TEMAT: Dwa Świerki

Odp: Dwa Świerki 15 Maj 2012 18:04 #36763

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ewa w sieci ;) - ale tak jak pisałam ja bawiłam sie na wersji darmowej ;)

A te widoczki są piękne :bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Dwa Świerki 15 Maj 2012 19:03 #36790

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dziękuję :) Muszę spróbować zrobić zdjęcia z okna domu.
Hm, co do programu- to już sama nie wiem czy to coś mi pomoże w tym moim działaniu na łapu capu :blink:

A zgadnijcie co za czworonożne zwierze kryje się w klatce pod tym kocykiem. Podpowiem tylko,że bardzo smakuje temu komuś trawa :woohoo:

P5051457.JPG
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Odp: Dwa Świerki 17 Maj 2012 21:07 #37790

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Wiecie coś na temat rośliny o nazwie: kolcowój chiński?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Odp: Dwa Świerki 27 Maj 2012 20:55 #40588

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Nie, nie, nieeeeee!!!!!!!!
Wczoraj miałam pięknego tulipanowca,dzisiaj został z niego mały kikut :mad2: :mad2: :mad2: nienawidzę (przynajmniej dzisiaj) saren, nie wybaczę im tego nigdy. Tyle zielonego po lasach a one specjalnie pod sam dom podejdą i zeżrą co nie dla nich, a co!!
Mam dość tego :club2:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Odp: Dwa Świerki 27 Maj 2012 21:02 #40595

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Ewa dzięki za fotki kociambra, bardzo byłam go ciekawa, bo mamy w rodzince Cornish Rexa, też cudeńko niesamowite :P Przytulaśny i milusi, wspaniały towarzysz.....to znaczy towarzyszka bo to kocinka :happy:

Odp: Dwa Świerki 27 Maj 2012 21:30 #40618

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
mosewa wrote:
Wiecie coś na temat rośliny o nazwie: kolcowój chiński?

Ja wiem :) Straciłem 28 zł...nawet nie raczył wystartować. Powiedziałem oj nie, oj nie, więcej nie próbuje a takie super miejsce mu uszykowałem, no cóż w tym roku owe miejsce zajęła malina czarna bristol :evil:

I to tyle mojej przygody z tym czymś. U nas rośnie kolcowój ale pospolity, na allegro wciskają ten pospolity jako chiński i trzepią kasiorę :lol: Ja kupowałem raczej z pewnego źródła, że to chiński ale nie przyjął się.

Pytanie zasadnicze w związku z tym, czy ten pospolity ma też takie wartości jak chiński ? Tego nikt nie wie, wszelkie zachwyty i cudowne właściwości ma przypisywany kolcowój chiński.

Podsumowując wsadź aronię, też ma dużo antyoksydantów, ponoć najwięcej nawet :woohoo: Tylko nie bardzo to jest zjadliwe...ale co kto lubi :happy4:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2012 21:31 przez Xellos.

Odp: Dwa Świerki 27 Maj 2012 21:40 #40622

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Agnes- mój DRX to jest wspaniały kot. Polecam tylko rex-y, jeżeli ktoś lubi być kochany a wręcz wielbiony :whistle: ja jestem przez mojego kota z wzajemnością, ale o tym ciii, bo wyjdzie na jaw moja słabość :wink4:
Xellos- w takim razie dam sobie spokój z tą rośliną. Zresztą po dzisiejszej wizycie w moim wiejskim ogrodzie daję sobie spokój z wszelkimi roślinami :dry:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Odp: Dwa Świerki 28 Maj 2012 00:19 #40703

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Co to znaczy,że dajesz sobie spokój z wszelkimi roślinami??
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Odp: Dwa Świerki 28 Maj 2012 22:03 #40953

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
zocha wrote:
Co to znaczy,że dajesz sobie spokój z wszelkimi roślinami??
Nic nie kupię już i nie posadzę. Doszłam do wniosku,że to bez sensu mieszkać w jednym miejscu, a w drugim (oddalonym ok. 40 km od miejsca w którym mieszkam)starać się założyć ogród, jak nie susza to wstrętne sarny i zające niszczą mi wszystko :cry2: ,
Przełknęłam jakoś jak na wiosnę zmarzło mi około 120 brzózek, ale ten tulipanowiec mnie dobił :(
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Odp: Dwa Świerki 14 Lip 2012 18:00 #54649

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Tulipanowiec to bardzo żywotne drzewo, powinien odbić z pieńka. Czy wytrwałaś w postanowieniu? Naprawdę nic nie posadziłaś?
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2012 23:24 przez Hiacynta. Powód: poprawienie literówki

Odp: Dwa Świerki 14 Lip 2012 21:14 #54694

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Zacięłam się... na razie nic nie sadzę i nie robię :sick:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 03 Lut 2013 09:56 #118673

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Zacięłam się i trzymałam w postanowieniu,że nic nie tknę w Dwóch Świerkach... aż do tej pory. Człowiek nie może żyć bez roslin, ja chyba tez nie. Ale powoli, nie nakręcam sie tylko tak powolutku zaczynam oglądać rośliny na Allegro ;) i oglądać oraz czytać Wasze wątki :) tak na rozruch, zobaczymy czy pomoże mi to w przełamaniu mojego zniechęcenia bycia "ogrodnikiem".
Dzisiaj słyszałam koty za oknem, darły się w niebo głosy, czyżby wiosna zaczęła się budzić :think: :wink4:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 03 Lut 2013 11:29 #118696

  • anka_
  • anka_'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 33
mosewa wrote:
Ogród? nie, to nie jest prawdziwy ogród. To miejsce, w którym sadzę drzewa i krzewy. Prawdziwe ogrody oglądałam wielokrotnie na forum i zastanawiam się jak to robicie,że wszystko ma swoje miejsce, jest odpowiedniego koloru, wielkości czy odmiany. U mnie wszystko jest ad hock, a potem zaraz się okazuje,że może lepiej byłoby dalej, w innym miejscu czy sąsiedztwie.
Ewo z ust mi to wyjęłaś :rotfl1: całkiem jak u mnie. Dopiero teraz siedzę z kartką i ołówkiem i staram się to jakoś ogarnąć, zdecydować co ja tak właściwie chcę. :unsure:

mosewa wrote:
.... Sadze sama drzewa, jako 2-3 letnie sadzonki i widzę,że są marne szanse ,że osiągną taki piękny wiek jak te świerki...bo albo sarny, albo zające lub krety z całą siłą woli robią wszystko, aby drzewa nie wyrosły do słusznych rozmiarów :evil: a i jeszcze mróz może dopisać swoje sukcesy w tym zakresie :whistle: :whistle:
To niestety też znam. :hug2: Najbardziej dziwi mnie fakt, że zwierzęta tak blisko podchodzą do zabudowań. (dla wyjaśnienia- mój "ogród" jest przy domu)Widok w środku lata zajączka, sarenki czy łosia pod oknami to niemal codzienność. Z jednej strony wspaniale jest obserwować takich gości, z drugiej robiąc przegląd w ogrodzie ma się ochotę zaprosić myśliwych. :mad2: Tulipanowca straciłam dwa lata temu. Złość i bezsilność aż mnie rozsadzały. No w zasadzie to prawie straciłam. Odbił w tamtym roku- mizernie jakoś, ale zobaczymy. I też mówiłam sobie, że daję sobie spokój. Ale jak się już przekonałaś nie na długo to działa. :happy3:

Jedno tylko Ewo mnie dziwi w tym co piszesz- że zmarzły ci brzózki :unsure: Może one uschły? Albo miały uszkodzone korzenie? U nas sadzone było kilkadziesiąt szt- te na mokrym stanowisku przyjęły się wszystkie, na piachach- większość wypadła.
No cóż- natura uczy pokory. :flower:
Pozdrawiam- Anka

Dwa Świerki 03 Lut 2013 11:38 #118697

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dobrze Ewo,że znowu myślisz o ogrodzie.Jeszcze 3 lata temu myślałam tak jak Ty, że żaden to ogród, nawet mój tytuł to sugerował.Dzisiaj po trzech latach przebywania na forum, to wszystko zaczyna wyglądać inaczej, ale do ogrodu jeszcze nam bardzo daleko :( W ciągu tych 3 lat już dwa razy wszystko przewracałam do góry nogami i pewnie jeszcze nie raz to zrobię :P

Dwa Świerki 03 Lut 2013 12:02 #118711

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Anka brzózki na pewno zmarzły, gdyż w pierwszej fazie zazieleniły się pąki i zaczęły normalnie puszczać listki, wspaniale przybrały taki zielony "nalot" a zaraz potem nadszedł przymrozek i tak jak fala mrozu szła tak wszystkie zmarzły. Jesienią kupiłam brzozy w doniczce. takie ok. 1,5m wysokie i posadziłam. Było już ich znacznie mniej bo wiadomo im większe drzewko tym droższe, więc posadziłam szpaler ale juz rzadziej, no zobaczymy co będzie teraz wiosną z nimi... mam nadzieję,że ok bo się załamię chyba:( u mnie same piachy tak więc do dołków nasypałam kupionej ziemi z ogrodniczego-nie powiem czekam z niecierpliwością na wiosnę.
No i oczywiści masz rację-natura uczy pokory!
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Dwa Świerki 03 Lut 2013 12:09 #118714

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Roma dziękuję za słowa otuchy :hug: to bardzo się przydaje, gdy człowiek wątpi i w smutek zapada, bo nie wychodzi, bo się nie udaje...ale z takimi myślami trzeba walczyć :)

Teraz tak myślę sobie,że na dowód upamiętnienia mojego zwątpienia no i przebudzenia zarazem powinnam... posadzić drzewko-macie może pomysł na gatunek? :idea2:
Jedna ważna uwaga- podłoże leśne- piachy
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2013 12:10 przez mosewa.

Dwa Świerki 03 Lut 2013 12:26 #118722

  • Roma
  • Roma's Avatar
Masz takie samo podłoże jak ja,może jaki klon?

Dwa Świerki 03 Lut 2013 13:12 #118738

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Klon to moje ulubione drzewo :hearts: mam klona polnego, cynamonowego, cukrowego, palmowego, wężowego(ma taką zieloną korę z białymi pręgami, więc musiałaby być to odmiana, której nie mam :think:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.351 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum