :flower1:

Spelnione marzenia Magdy. 03 Lut 2016 22:25 #431547

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Witam Was goraco :flower2:
Przepraszam ale ostatnio jakos malo czasu mam i pomimo juz coraz dluzszego dnia,dla mnie jest stanowczo za krotki :jeez:
Wiosna zbliza sie malymi krokami,ale pogode mam do bani,leje calymi dniami,wiatrzysko hula,ciemno i brzydko :angry: A tak chce mi sie juz slonka,zeby wyjsc na ogrod i wlozyc rece w ziemie :rotfl1:
Roslinki poczuly wyzsza temperature to i startuja juz :)

DSCN0434.jpg

Miodunki juz zaczynaja swoj spektakl.


DSCN0430.jpg

Cebulica syberyjska


DSCN0435.jpg

Dabrowki tez zapaczone na maxa


DSCN0441.jpg

Niektore Pierisy juz otwieraja dzwoneczki


DSCN0366.jpg

Takiego variegatkowego bukszpana sobie sprezentowalam :) Szczegol,ze podczas podrozy polamaly mu sie galazki :cry2:


DSCN0406.jpg

Szkoda mi bylo je wyrzucic,to wlozylam do ziemi z nadzieja,ze sie ukorzenia :whistle:
Załączniki:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2016 22:27 przez Madziara.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, inag1, Gosia352

Spelnione marzenia Magdy. 09 Lut 2016 08:36 #433438

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Madziu zajrzałam z ciekawością, a tu :woohoo: piękna kolekcja roślin :bravo:
Powiem Ci, że jeśli roślinki w donicach dobrze sie mają, to i Ty masz dobrze, możesz sobie przenosić, komponować do woli.
Dobra decyzja.
Kiedy już będziesz pewna zawsze zdążysz wysadzić,
Rozplenica 'Fireworks'i u mnie nie dała rady przezimować w domu, w donicy :( Taak ją sobie kupuję do drugi sezon :silly: bardzo jestem ciekawa, czy da radę na zewnątrz u Ciebie :think: Daj znać oczywiście.

A tak po prawdzie, powiem Ci, co mi zawsze bardziej doświadczeni ogrodnicy powtarzali .... oj ciasno będzie ;) jak to wszystko wyrośnie. A ja na to : dam radę, będę cięła :funnyface:
Za tę wiadomość podziękował(a): Madziara

Spelnione marzenia Magdy. 11 Lut 2016 17:32 #434227

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Witaj Jolu w moich skromnych progach :flower2:
Ja przy Twoim ogrodzie,to wstydze sie pokazywac jakiekolwiek fotki :oops:
Ale fajnie,ze jestes :hug: i przyznam sie bez bicia,ze to Twoj ogrod zainspirowal mnie do powiekszenia kolekcji kulek,to przez Ciebie kupilam sobie bez czarny :rotfl1:
I mamy wiele wspolnego ze soba,bo tez wiecznie dokupuje rosliny,choc wiem,ze juz nie mam gdzie wsadzic :happy:
Nawet nie wiesz,jak mi sie marzy taki duzy ogrod,zebym mogla spelnic wszystkie swoje marzenia roslinne,a teraz niestety zadawalam sie w wiekszosci samymi miniaturami :whistle: Ale i tak ciesze sie,ze mam ten niewielki ogrodek,bo wczesniej byl tylko malenki balkon :jeez:
Jesli chodzi o Fireworks,to naprawde chcialabym zeby dala rade przezimowac.Czytalam na belgijskich forach,ze jednak niektorym dawala rade przez zime,wiec tymbardziej jestem podekscytowana,ze moze jednak uda sie :teach:
Dzisiejsze fotki z ogrodu.
DSCN0481.jpg

Mioduneczka obsypala sie juz cala kwiatuchami.

DSCN0485.jpg

Serduszki juz wylaza.

DSCN0478.jpg

I hosta :woohoo: ,to chyba Wolverine :think: ,reszta jeszcze spi.


DSCN0486.jpg

Lilak Palibin tez juz poczul wiosne.

DSCN0488.jpg

Bez czarny "Eva" tez startuje

DSCN0489.jpg

Krokusiki maja tyle paczusi,ale nie otwieraja sie do konca,bo slonka brak :hammer:

DSCN0491.jpg


DSCN0499.jpg

Skimmia japonska tez czeka na slonko

DSCN0498.jpg

A powojniki maja w nosie brak slonka i pna sie w gore......

Bardzo sie zdziwilam,bo 2 lata temu,na jesieni sadzilam powojnika Patricia an Fretwell,w tamtym roku po prostu znikl,dzisiaj patrze a z ziemi wylaniaja sie pedy :supr3:
Ciesze sie jak male dziecko :dance:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2016 17:33 przez Madziara.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, gosiaczek1977, izy10, Gosia352, gogi_s

Spelnione marzenia Magdy. 11 Lut 2016 17:58 #434237

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2150
  • Otrzymane dziękuję: 1201
:)
Widzę, że u Ciebie Madziu wiosna na całego. Tymczasem u mnie śniegu tyle napadało wczoraj, że dzisiaj wszędzie biało...

pozdrawiam, Gosia :bye:

Spelnione marzenia Magdy. 14 Lut 2016 21:05 #435317

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
:jeez: Witaj Gosiu :flower2:
Oj,nie zazdroszcze tej zimy i sniegu,u mnie od jutra noce tez maja byc na minusie :club2:
A ja zamowilam hosty i chcialam je sadzic do gruntu :jeez: ,niestety,poczekam sobie z sadzeniem :(
W sobote bylo u mnie sucho i slonecznie,mialam zamiar poplewic troche,bo chwastow nawylazilo,ale nawiedzila mnie siostra,a pod wieczor zaczelo znow padac :mad2:
Mam nadzieje,ze w przyszly weekend pogoda dopisze i cos bede mogla zrobic :wink2:
Roze juz przycielam,trawy tez,jeszcze niektore klony musze przyciac i czekam na ta prawdziwa i sloneczna wiosne :whistle:
Na dobranoc kwiatuszek Ciemiernika :flower2:

WP_20160213_003.jpg
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 21:32 przez Madziara.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, gosiaczek1977, Gosia352

Spelnione marzenia Magdy. 14 Lut 2016 21:49 #435344

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Madziu,

warto czekać na Ciebie, bo potrafisz wnieść świeży powiew wiosny!
jesteś dla mnie wzorem do naśladowania w pracowitości i wynajdowaniu bardzo ciekawych połączeń roślinnych!
a rarytasy w Twoim ogrodzie przyciągają jak magnes!
ciemiernik - pokazał piękność swą delikatną!
skimmia variegata - piękna, ale gdzież mojej maleńkiej do Twojej...
pierisy - moje mocno przemrożone tej zimy pewnie nie zakwitną, a u Ciebie szykuje się spektakl kwitnienia :)
bez czarny - może i mi uda się go gdzieś dostać, jest taki niepodobny kolorem do Tych "babcinych" pachnących, które bardzo lubię!
serduszka, hoty już wychodzą? :supr3: moje jeszcze smacznie śpią!
moje zwykłe klemki z B. też czują wiosnę, jednak bardzo się cieszę, że Twój Patricia an Fretwell wraca do żywych :dance:
a dla miodunki i buksa variegaty :bravo:

i życzę Ci w tym nowym roku, byś nadal rozwijała swoją pasję ogrodniczą i zachwycała nas roślinkami!
Za tę wiadomość podziękował(a): Madziara

Spelnione marzenia Magdy. 14 Lut 2016 22:23 #435378

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Gosiu dziekuje Ci bardzo :flower2:
Bez czarny mozna ukorzenic w sierpniu,wiec jezeli nie zdolasz go kupic moge sprubowac ukorzenic pare pedow :teach: Ale na wysadzenie do ogrodu bedzie nadawal sie dopiero w przyszlym roku,na wiosne :wink2:
Popatrz sobie,na spokojnie co u mnie rosnie i pisz smialo na co masz ochote.Niektore rosliny lepiej ukorzenia sie wiosna,inne latem,wiec dobrze by bylo zebym wiedziala wczesniej,co ciachac i ukorzeniac.W tamtym roku pieknie ukorzenialy mi sie Hortensje ogrodowe,oczywiscie wszystkie poszly w swiat,ale jak trzeba,to powtorze zabawe,bo nawet mi sie spodobala :silly: .Jezeli preferujesz bukietowki,mow teraz,bo bede je ciela i wstawie do wody patyczki.W styczniu przewrocila mi sie kratka,na clematisy i polamala czesc bukietowek,wlozylam do wody patyki i maja juz korzonki,tylko,ze te obiecalam juz komus.Ale one dosc szybko puszczaja korzonki,wiec w tym roku moglabys juz je sadzic u siebie :idea1:
Mam sporo bylinek,zurawek,tiarelli,bruner itp.,nawet w doniczce mam odsadzonego Wielosila "Brise De Anjou",jezeli jestes chetna,to wiesz B)
Moge tez sprobowac ukorzenic krzewuszke Monet,pomysl sobie na spokojnie :)
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 22:29 przez Madziara.
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Spelnione marzenia Magdy. 15 Lut 2016 09:28 #435417

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Madziu,
wiesz, że to Ty zaraziłaś mnie miłością do klonów! :kiss3:
sprawiłam sobie późną wiosną palmowego, który mimo harców mojej suni z pieskami- był połamany i żyje, a nawet myśli by pokazać pączki! bardzo podoba mi się u Ciebie klon o takich złotych listkach i jeszcze o takich bardzo czerwonych...
wyobraź sobie, że znalazłam takie, o docelowej wielkości ok 2m i pięknej koronie i chyba zakupię, bo ciekawie się prezentują! a sośnicę - zakupię, bo elegancko u Ciebie komponuje się z otoczeniem!
wyobraź sobie, że mam hebe - takie zwykłe zielone- i mimo przykrycia tylko korzonków przy ziemi, przeżyło te 2 tygodnie z -20 i -30 stopni!
wiem, że to forum jest the best i bardzo życzliwe dla takich początkujących ogrodniczek jak ja :)
a TY jesteś bardzo serdeczna! dziękuję :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Madziara

Spelnione marzenia Magdy. 15 Lut 2016 12:03 #435430

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Madziu,ale ładny ten ciemiernik :woohoo:
Mówisz że już zaczynasz działać na działce ..U mnie jeszcze nic się nie da zrobić bo jest zimno :mad2:
A truskawki tak mi zarosły chwastem że szkoda gadać :whistle: Dodatkowo u nas zaczęły się ferie więc mam gości .. :dance:
:drink1:
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Madziara

Spelnione marzenia Magdy. 15 Lut 2016 13:02 #435442

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Madziu przyszłam się przywitać w Twoim wątku :kiss3: mały ale jaki piękny ten Twój ogródek :bravo: kolory przecudne. Widzę, że u Was już prawdziwa wiosna, może dlatego U Ciebie Hebe przetrwają, ja miałam dwie i niestety mimo kopczykowania i przykrycia odeszły :drool:
Bardzo podobają mi się zdjęcia całego ogrodu z góry, wtedy widać całość ogrodu i ilość pięknych roślin....Gratuluję efektu przebudowy "zdezelowanego" trawnika na tak piękny ogródek :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Madziara

Spelnione marzenia Magdy. 15 Lut 2016 18:00 #435491

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Gosiu ciesze sie,ze zarazilam Cie klonami :rotfl1: Ja jestem nimi zachwycona,mialam czesc jeszcze na balkonie,nigdy mi nie chorowaly,nigdy nie czepialo sie ich robactwo,wiec czego chciec wiecej,jak daja tyle koloru i radosci w ogrodzie :flower2:
Ten klon z limonkowymi listeczkami,to japoniec,nie palmowy i wyobraz sobie,ze i ja na niego chorowalam strasznie dlugo,ale nie moglam go nigdzie dorwac :devil1:.Szkolki w ktorych byl,nie wysylaly za granice :jeez:
Czasem to po nocach mi sie snil i nie dawal spokoju,az w koncu trafilam go u siebie :dance: Z tego co pamietam byl cholernie drogi,ale nie wahalam sie nawet sekundy,tylko gnalam z nim do kasy :rotfl1:
Na jesieni dokupilam sobie kolejne dwa :bravo: i mam ich juz 8 :supr3:
Sosnice bedziesz brala ta wyzsza,czy nizsza :think:
Ja ubolewam strasznie nad tym,ze nie mam miejsca :( ,bo iglaki kocham tak samo,jak i klony :hearts: i moglabym je sadzic wszedzie.
Corci swojej kupilam cudnego,niebieskiego swierka w donicy,do pokoju,na swieta.Po swietach wygladal pieknie,wiec bedzie do posadzenia w ogrodzie.Kupilam tez sobie jodelke Icebreaker,szczepiona na pienku, towarzystwo teraz grzecznie czeka na lepsza pogode,zeby je posadzic :teach:
Szczegol,ze nie wiem,jak i gdzie je upcham :think: :rotfl1:

Gosiu cos tam dzialam,ale nie duzo,bo deszcze ciagle padaja :evil:
Mowisz,ze truskawki Ci chwastami zarosly.Moje truskawki,ktore posadzilam w skrzynkach powylazily mi na zewnatrz i zadomowily sie na sciezce ze zwirkiem :tongue2: ,tak jak chwasty :rotfl1:

Edytko witam Cie i dziekuje serdecznie za tak mile slowa :flower2:
Z ta Hebe,to jest tak,ze w niektorych czesciach Polski zimuje bez najmniejszego problemu,a w innych schodzi po pierwszej zimie.Ja mam dwa,to kolorowe i zielone o duzych,pieknych kwiatach.Kolorowe przetrwalo mrozy bez problemu(okryte),a to zielone ma sie niezbyt dobrze :cry2:
Przytne troche jak zrobi sie cieplej i moze odbije :think:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2016 18:04 przez Madziara.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, gogi_s

Spelnione marzenia Magdy. 16 Lut 2016 17:08 #435838

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Madziu
klona - japońskiego też muszę poszukać :evil: jest piękny!
ale pochwalę Ci się, mam dwie siewki jakiegoś ozdobnego klona, ale poproszę Cię wiosną o rozpoznanie ...
sośnice dzielą się na wysokie i niskie :eek3: myślę, że nawet pani w szkółce nie wie, co ma w sprzedaży :think:
a wiesz, że miałam niebieskiego świerka (w donicy) - to było moje drugie podejście - i padł w sierpniu :mad2: choć dbałam i chuchałam na niego ;) w tym roku też spróbuję - tylko od razu wysadzę go na działce, może się uda (w końcu do trzech razy sztuka ;) )
jodła Icebreaker :bravo: już wiem, że jest piękna! u nas w ogrodniczych to rarytas :whistle:
koniecznie musisz pochwalić się, gdzie posadziłaś iglaki :)
a wiesz, że u mnie kwitną puszkinie - co prawda mam tylko pięć cebulek, ale oko cieszą!!!
a do tego mój kos chyba zakłada rodzinę, bo ptaszki (chwilami z moim to i z 5 ich jest) pięknie śpiewają mi pod oknem (tzn. w sumie nie wiem, czy ten mój to jest pan czy pani)
jak ja uwielbiam wiosnę :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Madziara

Spelnione marzenia Magdy. 16 Lut 2016 18:34 #435882

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Gosiu,z siewkami klonow bedzie ciezko,bo one nie zachowuja cech macierzystych.
Czasem z czerwonego klona,moze wyjsc zupelnie zielony,albo na odwrot.Moze ksztalt lisci cos nam podpowie,bedziemy probowac :wink2:
Sosnice ogolnie sa wysokie,dorastaja do 7,8 metrow(w srodowisku naturalnym nawet do 15 :supr3: ) i maja piramidalny pokroj,ale sa i miniaturowe,taka wlasnie mam "Grune Kugel",ktora ma kulisty pokroj i dorasta max.do 1 metra.
Puszkinia Ci juz kwitnie :woohoo: ,moje dopiero wylaza :P
Kosow i ja mam sporo,pamietam jak przekopywalam ogrod staly sobie kawalek dalej i obserwowaly,nawet nie wiedzialam,ze czekaja na jedzonko.Dopiero jak wychodzilam z ogrodu buszowaly na przekopanym terenie i wyciagaly sobie dzdzownice z ziemi :lol: Lubie sluchac ich spiewu,od stycznia juz mi pieknie spiewaja.
Tutaj jest bardzo duzo slicznych ptaszkow,niektore widzialam pierwszy raz w zyciu,w tamtym roku zagoscil na ogrodzie dzieciol zielony,sliczniutki byl :)
Wiosne tez uwielbiam :hearts: :hearts: :hearts:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2016 18:42 przez Madziara.
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Spelnione marzenia Magdy. 16 Lut 2016 21:03 #435956

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Madziu u Ciebie już prawie wiosna :hearts: :hearts: :hearts:
Cieszę się bo to znaczy że i do mnie niedługo zawita :) dołączam do miłośniczek wiosny :hearts:
ale u mnie ją rozpoczną krokusy i hiacynty przegapiłam zakup ciemierników i ślicznych miłków
które kwitną najwcześniej a cebulowe w grudniu sadzone mam nadzieję że coś z nich zakwitnie
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…

Spelnione marzenia Magdy. 24 Lut 2016 16:19 #438160

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
witam ;)
coś koleżanko zamilkłaś... pewnie i u Ciebie życie pędzi zawrotnym tempem?
u mnie jeszcze wczoraj piątek.. a dziś środa! TGVe przy nim to pikuś..
tak mi się spodobał Twój pełny ciemiernik, że zakupiłam bardzo podobnego, a co!
teraz jeszcze marzą mi się kamelie - podjęłam się eksperymentu przechowania w gruncie i chyba się udało! tylko kilka listków ciemnych ;) niestety, z kwitnienia nici...
już w moim notesie zapisałam nazwę sośnicy, ale chyba się pokuszę na pierwszą lepszą, bo straciłam dla niej głowę!
moje siewkowe kloniki są maleńkie - ale ładnie się wiosną przebarwiają, jednak jeszcze śpią... w sumie to i dobrze, bo za oknem różnie
puszkinie i przebiśniegi dają pokaz na całego, a dziś jeszcze jeden krokus główkę wystawił... wiosna, ach to TY :dance:
coś mi się wydaje, że kupiłaś jakąś ciekawą roślinkę do ogrodu :think:
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2016 16:28 przez gogi_s.

Spelnione marzenia Magdy. 26 Lut 2016 17:21 #438848

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry :bye: Ależ piękna ta Twoja skimia .Tak się nad nią zastanawiam ,bo zimy cieplejsze ,może i u mnie dałaby radę .Nie wiem czy Ci pisałam ,ale ja już ja kiedyś miałam .Dawno temu .Ale ostra zima i brak doświadczenia skazały ją na zagładę .A u mnie teraz trochę bieli i lekki mrozek .Nie ma co marzyć o wiośnie :flower2:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.474 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum