TEMAT: Julkowa działeczka

Julkowa działeczka 26 Sty 2017 09:33 #519519

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Alinko ja od kilku sezonów nie sprzątam liści tylko je nagarniam na roślinki. To co trzeba mam okryte stroiszem, kompostem itd Boję się strat mimo to, bo jest koniec stycznia i czasami te wiatry są bardziej zabójcze niż sam mróż. Mam zaprzyjażniony sklep ogrodniczy gdzie z przyjemnością idę i sama zamawiam dla nich nasionka,cebulki itd Świeże nasionka mam wtedy już w styczniu, kiedy jest największy wybór. Mam kilka ulubionych roślinek które sieję w lutym: lobelie,szałwie,koleusy,żeniszki czy petunie. Spokojnie daję radę zrobić rozsadę takiej jakości,że kwitnie do końca sezonu - bo gotowe sadzonki są dla mnie za drogie, stąd domowa produkcja ;) Ale na paprykę ostrą mnie namówiłaś - wysieję w lutym :)


Zielone okna z estimeble.pl

Julkowa działeczka 26 Sty 2017 15:04 #519619

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
Zaglądam do Julkowej krainy :bye: , na razie tak na szybko, w wolniejszej chwili rozejrzę się po kątach

Julkowa działeczka 19 Lut 2017 22:03 #524282

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Marzenko witaj :)
Chyba pójdę na szaber jutro do żuczkowego sklepiku i do tych innych też
by kupić coś kwitnącego :dance:
Tamtej wiosny kupiłam kilka pierwiosnków i do ogrodu później wysadziłam :garden1:
Już nie mogę się doczekać ich kwitnienia ale zapowiadają się świetnie , dużo pączków otulonych listkami dostrzegam .
A Ty swoje prymule też do gruntu wysadzisz ?
Pozdrawiam cieplutko i bardzooo wiosennie :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 19 Lut 2017 22:41 #524292

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Elu witaj :)

Na nasze szczęście wiosna nadchodzi - ptaszki śpiewają jak oszalałe, dziś nawet widziałam klucz albo żurawi albo jakiś innych fruwajków ;) W sklepach wszędzie roi się od prymulek, kwitnących hiacyntów, narcyzów i krokusów. Dziś zaliczyłam kolejne :oops: ogrodnicze zakupy - dymka, nasionka i sadzonki pierwiosnka ząbkowanego. W planach na jutro jest wyjazd na działeczkę - może coś poprzycinam :fly: W domu na każdym parapecie zielono : mam wysiane szałwie, żeniszki, gożdziki, werbenę,petunie, por, seler, poziomki, tunbergię, kobeę, koleuski :woohoo: Do tego kubeczki z sadzonkami pelargoni i fuksji. Kotka moja nie może zrozumieć, że nagle skurczyły się jej ulubione miejsca do wylegiwania i obserwowania tego, co dzieje się za oknami:

20170205_131908.jpg


20170205_131910.jpg

Codziennie mam takie widoki, a kaczki to takie cwaniary, że zjawiają się jak tylko otworzę okno.
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2017 22:43 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Łatka, CHI, słowikowo, zeberka363, ewakatarzyna, Greta_Baum

Julkowa działeczka 21 Lut 2017 22:09 #524745

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Ile ptaszorów :woohoo: Dobrze,że na parapety sie nie pchają ;)
Jak tam na działce? Byłaś?
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Julkowa działeczka 14 Mar 2017 18:28 #529152

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Cichutko i nieśmało ale nadeszła, mimo chłodnych dni i nocnych przymrozków :sick: Długo wyczekiwana, wytęskniona ale wreszcie jest:

20170312_144845.jpg


20170312_144924.jpg


20170312_144945.jpg


20170312_144952.jpg


20170312_145121.jpg


20170312_145152.jpg


20170312_145309.jpg


20170312_145609.jpg


20170312_151753.jpg


20170312_151758.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2017 18:33 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo, ewakatarzyna

Julkowa działeczka 09 Kwi 2017 20:20 #534158

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Marzenko pozdrawiam wiosennie i zapytuje , co w ogrodzie ?
co na parapecie słychać ?
:bye:

Julkowa działeczka 19 Sty 2018 19:04 #584311

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj Marzenko! :bye:
Byłam, widziałam i prawie zemdlałam. :eek3: Dziewczyno toż to grzech okrutny, by mieć tyle roślin domowych i chować je przed oczami ludziów z działu doniczkowego. No no no, nieładnie. Oj nieładnie.
:whistle: B)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 20 Sty 2018 21:01 #584594

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Zabulko pierwsze odwiedziny w tym roku w moim watku a tu cisza :oops: Watek zapuszczony na maxa :thanks: Nie wiem ,jak wyglada moja dzialeczka i jak wygladaja moja roslinki w domku. Wracam do Wloclawka dopiero 12 lutego. Domowych mam troche, ale czy komus sie spodobaja? Mam mala kolekcje fiolkow, o skrtnikach moge narazie pomarzyc bo wyjezdzam. Wasze sa takie piekne :woohoo: Jutro jade do duzego centrum ogrodniczego - zamierzam sie oblowic w rosliny i doniczkowe i ogrodowe. Relacja jutro po powrocie. :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, CHI, Greta_Baum

Julkowa działeczka 20 Sty 2018 21:28 #584612

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79423
Marzenko, czekam niecierpliwe na relację z Twoich zakupów. W naszych sklepach ogrodniczych jeszcze bida, do tego stopnia, że właśnie takie duże centrum pod Wrocławiem zamknięte na cztery spusty...do końca lutego :silly:.
Wiesz co, tam, gdzie teraz pracujesz, na pewno są warte pokazania ogrody i parki, a choćby pojedyncze rośliny. Może cykniesz trochę zdjęć i wstawisz je tutaj? Choćby te duże rododendrony, o których pisałaś gdzie indziej...
Będąc za granicą nie umiem się pohamować i zawsze robię zdjęcia cudzych ogródków :happy:
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2018 09:07 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI

Julkowa działeczka 20 Sty 2018 22:10 #584625

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ania pewnie ze strzelam fotki tym Rh - piękne okazy. Co ciekawego to to, że Niemcy mega dokładnie mają poprzycinane żywopłoty - zdjęcia porobię, ale chyba po powrocie wstawię bo mój tel nie współgra z niemieckim laptopem :evil:

Tutaj są piękne Rh, laurowiśnie, przepiękne iglaki, wrzośce gigantyczne. Jak byłam w Leverkusen w listopadzie to kwitły juki :woohoo: ... W ogóle te ogródki maja wręcz wylizane chyba :think:
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2018 09:09 przez Łatka.

Julkowa działeczka 21 Sty 2018 09:22 #584667

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79423
Marzenko, mam pewne pojęcie, o czym piszesz ;)
Jako moderator "kwasolubów" już sobie ostrzę zęby na zdjęcia na przykład tych ogromnych wrzośców, może zakwitną, nim wyjedziesz. Proszę, nie zapomnij wzbogacić odpowiednie wątki tematyczne, dobrze?
"wylizanie" wynika nie tylko z tak zwanego narodowego charakteru, o ile coś podobnego istnieje. Po prostu - jeśli teren należący do mnie jest zaniedbany, mogę zapłacić wysoką karę. Nie mówiąc o społecznym ostracyzmie.
Marzenko, nie wiem, jakie są Twoje możliwości językowe, ale może popytasz tamtejszych, czy robią coś szczególnego, by rododendrony im tak rosły? czy to tylko sprawa atlantyckiego wpływu na lokalny klimat? A może te wielkie krzewy są spadkiem po minionych pokoleniach?
Niedługo zapewne zakwitną tam wczesne cebulowe - będziesz więc miała podwójne przedwiośnie, tam i u siebie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI

Julkowa działeczka 21 Sty 2018 10:26 #584690

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Aniu narobie zdjec w celu wzbogacenia watkow - absolutnie i poniekad. Jak bylam w Leverkusen ( to miasto z ktorego pochodzi slynna druzyna oraz firma farmaceutyczna BAYER) tez byly duze rododendrony, przepiekne laurowisnie, pierisy i klony!! Gleba tam byla taka jak tutaj - ciezka ,gliniasta. Tam w identyczny sposob sa poprzycinane zywoploty z tui, grabow, bukow, bukszpanow. Na przedwiosnie juz sie ciesze - tu wszedzie masa przebisniegow powychodzila :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Julkowa działeczka 21 Sty 2018 11:34 #584706

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Marzenka wrote:
Wracam do Wloclawka dopiero 12 lutego. Domowych mam troche, ale czy komus sie spodobaja? Mam mala kolekcje fiolkow, o skrtnikach moge narazie pomarzyc bo wyjezdzam. Wasze sa takie piekne :woohoo: Jutro jade do duzego centrum ogrodniczego - zamierzam sie oblowic w rosliny i doniczkowe i ogrodowe. Relacja jutro po powrocie. :bye:

Kochana, no jak możesz wątpić w to że komuś by mogły się spodobać twoje rośliny domowe? Skoro Żabula Ci za to ręczy, to tak jest. Liczę na wąteczek z domowymi pięknościami na dziale doniczkowym. Toż to grzech takie ślicznotki przed światem chować!! No proszeeeee....
Ty też masz żabcię w awatarku a to do czegoś zobowiązuje ;) Żabki powinny się wspierać w opcjach "Zielono nam" :) :hug:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 21 Sty 2018 15:59 #584805

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dziewczynki wrocilam... Mam wrazenie, ze bylam na targach a nie w centrum ogrodniczym. Pojechala ze mna corka podopiecznych.

W owym centrum jest raj dla storczykomaniakow, kaktusiarzy i w ogole zielono zakreconych. Setki odmian prymulek, fiolkow afrykanskich, wszelakich doniczkowych i ogrodowych roslin. Wielkie hale z pedzonymi cebulami - nawet przebisniegi. Pieknie kwitnace ciemierniki, kamelie, oczary... Wrazenia estetyczne ogromne, mam zdjecia ale nie wiem czy tu dam rade je wrzucic, jak nie to dopiero w domku.

Kupilam sobie chyba z 30 nowych fioleczkow, z 50 dalii, torbe nasion, kilkanascie pierwiosnkow i roslin domowych i sama nie wiem co jeszcze. Musze ochlonac, a w tym celu udaje sie na spacerek z olbrzymim labradorem :tongue2: :tongue2: :tongue2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Adasiowa, ewakatarzyna

Julkowa działeczka 21 Sty 2018 18:48 #584855

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
O matko to faktycznie obładowana będziesz jak wielbłąd :devil1: :rotfl1: To czekamy na fotorelację, a może
zrobiłaś jakieś fotki tego centrum ogrodniczego fajnie było by zobaczyć jak to wygląda za granicą :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Julkowa działeczka 21 Sty 2018 20:55 #584892

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79423
Marzenka wrote:

Kupilam sobie [...] z 50 dalii

Matko jedyna! Zadłużyłaś się w Bundesbanku? ;)
Noooo kochana, w porównaniu z Tobą wychodzę na wzór wstrzemięźliwości :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Greta_Baum

Julkowa działeczka 21 Sty 2018 21:09 #584898

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Aniu jeszcze te zamowione u p. Stanislawa ;) Zycie trwa krotko, fajek nie pale, alkoholu nie pije, na imprezy nie chodze - to stwierdzilam, ze pare kwiatkow w ta czy w tamta nie robi roznicy. A czemu tak duzo dalii? Jak wiesz - bede w domku co 8 tygodni, wiele kwitnien na dzialce przegapie, a dalie na mnie zaczekaja - obiecaly mi to :happy-old:

Poluje jeszcze na lilie i mieczyki - latem jest cieplo, mozna biegac w trampkach :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.456 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum