TEMAT: Poszukując piękna- Ogród Łukasza

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 11 Sie 2014 20:57 #290931

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Masakra, chłopie...przepiękny masz ogród a hortensje niesamowite. Nie wiem jeszcze, jak to zrobię, ale muszę to zobaczyć na żywo :woohoo:


Zielone okna z estimeble.pl

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 14:05 #291366

  • anka_
  • anka_'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 33
Łukaszu hortensje cudowne, ale rabata z werbeną patagońską i trawami poprostu powala :)
WP_000669.jpg

Przyłączę się do pytania o trawy z przodu- to może Stipy? No i jak z ich zimowaniem?
Pozdrawiam- Anka

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 14:20 #291369

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widziałam dziś takie ostnice w sklepie, 55 zł za doniczkę :supr3: :pinch: . Zawartość na Twojej rabacie oceniam na grubo ponad 5 stów :happy3:

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 16:16 #291373

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Marta,Aniu, u mnie też były upały, tylko ja ciągle lałem wodę w ogromnych ilościach ;)

Te trawy to oczywiście Stipa tenuissima Pony Tails i mam nadzieję że jej nie kupiłaś w tym sklepie za 55zł bo ona nigdy u mnie nie przezimowała. Wysiewam ją z nasion w marcu , na tej rabacie rośnie 6 sztuk

Adrian , ten "duch" to świerk odmiany Inversa


Ewo , Aminek jest przepiękny, nie mogę się na niego napatrzeć, szkoda że jest tylko jeden, ale nasion zawiązał całe mnóstwo więc w przyszlym sezonie posadzę duża grupę przed werbeną.
Ta Twoja bergamotka jest bardzo ładna i mam nadzieję że przetrwa zimę , ale chyba warto zebrać nasionka w razie gdyby jednak nie zimowała.


Igor, dzięki i oczywiście zapraszam :)


WP_000700.jpg


WP_000691.jpg


WP_000695.jpg


WP_000696.jpg


WP_000698.jpg


WP_000701.jpg


WP_000706.jpg


WP_000704.jpg
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Za tę wiadomość podziękował(a): jagoda5214, Alina-277, andrzejek, Pani Bestia, piku, chester633

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 17:40 #291383

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Oczywiście, że nie kupiłam :crazy: , coś kojarzę, że ona ma problem z zimowaniem, a w dodatku w innych wątkach czytałam, że jest też problem z uzyskaniem jej z nasion. Widzę jednak, że u Ciebie nie ma problemu, albo zgłębiłeś tajemnicę udanego siewu stipy ;) . Nasionka masz swoje, czy kupowałeś?

Znowu powalające widoczki :ohmy: , jak Ty to robisz, że nawet nawłoć u Ciebie wygląda ładnie i z klasą :tongue2: ?

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 18:27 #291389

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Marta, Nasiona wysiewam zawsze swoje i nigdy nie miałem problemu z uzyskaniem siewek, może dlatego że mam możliwość wysiewać rośliny w ogrzewanej szklarni.
Ta nawłoć to nie jest zwykła nawłoć ;) To nawłoć o trudnej do wymówienia nazwie 'Hiddigeigei'. Największą jej zaletą jest intensywnie żółty kolor liści , który utrzymuje się od momentu pojawienia się rośliny do mniej więcej do połowy czerwca. Kolejną zaletą jest to że nie wytwarza rozłogów i nie jest ekspansywna
Niestety nie mam zdjęcia z wiosny ale na tym widać jeszcze żółte końce pędów
WP_000425.jpg
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 19:19 #291395

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A czy mogłabym prosić o trochę nasionek na próbę? Spróbuję wysiać w ciepłym domu, bo szklarni nie posiadam :P

Domyśliłam, się, że zwykłej nawłoci byś sobie nie posadził :happy3: , niemniej nie znam się za bardzo na odmianach i ze zdjęcia nie rozpoznaję :oops: . Ja w okolicy mam już w tej chwili żółto po horyzont :devil1: , więc pewnie i na odmianową bym się nie skusiła ;)

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 19:54 #291400

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Nasionkami chętnie się podzielę i mam nadzieję że w warunkach domowych też uda się wyhodować ostnicę ;)
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 21:49 #291438

  • anka_
  • anka_'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 33
markita wrote:
Oczywiście, że nie kupiłam :crazy: , coś kojarzę, że ona ma problem z zimowaniem, a w dodatku w innych wątkach czytałam, że jest też problem z uzyskaniem jej z nasion. Widzę jednak, że u Ciebie nie ma problemu, albo zgłębiłeś tajemnicę udanego siewu stipy ;) .
A ja kupiłam, tyle, że nie po 55zł a 5zł. Z siewu nic mi w tym roku nie wyszło, ale na wiosnę na pewno spróbuję- choć nie mam ogrzewanej szklarni.
Pozdrawiam- Anka

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 22:01 #291442

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Wszystko piękne oprócz tej nawłoci! Ona może być niezwykła, ale pozostanie nawłocią ;) Najbardziej przeze mnie znienawidzoną rośliną! Łukasz, nie ufaj jej, ścinaj kwiatostany chociaż, jeśli nie uznasz za stosowne jej pozbyć się po prostu ;)
A jaką Ty masz glebę, że ta stipa tak Ci się sieje? W zasadzie jak widzę, co i jak u Ciebie rośnie, to nie powinnam pytać... Dobrą masz :)
Ja dwa razy podejmowałam próby zasiedlenia tej ostnicy na moich piaskach, nie chce ona się siać! :) Chyba, że ją plewię...
Hortensje :woohoo:
A czy na jednym ze zdjęć ja widzę marchewnik? Czy to aminek jednak?

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Sie 2014 22:56 #291458

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Aniu, z pewnością warto spróbować siewu ostnicy w domu,trzeba pamiętać o przepuszczalnym podłożu i koniecznie parapet z wystawą południową.

Marta, tej nawłoci dam jeszcze szansę , może mnie nie zarośnie ;) Kupiłem ją dla tych intensywnie żółtych liści , na kwiatach już mi tak nie zależy
U mnie ostnica też się sama siać nie chce , chociaż zdarzają się pojedyncze siewki ale pojawiają się późno, przez co są małe i nie zakwitają. Dlatego sieję ją co roku w marcu , w szklarni mojej znajomej

Na drugim zdjęciu jest marchew zwyczajna (Daucus carota)
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 14 Sie 2014 19:12 #291556

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Łukasz, mam podobną nawłoć tylko z zielonymi liscmi od kilku lat i wcale nie rozsiewa się.....Marta jest przewrażliwiona.... :happy: , czy udało Ci się wyhodować tę carotę angielską ?, bo przyznam, że ja siałam i nic.... :whistle:

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 14 Sie 2014 19:23 #291563

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Ewo, z tej angielskiej 'Black Knight' wyrosło mi 5 sztuk z czego 2 zakwitły a reszta pewnie dopiero w przyszłym roku zakwitnie. Te co kwitną niestety są białe, jedna jest lekko różowa w fazie pąka, ale szybko bieleje. Pozostaje mieć nadzieję że te pozostałe zakwitną na różowo, chociaż białe też mi się podobają ;)
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 14 Sie 2014 21:20 #291606

  • Przemek
  • Przemek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 111
  • Otrzymane dziękuję: 49
Straszną niechęć widzę wśród forumowiczek do pięknej rośliny zwłaszcza wpadającej w oko wiosną Solidago 'Hiddigeigei'
Tą odmianę obserwuję w pobliskiej szkółce od kilku lat i nigdzie w pobliżu nie zauważyłem żadnego odrostu czy nawet jednej siewki. Kępa rosnąca w ogrodzie w szkółce powstała z 3 roślin posadzonych w grupie i do dziś te 3 odrebne rosliny nadal sa w zwartych kępkach, więc obawy chyba nie co na wyrost :teach:
Wczesną wiosną kolor jest miedziano złoty, roślina świeci z daleka.
Mam zdjęcie z końca maja i nadal stanowi rozświetlający akcent.

IMGP9801.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, marzenaF, Pani Bestia, piku

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 14 Sie 2014 21:26 #291612

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Przemek, dzięki za zdjęcie , właśnie w tej fazie wzrostu ta nawłoć zachwyca mnie najbardziej :) Już nie mogę się doczekać aż moja rozrośnie się do podobnych rozmiarów.
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 16 Sie 2014 20:37 #292089

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Łukaszu!
Dawno żaden ogród nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Twój! Jest wręcz niesamowity!!! A do tego w stylu, który uwielbiam :hearts: .
Brawo :bravo: :bravo: :bravo: !!!
P.S. I aż mi się nie chce wierzyć, że te ogromne kępy ostnic są z tegorocznego wysiewu :eek3: .

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 10 Wrz 2014 18:30 #298086

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Asiu dziękuje za miłe słowa :)

Do ogrodu powoli wkracza jesień , kwitną trawy i astry, niektóre drzewa zaczynają przebarwiać liście . A mi w końcu udało mi się zakończyć nową , hortensjową rabatę .
Tak to wygląda
WP_000794.jpg

WP_000792.jpg


W centralnym punkcie rabaty rośnie wyjątkowa hortensja, jest to Lady Babopielka , którą w zeszłym roku otrzymałem od Bożenki. Sadzonka jeszcze młoda ale ładnie podrosła i już zachwyca, ząbkowanymi płatkami.
WP_000829.jpg


WP_000830.jpg

WP_000779.jpg

WP_000803.jpg



WP_000797.jpg


Rabata trawiasto- werbenowa i świeżo posadzona hortensja bukietowa 'Rastede'
WP_000785.jpg
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Alina-277, r-xxta, Pani Bestia, chester633, anabuko1, sierika

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 10 Wrz 2014 18:47 #298089

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Inne części ogrodu
WP_000807.jpg


WP_000784.jpg


WP_000798.jpg


WP_000806.jpg


WP_000819.jpg




Dojrzewają nasiona aminka egipskiego,
WP_000808.jpg


Moje ostatnie zauroczenie, Kalimeris mongolica'Antonia' ma przepiękny kolor
WP_000782.jpg


i Kalimeris yomena 'Shogun' o barwnych liściach
WP_000783.jpg
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Alina-277, andrzejek, Przemek, r-xxta, Pani Bestia, piku, chester633, madzia, anabuko1, sierika, Bart78


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.391 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum