TEMAT: Dwa Świerki

Dwa Świerki 13 Paź 2014 19:10 #305535

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Romo Ceres chodzi,tylko,że nogi mu się plączą, sam wszystko robi to co pies robić powinien, mam nadzieje,że ten stan będzie trwał długo. Do tego dochodzi przewlekłe zapalenie oczu spowodowane ciągłym podrażnieniem przez piasek, który dostaje mu się do oczy podczas kopania lub pogłębiania wykopanych już dołów. Tak jak u mnie to chyba nikt nie ma zoranej dołami działki :jeez:
Nawet teraz, ledwo chodzi, ale doły kopie :club2:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa Świerki 24 Paź 2014 17:45 #308056

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Coraz zimniej za oknem, koty wtulają się w koce, człowiekowi nie chce wychodzić się na zewnątrz. Liście choć pięknie przebarwione, opadają :huh: a do wiosny daleko :jeez:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 24 Paź 2014 19:27 #308078

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
albo alkoholizm no w ogóle w żaden holizm :supr: :whistle: te jesienne nalewki i wina :drink1:
No ale masz rację, poradzimy sobie :wink4:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 21 Gru 2014 11:40 #321938

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Zima bez zimy a z jesienią, święta bez śniegu a z deszczem :( wszystko się zmienia, pytanie czy na lepsze?

Wszystkim życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia :)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2014 11:43 przez mosewa.

Dwa Świerki 04 Lut 2015 18:51 #337114

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Mam dość zimy nie zimy! mam dość dni bez słońca, krótkich jak mrugnięcie oka :jeez: Wiosno gdzie jesteś ?? :search:
Baster na padoku

P1254508.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 04 Lut 2015 18:55 #337119

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Ewo :bye:
Wczoraj znalazłem kwitnące prymule i kilka listków na pigwowców ,a pod wieczór zaczął sypać śnieg ,który aktualnie się topi.Pogoda nie może się zdecydować .

Dwa Świerki 04 Lut 2015 19:28 #337142

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Andrzejku, po Twoich słowach od razu zrobiło się wiosenniej, cieplej :flower2: w niedzielę, jak nie będzie śniegu na drogach może odwiedzę Dwa Świerki i sprawdzę czy może i u mnie wiosna nieśmiało puka do drzwi :dance:

Szukam podpowiedzi na posadzenie drzewka ozdobnego, które jest śliczne pokrojem, kolorem liści albo kory i jest niewymagające? Czy znajdę takie, czy raczej to marzenia ściętej głowy? :wink4:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2015 19:31 przez mosewa.

Dwa Świerki 06 Lut 2015 18:05 #337792

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Sprawdzałam, u mnie wiosny jeszcze nie widać :placze: trudno, nie ma rady, trzeba czekać.
Planuję ugotować lasagne z takiego oto przepisu:
źródło mojewypieki88.blox.pl/2013/05/Klasyczna-...miesem-mielonym.html

Składniki:

500 g mięsa mielonego

1 duża cebula

2-3 ząbki czosnku

1 puszka krojonych pomidorów bez skórki

2-3 łyżeczki koncentratu pomidorowego

1 łyżeczka cukru

przyprawy: sól, pieprz, oregano, bazylia, papryka słodka i ostra

Sos beszamelowy:

1 szklanka mleka

2 łyżki masła

2 łyżki mąki

Przygotowanie:

Makaron lasagne ugotować al dente.

Mięso podsmażyć z cebulką i czosnkiem, przyprawić. Dodać pomidorki i gotować, aż do odparowania części wody. Pod koniec gotowania dodać przecier i cukier, ewentualnie ponownie przyprawić.

W naczyniu układać warstwami makaron i mięso.

Masło rozpuścić i dodać do niego mąkę, wymieszać i stopniowo dolewać mleko - ciągle mieszając. Po uzyskaniu gęstej konsystencji przyprawić solą i pieprzem, zalać zapiekankę.

Zapiekać w temp. 220oC ok. 30 min.

* Pod koniec zapiekania ułożyłam na wierzch ser.

* Makaronu nie trzeba gotować, jeśli ilość sosu na to pozwoli można ułożyć surowy makaron.
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 06 Lut 2015 18:12 #337800

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
U mnie od wczoraj zima ,ze sporymi przymrozkami ,ale wiosnę już czuć w powietrzu. :flower1:

Dwa Świerki 14 Lut 2015 19:38 #340356

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Zaczęły się ferie, nie dla mnie nie :unsure: ale Iga zadowolona bardzo, dzisiaj pojechała o 10 do stajni a wróciła o ... 19-tej. Baster był z pewnością zadowolony, miał cały dzień towarzystwo :silly:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 01 Mar 2015 15:21 #344294

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Właśnie wróciłam z wycieczki, byliśmy pod Słupskiem oglądać konie- hucuły :) bardzo ładne, z tym,że wałachy były mocno nieufne a klacze natomiast wręcz przeciwnie, tuliły się i chciały kontaktu z człowiekiem, zastanawiałam się dlaczego tak było, ale nic nie przychodzi mi do głowy :unsure:
Piękny krajobraz, ale wiało niemiłosiernie :jeez: wszędzie było widać, ze wiosna tuż tuż :woohoo:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 10 Mar 2015 17:25 #347523

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Sezon ogrodniczy rozpoczęłam od przesadzenia trzech brzózek oraz platana. Nornica ryła pod nim, więc był cały czas bardzo mizerny. Dostał swoją szansę na rozwój, ale nie wiem czy przymrozki go nie wykończą :jeez: Jarzębiny widac, ze ładnie przetrwały, ale i srogiej zimy nie było :wink4:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 10 Mar 2015 18:32 #347544

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Mam pytanie: ma ktoś w swoim ogrodzie Jarząba(jak to się odmienia?) domowego? warto go posadzić w ogrodzie? :think:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 21 Cze 2015 12:06 #381729

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Tak było tej wiosny w moim ogrodzie :woohoo:

P5224948.jpg


P5224949.jpg


P5224950.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 21 Cze 2015 12:11 #381731

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
A to mój Poki

P5024930.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 21 Cze 2015 18:31 #381851

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Z dzisiaj ... :)

P6215052.jpg


P6215053.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 31 Sie 2015 15:00 #399102

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Kocham i podziwiam jarząby i jarzębiny :thanks:
W tym roku wybitnie obrodziły i są pięknie wybarwione- kocham i podziwiam te drzewa :hearts:

P8315459.jpg


P8315460.jpg


P8315462.jpg


P8315463.jpg
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek

Dwa Świerki 31 Sie 2015 15:11 #399104

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Drzewko ma taki naturalny pokrój czy go jakoś kształtujesz ?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.249 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum