TEMAT: Ogród różą pachnący

Ogród różą pachnący 02 Mar 2018 11:04 #592842

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Kiedyś byłem bardziej sceptycznie nastawiony na rośliny pochodzące z marketów, zwłaszcza z biedry. Po czasie przekonuje się, że ich
jakość nie jest wcale taka zła. Najpierw muszę z mamą pogadać, jak to ona widzi :devil1: Bo nic bez wspólnej dyskusji nie wskóram :P
To teraz pozostaje czekać, aż rzucą rododendrony i lecieć walczyć o dany okaz :rotfl1: :devil1:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród różą pachnący 02 Mar 2018 13:42 #592860

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Pospacerowałam w ogrodzie, róże bardzo ładne...kilka z chęcią bym posadziła. Powojniki w bardzo ładnych kolorach...oj, jak już tęskni się za wiosennymi widokami. Wysiewasz jakieś rośliny?

Ogród różą pachnący 02 Mar 2018 17:28 #592909

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Łatko coś mi umknął Twój jeden wpis. Hibiskus jest odmiany summerific cherry cheesecake. A szukając powojnika Danuta znalazłam taki co się nazywa Ai-Nor i on bardziej przypomina mojego, tylko że mój raczej nie wielkokwiatowy i ma podwójny rząd płatków, ale zobaczymy w tym roku jak go podkarmię i odchwaszczę.
Co do bożegokwiata to rośnie sobie sam bez jakiegokolwiek wsparcia na dodatek przy wielgachnej hoście która go całkowicie zakrywa jak już rozwinie się w pełni. Po posadzeniu go w ogóle o nim zapomniała heh aż się zastanawiałam w kolejnym roku co to za liście mi wychodzą i nie mogłam skojarzyć, dopiero jak zakwitł to sobie o nim przypomniałam. Tak że jak większość moich roślin musi radzić sobie sam i często niestety cierpi na suchoty ale jakoś daje radę. Rośnie na północno-wschodniej wystawie słońca ma może do godz 10-tej i w ziemi raczej kwaśnej bo razem z rododendronami i hortensjami.
Tu wisać mojego suchotnika, po przekwitnięciu zakryty jest w całości liśćmi hosty. A z ziemi wyłazi koperek :)
IMG_1112.jpg


Rany dopiero teraz pisząc na forum uświadamiam sobie jak ciężko mają ze mną te roślinki, taike zaniedbane i skazane na siebie...

Aszko mój hibiskus też traci pąki, często a to wiatr a to dzieci, koty i wszystkie inne nieszczęścia się do tego przyczyniają, ale kwiaty są tak duże że wystarczą 4 by zakryć roślinę :) fajnie że kwitnie długo, jedne kwiaty przekwitają drugie się otwierają. U mnie oczywiście na zimę niczym nie przykryty, zobaczymy jak przetrzymał te mrozy.Badyle mu uschły ale od ziemi jeszcze zielone więc żyje.
broja u mnie w biedrze zawsze tylko jeden gatunek tyn chyba najpospolitszy Purpureum Grandiflorum mam już takie 2. Coś dla Michała ta odmiana na prawdę szybko rośnie i jest piękna i zdrowa , żadnej roboty z nimi nie mam poza podsypaniem nawozu na wiosnę. Może w tym roku będzie inaczej.
zeberko dziękuję. Trzymam kciuki by wszystko zimę przetrzymało. No chwasty może wybić. U mnie jeszcze liczę na mniejszą ilość kleszczy bo mam za płotem dziki park i czasem coś się przyczepi :/

Michał moje doświadczenie mówi że żaden kupiony w biedronce klematis nie był tym którym miał być tak samo róże w castoramie. Teraz kupuję tylko rośliny już kwitnące lub ze sprawdzonych szkółek. Choć w przypadku róż to już tylko ze szkółek bo człowiek się napatrzy i już robi przedsprzedaż. W tym roku znowu zdefraudowałam znaczną ilość domowego budżetu :devil1:
Aniu96 w tym roku wysiewam wprost do gruntu smagliczkę. W tamtym roku też wysiałam i bardzo mi się spodobała. Kwitła cały czas i pięknie pachniała. Poza tym w tym roku na warzywniku powstanie też kwiatownik czy kwiaty typowo do wazonu. Często obdarowuję kwiatami znajomych więc w tym roku po prostu w grządkach będą rosły mieczyki, lilie, cynie i może jakieś jeszcze inne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96, Łatka, zanetatacz, Kasionek, CHI, zeberka363

Ogród różą pachnący 02 Mar 2018 18:36 #592931

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Smagliczki zazdroszczę, pasuje na rabatach z różami. Szkoda że takich roślin nie mogę wysiać, często blisko rabaty ryją myszowate...niszczą sadzonki.
Clematisy z marketu, też wiem nie zgadzają się z opisem...zakup w ciemno, ale jakie ładne kolory się trafiają...w tym roku też się połakomię ;)
Bożykwiat ślicznie Ci kwitnie :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 02 Mar 2018 21:22 #592996

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
Ilono, dzięki wielkie za podnoszące na duchu uwagi o bożykwiecie. Zobaczymy, czy mój obdarzony równą wolą życia. Widzę,że możemy sobie rączki podać w wielu sprawach, moje rośliny też bywają porzucone tygodniami. A na wsi doglądane z doskoku tak zwanego.
Jeśli oglądałaś moje późnoletnie zdjęcia, może zauważyłaś, że też mam Cherry Pie (Summerific to raczej nazwa linii odmian), Twój wydaje mi się mocniejszy w kolorze. Może to kwestia elektroniki. Piękne są, prawda? Czy dobrze czytam, że część naziemna nie całkiem Ci obumiera na zimę? :supr3: :supr3: :supr3:
Moje hibiskusy błotne przysypuję lekko korą i przykrywam stroiszem, ale robię tak z prawie całością rabat bylinowych.
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2018 23:19 przez Łatka.

Ogród różą pachnący 02 Mar 2018 22:54 #593017

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Aniu mój ogród został porzucony na cały sezon aż do nowego roku, z powodu mojego zaciążenia :happy4:
a że mąż omija go szerokim łukiem nic nie było w nim robione, nawet trawa niespecjalnie koszona. Wystarczyło mi jak raz mąż skosił i jako całkowity laik ogrodowy poleciał po wszystkim :club2: , tak więc w myśl powiedzenia gdzie ogrodników sześć tam nic nie rośnie - wszyscy mają zakaz dziubania w ogrodzie.
Co do hibiskusa to Twój ma więcej różu na płatkach, mój prawie biały poza środkiem, może to kwestia miejscówki lub nawozów. No i mój nie zasycha do samej ziemi, choć potem i tak wszystko ścinam
Tak to wygląda

s.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Łatka, zanetatacz

Ogród różą pachnący 03 Mar 2018 10:44 #593062

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Sam też wolę kupować w szkółkach ale jakość roślin z biedry też nie jest zła ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

Ogród różą pachnący 03 Mar 2018 18:18 #593195

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
Witam właścicielkę pięknego ogrodu. Bardzo lubię Rododendrony. Próbuje zaprzyjaźnić się z różami ale jakoś kiepsko mi idzie. Na razie mają żółtą kartkę za ostatni sezon oprócz pomponelli która trzymała się dzielnie i nie chorowała.
Pozdrawiam

Ogród różą pachnący 04 Mar 2018 17:24 #593493

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Witam , wspaniały ogród a róż zazdroszczę. :thanks: Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 13:35 #594483

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Wiosna tuż, tuż... :flower2:





Hiacynty lekko dostały od mrozu





Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2018 19:36 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, CHI, zeberka363

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 14:10 #594487

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Pięknie się zapowiada!
Róże już przycięłaś? Na jakiej długości? Moje na razie mają lekko zgrubiałe pączki.
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 18:49 #594534

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
jeszcze nie cięłam. Pąki były już grubaśne i listki zaczęły wychodzić przed tymi mrozami, poczekam jeszcze z tydzień i zobaczę czy się coś zmienia czy jednak zamarły. Są róże które już ruszyły ale są i takie które wciąż śpią.
Co do cięcia to tnę różnie. Angielki tnę jak najmniej i pnące tak samo, jedynie kosmetyczno-korekcyjne cięcia. Rabatówki nad ok 2-3 oczkiem ok 30-40 cm od ziemi.Wielkokwiatowe podobnie, nie lubię drapaków :)
Historyczne i naturalne rosną swobodnie :) wycinam tylko martwe pędy lub takie co mi "nie pasują"

Powojniki już przycięłam.
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2018 18:50 przez Ilona.
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 20:16 #594560

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Serio u Ciebie jest już tak wiosennie :supr3:

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 20:26 #594569

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
serio, serio... :tongue1:

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 20:46 #594578

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
O matko, to wiosna na całego :hearts: Miło popatrzeć :hug:

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 21:01 #594585

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
ale jeszcze jest bardzo mokro, próbowałam dziś coś poczyścić bo chwasty rosną u mnie niezależnie od pogody, ale nie bardzo mi szło.
ale jest nadzieja w zapowiadanych prognozach że poniżej 5 w dzień to już nie będzie (o naiwności heh)

Ogród różą pachnący 09 Mar 2018 21:09 #594592

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Do ogrodu to jeszcze dla mnie za wcześnie. Jak faktycznie zrobi się ciepło to dopiero wejdę cokolwiek porobić ;)

Ogród różą pachnący 10 Mar 2018 09:36 #594644

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
piękny ogród :) jednak mieszkamy w różnych częściach PL, bo u mnie (w centrum) większość cebulowych śpi - powoli jakieś czubki wychodzą...
nawet piwonie jeszcze kiełków nie pokazują (choć pod ziemią widać, że są i żyją!)
w sprawie kamelii - wydaje mi się, że możesz spokojnie zimować ją w ogrodzie, tak jak robi to Ania i da radę - podobny macie klimat ;) i jak tylko zrobi się cieplej - zacznij ją hartować!
ja zakochałam się w róży munstead wood i zaczynam już szukać jej po szkółkach, rosarium też piękna, ale eyes ... wow!
bożykwiat jest cudowny i niekłopotliwy, ja zostawiłam przy nim znacznik, bo po kwitnieniu - chowa się ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.376 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum