TEMAT: Żurawki - pielęgnacja, choroby, problemy

Żurawki - pielęgnacja, choroby, problemy 14 Sie 2017 09:26 #560370

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Otrzymane dziękuję: 4075
Najlepiej poszukać w sieci i porównać . Przeważnie w cieniu są ładniejsze i tak powinny rosnąć, w słońcu może lepiej się wybarwiają , ale są mniejsze i gdy są upały zostają przypalane .

Beata

Żurawki - pielęgnacja, choroby, problemy 07 Kwi 2018 21:51 #599357

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7829
W poniedziałek obrywałam żurawkom wyschnięte i najgorzej wyglądające ubiegłoroczne liście. Przy okazji wyłamało mi się kilka krótkopędów, więc posadziłam je w skrzynce i wstawiłam do foliaka. Mam nadzieję, że się ukorzenią. Sporą garść oberwanych liści potraktowałam ukorzeniaczem i też przerobiłam na sadzonki.

Żurawki - pielęgnacja, choroby, problemy 21 Kwi 2018 00:21 #601857

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7829
Żurawki u mojego syna po zimie wyglądają nieźle :) W ubiegłym roku latem zostały posadzone, ładnie się rozrosły, były dekoracyjne całą zimę. Rosną w miejscu nasłonecznionym, ale glebę maja stale wilgotną, gdyż podsiąka tam woda ze stawku. I to jest chyba recepta na dobrą kondycję żurawek - gleba żyzna, ciężka, stale wilgotna. Miejsce słoneczne.

zurawka1-wiosna-2018.jpg

zurawka-wiosna-2018.jpg

Na mojej piaszczystej działce gleba jest nieustannie użyźniana kompostem, żurawki rosną w lekkim półcieniu, ale zdecydowanie rosną wolniej, a zimą marnieją im najstarsze liście.

Moderatorzy: Michał
Wygenerowano w 0.121 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum