TEMAT: ogródek działkowy tomex

ogródek działkowy tomex 22 Sie 2014 12:03 #293372

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam wszystkich po urlopie ,wypoczęty ,rześki . Na działeczce pracy co nie miara nie wiadomo za co się chwycić .Gosiu dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ,serdecznie pozdrawiam :P Vero trawa pampasowa ma się dobrze fajnie się rozrosła , tak sobie myślę że może w tym roku zakwitnie . Tylko zastanawiam się czy wrzesień to już odpowiednia pora na kwitnienie ? :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

ogródek działkowy tomex 23 Sie 2014 21:18 #293731

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Tomku, jeśli Twoja trawa jeszcze się nie kłosi :( , to marne szanse, aby w tym roku zakwitła. Chyba, że to jakaś bardzo późna odmiana (ale nie wiem czy takie są) u mnie wygląda tak, dzisiaj:

IMG_1151.JPG


IMG_1162.JPG


Pozdrawiam :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX, chester633, anabuko1

ogródek działkowy tomex 23 Sie 2014 21:48 #293740

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Tomku po urlopie :bye: pochwal się co robiłeś przez ten czas co Cię nie było :P

ogródek działkowy tomex 26 Sie 2014 21:47 #294614

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witajcie ,Vero coś mi się wydaje że moja trawa w tym roku też nie zakwitnie ,u ciebie śliczne wyglądają ,chyba że ta moja to faktycznie bardzo póżna odmiana .
Romuś na urlopie byłem jak zwykle z przyczepą campingową nad jeziorami na łonie natury .Jak wróciliśmy to zajeliśmy się z żonką działeczką troszkę roboty przez ten czas się nazbierało . Fasolkę na bieżąco zaprawiamy , założyliśmy nowe poletko truskawkowe , a w starym miejscu zasiałem poplon .Pomidorki w gruncie trafiła zaraza ziemniaczana ale w foli są ok ,poza tym udało się kilku chwastom wyrosnąć gdzie nie gdzie :drool: :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, VERA

ogródek działkowy tomex 27 Sie 2014 12:31 #294720

  • Roma
  • Roma's Avatar
Następnym razem zapraszam na Jaśkową,dla przyczepy znajdzie się jakiś kawałek łączki :)

ogródek działkowy tomex 28 Sie 2014 21:51 #295205

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Troszkę daleko do ciebie, ja robię koło 120 km z domu w swoje miejsce , co roku jest to samo towarzystwo i wszyscy się znają . Samochód ma co ciągnąć ten kawałek drogi , bo przyczepa waży prawie tonę z ładunkiem :drool:

ogródek działkowy tomex 14 Wrz 2014 23:17 #298971

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam wszystkich troszkę się ostatnio opuściłem ale i pracy się nazbierało na działce . Nadchodzi jesień i czas na ostatnie przeróbki w sezonie ,wczoraj i dzisiaj bawiłem się w małego brukarza koło szopki i w okół iglaczków . Wcześniej rosła w tych miejscach trawa ale po przebudowie szopki miejsca te stały się trudne do skoszenia kosiarką i postanowiłem je przerobić tak żeby można było wjechać wszędzie kosiarką . Obiecuję wstawić zdjęcia jak całość teraz wygląda :bye:

ogródek działkowy tomex 15 Wrz 2014 00:34 #298977

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj kolego po przerwie :bye: opowiadaj jak spędziłeś urlop i co nowego dzieje się na działce a teraz Dobranoc :bye:

ogródek działkowy tomex 17 Wrz 2014 00:45 #299415

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romuś urlop się i udał pogoda dopisała i dało się odpocząć .Na działce jak zwykle kupę pracy dzisiaj nabyłem nowe odmiany żurawek 4 szt i perukowca teraz muszę odświeżyć wiedzę i nabyć odpowiednią ziemię .Jak nigdy mam już koncepcję gdzie nowe nabytki będą posadzone :kiss3:

ogródek działkowy tomex 26 Wrz 2014 00:47 #301529

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam koleżanki i kolegów ,ostatnio dużo pracy na działce , u mnie już marchewka i pietruszka wykopana ,pomidorki jeszcze nie żle rosną w folii chociaż wymagały ostatnio małych oprysków . Jesień się zbliża nie ubłaganie ,coraz części ej czas spędzam w lesie na grzybach ,miałem dzisiaj problem jak przyrządzić szmaciaka nie ma nigdzie przepisów bo grzyb ten jest pod ochroną nibyy pbo długich poszukiwaniach stwierdziłem że nie ma żadnego dobrego przepisu i postanowiłem wymyślić coś samemu . Grzyby wyszły bardzo dobre jak dla mnie ,mogę podesłać przepis jeśli ktoś ciekawy . :bye:

ogródek działkowy tomex 26 Wrz 2014 09:09 #301562

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Tomku ja jakoś boję się zbierać grzybów, do niedawna miałam pod dostatkiem ,moja mama lubiła zbierać i umiała ,ja lubię tylko gąski,rydze i kurki , no i jeszcze sowy .

Czytałam że wykopałeś już marchew i piertuszkę , ja jak jeszcze miałam warzywnik robiłam to pod koniec października ,
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 27 Wrz 2014 23:17 #301918

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Cześć Gieniu ,grzybki zbieram od małego i robię to entuzjazmem , ale i z pokorą ,zbieram tylko te które znam .Marchewkę i pietruszkę od kilku lat wykopujemy wcześniej bo lepiej się przechowuje i część szkodników jeszcze nie zdążyła się w nich zakwaterować .Dzisiaj obcinałem jabłoń z wilków i nie potrzebnych gałązek które zacieniały owoce . Wczoraj walczyłem z wycinką dwóch jabłoni u rodziców miały już swoje lata i niestety czepiały się ich wszystkie choroby . :hug:

ogródek działkowy tomex 27 Wrz 2014 23:33 #301923

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomciu-jak czytam o grzybobraniach tu i tam to zazdrość mnie zżera u nas w tym roku kompletna posucha :( Chyba w poniedziałek też zabiorę się za opróżnienie warzywnika.Mam jeszcze nawet świeży koperek który czeka na zamrożenie.

ogródek działkowy tomex 27 Wrz 2014 23:50 #301926

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romuś u mnie koperek też już został zamrożony ale jeszcze część rośnie ,pomidorki w folii na razie mają się jeszcze całkiem całkiem nawet ogórki szklarniowe jeszcze rosną może coś z nich będzie ? .Narobiłem sobie klocków z jabłonki rodziców i zastanawiam się co z nich uklecić ,chyba zrobię z nich ścieżkę ala bruk ? Pozdrawiam serdecznie :kiss3:

ogródek działkowy tomex 28 Wrz 2014 00:03 #301928

  • Roma
  • Roma's Avatar
oj przydałyby mi się te klocki do wędzenia :P

ogródek działkowy tomex 29 Wrz 2014 23:38 #302360

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romuś do palenia też używam bo trochę się tego nazbierało jak na moje warunki ,nic na razie nie wędzę bo nie mam w czym i nie bardzo wiem jak . Z tych klocków już ułożyłem małą ścieżkę oddzielając przy tym kawałek na wiosenne tulipany które żonka dzisiaj posadziła ,będzie cały pas tulipanów :happy3:

ogródek działkowy tomex 29 Wrz 2014 23:45 #302361

  • Roma
  • Roma's Avatar
Po raz pierwszy tej jesieni nie posadzę ani jednej cebuli :( muszę sprawdzić ile rocznie wyżerają mi nornice :jeez:

ogródek działkowy tomex 30 Wrz 2014 15:21 #302472

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Tomku ja od dziecka nie bardzo umiałam zbierać grzybów za to moja siostra i mama to były mistrzynie , ja nie zdąrzyłam zakryć dna koszyka , a one miały już czubate koszyki , z czasem odpuściłam sobie .

Dziś ponury dzień więc mało była w ogrodzie , za to jutro zamierzam popielić jeszcze bo nadal jest ładnie i kolorowo .

Szkoda tego drzewa na cieżkę , przydało by się do palenia w kominku .
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.591 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum