• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 21:34 #429384

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
witam, chcialabym podzielic sie z Wami moim zdjecami host.
W ubieglym roku bylam u sprzedawcy host , w Golm (niedaleko Poczdamu) i tam zobaczylam wiele ciekawych aranzacji. Hosty, piwonie, czosnki. bylam oczarowana iloscia roznych funki. Tyle naraz nie widzialam nigdy w zyciu! w trakcie spaceru po ogrodzie obfotografowalam gatunki, ktore mi sie wyjatkowo spodobaly. Oczy nie byly w stanie wszystkiego zapamietac i naraz obejrzec. Oto kilka moich zdjec. mam nadzieje ze sie Wam spodobaja. Ja sama czasem je ogladam i marze o ...posiadaniu duzego ogrodu, aby moc go zapelnic tymi perelkami!

ojej, mam tak wiele zdjec, ze trudno mi wybrac te najciekawsze. Wszystkie hosty sa piekne. Jesli bedziecie chcieli wiecej zdjec to moge zamiescic. Poki co, jako nowa
P1590581.jpg


P1590608.jpg


P1590598.jpg


P1590610.jpg


P1590597.jpg


P1590607.jpg


P1590609.jpg


P1590621.jpg


P1590591.jpg

, nie znam wielu opcji a nie chcialabym naduzyc Waszej goscinnosci na forum.
pozdrawiam serdecznie i zycze milego ogladania
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, danutal, Amarant, hanya, Krzysia, beatazg, agaa, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 22:52 #429410

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
W czerwcu ubieglego roku ogarnela mnie prawdziwa goraczka hostowa. Ogladalam hosty calymi dniami, czytalam o nich (u Was tez :) ) i... kupowalam odmiane za odmiana. W tym roku , jak tylko podrosna, porzadnie je poopisuje i wreszcie policze :) staralam sie robic wiele zdjec aby udokumentowac ich rozwoj- i ewolucje mojego ogrodu.

Przez przypadek dowiedzialam sie o hodowcy funki w poblizu (mieszkam niedaleko Poczdamu).
Niestety, okazalo sie ze nie ma mozliwsci wejscia po prostu i ogladniecia jego ogrodu na codzien. Gdybym chciala koniecznie jakis gatunek, to bardzo chetnie sprzeda. hmmm... na pocieszenie dostalam informacje o tzw. otwartych dniach (kilka razy w roku) i zaproszenie w tych terminach. Odczekalam i...oplacilo sie. Tzn, prawie splajtowalam. Ale wrazenia byly niesamowite.
Po przejsciu przez brame, powitaly mnie ogromne ilosci funki w donicach. Piekne, duze egzemplarze. Pewnie bezcenne. Okazalo sie, ze tak. One nie sa do sprzedazy. Ewentaulnie , na zamowienie moga byc z nich pobrane sadzonki. Czesc handowa znajduje sie w koncowej czesci ogrodu. tam sa ocienione pawilony, gdzie stoja niezliczone ilosci roznych funki. Po kilka lub kilkanascie egzemplarzy. Gdy czegos nie ma, to wlasciciel przynosi z innej czesci hodowlanej, niedostepnej dla zwiedzajacych.Stamtad przyniosl mi piekna Paradise Island.
Wybor ogromny. ladne egzemplarze. Ceny za 1-5 pedow, od srednio 5-6 eur do 20 eur, w zaleznosci od gatunku i rozmiaru. przynajmniej te, o ktore zapytalam. mysle ze gornej granicy nie ma.
Taczki sa miejscu, aby dowiezc rosliny do samochodu w razie potrzeby. Na 'do widzienia', do kazdej doniczki sprzedawca dosypal jakis nawoz. Generalnie bylysmy zadowolone, mimo, ze sprzedawca ...jakby to opisac... nie byl stworzony do sprzedawania lecz do produkcji roslin. Mimo wszystko, postaralam sie zamienic z nim kilka slow. Mysle ze kiedys tutaj wroce.
A teraz kilka mini-komentarzy. To nie jest moja mocna strona. No i na mojej klawiaturze nie ma polskich znakow a ich ciagle wstawianie bylo dla mnie kiedys zbyt czasochlonne. sorry. moze tym razem rosliny beda lepiej widoczne...

To byla funkia, ktora rosla sobie niedaleko wejscia. Ladna, duza, efektowna. CHce ja miec! Niestety, nie bylo jej w sprzedazy:
P1590588guardianangel.jpg


jej kolejne zdjecie zamiescilam we wczeniejszym poscie.

P1590615touchofclass.jpg


stalam nad ta hosta i nie moglam sie zdecydowac czy ja kupic, czy jednak moja wymarzona Paradise Joyce. W koncu znajoma kupila te a ja Paradise Joyce. Na wiosne zrobimy wymiane sadzonek :) :dance:

Kilka krokow dalej znowu stalysmy... jedna piekniejsza od drugiej!


P1590617paradiseisland.jpg


P1590600.jpg


volcano Island ma wieksza obwodke zieleni.

Obie hosty byly sliczne. W koncu zdecydowalam sie na Paradise Island. Rosnie czesciowo w pelnym sloncu i mysle ze troszke jej zbladly liscie. za to liscie, kore byly pod krzewem, mialy piekny kolor. Pewnie musze zmienic jej stanowisko.

P1590607volcanoislandpolewejnagorze.jpg



Ta druga bedzie narazie na liscie zyczen. Jak i Hanky Panky .

P1590606hankypanky.jpg



u tego ogrodnika zakochalam sie w myszkach. Niestety, nie zrobilam im zdjec z bliska. Poki co mam jedna - niebieska- pewnie najpopularniejsza, ale ja uwielbiam!


P1590611polewejAvocadopoprawejSavannahSupreme.jpg


Savannah Supreme wydala mi sie inna niz wszystkie. Dlatego tez i zrobilam jej fotke portretowa. Avocado wyjechalo z ogrodu razem ze mna. Do podzialu z przyjaciolka, bo wybralysmy najwieksze jakie bylo do sprzedania.

P1590618pryinghands.jpg

>Prying Hands do tej pory wydawalo mi sie takie zwykle, ze pomyslalam, ze nie musze miec tej hosty. Tu byl okaz monstrualny i tak sie nim zachwycilam, ze wkrotce zamowilam Prying Hands w internecie. Sprzedawca mial niewielka i malo okazala sadzonke. Zamowilam i... otrzymalam tez mala. Ale w Polsce byla ona za to zdecydowanie tansza. W ubieglym sezonie pieknie zaczela rosnac i mam nadzieje ze kiedys osiagnie rozmiary tej z Golm.
Poki co, wyszlysmy objuczone siatkami z dosc pokaznymi hostami. Umowilysmy sie z przyjaciolka, ze postaramy sie ich narazie nie eksponowac po przybyciu do domu, aby uniknac niewygodnych pytan o ceny. :club2: :devil1:


P1590647avocadoparadiseislandparadisejoycejune.jpg
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): danutal, Fabiola, Amarant, hanya, Krzysia, beatazg, agaa, CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 23:00 #429413

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
spodobala mi sie rowniez inna hosta. niestety, sprzedawca nie podal nam nazwy, patrzac na zdjecie, ktore zrobilam w jeo ogrodzie. Na spacer do tej hosty nie mial absolutnie czasu (ochoty). Stad... zamieszczam fotke funkii, ktorej nazwy niestety nie znam. A moze Wy wiecie jak ona sie nazywa?

P1590605.jpg
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya, Krzysia, beatazg

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 23:07 #429414

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Mam nieodparte wrażenie,że kilka host od tego pana zakupiłam jesienią tamtego roku w Berlinie,tzn.sprzedawał je może ktoś inny ale etykiety z tym charakterystycznym pismem te same :)

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 23:13 #429415

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
moze tak byc, bo wielu hodowcow jezdzi na rozne wystawy, targi itp. W koncu ubieglego roku poznalam hodowce - zurawek. Ma piekna kolekcje i ciekawe gatunki. Wlasnie testuje odmiany w moim ogrodzie. Od razu 11.

W Teltow tez jest pasjonat host. Tez sprzedaje. I liliowce. Jest baaardzo sympatyczny. Moze na nastpeny raz zamieszcze kilka zdjec od niego. Na codzien ma szkolke i zaklada ogrody. Ale te ceny... widze, ze w Polsce jest coraz wiecej ciekawych roslin. To raj w porownianiu do sytuacji sprzed 10-15 lat. Zreszta, pewnie sama dobrze wiesz.
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 23:17 #429417

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
To pewnie Rainbow's End :)

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 23:21 #429422

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
niby podobne. ale u niego liscie byly duzo dluzsze i raczej wiotkie... nie wiem.
na jego stronie Rainbow's End wyglada troszke inaczej. chyba zrobie sledztwo- napisze do niego :)
www.jochens-hostagarten.de/hostas-von-a-z/rainbows-end
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 27 Sty 2016 23:49 #429428

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Bardzo mi się cleoTwoja relacja podoba. Możesz sobie poczytać za sukces że osoba taka jak ja , czyli absolutnie nie wrażliwa na piękno tych roślin, oglądała je z zaciekawieniem i zazdrością.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 00:14 #429434

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
Emalia112, dziekuje bardzo. to moj prawie-debiut i jeszcze nie czuje sie pewna tego jak pisac i czy nie zanudzam i w ogole. Bardzo mi pomoglas Twoim komentarzem. A wiec w najblizszym czasie postaram sie dodac troche zdjec z moich stron.

I mojego ogrodu. I i i i...

Dziekuje Ci!
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 07:15 #429441

  • danutal
  • danutal's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 1269
Cleo, z wielką przyjemnością obejrzałam Twoją relację. Ja również zakochałam się w hostach.
Moja miłość zaczęła się w 2011-2012 roku, a że ktoś musi być "winny", to był oczywiście ten portal :dance:
Postaraj się pokazać jak najwięcej fotek, uwielbiam je oglądać. Pozdrawiam.
Pozdrawiam.Danuta
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 11:33 #429483

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Cleo-bardzo jestem ciekawa tego pasjonata z Teltow,bo to przecież bliziutko ze Szczecina i w dodatku sympatyczny :) może jego hosty ciekawsze niż na targach w Berlinie,bo tam zawsze 2 wystawców ;)

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 12:34 #429500

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
Witaj Danutal,
tak, w hostach mozna sie zakochac. Szczegolnie, gdy ma sie takie warunki w ogrodzie jak ja. Doceniam i z pasja kolekcjonuje. Zurawki do polaczen sa super-tylko, ze chyba mi tej zimy kilka padnie. Tych najladniejszych oczywiscie:( wlasnie je reanimuje.
A swoja droga, to czytalam kilka poistow na Forum i musze powiedziec, ze widze pewne analogie w upodobaniach w poszczegolnych gatunkach. Ktos napisal, ze choroba na hosty do choroby na hoje to juz blisko. I potwierdzam!A Ty? Od roku, po kilkuletnim opieraniu sie , uleglam i ja. Bardzo podobaja mi sie hoje. Hoje w domu, hosty w ogrodzie. To moje dwie oromne pasje. Portal jest winny za rozwoj naszych chorob! I ciesze sie- bo jak wiemy, chory sam nigdy nie czuje sie chory ... CZuje sie szczesliwa, ze moge tu byc i spotkalam tak wiele zielono zakreconych osob!!!! :)
pozdrawiam
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): danutal, CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 12:41 #429503

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
czesc Mieciak49,
tak, faktycznie, Szczecin bliziutko.Ma wiele gatunkow, ale nie ma tak ogromnego zaplecza jesli chodzi o gotowe do wziecia, zadoniczkowane hosty. Duzy wybor, ale rarytasy musialby dzielic i po ukorzenieniu melduje sie, ze sa do odbioru. Warto go jednak odwiedzic, bo ma duza kolekcje i jest ok. Nie tak bardzo komercjalny jak ten poprzedni sprzedawca. Postaram sie w miare szybko zamiescic pare fotek od niego, abyscie mieli wyobrazenie jak tam to wyglada.
W kazdym razie- warto bedac w Berlinie odwiedzic Teltow i Golm. Pewnie w tej kolejnosci:) mysle ze gdyby ktos chcial koniecznie oddzielone klacze do zabrania natychmiast, to facet tez by sie zgodzil. Ja narazie nie mialam takiej potrzeby, bo jestem w poblizu.
W razie potrzeby sluze kontaktami. Ostatnie dwa lata spedzilam na przecieraniu sciezek. A wiec droga wolna :)

pozdrawiam
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): danutal, CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 15:56 #429545

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Dobrze wiedzieć :) Pomyślimy w sezonie

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech HODOWCA wTeltow 28 Sty 2016 20:43 #429610

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
Oto obiecane fotki z pobytu u sprzedazy host w Teltow. Pisalam o nim w poprzednim poscie.
milego ogladania.

P1420075.jpg


P1420076.jpg


P1420077.jpg


P1420078.jpg


P1420079.jpg


P1420080.jpg


P1420081.jpg


P1420082.jpg



P1420083.jpg


ciag dalszy nastapi :)....
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): danutal, Krzysia, beatazg, agaa, CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech HODOWCA wTeltow 28 Sty 2016 20:59 #429615

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
zauwazyliscie olbrzyma SUM-a kolo bialego kontenera? Uwazam, ze to rewelacja. moj jeszcze mlody, ale moze wkrotce... :search:


P1420084.jpg


P1420085.jpg


P1420086.jpg


P1590693.jpg


bardzo ciekawie wygladala Hosta Lakeside Breaking News. byla inna niz wszystkie-takie mialam przynajmniej wrazenie.

P1590695.jpg


a oto Golden Tiara i Queen Josefine

P1590991tiara.jpg



Mam nadzieje ze sie spodobalo. Ogladajac te zdjecia zatesknilam za wiosna. Dzis zobaczylam ogromna powierzchnie rannikow- lada dzien otworza sie i bedzie zolto! W moim ogrodku odkrylam je rowniez. Oby do wiosny!
pozdrawiam
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Fabiola, Amarant, Krzysia, beatazg, halszka, CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 22:00 #429649

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Jest na co popatrzeć a ile podlewania,wszystkie hostunie zadbane a L.Breaking News przyciąga wzrok swoimi falbankami,moja też powinna być taka w tym roku.Cleo,masz piękne hostowe bazy na wiosenne wypady :)
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Hosty i inne byliny w ogrodach pokazowych w Niemczech 28 Sty 2016 22:48 #429673

  • cleo
  • cleo's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 116
tak, pokusa czycha u drzwi . trzecie zrodlo tez w poblizu. ale o tym za tydzien. narazie jade na ferie do Polski :)

Zagladnelam do Twoich postow. Masz okazale rosliny i tak swietnie zestawione. Szkoda ze nie mam czasu, zeby siedziec i ogladac. A moze to lepiej, ze dzieciaki sciagaja mnie z zielonych chmurek na ziemie? Obiecuje sobie ze kiedys bedzie czas, gdy znajde tak duzo czasu na hobby jakbym chciala. Bede wtedy chyba nocowac w ogrodzie:)
CZy u Was rozkwitaja sie ranniki? U mnie tak. Troszke slonka i sie otworza. A poki co, ogladam posty i zachwycam sie Waszymi ogrodami. Ile lat maja Twoje hosty, ze sa takie mocne, duze i piekne?
pozdrawiam
Przepraszam, ale moja klawiatura nie posiada polskich znaków.

Pozdrawiam. Cleo
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.290 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum