TEMAT: Julkowa działeczka

Julkowa działeczka 26 Lis 2015 22:25 #415682

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Kasiu Tadziu to super hiper fajny kolega.Mam liliowce od Niego.Pisząc Piątek miałam na myśli Tylko nazwisko ale fakt-pan Robert fantastyczny człowiek i jak dla mnie -pasjonat przez duże P.Kocham się w Irysach dozgonnie tylko moja działka nie chce być z gumy...
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2015 22:26 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula


Zielone okna z estimeble.pl

Julkowa działeczka 01 Sty 2016 00:41 #420498

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Czyli kolejny rok przed Nami... Życzę Wszystkim lekkiej zimy,szybkiej wiosny oraz spełnienia ogrodniczych planów i marzeń. Przede wszystkim jednak zdrowia.No może jeszcze kufereczek stóweczek na spełnianie ogrodowych kaprysów ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): piotrek_ns

Julkowa działeczka 01 Sty 2016 20:07 #420649

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dziś obowiązkowy spacer na działkę. Nigdy nie przepadałam za zimą ,ale taka bezśnieżna spędza nie tylko mi sen z powiek. Roślinki stoją smutne,zmarznięte.Rododendrony mimo okrycia z włókniny listki pozwijały na maxa :dry: Trawnik pod stopami aż trzeszczał :mad2: Na pocieszenie posiałam sobie kobeę i lilię candidum. Do wiosny,która dla mnie od lat zaczyna się 1 marca zostało "jedynie" 59 dni...
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2016 12:40 przez . Powód: kolor czerwony i zielony zarezerwowany dla admina i moderatorów

Julkowa działeczka 01 Sty 2016 20:12 #420651

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Muszę wrócić do początku,ale już zdążyłam przeczytać że masz działkę 800 m ,strasznie duża jak na ROD-wracam do czytania :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 01 Sty 2016 21:13 #420673

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dorotko teraz działeczka ma tylko 412 m.Drugą sprzedałam bo sama nie dawałam rady.Ja wciąż mam na działce spory warzywnik - nie wyobrażam sobie nie mieć warzyw w ogrodzie.A sama trawa to nie dla mnie bo ja nieopalająca jestem :happy4:
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2016 12:43 przez .

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 10:58 #420777

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Marzenko, dotarłam tu z mojego wątku ciekawa Twojego ogródka :) Gdzie zdjęcia :huh: ? Widać z wpisów, że sama rozmnażasz z nasion dużo kwiatów, więc na pewno działeczka kipi kwieciem. Podziel się z nami tymi widokami :) Do wiosny coraz bliżej, miło popatrzeć na kolorowe fotki. A jak tam parapety? Zapełniają się?
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 18:12 #420955

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ewuniu ja nie wiedząc czemu po macoszemu traktuję swój wątek :oops: A szkoda - w zeszłym roku(już) miałam piękny warzywnik,sporą kolekcję dalii,mieczyków i całą masę jednorocznych.Tak,rozmnażam sama z nasion i sadzonek - jestem po szkole ogrodniczej.Na parapetach na razie króluje Basia-moja kotka.Chociaż wczoraj posiałam sobie kobeę...Mam nadzieję,że nowy rok przyniesie mi czas,którego działeczka wymaga.Chciałabym troszkę zmian - jeszcze jak się napatrzę na ogrody Oazowiczów :search: to dech zapiera,mimo,że samej to niektóre rzeczy trudno :jeez: Tymczasem za oknem jest jak jest i musimy się uzbroić w cierpliwość :sick:

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 18:28 #420968

  • 's Avatar
Marzenko,teraz jest dobry czas na wspominki z lata,dawaj fotki :)

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 19:15 #420992

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
To prawda, jak się człowiek na inne ogrody napatrzy to wszystkiego się chce :) Ale i dzięki temu szybciej czas mija od jesieni do wiosny :)

Czy to już czas na kobeę? Kiedyś kupiłam gotową sadzonkę ale mi nie zakwitła. Ale, że się napatrzyłam jak u innych pięknie kwitła to jednak bym chciała jeszcze raz spróbować. Może się uda?

Próbowałam też z miną w zeszłym roku, za namową Nowinki ale nasiona mi nie wzeszły :( Próbowałaś ją wysiewać?

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 19:44 #421012

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Romko, Ewuniu ja bardzo kocham swoją działkę taką jaką jest - nie ma tam idealnego porządku, rośliny często są poupychane byle gdzie,specjalnych aranżacji też brak. Powód jest jeden - od wiosny do jesieni zawodowo zajmuję się cudzymi ogrodami. W pracy czuję się jak u siebie na działce,czasem po całym tygodniu jak jadę na weekend na działkę to na spokojnie sobie pielę,przycinam,koszę trawkę. Spinam się u klientów, u siebie się relaksuję i mam w nosie czy jest idealnie ;)
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2016 12:44 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): , Marysia80

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 19:44 #421013

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Marzenkopokazuj,pokazuj,nawet jeśli działka zmniejszyła się o połowę,wcale się nie dziwię,ja tak nieraz marudzę,że inni mają większe ogrody,ale też pracy więcej,a doba z gumy nie jest,tym bardziej dla czynnych zawodowo
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 20:03 #421029

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Marzenko, to fajną masz pracę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 20:05 #421030

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Wow :woohoo: to Ty fachowiec jesteś
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 02 Sty 2016 21:51 #421058

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja też jestem z tych co muszą mieć co zjeść w ogrodzie :wink4: Kwiatki zawsze były na drugim miejscu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 03 Sty 2016 02:03 #421093

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dziewczyny bycie ogrodnikiem ma swoje dobre strony,chociaż czasem mnie męczą wyjazdy na targi - samo załatwianie papierów,szykowanie towaru -koszmar!!! Potem masa klientów którzy chcą kupić - każdemu trzeba powiedzieć jak, po co i dlaczego,ponowny załadunek towaru nie sprzedanego- to jedno a dwa - z jakimi absurdami spotykam się w ogrodach to szok...Ludzie bardzo często wyobrażają sobie,że jak się ogród zostawi w lecie przed urlopem bez opieki to na wiosnę będzie piękny - potem zaczynają się telefony z cyklu : bo wie pani gości będziemy mieć w weekend majowy i chcemy,żeby było ładnie ...No cudotwórcą ja nie jestem,same wiecie,że ogród to systematyczna robota.
A co do warzywnika - na działkę jeżdziłam odkąd sięgnę pamięcią,obecną działkę mam od 23 lat i mama moja zawsze miała warzywa.Ja dziś bez tego nie wyobrażam sobie działki,ogrodu , bo to jak dom bez kuchni...
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Julkowa działeczka 03 Sty 2016 10:31 #421136

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Każda praca ma dobre i złe strony :) ale nie każda jest zgodna z naszą pasją i zainteresowaniami ;)

Ja jestem technologiem żywności- z wykształcenia. A szycie to moja pasja. Pracowałam jako technolog i jako konstruktor odzieży i różnica jest jak pomiędzy morzem i górami. Jak pracowałam jako konstruktor odzieży nie wiedziałam kiedy nadchodziła 15-ta, musieli mnie z pracy wyganiać :rotfl1:
Myślę, że gdyby udało mi się znaleźć pracę przy ogrodach, to byłabym szczęśliwa :) Dlatego i tak Ci zazdroszczę takiej pracy :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 03 Sty 2016 11:12 #421152

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ewunia znależć pracę w tej dziedzinie nie jest zbyt trudno,chociaż u mnie rynek coraz gorszy...Wystarczy w swojej okolicy zacząć się ogłaszać,rozdawać ulotki wszędzie tam,gdzie są ogrody,dogadać się z jakimś dobrym sklepem ogrodniczym.Schody zaczynają się gdy trzeba ustalić konieczny zakres prac,stawkę itd...

Julkowa działeczka 03 Sty 2016 12:49 #421162

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dałaś mi do myślenia. Nie myślałam wcześniej, żeby sama się tym zająć od podszewki, tylko raczej, żeby u kogoś pracować i mieć kontakt z roślinami, bo mam inny pomysł na życie ;) ale muszę to przemyśleć :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.377 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum