TEMAT: ogródek działkowy tomex

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Gru 2012 00:33 #98867

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
huraaa huraaa udało się wstawić fotki z telefonu do kompa a z kompa na forum :woohoo:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Gru 2012 00:55 #98873

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tomku, Twóje 'hurraaaaa" było tak donośne,ze szybko wpadłam zobaczyć, co sie stało. :supr3: ...a tu takie wydarzenie, nooo, to teraz nie ma już wymówki! Trzeba sie udzielać! :happy4:
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2012 00:55 przez Poll.

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Gru 2012 01:11 #98875

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
No własnie sobie przeglądam jakieś starsze zdjęcia może znajdę coś ciekawego :P

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Gru 2012 01:16 #98878

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
DSCF3879.JPG


DSCF3880.JPG

A to moja altanka od środka dwa lata temu proszę nie patrzeć na mały bałagan ,raczej za dużo się nie zmieniło a zdjęć teraz nie zrobię bo w środku leżą jabłka w skrzynkach , bulwy kwiatów itd jak to w zimie :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2012 01:17 przez TOMEX.

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Gru 2012 01:25 #98880

  • Poll
  • Poll's Avatar
"Altanka"... Powiadasz? :eek3: Zatkało mnie. :ohmy:

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Gru 2012 01:46 #98883

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Muszę co jakiś czas troszkę przepalić w kominku jak jest - 10 na dworze tak jak dzisiaj . właśnie byłem dzisiaj , ostatnio było palone dwa dni temu napaliłem do 18 c a dzisiaj w środku było 10 stopni w plusie nie jest żle .Można sobie posiedzieć popalić i wypić jakieś piwko przy baku przy okazji :drink1:

Odp: ogródek działkowy tomex 08 Gru 2012 13:58 #98978

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Tomku nie wiem co chwalić ,ogród mi się podoba , wszystkie rośliny cudne .
Altanka w moim guście , na taki kolor mam pomalowany malutki pokoik w domu .
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 11 Gru 2012 21:44 #100665

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
cieszę się że się podoba ,kolorek jest praktyczny i ciekawy białe dekoracje z szablonu lekko wypukłe troszkę go rozjaśniają i jest ok . ;)

Odp: ogródek działkowy tomex 12 Gru 2012 09:34 #100794

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj Tomku, przeglądając różne wątki trafiłam na Twój. Bardzo ładna działka, bardzo ciekawie zagospodarowana. Podziwiam ilość iglaków zgromadzoną na tak małej powierzchni i dorodne zdrowe hortensje. :flower2: Ja też mam hortensję ogrodową, która rok rocznie kwitnie.
Mam pytanie, czy ja dobrze widzę, na poniższym zdjęciu jest drzewo różane? :think:



Szanuję mężczyzn, dla których jedynym hobby i umiejętnością nie jest obsługa pilota od telewizora. :lol:

Właściwie mogłabym wpaść w zachwyt nad Twoją działką i Twoją osobą i w tym niezmąconym zachwycie pozostać, ale...

I tu niestety muszę dolać łyżkę dziegciu do lejącego się zewsząd miodu. :(

TOMEX wrote:
(...)i wyjmuje wiaderko 20 l a następnie wylewa na kompostownik . Do wiaderka leję środek ekologiczny który używam również do kibelka w przyczepie campingowej latem , usuwa zapach i wszystko rozpuszcza

Właściwie nie wiem jakie silniejsze odczucie miałam po przeczytaniu powyższej informacji, niesmak, czy przerażenie. :blink: Rozpuszcza wszystko poza niebezpiecznymi chorobotwórczymi patogenami pochodzącymi z ludzkiego organizmu. Żaden ekologiczny środek nie eliminuje bardzo szkodliwych dla naszego organizmu bakterii zawartych w ekskrementach. Dlatego też pochodzących od ludzi czy zwierząt domowych ekskrementów nie wolno kompostować. Istnieją biologiczne oczyszczalnie ścieków, taką oczyszczalnię każdy może założyć na własnej działce, proces oczyszczania przydomowego szamba jest złożony a i tak to co otrzymujemy po oczyszczeniu według zaleceń może być rozprowadzone po ogrodzie ozdobnym. Ty jak widzę kompostu używasz pod warzywa, nie jest to rozsądne. Żałuję bardzo, że na forum nie ma jeszcze specjalistki w tej dziedzinie, dołączy dopiero po nowym roku, bo mogłaby Ci dokładnie wyjaśnić wszystkie procesy i zagrożenia.

Przepraszam, ale musiałam to napisać...
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2012 09:44 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 12 Gru 2012 10:24 #100813

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomku-gratuluję,fotki całkiem,całkiem :bravo: teraz już się byle czym nie wykręcisz :wink4:

Odp: ogródek działkowy tomex 13 Gru 2012 18:34 #101402

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
GOSIU i bardzo dobrze widzisz to jest drzewko różane :flower1: .Odnośnie twoich obaw o ekologiczne kompostowanie to jest to za graniczny środek którego używam już od lat kompost opróżniany jest co dwa trzy lata tak że jest już dojrzały a najważniejsze jest to że w miejscach w których jest przekopywany wszystko wspaniale rośnie miedzy innymi i hortensje :funnyface: ROMO własnie teraz będę mógł więcej pokazać :search:
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2012 18:37 przez TOMEX.

Odp: ogródek działkowy tomex 25 Gru 2012 21:53 #104411

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Jak to zawsze bywa mój wątek umarł :rotfl1:

Odp: ogródek działkowy tomex 26 Gru 2012 00:06 #104431

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Wątek nie umarł ale każdy miał masę pracy.
Podglądałam i ja Twój wątek ale dziś dopiero mogę coś napisać.
Coś, tzn zachwyt nad zagospodarowaniem działki. Sama mam działeczkę od października 2011 roku i wiem, ile to pracy. I ilu prac nawet nie zaczęłam jeszcze.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 26 Gru 2012 00:35 #104437

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Piękny był widok ogrodu pod śniegową pierzynką :bravo: Teraz też tak jest, czy już stopniało wszystko?

Pisałeś, że w altance przechowujesz cebulki i inne korzonki, czy są one jakoś zabezpieczone przed mrozem? Czy tylko stosujesz wygrzewanie kominkiem? :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 27 Gru 2012 16:21 #104762

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Cebulki leżą w koszyczkach a bulwy w skrzynce przesypane torfem jak jest mróz to przepalam od czasu do czasu tak żeby zawsze było w plusie , teraz jest ciepło to nie palę bo jak będzie za ciepło to zaczną rosnąć a cebulki by za bardzo wyschły . Najgorzej jest gdy na dworze utrzymuje się temperatura dużo poniżej - 10 stopni przez dłuższy czas to muszę przepalić tak co trzy dni .Jestem ciekawy jak się przechowa posiana w tym roku trawa pampasowa w doniczkach stoi w altanie wiosną pójdzie do ziemi a na przyszłą zimę zostanie okryta może nie zmarznie . Najbardziej się teraz boję o roślinki które są okryte jest ciepło i tak ma być przez dwa tygodnie zaczną rosnąć a pużniej pewno przemarzną . :unsure:

Odp: ogródek działkowy tomex 28 Gru 2012 14:38 #105047

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomku- okres przedświąteczny nie sprzyjał wizytom :hug: zimą zawsze jest lekki zastój, no chyba,że sam gospodarz zadba o to i wspomnieniami zachęci nas do odwiedzin :hug:

Odp: ogródek działkowy tomex 29 Gru 2012 10:58 #105311

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Idę zaraz na działeczkę troszkę przepalić może uda się zrobić jakieś ciekawe fotki :search:

Odp: ogródek działkowy tomex 29 Gru 2012 11:35 #105324

  • Roma
  • Roma's Avatar
To czekam :kiss3: ciekawe co Ci się uda uchwycić :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.759 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum