TEMAT: ogródek działkowy tomex

Odp: ogródek działkowy tomex 05 Paź 2012 21:29 #75324

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Leszek.G wrote:
Ogród iście w stylu angielskim - bardzo mi się podoba :bravo:
A jak z zimowaniem hortensji?
Witam . Hortensję przysypuję korą tak z 20 cm i zawsze to starczyło ale w tym roku ze względu na to że są większe posypie wyżej i przykryje całość włókniną . Zimą nie jest żle gorsze są wiosenne przymrozki wtedy to osłaniam samą włókniną . :think:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: ogródek działkowy tomex 06 Paź 2012 21:20 #75669

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Nutka wrote:
Po zdjęciach widać Tomku, że sporo już pracy wraz z żoną włożyliście w swoja działkę. Na prawdę ładnie już macie, a plany brzmią interesująco :) Będę odwiedzać Twój wątek i podpatrywać ogrodowe poczynania :) :garden1: :garden:
Witam te nowe plany to będą realizowane najwcześniej na wiosnę . Dzisiaj byłem przekopałem kawałek na którym wyrósł poplon a mianowicie gryka była już wystarczająco duża ,znikła pod ziemią :hammer: Opryskałem też róże ,hortensje ,różaneczniki, powojniki i parę innych roślinek na plamistość liści i inne choroby grzybowe ,dostał też popalić mączniak szklarniowy bo coś go dużo ostatnio widywałem na różnych roślinach

Odp: ogródek działkowy tomex 06 Paź 2012 21:27 #75672

  • Poll
  • Poll's Avatar
Witaj Tomku,pierwszy raz jestem u Ciebie i podziwiam...Uprawiasz hortensje ogrodowe? Ja poległam na tym polu i teraz sadze same bukietówki. Chyba jestem za leniwa na chronienie ogrodówek. :P
Na widok pomidorów pociekła mi slinka, ale prośba z mojej strony , kiedy wstawiasz takie małe foty,otwierały mi się reklamy...długo to trwało. :sick:
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2012 21:27 przez Poll.

Odp: ogródek działkowy tomex 06 Paź 2012 21:30 #75677

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Tomku, ile wspaniałych, zadbanych roślin! Kwitnienia powojników takie bujne, wiem, co mówię! ;)
Ale mnie na kolana rzuciła Twoja "sławojka" :woohoo: W życiu tak eleganckiej nie widziałam! :) I jeszcze ta studnia z zieloną pompą... Takie rzeczy tworzą klimat!
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 06 Paź 2012 21:35 #75682

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Pola42 wrote:
Witaj Tomku,pierwszy raz jestem u Ciebie i podziwiam...Uprawiasz hortensje ogrodowe? Ja poległam na tym polu i teraz sadze same bukietówki. Chyba jestem za leniwa na chronienie ogrodówek. :P
Na widok pomidorów pociekła mi slinka, ale prośba z mojej strony , kiedy wstawiasz takie małe foty,otwierały mi się reklamy...długo to trwało. :sick:
Co do fotek postaram się poprawić następnym razem . Hortensje nie są takie ciężkie w uprawie na początku myślałem że sobie nie dam rady z hodowla a teraz nawet próbuję rozmnażać . :garden1: Pomidorki jeszcze rosną te które widać na fotkach ale mam jeszcze sadzone póżniej z samosiejek 20 krzaków są większe i jest ich dużo myślę że w końcu zmarzną w nocy . Szczerze mówiąc to jeszcze nie miałem o tej porze pomidorków w gruncie bo już by zmarzły ale ten rok jest wyjątkowo ciepły . :dance: :dance:

Odp: ogródek działkowy tomex 06 Paź 2012 21:38 #75685

  • Poll
  • Poll's Avatar
U nas,na Dolnym Ślasku, o 19.30 było ... 20,5 st.C. :supr3: Gorac!

Odp: ogródek działkowy tomex 06 Paź 2012 21:49 #75693

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
artam wrote:
Tomku, ile wspaniałych, zadbanych roślin! Kwitnienia powojników takie bujne, wiem, co mówię! ;)
Ale mnie na kolana rzuciła Twoja "sławojka" :woohoo: W życiu tak eleganckiej nie widziałam! :) I jeszcze ta studnia z zieloną pompą... Takie rzeczy tworzą klimat!
Dziękuje kwiatki jak kwiatki mają kwitnąć to i kwitną nie mają innego wyjścia . 'sławojka' w środku tęż się w miarę prezentuje ,wypłytkowana do 3/4 wysokości troszkę miejsca wygospodarowałem na półeczki no i oczywiście to co najważniejsze w takim miejscu . :coffe:

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Paź 2012 23:36 #76422

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Pola42 wrote:
U nas,na Dolnym Ślasku, o 19.30 było ... 20,5 st.C. :supr3: Gorac!
A u nas 20 km od Dolnego Sląska było dzisiaj w dzień 12c mam nadzieje że jeszcze chłodów nie będzie bo mam jeszcze dużo pomidorów na krzaczkach a szkoda by ich było ,urwałem dzisiaj chyba z 20 szt :happy3: Żonka zaprawiła fasolkę szparagową ,oberwała całe wiaderko a jeszcze będzie została okryta włókniną na noc :P

Odp: ogródek działkowy tomex 09 Paź 2012 11:20 #76517

  • agnieszkar1978
  • agnieszkar1978's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witaj Tomku.Jestem i ja u Ciebie.Obiecuje że będe teraz do Ciebie zaglądać. :thanks:
Pozdrawiam Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 09 Paź 2012 11:23 #76519

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tomku, zaraz po tym, jak napisałam o temperaturze , nagle ochłodziło się nad ranem. :supr3: Po takim upalnym dniu , przeżyłam szok termiczny. :rotfl1:
Jak Twoja miła robi fasolkę? Pochwal się i Ją. :teach:

Odp: ogródek działkowy tomex 09 Paź 2012 22:21 #76693

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Pola42 wrote:
Tomku, zaraz po tym, jak napisałam o temperaturze , nagle ochłodziło się nad ranem. :supr3: Po takim upalnym dniu , przeżyłam szok termiczny. :rotfl1:
Jak Twoja miła robi fasolkę? Pochwal się i Ją. :teach:
Witam żonka pierwszy raz robiła fasolkę ,pierw fasolkę myła potem sparzyła ,do słoików litrowych ,zostały zalane zlewą ;sól ,cukier ,kwasek cytrynowy następnie pasteryzacja pierwsze gotowanie 40 min wczoraj i dzisiaj jeszcze raz 20 min zobaczymy co z tego wyjdzie :think:

Odp: ogródek działkowy tomex 09 Paź 2012 22:24 #76696

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
agnieszkar1978 wrote:
Witaj Tomku.Jestem i ja u Ciebie.Obiecuje że będe teraz do Ciebie zaglądać. :thanks:
Bardzo się cieszę że będziesz do mnie zaglądać , zapraszam :)

Odp: ogródek działkowy tomex 10 Paź 2012 00:43 #76739

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomku- jestem w szkoku :eek3: każdy centymetr zagospodarowany i to jak :bravo: W tym roku i ja dorobiłam się kilku hortensji bukietowych, zobaczę jam mi z nimi pójdzie.

Odp: ogródek działkowy tomex 10 Paź 2012 01:06 #76745

  • Poll
  • Poll's Avatar
TOMEX wrote:
... zobaczymy co z tego wyjdzie :think:
To jak przeżyjesz po pierwszej konsumpcji :lol: , zapytaj miłą o dokładny przepis i nam podaj. :garden:
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2012 01:06 przez Poll.

Odp: ogródek działkowy tomex 10 Paź 2012 01:06 #76746

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romo centymetr to może nie bo jeszcze chwasty też się pojawiają to znaczy że mają gdzie się zagniezdzić :happy3: ale jak cos nowego nabędę to tydzień myslę gdzie posadzić to taka choroba wszystko bym chciał mieć ale działka za mała . :happy:

Odp: ogródek działkowy tomex 10 Paź 2012 01:10 #76747

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Pola42 wrote:
TOMEX wrote:
... zobaczymy co z tego wyjdzie :think:
To jak przeżyjesz po pierwszej konsumpcji :lol: , zapytaj miłą o dokładny przepis i nam podaj. :garden:
Ok niema sprawy tylko to trochę potrwa bo mam jeszcze fasolkę pod włókniną i to ona pójdzie pierwsza na obiad . Pomidory w gruncie też się jeszcze trzymają , nie wiem jak długo bo dzisiaj w nocy był przymrozek po inspekcji nic nim nie jest :)

Odp: ogródek działkowy tomex 10 Paź 2012 01:12 #76748

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tomek...., sa dwa wyjścia : zmienić działkę, lub zbudować wiszace ogrody, jak Semiramida. :lol:
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2012 01:13 przez Poll.

Odp: ogródek działkowy tomex 10 Paź 2012 01:26 #76750

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Pola42 wrote:
Tomek...., sa dwa wyjścia : zmienić działkę, lub zbudować wiszace ogrody, jak Semiramida. :lol:
Ja jeszcze myślałem nad zagospodarowaniem dachu na tarasie ,też by coś urosło nie :garden1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.563 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum