TEMAT: Julkowa działeczka

Julkowa działeczka 03 Sty 2016 15:30 #421200

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ewa co Ci szkodzi spróbować? Jedyne co mogę doradzić to uzbrojenie się w cierpliwość do klientów,rzetelna wiedza dotycząca cięcia,ochrony, rozmnażania,pielęgnacji,komponowania roślin, itd...Ja najbardziej lubię pracę w handlu ogrodniczym połączone ze szkółkarstwem roślin ozdobnych-tu jest pole do popisu bo bywam w różnych sklepach,centrach itd i poziom wiedzy panienek tam pracujących jest żenujący,a mnie coś takiego odstrasza od zakupów w danym miejscu.


Zielone okna z estimeble.pl

Julkowa działeczka 03 Sty 2016 22:12 #421388

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Witam, Marzenko. Jestem tu po raz pierwszy i tak czytam od początku... jestem pod ogromnym wrażeniem, że taka... hm... małolata miała taki zapał do grządek, to nie spotykane. Jesteś niesamowita, życzę udanych plonów w kolejnym roku i ciekawych pomysłów, kwiatki masz cudne, jednych nie mogę zidentyfikować a bardzo mi się podobają... nie widziałam jeszcze tak spokojnie siedzącej na ręce jaszczurki, moje uciekają na mój widok - może to o czymś świadczy :wink4:
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 04 Sty 2016 18:07 #421531

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Marzenko, Kacha obie macie rację ale też wiecie, że jak człowiek ma firmę to już reszta leży bo nie ma czasu. A ja potrzebuję czas, żeby realizować to co z M wymyśliliśmy (nie piszę co, żeby nie zapeszać) a dodatkowy grosz by się przydał i praca z roślinami byłaby przyjemna :) Dlatego myślę, żeby nie swoje, tylko u kogoś ;)

Ale natchnięta jestem i myślę o tym :think:

Julkowa działeczka 04 Sty 2016 21:10 #421611

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marzenko, chyba w poprzednim bycie nie spotykałyśmy się?
Uprawiasz warzywa, ja także, chociaż coraz mniej, bo na wszystko nie starcza czasu.
Miałaś trochę . ;) ... przerwy w prowadzeniu wątku, zdjęcia pewnie masz,
w sezonie mniej czasu na forum, teraz można nadrobić.
Julka pewnie sporo urosła, nadal jest pomocnikiem ogrodnika?
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 05 Sty 2016 21:34 #421845

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dziewczyny ciągoty do grzebania w ziemi miałam od zawsze,bardzo dokładnie pamiętam pierwszą działkę rodziców.Potem była druga działka w obecnym ogrodzie ale bez domku,więc mama kupiła trzecią z domkiem - obecną,którą mamy już ponad 20 lat.Nie wyobrażam sobie życia bez tego skrawka ziemi,każdej zimy usycham z tęsknoty za tym skrawkiem.Teraz dla mnie najgorsze dni,bo sen z powiek mi spędza mróz i brak okrywy śnieżnej.
A co do pracy: tu trzeba mieć siłę przebicia bo czasami klienci wyskakują z tak głupimi pomysłami,że szkoda gadać :jeez: To praca pod gołym niebem,wieczne wizyty w szkółkach lub praca w samej szkółce,sklepy i centra ogrodnicze,hurtownie,targi i wystawy,kiermasze... Jak jadę do siebie,to dopiero tam odpoczywam ;)
P.s : Posiana 1 stycznia kobea na razie siedzi w ziemi-czekam cierpliwie do połowy stycznia,potem sieję drugą.Tymczasem oddalam się bo muszę zagrać z moją 10latką wieczorną partyjkę w biznes :whistle:

Julkowa działeczka 05 Sty 2016 21:41 #421854

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Zauważyłam, że lubisz wysiewy. Zapomniałam poprzednio zapytać, czy udało ci się z prymulkami? Kiedyś siałam różne odmiany, ale z sukcesem tylko te bezłodygowe.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 06 Sty 2016 00:40 #421927

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ela u mnie w ROD uważają,że mam zielone ręce,mi z nasion udaje się wszystko,już musi być,żeby coś nie wzeszło. Sąsiadka stwierdziła,że ja to nawet jak szczotkę do ziemi wsadzę to mi drzewo wyrośnie :rotfl1:

Julkowa działeczka 06 Sty 2016 10:18 #421964

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Marzena, dostać taki komplement, że się ma zielone ręce- rewelacja, czyli taki cudotwórca ogrodowy z Ciebie. Z tą szczotką w ziemi to już w ogóle :happy3: Naładowałam akumulatory oglądając Twoje kwiaty :) . Wszystkiego dobrego w nowym roku :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 07 Sty 2016 23:58 #422641

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Florciu :kiss3: Chyba przedwcześnie pocieszyłam się zimową aurą - na weekend zapowiadane są dodatnie temperatury, we wtorek nawet do pięciu stopni w plusie :sick: A tak jest pięknie z tym białym śniegiem :eek3: Z działań ogrodniczych na dziś to tylko kontrola dalii i innych roślinek przechowywanych,mały sukcesik bo szalotka wsadzona 1 stycznia do ziemi zaczyna wypuszczać zielony szczypiorek - więc mam radochę.Natomiast kobea dalej siedzi a ja też siedzę i się wkurzam bo nic nie kiełkuje...

Julkowa działeczka 09 Sty 2016 15:27 #423167

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Cała zima trwała we Włocławku 3 dni. Od wczoraj na plusie,z dachu kapie ,aż miło.Wróbelki na krzaczkach pod oknem ćwierkają -kot aż głupieje. Słowem- za oknem coś jakby przedwiośnie , tyle,że w kalendarzu styczeń :jeez: Do 1 marca zostało 51 dni

Julkowa działeczka 13 Sty 2016 20:51 #424811

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Pogoda jaka jest za oknem -każdy widzi :angry: Dochodzą do tego roztopy na chodnikach... Na pocieszenie wzeszła mi kobea siana 1 stycznia. Jedna z siewek ma białą łodygę - nasionka były w mixie.

Julkowa działeczka 13 Sty 2016 21:40 #424846

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marzenko,zima w żadnej mierze nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa :( za kilka dni znowu się zacznie.

Julkowa działeczka 13 Sty 2016 22:06 #424868

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
51 dni :hearts: Jak to fajnie brzmi (rym nie zamierzony) :)
Będzie się zapewne u Ciebie działo :jeez:

Julkowa działeczka 27 Lut 2016 11:39 #439066

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dzisiejsze zajęcie: popikowany selerek korzeniowy - 66 sztuk...
DSCN1305.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Julkowa działeczka 27 Lut 2016 12:30 #439073

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ciąg dalszy ogrodniczych zajęć: popikowane poziomeczki w dwóch odmianach : "Rugia" i "Regina". W doniczkach rosną już 2 kanny,4 orliki, irysek, 3 begonie bulwiaste... W czapeczce moja dziewczynka -Ta najważniejsza ;) Niżej - reszta moich "dziewczyn" w różnych kształtach i kolorkach....
Załączniki:

Julkowa działeczka 27 Lut 2016 16:16 #439113

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ależ się nadziubałaś z tym pikowaniem ! U mnie parapety też powoli się zapełniają. Niedługo miejsca zabraknie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 27 Lut 2016 18:21 #439138

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ewcia cześć :bye: To nie wszystko, bo dziś wysiałam por w 2 odmianach, bakłażany, paprykę, masę kwiatów, m.in. : lobelie,szałwie,rączniki,gazanie,petunie, żeniszki... Się narobiłam :jeez:
A tu jeszcze bób w 2 odmianach:
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2016 18:22 przez Marzenka.

Julkowa działeczka 27 Lut 2016 19:06 #439164

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Oj, Marzenko, to mi ręce opadły :ohmy: Na leniucha wychodzę :rotfl1: Porę , seler i pomidory kupuję gotowe :oops:

U mnie w planie jeszcze aksamitki, kukurydza, ogórki i cukinia.. ale z tym to poczekam do kwietnia. Jakoś mało tego wyszło, chyba muszę przejrzeć nasionka, czy o czymś nie zapomniałam :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.414 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum