TEMAT: Mikroogródek - ankha

Odp: Mikroogródek - ankha 19 Lip 2012 17:51 #55993

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Niedawno wróciłam, ale ogarniam się powakacjowo - pralka nam siadła :whistle:
Niestety zszedł mi Picobello na patyku :cry2: jest cały zbrązowiały, prawdopodobnie przez te ilości opadów... :mad2:
pozdrawiam
ankha


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mikroogródek - ankha 22 Lip 2012 07:38 #56589

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Hiacynto :kiss3: bo powierzchnia moich nasadzeń jest naprawdę mikra, dlatego wybieram głównie skalne maluchy :rotfl1:
Leszek, lilijka na razie nie kwitnie, choć zachowała mikry rozmiar :kiss3: - ładuję baterie do aparatu :coffe:

Dobra, na razie jednak bez nowych zdjęć, ale z grubsza obrobiona... Warzywka widać, niektóre już nawet znikają (marchewki, fasolka szparagowa), jemy pierwsze pomidory i ogórki (pierwsze i drugie już popodwiązywane). Aż dziwne, że taka wilgoć nie wpływa na choróbska pomidorowe :roll:

Niestety, są i straty... :placze: Tak jak już wspominałam zbrązowiał mi całkiem Picobello, mała szczepiona sosenka, za wilgotno okazało się być dla zarzyczki, która zeszła całkiem, żurawka Blackberry Jam, prawdopodobnie poległa też ostróżka czerwona... niestety nie zdążyłam zebrać nasion, może gdzieś się sama pojawi..., kiepsko też wygląda lubiący suchą ziemię cyklamen bluszczolistny...
Zawciąg jałowcolistny, piękna kępa była - teraz sucha, a pod nią stado mrówek z jajkami...
A pod największymi kamieniami na Skalniaku, (tam dokładnie gdzie to białe pod skalnym parasolem) korytarz Pana Kreta...
I trzeba dalej do roboty...
pozdrawiam
ankha
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2012 07:40 przez ankha.

Odp: Mikroogródek - ankha 22 Lip 2012 21:22 #56745

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Aneczko, u mnie też zgniła jedna cebula cyklamena bluszczolistnego - dwie się ostały, ale w jakim są stanie tego nie wiem.
A co do pana ryjącego, to ja polecam tylko porządną trutkę :mad2: :mad2: :mad2:
Jesienią zrył mi cały trawnik, wiosną porył rabatę z żurawkami, później przeniósł się na t\rawnik, teraz łazi między rabatami a warzywnikiem przez trawnik :mad2: Preparaty odstraszające nie działają więc go nakarmię..... :mad2: :mad2: :mad2:
Aż dziwne że lilijka jeszcze nie kwitła - moje już dawno przekwitły :(
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2012 06:40 przez Leszek.G.

Odp: Mikroogródek - ankha 27 Lip 2012 07:03 #57554

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Aneczko, :kiss3: stokrotne dzięki za podarki - wszystko posadzone. Na skalniaku totalna pierestrojka :flower:
Może znajdziesz jednak coś u mnie czym będę mógł chociaż trochę się odwdzięczyć.

Moja córcia po powrocie do domu cały czas płakała że tęskni za przyjaciółką Jagódką :)

Odp: Mikroogródek - ankha 27 Lip 2012 08:17 #57569

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Leszek, Mirka, ja również dziękuję, zdobycze posadzone :kiss3:
Nawet zrobiłam kilka zdjęć, ale dziś w planach Śliwno - cały dzień łażenia :dance: :search:
Zdjęcia... będą :rotfl1:
pozdrawiam
ankha

Odp: Mikroogródek - ankha 27 Lip 2012 09:02 #57577

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Był zlot beze mnie? Gdzie? Następnym razem poproszę o termin :-)
Kret trafił na skalniak? A to zbój... Mój na lato zawsze znika :-)

Jeśli czerwoną ostróżkę wykończyła choroba grzybowa, to powinna odbić z korzenia.
U mnie posadzone w ubiegłym roku 3 iglaki - brązowe. Niektóre ogrody iglakowe chyba nie będą nigdy ;-)

Odp: Mikroogródek - ankha 27 Lip 2012 10:13 #57593

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
A tam od razu zlot - oderwaliśmy Mirkę od roboty po prostu :kiss3: Trochę łopatkowania :whistle: C do ostrózki - boje się że wykończył ją na dobre, bo nawet korzonki zgniły, potem wyschły...wyszły z ziemi w każdym razie, może jednak wyjdzie... Ty też masz przecież dożywotnie zaproszenie B) , wpadaj kiedy chcesz :dance:
pozdrawiam
ankha

Odp: Mikroogródek - ankha 08 Sie 2012 07:39 #60007

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dzięki :-)
A gdzie fotki na zachętę? ;-)

Odp: Mikroogródek - ankha 11 Sie 2012 16:11 #60709

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Ania leniuchuje.... :whistle:
Aneczko, napisz proszę jak się nazywają te żurawki od ciebie ciemne bo moja pamięć dobra ale krótka :P

Niestety pierwiośnik i to coś zwisające ładnie zaschło, ta mniejsza skalnica też :cry2: Zostawiłem te suchoty na skalniaku w nadziei że jednak coś wyrośnie ...

Odp: Mikroogródek - ankha 11 Wrz 2012 04:14 #68308

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
:club2: :club2: :club2:
Anka, jeszcze nie pora na zimowy sen :sleep: :hammer:

Odp: Mikroogródek - ankha 11 Wrz 2012 08:13 #68314

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Aneczko jak już naprawicie tego kompa , trochę się ogarniecie wrześniowo .......... to mam nadzieję , że tu zajrzysz i coś skrobniesz :kiss3: :kiss3: ......... trzymam kciuki , żebyście pokonali przeciwności i wyszli na prostą :hearts: :hearts:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Mikroogródek - ankha 14 Wrz 2012 08:38 #69161

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Witam po dłuugiej przerwie... dużo się dzieje, dobrego i złego, wychodzimy na razie z cienia, powoli...
Komputer odebrany dwa dni temu więc od razu do roboty zagnany na maksa, ścieżka nie ruszona :angry: porządki w ogrodzie nie ruszone, ale powoli się ogarniam.
Teraz trochę przetworów na ciężkie zimowe czasy i już z górki. Zdjęć starych ocalało ździebko, nowych nie ma wcale a w ogródku się panoszą pająki krzyżaki wielkie jak krowy, nawet dwa tygrzyki również się pojawiły...
I rodzina za jakieś dwa tygodnie się powiększy, ale żeby zbytniej prowokacji nie robić, to będą trzy słodkie dzieweczki futrzaste...
pozdrawiam
ankha

Odp: Mikroogródek - ankha 14 Wrz 2012 10:40 #69202

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dobrze że jesteś :kiss3:
Futrzaste dzieweczki... i to 3... Za nic nie zgadnę :think:

Odp: Mikroogródek - ankha 14 Wrz 2012 10:49 #69204

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Aneczko :hug: super , że się odezwałaś :hearts: i oczywiście od wejścia intrygujesz jakimiś futrzastymi zagadkami :bad-idea:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Mikroogródek - ankha 30 Wrz 2012 22:15 #73762

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
ankha wrote:
Siberko, dziękuję :kiss3: Na sępa zapraszam w każdej chwili :drink1:

No to dziś znów byłam :happy4: Zadziwiające ile skarbów można wywieźć z niewielkiego ogródka :supr3:

Obleciałam wątek... wąteczek może powinnam napisać, żeby powspominać mini-hostusiowy klejnocik, ale nie znalazłam go... :jeez: Czasem niektóre zdjęcia się nie wyświetlają... Może to to???

Tak czy siak bardzo proszę o jesienną jego odsłonę z kolorowymi listkami sąsiednich drzew i krzewów, bo nie mogę tego widoku zapomnieć :woohoo:
I jeszcze proszę o ładną fotkę ciemnych żurawek z 'Frosted Violet' w roli głównej :hearts: i o resztę Żurawkowego Zakola :-) I nie zapomnij o "francuskiej końcówce" ;-)

Odp: Mikroogródek - ankha 01 Paź 2012 07:46 #73797

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Dołączam się do przedmówczyni z prośbą o zdjęcia :thanks: :thanks: ........... bardzo ciekawi mnie hostowisko i proszę o foty żurawek ................... i zazdraszczam Wam spotkania :placze: :placze: :placze: ................. dwa lata weekendy mam zaplanowane od 9 do 18,30 :hammer: :hammer: na własną prośbę zresztą :supr: :supr:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Mikroogródek - ankha 01 Paź 2012 07:56 #73800

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Aneczko, prosimy o zdjęcia pięknego mini hostowiska :)
Dziękujemy za możliwość spotkania i piękne podarki. Zapraszam teraz do siebie :)
Aha, cały ranek patrzę na ogromne liście Pulmonarii rubra i zastanawiam się jak wielka urośnie u mnie ;)

Odp: Mikroogródek - ankha 01 Paź 2012 09:23 #73826

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kilka zdjęć przed awarią kompa robionych, świeżych jeszcze nie mam :)(jest bardziej żółto)



















Dziękuję za towarzystwo i mimowolne odchwaszczanie, Mirka - popraw się :)
pozdrawiam
ankha


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.221 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum