TEMAT: Kolorowy galimatias Mirki

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 23 Kwi 2012 17:49 #29131

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Mirko, Ty moje guru daliowe: wsadziłam swoje dalie do ziemi i teraz mam wątpliwości co z nimi - przykryc włókniną czy tak niech sobie siedzą? Może je tak zostawię, a jakby przymrozek się szykował to osłonię? Na balkonie mam 3 sztuki takie już 20-30 cm i tych się boję do ziemi dac. Czekac jeszcze czy zaryzykowac sadzenie do gruntu?


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 23 Kwi 2012 21:01 #29229

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Kasiu.............. wysadziłaś ok , pilnuj pogody jak będą zapowiadali przymrozki poprzykrywasz włókniną , wysadź już i te z liśćmi z balkonu ,........ któregoś roku okrywałam takie wyrośnięte ok pół metrowe ( za wcześnie wysadziłam do doniczek i nie miałam juz z nimi gdzie się podziać .......... to wsadziłam do ogrodu , a przyszły przymrozki majowe ) okryte przeżyły i kwitły jak każdego roku , dadzą juz radę
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 23 Kwi 2012 21:54 #29282

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Miruś :bye: dziękuję za odpowiedz,a już myślałam,że ładną obwodkę zrobię dla rożyczek,człowiek ciąglę musi się uczyc :hammer: śliczne iglaczki,piękne :kiss3:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 29 Kwi 2012 18:15 #31030

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Już wiem co tam będzie się pięło - wiciokrzew :silly:
A poważnie jakbyś chciała wiciokrzew to służę ukorzenioną sadzonką wiciokrzewu w kolorze pomarańczowym ;)

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 29 Kwi 2012 19:55 #31048

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Ewo............ to dobrze ,że się uczy :P :P


Leszku ten pomarańczowy wiciokrzew pnie się u mnie po balustradzie schodów .................. mszyce na nim mnie wykańczają :hammer: :hammer: :hammer:

Uffff jak pogoda ................ moje narcyzy się ugotowały :( :( , kwitną jak liliowce półtora dnia ............ na fotkach pokwitną trochę dłużej :









Żółta rabatka ;








Sasanki szaleją:
















I jeszcze dwie moje ulubienice :

tiarella Mystyc Myst przezimowała :silly: :silly:

żurawka French Quater
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 29 Kwi 2012 20:14 #31059

  • gosia07
  • gosia07's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 30
Jak ty to robisz że masz takie narcyzy ja z tych z tamtego roku kilku odmian mam może ze 3 :(
sasanki urocze :garden1:

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 29 Kwi 2012 20:19 #31063

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pięknie się komponują tulipanki Tarda z narcyzami :bravo:
I w ogóle takie masz już duże kępy :eek3: , ciekawe, kiedy u mnie tak się rozrosną :dry:

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 29 Kwi 2012 20:52 #31084

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Mirko - trzymam kciuki za dalsze iglakowe zakupy :) Szczególnie gratuluję zakupu Sycowa. Piękna sosenka!
Widzę, że narcyzy kwitną u Ciebie w najlepsze, a dopiero co rozmawialiśmy, że u wielu osób wyginęły.
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2012 20:53 przez rispetto.

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 02 Maj 2012 18:28 #31844

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Ło matko... Jaki ten Twój "french" cudny... A mój Mystic tez przetrwał, ostatni się złapałam na tym, że hostki w sklepach wysyłkowych oglądam :club2: Wyłazi mi G Tiara i Pandorka.
Idzie do mnie nowa porcja skalniaków, takich bardziej wypasionych :search: Może mi to wcześniejsze przeminie...
pozdrawiam
ankha

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 02 Maj 2012 21:58 #31955

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Gosiu właściwie nic nie robię , rosną to rosna nie to nie .............. moje wszystkie są kilku letnie , w zeszłym roku jesienią nie posadziłam ani jednej nowej cebulki :unsure:


Marta.......... te nowsze odmiany niestety mają tendencję do uwsteczniania się , a nie do rozrostu :angry: :angry:


Pawle witaj :bye: miło mi , że sosenka przezemnie zakupiona będzie piękna ( przyznam , że pan sprzedający bardzo zachwalał ;) ;) ) ........... a narcyzy , też sporo juz sie ze mną pożegnało :(

Ania............. wpasione skalniaki jakos do mnie nie przemawiają ......... za to hosty ryczą wielkim głosem :rotfl1: :rotfl1: .......... chociaż ostatnio oglądam irysowe maleństwa ( no takie 20- 35 cm ) i kto wie , kto wie :whistle: :whistle:

no to pierwiosnki :



Primula vulgaris " Quacer's Bonnet"


Primula Victoriana

pierwiosnek ząbkowany

Primula rosea na szczęście jest ........... bo myślałam , że nie przeżył zimy


i jeszcze jakieś maleństwo ale kolorek i liści i kwiatków cudo ;

Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 02 Maj 2012 22:08 #31965

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mirko, pierwiosnki masz prześliczne - zwłaszcza ten z liliowymi kwiatuszkami w kształcie różyczek :flower2:
Ja mam tylko te najzwyklejsze, które same się sieją, ale też je lubię, bo kwitną niestrudzenie, kiedy w ogrodzie jeszcze jest szaro...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 02 Maj 2012 22:16 #31975

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dobrze Leszek mówi, że wiciokrzew będzie się piął po tej pergolce? A nie szkoda to takiej pergolki dla wiciokrzewu? ;) Żeby choć powojniki! :rotfl1:
Dwa pierwsze pierwiosnki rewelacja! :eek3:
Sasanki też masz śliczne! ;)
Mirka, a te narcyzy, poczekaj...Apricot Whirl?Dobrze pamiętam? Są cudne! Kupowałam takie,co nie znaczy, że mam! ;)

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 03 Maj 2012 17:31 #32201

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Dalu .............. pierwiosnki urocze są jak kwitną , później o nich zapominamy bo są bardziej okazałe kwity w ogrodzie ale po zimie każdy maluszek cieszy ............ chciałabym wiecej pełnych ale trudno je dostać :whistle: :whistle:


Marto ........... sasanki niektóre lubelskie :bye: :bye: ........ na pergolce w tym roku pewnie jednoroczne wilce ............ potem sie zobaczy ;) ;) ............. wicikrzew raczej nie............ narcyzy dobrze pamiętasz B)

Kwitną czereśnie ;




......... i tulipany;

























....i epidemia;

Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 03 Maj 2012 19:36 #32209

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Epidemia ;) pięknie się sprawują! Czy ja widzę Lilafee? Moje zmarzło! :placze: Nie jedyne zresztą, ale mimo to epidemia epimediowa ma się nieźle! :P
Ale masz tych tulipanów! I nie wyglądają na jakieś szczególnie udręczone przez upał!
A te białobrzegie, to też wiedziałaś, jak się nazywają...kiedyś :) Przypomnisz, bo też takie mam, tylko w dużo gorszej kondycji...

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 03 Maj 2012 19:46 #32213

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Marta ..... Epidemium Lilafee.... aż tak dobrze to nie ma .............. to zwykłe rubrum chyba i żółte "Surfureum" i tyle epidemiowości :rotfl1: :rotfl1: .............. a tulipan "Happy Generation" sie nazywa i chyba go w końcu trzeba będzie wykopać i przesuszyć ( .......... i nie zapomnieć na jesieni zakopac z powrotem :flower: :flower: )
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 03 Maj 2012 20:34 #32232

  • gosia07
  • gosia07's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 30
Mireczko pisałam już że jeżówki nie przetrwały zimy :( Chodzę jak pies gończy i niucham ale nic nie widzę.W jednym miejscu coś wyłazi ale to chyba nie one.

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 03 Maj 2012 20:39 #32237

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Gosiu u mnie też wypadło po zimie kilka , nie przeżyła , żadna z zadoniczkowanych :placze: :placze: ................. posadziłam nowe z wiosennego zamówienia ............ ale nie wiem co się dzieje , listki więdna i zasychają ............ wypadła juz moja wymarzona Geen Jawel :placze: :placze: :placze: :placze:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Kolorowy galimatias Mirki 03 Maj 2012 20:46 #32240

  • gosia07
  • gosia07's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 30
W niedzielę byłam na spotkaniu forumowym każdy się skarżył że coś wypadło i to czasami rośliny rosnące bezproblemowo naście lat.U mnie niby aż takiej tragedii nie ma ale szkoda tego co straciłam :(


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.563 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum