TEMAT: W moim słonecznym ogródku

W moim słonecznym ogródku 15 Mar 2016 10:15 #445250

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
Jakie piękne kępy irysków, a skrzydlinka cudo :dance: , piękną masz wiosnę w ogrodzie, a u nas śnieg :(
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim słonecznym ogródku 15 Mar 2016 21:17 #445481

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dobry wieczór droga imienniczko, cieszę się, że tu do Ciebie zajrzałam, bo wszystko, o czym piszesz i mnie interesuje. Trochę się zmartwiłam, że widać już u ciebie pustynniki, ale cóż, ja nigdy nie miałam do nich ręki i nie doczekałam się ich kwitnienia, nie liczę również na ten rok, choć pustynniki oczywiście mam :unsure: . Iryski te fioletowe oczarowały mnie - są obłędne, czy wiesz może , jaka to odmiana? No i roślinki przywożone z Włoch, coś dla mnie ;) Kocham i Włochy i rośliny, które tam rosną. Że też nie pomyślałam, żeby siostry po rabatkach u sąsiadek przegonić :happy3: . Pozdrawiam gorąco, będę zaglądać z przyjemnością :drink1:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 16 Mar 2016 20:13 #445821

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Jaga no tak zapomniałam że pisałam że mieszkam niedaleko Lublina. Włodawa to nawet nie jest kierunek żadnych moich wyjazdów a tak po cichutku liczyłam na to że mieszkasz gdzieś w miejscu gdzie od czasu do czasu się pojawiam. Szkoda że nie jesteś zmotoryzowana, choć ja mam samochód i jeżdżę to nie lubię za daleko jeździć sama.
Edytko witaj
Widzisz jakoś tak z tym wątkiem wyszło wszystko przez Martę :whistle: Na wiosnę to i ja już czekam z niecierpliwością tych kwiatków jeszcze mało choć i te cieszą. Ale zapewne i u Ciebie już jakieś pierwsze zwiastuny wiosny są?
Iwonko u mnie też wczoraj był śnieg i zniweczył wszystkie moje plany na ten wolny mój dzień. Ale dziś troszkę nadrobiłam. Po pracy udało mi się przekopać i wyplewić 3/4 tunelu - jak dobrze pójdzie jutro skończę i posieję pierwszą rzodkiewkę i sałatę i wygrabiłam kawałek trawnika sianego w ubiegłym roku. Jeszcze ze dwa dni słoneczka i skrzydlinka rozkwitnie. Iryski ładne ale w tym roku mam ich dużo mniej kwitnących z niebieskich tylko jeden.
Iwonko Witaj
miło mi że do mnie zajrzałaś i znalazłaś tu tematy które Cię zainteresowały. Ja z kolei zaglądam do Ciebie ale po cichutku teraz trzeba będzie się ujawnić. Moje pustynniki już coraz większe niedługo pokażą liście, może Twoje mają za mało słońca a może musisz je mocniej podkarmic bo one chyba potrzebują dużo "papu". Te fioletowe iryski to odmiana J.S DIJT. Roślinki z Włoch pierwszy raz przywiozłam sama w 2012r potem 2014 i wtedy już mama wiedziała na co zwracać uwagę i teraz jak tylko coś wpadnie jej w oko to wykopuje i przywozi lub podsyła.
Dziękuję za odwiedziny i również pozdrawiam

marzec023.jpg


marzec024.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, zanetatacz, Marlenka

W moim słonecznym ogródku 18 Mar 2016 12:23 #446365

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
Iryski też już u mnie kwitną :) śliczne są, muszę popatrzeć czy moje pustynniki też już ruszyły. Może wreszcie pogoda się poprawi i będzie można w końcu na dobre zająć się porządkami w ogrodzie.
Miłego dnia :bye:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 20 Mar 2016 19:29 #447222

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2666
  • Otrzymane dziękuję: 17565
Witaj Iwonko. Chciałam zapytać czy jak pustynniki puściły kły to grożą im nocne przymrozki i czym je najlepiej dokarmiać :) Pozdrawiam.
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 21 Mar 2016 22:27 #447704

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witajcie w końcu mamy WIOSNĘ i tę kalendarzową i astronomiczną choć na dworze jeszcze za bardzo tego nie czuć, ale narzekać też nie można bo słoneczko dziś troszkę się pokazało mimo tego iż rano padał deszcz. Dziś żeby zainaugurować sezon pojechałam do mojego pobliskiego ogrodniczego i kupiłam brateczki do donicy i jedną prymulkę.

marzec046.jpg


marzec048.jpg


W ogródku poza posadzeniem prymulki oczywiście nic nie zrobiłam bo jeden dzień wolnego to za mało na ogarnięcie wszystkiego po całym tygodniu pracy. Słoneczko po południu się pokazało to udało mi się zrobić kilka zdjęć. Odkryłam też że miłek amurski Pleniflora żyje a ja myślałam że nie chciał u mnie rosnąć. Mimo słońca na dworze zimno ziemia mokra i zimna dlatego szału w kwitnięciach nie ma więc muszę się zadowolić tym co mam na razie.
skrzydlinka zaczyna kwitnąć
marzec028.jpg

kokorycz aby dotknąć

marzec031.jpg

irysków mniej niż w ubiegłym roku

marzec033.jpg

krokusy

marzec034.jpg


marzec036.jpg


marzec042.jpg

przylaszczka

marzec039.jpg

dereń

marzec040.jpg

Iwonko u mnie irysków w tym roku znacznie mniej kwitnie jedna kępa ma tylko szczypiorki a żółte Danforda wogóle się nie pokazały. Ja też czekam na to zapowiadane ciepło ale kolejne porządki w ogródku to dopiero po świętach.
Marlenko witaj a to mi pytanie zadałaś. Ja nigdy się nie zastanawiałam nad tym czy pustnnikom grożą przymrozki ale jakoś dotąd nic im nie zrobiły. Ja na wszystkie kwity sypię jeden nawóz taki wieloskładnikowy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz, Zuza, Marlenka

W moim słonecznym ogródku 21 Mar 2016 22:36 #447709

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Też dziś wstąpiłam po bratki i stokrotki :P i też posadzenie ich w donicę było moja jedyną aktywnością ogrodową :happy3: . Padało dziś :dazed: ?
Iwonka, te turzyce brązowe od Ciebie, to wymagają cięcia na wiosnę, czy czesania? A może nic ;) , przecież się nie zazielenią :happy3:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 21 Mar 2016 22:42 #447712

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta ano u mnie troszkę padało tak przed południem, ale bardzo krótko. Ja z tymi turzycami nic nie robię, jak widzisz że mają suche źdźbła to możesz spróbować je wyczesać ale one jeszcze młode to tak nie podsychają jak stare kępy. W moim ogrodniczym nie było ładnych stokrotek a na giełdę nie chciało mi się rano wstawać.
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 21 Mar 2016 22:46 #447716

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jeszcze zapomniałam Ci powiedzieć, że kupiłam sobie jakiegoś pustynnika u Kasi na Czechowie :P . Jakiś taki na obrazku było ciemniejszy różowy niż Twoje, ciekawe co wyjdzie :silly: . O ile w ogóle, bo to roślina z kapersa :huh:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 23 Mar 2016 09:28 #448177

  • Keri
  • Keri's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Otrzymane dziękuję: 88
Witam Sąsiadkę :flower1: Piękna wiosna u Ciebie. Widać, że dużo pracy kosztowało Cię założenie tak wielu kolorowych rabat. A oczyszczanie ich po zimie z suchych badyli to męczarnia. Wiem coś o tym, bo mi zajęło to ponad 3 dni :jeez: Za to teraz aż przyjemnie popatrzeć :search:
Pozdrawiam cieplutko, Beata.

Mały,ale doskonały;-) Zapraszam
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 26 Mar 2016 20:54 #449453

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Serdeczne uściski Świąteczne- wiosny w sercu i w ogrodzie pięknej i słonecznej. Niech radość i pogoda ducha nie opuszcza :kiss3:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 26 Mar 2016 21:41 #449478

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Wszyscy twierdzą, że poza Katharine Hodgkin to iryski żyłkowane raczej kiepsko przyrastają i kwitną w kolejnych latach.
U mnie też sporo samych szczypiorków, ale mam zamiar je zasilić czymś ;) po kwitnieniu i powalczyć o te przyszłoroczne kwitnienia, bo to moje ulubione wiosenne cebulkowe. Nie poddam się łatwo :)
A kokorycz leśna czy "odmianowa" ;) ?
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 27 Mar 2016 00:15 #449519

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzę Wam wiosny, wiosny i jeszcze raz wiosny!
Pękających na drzewach pąków,
ziemi, która zaczyna pachnieć i słońca, które nie tylko świeci,
ale wreszcie także grzeje.
Życzę Wam wiosny w życiu codziennym, rodzinnym, w pracy,
na koncie bankowym
ale przede wszystkim życzę Wam wiosny w sercu !!!!
Wesołego Alleluja smacznego jajka i mokrego dyngusa dla wszystkich tu zaglądających.
Kochani na Wasze posty odpowiem już po świętach bo dziś już padam :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, piotrek_ns

W moim słonecznym ogródku 27 Mar 2016 13:41 #449557

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Cześć Iwonko :bye: Życzę Ci pięknych świąt :flower2: Odpoczywaj ile tylko się da.Pogoda cudna,słoneczko świeci i aż chce się żyć.Zrobiłam obchód ogrodu i strasznie mnie korciło żeby pogrzebać w rabatach :whistle: Mam nadzieję,że po świętach ta piękna aura się utrzyma i będzie można szaleć do woli :)
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 30 Mar 2016 09:08 #450355

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta mój żółty pustynnik też był z kapersa a rósł jak szalony teraz jesienią muszę go wykopać i rozsadzić bo już marnieje, siewka jest większa od starego, także i Twój będzie rósł. Ja narazie nie mam kiedy wybrać się do Kasi ciekawa jestem czy w tym roku ma przylaszczki, w tamtym kupiłam różową teraz przydałaby się jeszcze biała.

marzec054.jpg

Witaj Beatko czyżbym miała jeszcze jedną sąsiadkę forumową? :dance: W moim ogródku faktycznie jest trochę pracy ale co się da i w miarę możliwości czasowych wycinam już jesienią, żeby wiosną było mniej - choć wcale tej pracy mniej nie jest. miło mi że podobają Ci się moje nieuporządkowane rabaty, ale jeszcze sporo przeróbek i pracy mnie czeka, mam nadzieję że znajdę na nie czas.

marzec052.jpg


Moniko już po świętach ale bardzo dziękuję za pamięć :hug:

marzec060.jpg

Marta ja też tak słyszałam i co roku sypię iryskom nawóz, a nawet dwa razy dopóki mają szczypiory, w tamtym roku też sypałam ale kwitów jest mniej, może to przez suszę. Oglądałam w Maję w ogrodzie jak była u Piterka oglądać jego iryski i tam powiedzieli że trzeba sypnąć im potasu, więc im sypnę ja też łatwo się nie poddam bo bardzo je lubię, a jesienią będę szukać kolejnych. Ta kokorycz to c. solida George Baker, leśne jeszcze słabo kwitną i jakieś takie leżące na ziemi są.

marzec058.jpg

Jaga witaj dziękuję za życzenia, pogoda rzeczywiście w święta była ładna, wczoraj popadało, pogrzmiało a nawet sypnęło gradem, na szczęście nic nie zniszczyło. Dziś znów słoneczko i zaraz zjem śniadanko i na godzinkę dwie przed pracą wyskoczę do ogródka. Pozdrawiam

marzec051.jpg



marzec049.jpg



marzec056.jpg


marzec059.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10

W moim słonecznym ogródku 30 Mar 2016 10:38 #450374

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zmobilizowałaś mnie do zajrzenia dziś do Kasi :happy3: , zdam relację, co jest ;)
Wyobraź sobie, że przegapiłam wczorajszą burzę :rotfl1: , zostałam siłą odciągnięta od sekatora i wywleczona do kina :tongue2: , a tu taka siurpryza :happy3: . Dopiero na fejsie zobaczyłam, że grad był :dazed:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 30 Mar 2016 13:17 #450408

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
U mnie gradu nie było,ale burza piękna.Po ubiegłorocznej suszy może to zapowiedz normalnego sezonu :think: Fajną masz już wiosenkę,u mnie tylko krokusy i przebiśniegi.Na iryski żyłkowane poluję już od dwóch sezonów i słabo mi to idzie.A skrzydlinka to prawdziwa mała piękność :flower2:
Temat został zablokowany.

W moim słonecznym ogródku 01 Kwi 2016 20:06 #451293

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta i co byłaś u Kasi, ma już coś ciekawego? Ja burzę widziałam przez okno w pracy, wieczorem jak wróciłam do domu to M mówi - Sprawdź sobie rano kwiatki bo grad był. Myślałam że coś zniszczył ale w roślinach strat nie było a podobno u nas było biało od gradowych kulek.
Jaga fajnie by było gdyby ten sezon był normalny bez suszy i ze zrównoważonymi opadami, ale czy to się tak da? Iryski żyłkowane odmian Katherine hodgkin co roku jesienią są w Biedronce, na inne to już trzeba gdzie indziej polować, niebieskie kupiłam jako mieszankę w LM a J.S. Dijt te fioletowe zamawiałam gdzieś w necie, w tym roku też będę szukać kolejnych.

Może ktoś wie jaka to jest odmiana irysków takie wyrosły z miksa?

marzec060-2.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.379 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum