TEMAT: ogródek działkowy tomex

ogródek działkowy tomex 01 Paź 2014 21:11 #302750

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witaj Gienu ,wczoraj byliśmy z żonką na prawdziwkach znalazło się 10 szt do tego wiaderko czarnych łepków i sześć wielkich reklamówek kani ,to była klęska urodzaju ,nie był co z nimi zrobić . Rozdałem większość a dwie reklamówki zagospodarowaliśmy na kotlety mielone , smażone [schabowe ] i mrożenie .Jeszcze nigdy nie znalazłem jednego razu takiej ilości kani ,można było kosą kosić . :happy3: :happy3: Drzewka na opał mam pod dostatkiem sosny ,brzozy , śliwy i jabłoni :hug: :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

ogródek działkowy tomex 11 Paź 2014 17:27 #304921

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Tomku w tym roku w moich stonach jest mało grzybów bo cały sezon jest susza .
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 11 Paź 2014 18:54 #304933

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Gieniu dzisiaj byłem w lesie jakieś pół godziny grzyby są ale 3/4 robaczywych to chyba przez suszę mogło by trochę popadać :tongue2:

ogródek działkowy tomex 25 Paź 2014 02:00 #308186

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Dawno mnie nie było ale to przez brak czasu , dzisiaj u mnie jest w minusie a moje kwiatki tarasowe zostały na dworze :think: Ostatnio oberwałem jabłka było bardzo dużo i nawet bardzo zdrowe :dance: Dzisiaj wykopaliśmy już seler bo zapowiadali przymrozki . Mimo nieuchronnie nadchodzącej jesieni u mnie zakwitła Krynia ,bardzo dziwne bo pozostałe kwitły latem .Najbardziej boję się o pomidorki które są w folii jaka będzie reakcja na dzisiejsze przymrozki :think: :think: Do tej pory było wszystko ok nawet dwa ogórki dzisiaj zerwałem :happy: Jutro wszystko będzie jasne ,ale w tej chwili jest minus 0.5 Pozdrawiam wszystkich serdecznie :hug: :hug:

ogródek działkowy tomex 03 Lis 2014 11:53 #310134

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Tomku u mnie seler i por jeszcze w ogrodzie , ale mam tylko po 10 szt i jakoś się nie zmobilizowałam do wykopania, chyba jutro to zrobię .
Pierwsze przymrozki mamy za sobą było nawet -4 ,ale nic się warzywom nie stało .
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 03 Lis 2014 21:50 #310330

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Gieniu ja za dużo selerów też nie miałem ,swoje z siewu i parę sadzonek kupionych .Jakoś małe wyszły w tym roku ,chociaż moje i tak wyrosły większe . Dzisiaj skopałem prawie do końca resztę działki ,zwapnowałem ziemię i udało się zrobić jeszcze kilka zaległych rzeczy .Moje wszystkie [maluchy ] sadzonki hortensji i całą resztę już wkopałem z doniczkami w ziemi niech sobie radzą .Pomidory chociaż lekko podmarzły którejś nocy w folli to na razie jeszcze rosną ale niestety dwa krzaczki ogórków już poległy :tongue2: Mam nadzieję że do świąt będę miał swoje pomidory jak zeszłym roku :drool: :hug:

ogródek działkowy tomex 03 Lis 2014 22:39 #310359

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mój warzywnik też jeszcze nie jest przygotowany do zimy.Marchew,seler i pietruszka czekają na wykopki.Dzisiaj udało mi się obciąć maliny, podlać róże i żurawki.Mam jeszcze tyle roboty,że obawiam się iż nie zdążę w tym roku przed mrozami.
Ty już kopiesz działkę.Dzięki,że przypomniałeś mi o zabezpieczeniu sadzonek żurawek.Mam je w małych doniczkach,chyba zabezpieczę je w ziemi razem z donoczkami :think:

ogródek działkowy tomex 07 Lis 2014 00:32 #311115

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Romciu ja już mam prawie wolne od działki zostało troszkę delikatnej roboty ale to już pikuś :tongue2: Teraz mam robotę zawodową i cieszę się że udało się prawie wszystko porobić wcześniej . Mam jeszcze kupę zdjęć z jesiennych prac i tegorocznych plonów ale jeszcze nie mam ich w komputerze i dlatego tylko piszę , mam nadzieję że w niedługim czasie nadrobię braki . :drool: W tym roku będę testował moją piwniczkę i mam nadzieję że się sprawdzi na warzywa :hug: :hug:

ogródek działkowy tomex 07 Lis 2014 11:36 #311155

  • Roma
  • Roma's Avatar
W takim bądź razie nie pozostaje nic innego tylko czekać ;) tej piwniczki to serdecznie zazdroszczę,może kiedyś i ja będę mogła się pochwalić ale jak na razie to jedynie urabiam mojego Skrzata :(

ogródek działkowy tomex 10 Lis 2014 20:12 #312309

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romciu mam nadzieję że z piwniczka się sprawdzi i wiosną będę mógł powiedzieć że to był strzał w dziesiątkę :happy3:

ogródek działkowy tomex 29 Gru 2014 23:42 #323344

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomku-czy Ty nie możesz znaleźć swojego wątku? jeśli tak to bardzo proszę,odnalazłam :P

ogródek działkowy tomex 02 Sty 2015 19:58 #324892

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Romciu jakoś ostatnio jestem zawalony pracą zawodową i ciężko z czasem . Na działce na razie jesień śniegu nie widać mrozy tez kiepskie się zdarzają nawet roślin jeszcze nie okrywałem . :hug:

ogródek działkowy tomex 23 Lut 2015 20:48 #342827

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam wszystkich ,długo się nie odzywałem tylko pilnie śledziłem co nowego słychać u kolegów i koleżanek :whistle: . Wreszcie w powietrzu czuć wiosnę , ja już obciełem powojniki ,krzewuszki , odkaziłem folię siarką , porządki porobione , canny posadzone do doniczek ,świerki conica opryskane przeciw przędziorkom . Troszkę się już udało zrobić :happy3: Pozdrawiam wszystkich :bye:

ogródek działkowy tomex 24 Lut 2015 07:22 #342872

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Witaj Tomku, no to w tym roku nie opędzisz sie od moich pytań. Jako że czasu będzie więcej (emerytura) to i ogródkiem mam nadzieję zając sie bardziej dokładnie. Zacznę od od dwóch pierwszych pytań.
Krzewuszka - czy robisz jakieś specjalne wiosenne cięcie. Zawsze przycinałam ją po kwitnieniu (tak samo jak migdałka).
Clematis - pierwsza wiosna kiedy je mam i jeszcze nigdy nie przycinałam. W ubiegłym roku zakupiłam maleńkie sadzonki (Polish Spiryt , drugiej nazwy nie pamiętam). Miały być różne jeśli chodzi o kolory, zakwitły na niebiesko. Obie zakwitły jednakowo tak pod koniec lata myślę więc że powinnam je potraktować jednakowo jeśli chodzi o pielęgnację. Jak powinnam przycinać teraz na wiosnę. Zastanawiałam się też czy nie przesadzić jednej z nich tak aby nie stworzyły całej niebieskiej ściany, ale może jednak odłoże to na przyszły rok jak już na 100% będę wiedziała jak kwitną. Uff na razie to wszystko :jeez: :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 24 Lut 2015 20:37 #343057

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Bożenko , dziękuję za odwiedziny a jeśli będę mógł służyć poradą to bardzo chętnie to uczynię .Krzewuszki przycinam wiosną [wycinam ze dwa stare pędy ,pozostałości po kwiatostanach i przemarznięte gałązki ] Po kwitnieniu usuwam przekwitłe kwiaty i delikatnie tnę całość .Wszystkie młode powojniki niezależnie od tego jak powinny być cięte w następnych latach [zależne od grupy do jakiej należą ] w pierwszy roku po posadzeniu należy mocno przyciąć po to by się wzmocniły i rozkrzewiły . Powinnaś je przyciąć przynajmniej na 30- 50 cm ,wiem że szkoda ale wyjdzie im to na dobre . :hug:

ogródek działkowy tomex 25 Lut 2015 06:32 #343137

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Dzięki,z powojnikami tak zrobię. Przytnę krótko :cry2: zobaczę ja zakwitną, a potem zastanowię się czy przesadzić jednego z nich , po prostu wolałabym aby nie kwitły obok siebie dwa niebieskie. No cóz tak się zdarza nie miałam wpływu na to co sprzedano. Powinnam w tym roku zareklamować :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 25 Lut 2015 10:02 #343167

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nareszcie kolega wrócił na "łono ogrodników" Tomku czy starsze powojniki jeśli są słabe też przyciąć nisko w celu poprawy kondycji? Jakoś nie mam szczęścia do powojników :(

ogródek działkowy tomex 25 Lut 2015 20:35 #343299

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam serdecznie koleżanki . Romuś prawie codziennie zaglądałem na forum tylko jakoś nie miałem weny do pisania .Cięcie starszym powojnikom na pewno nie zaszkodzi ,odmłodzą się i wzmocnią ,jak ruszy wegetacja podaj nawóz to dostanie nowych sił . :drool: Bożenko młode powojniki muszą być cięte nisko żeby się rozkrzewiły ,wpływa to na ich kondycję w następnych latach .Wczoraj zasiałem pomidorki , seler .porę i kwiatki znowu będzie problem gdzie maja rosnąć żeby miały jasno i ciepło :think: A obiecywałem sobie że kupię gotowe sadzonki i będzie bez problemu ale nie wytrzymałem :crazy:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.550 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum