TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 17:01 #15976

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-po przycięciu wrzosów widać, że żyją u mnie chyba połowa wymarzła :( sadziłam jesienią i część po obcięciu jest zielona ale więcej niż połowa chyba nie odbije.Jeszcze trochę poczekam a potem :flower:
Te tulipanki które teraz kwitną to chyba są botaniczne?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 19:48 #16020

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie przebiśniegi się dopiero rozwinęły i jakiś czas się nimi nacieszę :) Irysy żyłkowane też jeszcze nie kwitną, ciemiernik w pąkach, na krokusy o dużych kwiatach dopiero czekam, bo widać pąki. Nie przycinam też jeszcze wrzosów, robię to dopiero w kwietniu. Jednak duża różnica w wegetacji.
Pieris przykryty stroiszem przetrwał zimę bez widocznych uszkodzeń, w zeszłym roku okryłam go agrowłókniną i to okazało się za mało. Nie wiem, czy jest szansa na kwiaty, ale wystarczą mi kolorowe liście :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 20:04 #16030

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jak pięknie czyściutko. U mnie też taki wiatr że gdyby nie była dziś niedziela to i tak niewiele na działce bym zrobiła. O kurcze właśnie. Muszę z balkonu donice pozbierać :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 20:26 #16054

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewo, u mnie, niestety, przebiśniegi i krokusy już przekwitają, ale za to bardzo pięknie kwitną pierisy :flower2: Zima była ostra, bałam się, że pąki przemarzły, a tu, proszę:

P1040756.JPG



P1040767.JPG

Zrobiłam zbliżenie kwiatuszków, bo nawet u mnie pieris rzadko tak fajnie kwitnie i nie mam okazji przyjrzeć się tym ciekawym kwiatuchom...

Romuś, u mnie wrzosy wszystkie przeżyły, gorzej z wrzoścami :(
Tak, te tulipanki to botaniczne, ale odmiany nie pamiętam :oops: Kwitnie jeszcze taki:

P1040768.JPG


Agniesiu, no, właśnie - najwięcej roboty to jest z ręcznym wyciąganiem liści z rabat :evil: Ja to już płaczę rzewnymi łzami :placze:, na przemian z miotaniem przekleństw :woohoo: A tu końca sprzątania ciągle nie widać...
Dzisiaj też u mnie, mimo słońca, zrobiło się chłodniej za sprawą zimnego, nieprzyjemnego wiatru...

Marysiu, dzieje się, dzieje, ale ja w ferworze sprzątania nawet nie jestem w stanie docenić urody wczesnych wiosennych kwiatuszków. Odetchnę dopiero jak doprowadzę ogród do ładu - mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia...

Gosiu, na razie faktycznie widać, słychać i czuć te różnice, ale za jakiś czas wszystko się wyrówna! Wiosna jest sprawiedliwa :)

Romku, aż tak? Nie zdawałam sobie sprawy, że te różnice są takie duże...Dzisiaj obserwowałam z żalem jak w słoneczku mdlały główki krokusów...A niedawno zaczynały kwitnąć...

Jolu, u mnie wrzosy mają już nowe, wiosenne fryzurki B) I tak jakoś porządniej zrobiło się na wrzosowisku...Ładnie kwitną też wrzośce, a i coraz więcej tulipanków botanicznych otwiera swoje kwiaty :flower1:

Siberko, te tulipanki malutkie, ale na rabatach widać je z daleka, bo ...nic innego nie kwitnie...

Gorzatko, Pawle, Marto, Olu, to miłe, że jednak można zauważyć jakieś efekty mojej żmudnej pracy :silly:
Dla Was inne ujęcie tego wyrywnego tulipanka:


P1040751.JPG






Dzisiaj wycinając suche badylki rozchodników z przerażeniem odkryłam, że całe kępy wyłażą z ziemi, a przyczyną są prawdopodobnie małe, białe, paskudne robaki (larwy?), których tam pełno, brrr!
Ktoś miał to paskudztwo w swoim ogrodzie? Jak z tym walczyć????
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2012 20:38 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 21:00 #16075

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A tak siedzę bez sensu bez roboty i z dala od ogrodu, to myślę wyręczę pracującą kobietę w szperaniu ;-)
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2012 21:00 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 21:21 #16093

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Siberka jak szperacz :) , ale ja też lubię wiedzieć, co zakwitło, inna sprawa, że potem zapominam.
Wiecie, ja się niby ruszam, zimą chodziłam z kijami 5 dni w tygodniu, ostatnio malowałam pokój,
ale po wczorajszym szaleńczym sprzątaniu w ogrodzie wszystko mnie bolało.
Korzystałam z ciepła, bo znów zapowiada się załamanie pogody.
Tak, jak Ty, Dalu, zastanawiam się skąd te liście? przecież jesienią już je sprzątałam :hammer: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 21:31 #16101

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
:bye: Wiosna na całego piękne pierisy i tulipanki :flower2: .Mieczyki abisyńskie miałem w tamtym roku pierwszy raz i nawet ładnie wyglądały :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 21:34 #16106

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Oj nalecą nie wiadomo skąd. Dziwisz się jak takie wiatry?
Sama wczoraj wysprzątałam na działce i obawiam się, że jutro pojutrze będzie co zbierać.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 21:52 #16114

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A u mnie brak liści :-) igieł też :-)

Dalu, może sobie dokupisz jesienią 'Chopina' do kompletu, bo wyszperałam też nazwę tulipana majorowej :-)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 21:55 #16118

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No te tulipany - jak rozpoznam co mi rośnie z "zastania" i co wylazło z tych co ja kupiłam - te co pokazujecie będą na mojej liście chciejstw:)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Mar 2012 22:14 #16133

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Dalu, piszesz, że przycinasz hortensje bukietowe. Jak nisko to robisz? A gdyby tak wcale nie przyciąć? Zależy mi na tym, aby porosły jak najwyższe krzaki, ale boję się jednocześnie, że brak cięcia odbije się ujemnie na kwitnieniu. Co byś mi radziła?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Mar 2012 06:01 #16215

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
U mnie tez był piękny weekend i jestem gotowa przezyć kolejny tydzień :kiss3: Dalus pisałam odnosnie powojników u siebie ...ale i tu wkleję ,ja zawiesiłam oko na takich , przede wszystkim wybieram z tych długo kwitnących Warszawska Nike,Mazowsze,Prezydent,Burma Star,Mikelite,Polonez,Słowianka,Dark Eyes,Rasputin, Wildfire,Romantika mam nadzieje,ze coś pomogłam :flower2: miłego poniedziałku
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Mar 2012 20:37 #16513

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, oczywiście, że pomogłaś! Zaraz sobie przejrzę te odmiany i mam nadzieję, że w końcu na którąś się zdecyduję...Tak to jest, jak ma się za duży wybór, a mało miejsca na kolejne ślicznotki :flower2:

Magdo, zasada jest taka, że im niżej je przytniesz, tym większe krzaczorki Ci wyrosną. Ja ścinam mniej więcej na wysokości kolan i wyrastają mi na wysokość ok. 1,5 metra. Myślę, że z hortensjami bukietowymi jest tak jak z różami - nie cięte słabo rosną i kwitną...

Uleńko, tulipanki botaniczne, mimo że malutkie i skromne, wyjątkowo cieszą, bo są pierwsze :flower1:

Andrzejku, miło, ze znalazłeś chwilę, żeby wpaść do mojego marcowego ogrodu :)

Siberko-szperaczko, Chopina niedawno zamówiłam, ale w temacie...róż, więc gdyby jeszcze tulipany - zrobiłby się kompozytorowy tłok :whistle:
Braku igieł i liści teraz, wiosną szczerze Ci zazdroszczę, ale latem chyba znowu pokocham moje liście, bo do igieł mam niezmiennie stosunek ambiwalentny :silly:

Elu, rzecz w tym, że ja jesienią część liści zostawiłam na rabatach z pełną premedytacją jako naturalną ochronę dla roślin. A teraz muszę rączkami je wybierać, bo ze względu na gęstość nasadzeń i wszechobecną korę, żadne grabie nie wchodzą w grę :( Wczoraj to już miałam głęboki kryzys, klęłam pod nosem i na chwilę znielubiłam mój ogród :angry: I też bolały mnie wszystkie kości i nie tylko one; chociaż z kijkami nie chodzę (czekają w piwnicy na lepsze czasy, a my choć górki mamy pod nosem, rzadko po nich chodzimy).

Dzisiaj było słonecznie, ale chłodno, więc zrobiłam sobie przerwę w pracach ogrodowych. Co za dużo, to niezdrowo :silly: Podgoniłam za to prace domowe, bo święta przecież za pasem :)
Ale po ogródku pospacerowałam, pozachwycałam się kwitnącą już na całego forsycją i rozpoczynającą kwitnienie magnolią gwiaździstą, ale fotek jeszcze nie robiłam - będą jutro.
Dzisiaj więc zdjęcia weekendowe.
Nie lubiany przez wielu ogrodników ziarnopłon, u mnie panoszy się w całym ogrodzie. Pierwsze kwiatuchy:

P1040769.JPG


Runianka japońska:

P1040754.JPG


...i całkiem już spore liliowce:

P1040757.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Mar 2012 21:49 #16562

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Liliowce?
Takie duże?
U mnie wszystkie jeszcze pod ziemią siedzą!
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Mar 2012 21:55 #16567

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
I ziarnopłon! Wczoraj odnotowałam pierwszy jego listek przebijający się nieśmiało na powierzchnię... a u Ciebie już kwitnie...
Tak niedaleko, zdawałoby się...
Prace przedświąteczne? Tylko bez szaleństw... dom nie musi lśnić, a stół uginać się od potraw... grunt, to dobre samopoczucie :kiss3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Mar 2012 22:34 #16593

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, a co ja zrobię, kiedy moje dobre samopoczucie nierozerwalnie związane jest ze lśniącym domem? :rotfl1:
Z tym stołem to trochę gorzej, ale mam dwóch dorosłych synów, dla których święta u rodziców kojarzą się również z uginającym się stołem :angry: No i mamusia zasuwa, chociaż nie lubi :silly:
Ziarnołon wczesną wiosną fajnie się zieleni i żółci, a potem ...znika bez śladu:

DSCF4597.JPG


Marto, ano rosną jak oszalałe; ostróżki to już mają z 20 cm wysokości :flower1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Mar 2012 22:45 #16602

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
dala wrote:
...moje dobre samopoczucie nierozerwalnie związane jest ze lśniącym domem...

Przekora była w moich słowach... bo mam tak samo :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Mar 2012 22:53 #16608

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja na widok zółtych koszyczków (ziarnopłon) kompletnie wymiękam :-) Żadna róża nie wytrzymuje z nim konkurencji :rotfl1:
Ma się ten gust... ekonomiczny :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.511 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum