TEMAT: Dwa ogródki

Odp: Dwa ogródki 30 Gru 2012 21:56 #105907

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Pamelko,
chyba najpierw uporządkuję sprawę keramzytu i kocich gości, a potem pomyślę czy coś wsadzać czy nie. :)

Zuziu,
nie chcę Cię nakręcać - bo możesz faktycznie podebrać swojemu eM wanienkę - ale te budowlane kastry nie są drogie, wielkości różne (okrągłe lub prostokątne). Moja kosztowała chyba 26 zł. A jak eM lubi czasem pomurować, to nie ma co mu narzędzia odbierać. ;) :) :garden1:

Ewo,
ja też sobie nie wyobrażam pilnowania ogródka, w końcu pracujemy zawodowo. Wymienimy podłoże jak będzie na to czas i chęci (za dużo planów permanentnie). ;) :lev:

Doroto,
ależ nie narazisz się, w końcu są różne gusta. :) Róże trafiły tam nie przypadkiem - kochają słońce - co akurat nie jest dobrym dla azalii. Po drugiej stronie, w cieniu domu mam RH, ale na tej patelni raczej azalie nie sprawdziłyby się. W cieniu i osłonięciu jest tam klonik i hortensja, azalii tam nie upchnę.
Zmiana wyściółki keramzytowej postanowiona, umieściłam jednak swoje uwagi odnośnie keramzytu, bo powierzchnia bardzo dobrze się prezentuje i wiele osób mnie pyta jak się sprawuje. Lepiej by błędy nie były powielane. :oops:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 08:04 #105976

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Trzeba przyznać, że keramzyt ładnie się prezentuje :)
Koty uwielbiam, ale potrafią narobić szkód w ogrodzie.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 13:29 #106059

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ewo,
zdecydowanie koty chodzą swoimi drogami i nie bardzo możemy nad tym zapanować. Trzeba się dostosować, bo szkoda nerwów. :supr:

Przeglądając swoje archiwa wyciągnęłam zdjęcia robinii (zwanej akacją), bo zainteresowała się nią Siberia. To są ujęcia z tego roku, gdy spektakularnie zakwitła.
Zdjęcie całości pokazuje jej obecny pokrój.







Jeśli w przyszłym roku zakwitnie, to nie omieszkam i spróbuję zrobić placuszki z kwiatami. :P

Drugie znalezisko, to zdjęcia jednego świerczka ze szpaleru Picea omorica z czerwonymi "sysuniami". ;)
Dedykacja dla wielbicieli igiełek i szyszeczek. :)



Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 14:08 #106065

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daniela wrote:
Dedykacja dla wielbicieli igiełek i szyszeczek. :)
Dziękuję bardzo :hug: Piękne szyszeczki :)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 20:45 #106262

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Skoro mamy Sylwestra, pozwolę sobie kilka roślinnych fajerwerków wystrzelić. :fly: :happy3: ;)


orliki


mak wschodni


czosnek


RH


"pognieciony" mak wschodni


czyściec wielkokwiatowy


czosnek sztyletowaty


klematis
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 21:11 #106274

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piękne, roślinne fajerwerki :hearts:
Jak to się mówi ;) mocne uderzenie :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 21:21 #106280

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo- Twoje fajerwerki nie tylko są piękne kolorowe ale i zwierzakom krzywdy nie robią :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 21:24 #106281

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Danielo, podpisuję się pod tym, co napisałaś o "czuciu" japońskich ogrodów... To tylko pewna konwencja, której nadajemy swój własny, osobisty charakter... Oczywiście pewne reguły obowiązują, ale nie musimy być ślepymi naśladowcami... Mi Twoja wersja takiego ogrodu bardzo się podoba, czekam, co jeszcze wymyślisz... Problem, czy taki ogród pasuje do otoczenia czy nie, jest dla mnie drugorzędny... Po prostu wydziela się w ogrodzie "pokój" i bawi się pewną konwencją... A może kiedyś ten "pokój" zostanie zamknięty bambusowymi matami... Coś takiego mi się marzy, ale to to takie marzenie do marzenia... ;)
A zmieniając temat... Dlaczego nie jesteś pewna, że Twój Cambridge to nie Cambridge? Jak dla mnie na 100%!
Więcej fajerwerków! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 21:46 #106294

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Nareszcie mogłam sobie spokojnie przeczytać Twój wątek od deski do deski :happy: Jestem pod wrażeniem, jak umiejętnie potrafisz bawić się różnymi stylami i wszystko do siebie pasuje :bravo:
Z jednej strony bujna rabata bylinowa, z drugiej ascetyczna japońska woda :) Może tylko ten samotny krzaczuś bardziej bym rozczochrała, żeby widać w nim było walkę z losem :happy:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 21:56 #106302

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Hiacynto,
:oops: nad rozczochraniem pracuje się;)

Marto,
oczywiście, że to zabawa. Chcę troszkę odmitologizować pewne pojęcia, by nie podchodzić do tego z obawą. Ja uznaję metodę prób i błędów (najczęściej to są błędy :oops: :whistle: ). Ale co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
;) Uznaje zatem, że to Cambridge. Kurcze, same korzyści z mojej bytności tutaj... człowiek się całe życie uczy.

Romo,
właśnie! Pozdrówka dla Twoich !!! :)

Markito,
staram się! :)

Zatem - na Wasze życzenie - dalej strzelamy! :flower2:





















Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 22:02 #106306

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ach, ach :woohoo: ten tulipan i powojnik rozwaliły mnie na łopatki :ouch:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 22:19 #106320

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dzięki za robinię :kiss3: bo co wyjdę z forum, to sobie przypominam, że nie zapytałam, biała ona czy różowa? :happy:
Czyli biała też ma kruche gałęzie?
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 31 Gru 2012 22:24 #106324

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
A ten piękny powojnik to jakiej on nazwy?
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 01 Sty 2013 00:50 #106385

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ulu,
to Cecile. :)

Siberio,
Czy takie kruche to nie wiem, ale kłuje z pewnością. Jeślibym mogła wybierać, to obecnie kupiłabym odmianę różową. ;)

Markito, zaraz na łopatki? czy na grabki?? ! :funnyface:

No to Dancing Queen :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 01 Sty 2013 00:53 #106388

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Wszystkiego Najlepszego!!!! Niech ten 2013 Rok przyniesie same radości, masę powodzenia:)także w Twoim ogrodzie (nie zapomniawszy o życiu całkowicie prywatnym:)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 01 Sty 2013 13:27 #106456

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witam gospodynię w pierwszym dniu, Nowego Roku :bye: :kiss3: Strzały bardzo celne,szczególnie powojnik zachwyca swoim kwitnieniem :eek3:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 01 Sty 2013 15:57 #106487

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dziękuję dziewczęta za życzenia! I nawzajem Wam i Wszystkim gościom życzę w nowym roku spełniania marzeń ogrodowych i nie tylko!

A dzisiaj z cyklu: Po imprezie - kto posprząta! Kilka zdjęć z działki, dzisiaj pojechałam pierwszy raz w tym roku i od dwóch tygodni. Po zapaleniu płuc wyszłam dzisiaj pierwszy raz na dwór, było nawet trochę słonka. Nie byliśmy długo, taka wizytacja tylko. No i Tadziu jest dumny, bo upolował kreta. Ale zdjęcia nie wstawiam, bo nie wiem czy zaczynać rok z denatem.










Miskanty: Adagio i Krater




Świerk serbski


Świerk serbski


Pęcherznica Diabolo




M. Africa


Widać jeszcze pozostałości śniegu/lodu
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 01 Sty 2013 16:07 #106490

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Fajne chochoły z miskantów :D A ogródek wygląda jak na przedwiośniu a nie jak z początku zimy :)
Pilnuj Danielo zdrówka po tym strasznym choróbsku, ciężkie jest i wymęczające, kilka lat temu też przechodziłem to paskudztwo.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.508 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum