TEMAT: W moim słonecznym ogródku

W moim słonecznym ogródku 22 Kwi 2016 11:03 #459502

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Ewa sasanki sieją się u mnie same, a ponieważ trafić się może coś ciekawego z takiego samosiewu to staram się nie wyrywać za wielu siewek i tak jest ich na jednej rabacie coraz więcej, w ubiegłym roku dokupowałam tylko papageno bo takich nie miałam. Stokrotka pełna też kiedyś u mnie była ze dwa lata a potem zginęła, te narazie niech siedzą jak nie będą chciały rosnąć dłużej to trudno, będzie miejsce no coś innego. :happy4:
Marta sęk w tym że to przyrastanie to trudno obserwować bo w tamtym roku był jeden kwiatek i w tym roku też tylko jeden się pokazał, albo aż jeden bo z całego opakowania - to był mix, w tym roku zakwitł tylko ten. Najwyżej pozostanie beż nazwy najważniejsze żeby chciał kwitnąć co roku. Wkurza Cię plewienie? przecież u Ciebie piasek a co ja mam powiedzieć na tą moją glinę, ale jak tak Ci tej ziemi ubywa to przynajmniej będziesz miała szansę dosypać jakiejś lepszej ziemi do tego swojego piasku.
Cały ten tydzień niby słoneczny ale na dworze zimno i wietrznie, ostatnio prawie wcale nic nie robię w ogródku, bo w poniedziałek uparłam się w to zimno na plewienie to mnie przewiało że wlazł mi taki ból w nogę że ledwo chodziłam. Wczoraj miałam wolne to wybrałam się popołudniu na spacer po pokrzywę na gnojówkę. Oczywiście troszkę poplewiłam bo nie wiem skąd tych chwastów u mnie ciągle tyle rośnie nie nadążam z ich wyrywaniem. Moja kałuża ciągle czeka na ciepły dzień żeby wylać z niej wodę i oczyścić. Żeby tak nie było że całkiem nic nie robię to może na początek kawałek rabatki z nową magnolią Genie i biedronkowym rh, na rabacie jeszcze pusto ale planuję tam jeszcze dosadzić azalie. W poniedziałek wybieram się do Puław więc zajadę do państwa Majewskich.

kwiecie022.jpg

nawet mi się ten rh podoba kwiatki w pąku są mocno różowe a jak rozkwitają to jaśnieją
kwiecie019.jpg


kwiecie020.jpg

Jesienią sadziłam 3 odmiany tulipanów a wyrosły tylko jedne Exotic Emperor, chociaż to i tak nie jest rekord bo z 5 opakowań anemonów Blanda wyrósł aż jeden i do tej pory jeszcze nie zakwitł :happy4:

kwiecie012.jpg

To tegoroczny nabytek Trójlist Grandiflorum

kwiecie004-2.jpg

W żurawkach znalazłam takiego grzybka

kwiecie006.jpg

i reszta kwitnących

kwiecie001.jpg


kwiecie005-2.jpg


kwiecie009.jpg


kwiecie013-2.jpg


kwiecie014.jpg


kwiecie023.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

W moim słonecznym ogródku 22 Kwi 2016 11:28 #459509

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Iwonka, ten grzybek to smardz, zdarzają się w ogrodach korowanych, mój mąż nawet to jadł :silly:
A ten biały kobierzec pod smardzem, to co to za roślina??
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 22 Kwi 2016 11:39 #459514

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Elu tak też przypuszczałam że to może być smardz bo już widziałam je wielu wątkach gdzie rabaty w ogrodach są korowane ale czekałam aż ktoś mi potwierdzi. Mój M też już się pytał jak to się je bo by spróbował skoro one są jadalne ale mój grzybek ma chyba ze 4 cm raptem więc zostaje w ogródku jako ciekawostka.
Ta biała roślinka o którą pytasz to floks śnieżny.

kwiecie095.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

W moim słonecznym ogródku 28 Kwi 2016 22:10 #462771

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witajcie
Widzę że niewiele osób tu zagląda ale w sumie to się nie dziwię bo i ja rzadko tu zaglądam a do tego u Was bywam tylko cichaczem, ale wierzcie mi jak wracam urobiona z pracy to już mi się nic nie chce, a nawet jak mam wolne tak jak dziś to cały wolny czas staram się spędzić w ogrodzie, bo w tym tempie to ja do jesieni tego mojego ogródeczka nie ogarnę. Najwięcej to mam plewienia jak ogarnę jedno miejsce to zaczynam w nowym a zaraz tam chwasty rosną znów tym bardziej że ostatnio i pogoda nie dopisała a jak zimno to robić na dworze się nie chciało. Na szczęście dziś już było słonecznie i w miarę ciepło więc przed południem pojechałam sobie w jedno miejsce i przywiozłam sobie kaczeńca do mojej kałuży. Przy okazji wyjazdu z domu pojechałam zobaczyć co ciekawego jest w moim pobliskim ogrodniczym i upolowałam kilka roślinek

kwiecie025.jpg


kwiecie027.jpg

i azalię wielkokwiatową Satomi

kwiecie029.jpg


śliczne dwie sasanki szkoda że więcej takich ładnych nie było.
Jak wróciłam od razu wzięłam się i wylałam starą wodę z "oczka" nalałam świeżej i wstawiłam roślinki.

kwiecie040-2.jpg

Wyciągnęłam też w końcu moje poidełko - czas najwyższy mam nadzieję że to będzie dobre miejsce

kwiecie038-2.jpg

Potem wyjazd do szkoły, przedszkola zakupy, obiad i znów ogródek. Udało mi się posadzić kilka roślinek, kilka przesadzić a potem jak zwykle plewienie.
Przez tą brzydką i zimną pogodę kwiat mojej magnolii nie zdążył się dobrze rozwinąć a już wypłowiał

kwiecie030.jpg

Zaczyna kwitnąć migdałek

kwiecie035.jpg


kwiecie036.jpg

jagodowiec

kwiecie046-2.jpg


kwiecie041-2.jpg


kwiecie042.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, broja

W moim słonecznym ogródku 28 Kwi 2016 22:27 #462780

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Piękne sasanki upolowałaś Iwonko :hearts: Uwielbiam sasanki kiedy kwitną i pózniej za te ich puchate nasienniki.I jagodowiec mi się podoba i floks śnieżny :whistle: Coraz piękniej się robi.
A ogród powoli ogarniesz,ja chociaż nie pracuję teraz zawodowo i teoretycznie mam dużo wolnego czasu też mam w tym roku nie ogarniam...Wszystko przez tą paskudną pogodę.
Pozdrawiam :)
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 28 Kwi 2016 23:07 #462825

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A już miałam jutro jechać do Twojego sklepu, ale widzę, że wykupiłaś wszystkie dwie sasanki :happy3:
Cierpię ostatnio na koszmarny brak czasu :jeez: , też dziś cały dzień spędziłam w ogrodzie, sadząc, kosząc, przesadzając, pryskając na grzyba i trując mrówki :evil: . O tej porze jestem już denat :tongue2:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 01 Maj 2016 22:01 #463894

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Trzy sasanki! :)
Musiałaś chyba być bardzo spragniona zakupów, skoro w tym sklepie coś kupiłaś ;)
Z chwastami to mam podobnie, ręce opadają, Ty masz wykorowane rabaty, więc idzie ku lepszemu, ja też zamierzam korą się ratować, choć nie lubię pieniędzy na korę wydawać, oj, nie lubię! :lol:
Poidełko fajne, takie z instrukcją ;) dla ptaków :)
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 06 Maj 2016 21:50 #465873

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta nie wykupiłam wszystkich sasanek zostały jeszcze ale już przekwitnięte :happy4: , ale w tym roku biorę się za wysiew papagenek to się z Tobą podzielę. Dzisiaj mój czas spędzony w ogródku to tylko tyle co z Tobą tam pochodziłam i wieczorem posadziłam sadzonki jęczmienia.
Marta dokładnie to cztery sasanki ale tylko dwie dla mnie ;) Jeżdżę do tego sklepu bo ten mam najbliżej, czasem jednak można tam coś trafić, do Lublina to już musiałabym się specjalnie wybierać, ale jak jestem to ogrodniczych nie mijam :) Ja też nie lubię wydawać kasy na korę dlatego zawszę mówię mojemu M żeby zajechał do sklepu i mi kupił :happy4:
Moje kloniki palmowe w takim stadium liści bardzo je lubię, zresztą później też

kwiecie031.jpg


kwiecie033.jpg


kwiecie047-2.jpg


kwiecie049-2.jpg

te listeczki też bardzo lubię

kwiecie043-2.jpg


kwiecie044-2.jpg


kwiecie045.jpg

tulipanowy mix na rabacie wrzosowej

maj016.jpg


maj017.jpg


maj018.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

W moim słonecznym ogródku 06 Maj 2016 21:54 #465876

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czyli chwastom się dziś upiekło :devil1: :devil1:
Ja też nie za dużo zrobiłam, posadziłam tylko wykopane od Ciebie roślinki i musiałam się wziąć za podlewanie :jeez:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 06 Maj 2016 22:03 #465883

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Dokładnie tak i to aż do poniedziałku :angry:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 13 Maj 2016 21:16 #468575

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Dobry wieczór wszystkim którzy tu jeszcze zaglądają.
Dziś i wczoraj udało mi się trochę powalczyć z chwastami, więc część ogródka już wyplewiona, jutro ciąg dalszy. Muszę to wszystko szybko ogarnąć bo za tydzień czeka mnie komunia mojej córy, więc w przyszłym tygodniu za wiele czasu na ogrodowanie nie będzie. Przez te dwa dni udało mi się też wysadzić 90% mojej poczekalni, a troszkę się tego nazbierało bo przyszły roślinki z Bergenii, dostałam kilka roślinek od Edytki :kiss3: , Marta (Markita) :kiss3: kupiła mi kilka traw w Daglezji i też swoimi roślinkami mnie obdarowała, były też takie nie planowane zakupy - kupiłam kolejną azalię tym razem była to Irene Koster. A do poniedziałku czeka u Joli1 przesyłka od Igi.
Kilka wczorajszych zdjęć, na początek bożykwiaty

maj027.jpg


maj029.jpg


maj031.jpg

cebulica

maj026.jpg

bodziszek Renarda

maj030.jpg

kokorycz bladożółta

maj032.jpg

Disporum flavum

maj033.jpg

storczyk

maj034.jpg

pięknie zakwitł kielichowiec

maj037.jpg

Na koniec największa niespodzianka tego roku, szykuje się do kwitnięcia juka nn

maj023.jpg


maj024.jpg

Nie wiem co to za odmiana juki, jak ją kupowałam to pan powiedział że ona tworzy pień i faktycznie tak rośnie a teraz ma zamiar zakwitnąć i teraz zastanawiam się co będzie z nią później, bo przecież juka karolińska zamiera jak przekwitnie, ale za to ma odrosty, a ta nie wytworzyła żadnego odrostu. Może ktoś z Was ma taką jukę i wie o niej coś więcej?
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 15 Maj 2016 20:50 #469456

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ciekawie wyglądają te bożykwiaty :) . Moje juki nie chcą kwitnąć. W ogóle to słabo u mnie rosną, więc nie umiem na ich temat nic powiedzieć :huh: .
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 16 Maj 2016 13:21 #469825

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry imienniczko :)
mam wrażenie, że znam Twoje rabaty, czyżby z innego forum? :)
Z przyjemnością będę zaglądać.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 24 Maj 2016 22:22 #473497

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Edytko bożykwiaty są śliczne i dlatego ostatnio dokupiłam sobie jeszcze dwa :) U mnie juki ładnie kwitły w ubiegłym roku, jak będzie w tym czas pokaże, narazie tylko ta jedna ma pąk, najprawdopodobniej jest to jukka glauca, ale czy na pewno to się okaże jak zakwitnie.
Iwonko witaj w moim ogródku masz rację znasz go już z innego forum. Cieszę się bardzo że pamiętasz i zapraszam częściej.

Nie zaglądam tu zbyt często nie mówiąc już o pisaniu ale czas najwyższy wstawić kilka zdjęć, bo robię w miarę na bieżąco i niedługo się przeterminują, ale wtedy będę też miała co pokazać w zimie.
Na dobranoc kilka ostatnich zdjęć
Arisema amurska

maj052.jpg

żarnowiec płożący

maj059.jpg

kłoski trawki nn

maj061.jpg

żurawka krwista

maj062.jpg

zakwitły moje tegoroczne nabytki, ale azalia Satomi niestety jest pomylona

maj064.jpg

za to Irene Koster się zgadza choć dużo krócej kwitła

maj067.jpg

Kilka ogólnych widoczków

maj044.jpg


maj069.jpg


maj071.jpg


maj074.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa, wxxx-a, broja, dorcia7, Marlenka

W moim słonecznym ogródku 20 Cze 2016 10:15 #482911

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Iwonko ,jak na taki śliczny ogród ,to stanowczo za mało go pokazujesz .Nie powinnaś dopuszczać do tego żeby ludzie go zapomnieli .Więc zaglądaj kobitko częściej i pokazuj swoje śliczności :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona1311

W moim słonecznym ogródku 29 Cze 2016 09:43 #485697

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Ewuniu ja mam ciągle za mało czasu, prowadzenie wątku jakoś nie za bardzo mi tu wychodzi, do tego tyle osób odeszło z Oazy aż nie chce się tu już być, dlatego też postanowiłam zamknąć furtkę do mojego ogrodu.
Bardzo dziękuję wszystkim tym którzy mnie odwiedzali :kiss3:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 29 Cze 2016 10:20 #485711

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Ja odwiedzam i czekam na wieści ogrodowe :)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 29 Cze 2016 10:33 #485717

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
bardzo przykro, że kolejny ogród zawiesza kłódkę :( Do zobaczenia Iwonko :hug:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona1311


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.339 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum