• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Literatura o hostach i przydatne linki

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 28 Mar 2012 19:13 #17265

  • lora
  • lora's Avatar
...dzięki za linki...


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 28 Mar 2012 19:37 #17283

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Bardzo fajna książeczka polskich autorów o hostach:

"Funkie" Beaty Grabowskiej i Tomasza Kubaly



pozdrawiam
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): olusia

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 28 Mar 2012 19:58 #17300

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Opisy są bardzo krótkie, podstawowe informacje - ogólnie bardzo "powierzchowna " książka, ale jak każdą o hostach warto mieć. Tak wyglądają opisy - przepraszam za jakość fotki - jutro wkleję lepszą:
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2012 19:59 przez muchazezlotym.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 28 Mar 2012 21:41 #17396

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Ja mam wydanie Gabarkiewicza i Raka-Hosty do ogrodów i na balkony





Kupiłam ją żeby cokolwiek mieć na temat host i przede wszystkim zdjęcia odmian,a tych jest tylko 46,książka,którą pokazała Ela jest o wiele ciekawsza,odmian jest około 180 i pokazane w formie katalogu,zawsze można zajrzeć i porównać,mam ją też i z tej jestem zadowolona,bo nic więcej chyba u nas nie ma na temat host

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 28 Mar 2012 21:59 #17415

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Pola42 wrote:
Mieciu, mam tę książkę , ale w starszym wydaniu. Kupiłam ją , jako poczatkujaca hostoholiczka i strasznie się cieszyłam, że ją mam. Przeczytałam ją od deski do deski chyba ze 100 razy! :lol:

Szkoda, że tak mało odmian jest opisanych i zaprezentowanych na fotkach. Świat hostowy idzie do przodu a wydawnictwo siadło na laurach.
Polecałabym ją ze względu na wiadomości o uprawie host, dość solidnie opracowane.

:bye:
To nie wydawnictwo siadło na laurach - po prostu internauci-hostomaniacy znacznie "wyprzedzili" piszących książki ogrodnicze o hostach w Polsce. Może po prostu należałoby pomyśleć o napisaniu czegoś na własną rękę, Polu :)
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 13 Maj 2012 22:15 #36087

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Szkoda że nie znam ni w ząb angielskiego. Niektóre linki tego wymagają:( trudno muszą mi więc starczyć polskie strony.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 13 Maj 2012 22:18 #36091

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
cieszy mnie to :) :rotfl1:

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 21 Maj 2012 22:57 #38762

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Ksiazka"Funkie" T Kubali po prostu "cieniutka" poza rozdziałem Klasyfikacja rodzaju hosta, nic więcej , co mozna znależc w Andrzejowej Encyklopedi tutaj nie znajdziemy.A jezeli ktos przeczyta rozdział o chorobach wirusowych niczego sie nie dowie, bo jak można pisac o HVX nie zamieszczajac zadnego zdjecia.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2012 16:34 przez Tomasz23.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 21 Maj 2012 23:24 #38772

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Do przedstawionych powyzej pozycji nalezy dołozyc The Color Encyclopedia of hostas i jej drugie wydanie The new Encyclopedia of Hostas Diany Grefelli i Mike Shandracka oraz tych samych autorów The book of Little hostas/200 small, very small and mini varieties/ ,które obok Hostapedii naleza do kanonu literatury o hostach.
Na poczatek The book of little hostas
Pieknie napisana i bogato ilustrowana ksiazka o miniaturkach.Fotografie /lepszej jakosci niz w Hostapedii/ i opisy /troche skromniejsze/, sposoby ekspozycji i przykłady hostowisk miniaturek,a takze rodzdział dla kolekcjonorów opisujacy wszystkie "rodziny miniaturek/sporty Golden Tiara,Baby bunting, Cheatin Hear , Lemon limie ,Mouse Ears series .a poza tym ogólnie o podłozach , nawozeniu itp.
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2012 09:24 przez Tomasz23.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 21 Maj 2012 23:28 #38773

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
IMGP5447.JPG

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 21 Maj 2012 23:52 #38779

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
"Lttle hostas" to ma mam z imienną dedykacja , bo w zeszłym roku byłem u Dianny.Hostapedię mam z autografem ,bo jak Fransen zazyczył sobie 30 euro za przesyłkę/mimo ze brałem w tym samym czsie hosty , to wolałem zciągnac z Stanów badż co badz z autografem./Ale o Fransenie to jeszcze troche napisze..
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2012 17:01 przez Tomasz23.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 21 Maj 2012 23:57 #38782

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
A Encyklopedie ,tez mam z dedykacja/po prostu skarb.. :dance:
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2012 02:03 przez Tomasz23.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 22 Maj 2012 01:04 #38788

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Wiesz nawet nie wiedziałem o tej odmianie pierwszy raz ja zobaczyłem tutaj,/dla mnie to juz Hi end/nawet w Hostapedii cieniutko.Miałem ze soba tylko ostatni numer Hosta Journal , gdzie na okładce była Crumples , to mi tez dała autograf.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2012 16:36 przez Tomasz23.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 23 Maj 2012 22:19 #39465

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
450.JPG

Ogólnie o hostach /200 fotografi i opisy 170 odmian,głownie te starsze po prostu klasyka /pierwsze wydanie ksiązki 2004
Czesc ksiazki poswiecona jest roslinom z, którymi mozemy komponować hosty/Good Companions/.Bardzo sympatyczna pozycja ,swietna jakośc zdjec.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2012 22:27 przez Tomasz23.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 23 Maj 2012 22:40 #39476

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
449.JPG

Pierwsze wydanie The New Encyclopedia of hostas oraz z 2010- Hostas an Essential Guide Richarda Forda ,który juz 25 lat bawi sie hostami,czyli ma cos napewno do powiedzenia w temacie , to juz wyzszy poziom niz /Hostas/ rowniez bardzo przyjemna/ do ogladania tez/ nowsze odmiany ,dobrze opracowany dział to co nas ostatnio zaczyna męczyć /Choroby i HVX/

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 24 Maj 2012 18:32 #39726

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Najlepszy wybór,bardzo przejrzysty układ.Rozdziały według kolorów lisci,a ponadto rozdział o miniaturkach i hosty "for connoiseseurs"Bardzo wyczerujace opisy/pochodzenie, rozmiary , opis lisci i kwaitów, cechy szczególne, miejce uprawy.I co najwazniejsze odmiany podobne i sporty.W sumie ponad 750 odmian bardzo dużo ze zdjeciami.Jak dla mnie "number 1".
W Hostapedii zabrakło mi ,ze w skorowidzu nie ma hodowców , tylko trzeba skakać po całej ,zeby coś znależć.Jedynie pod Lakeside jest o Chastin/która notabene sprzedała juz swoją szkólke i patenty/Nie wiem w którym miejscu w Hostapedii jest np. o Deanie,którego hosty bardzo lubie./bo Fransena mi sie podobaja , ale go nie lubię :happy4:
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2012 18:35 przez Tomasz23.

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 26 Gru 2012 18:37 #104516

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ostatnio zbyt często wpisuje w Googlach słowo "hosta" w różnych kombinacjach :silly: i w końcu natknęłam się na serię 6 filmików, które okazały się dla mnie bezcenne, bo pozwalają obejrzeć hosty w towarzystwie innych, pokazują ich docelowe rozmiary i pokrój :-)
Dodatkową wartość stanowi dla mnie komentarz oprowadzającego, bo choć niewiele z niego zrozumiałam (niestety, lepiej rozumiem angielski pisany), to mogłam usłyszeć oryginalną wymowę nazw prezentowanych host!
I taka na przykład June to okazuje się nie june tylko dżiun :-) Polecam :-)

cz. 1.

Można przy okazji zobaczyć jak cudnie wyglądają hosty w większej jednorodnej grupie :eek3:
I swoje własne maluszki w wersji dojrzałej :-)

Więcej filmów:

www.youtube.com/user/HostasDirect?feature=watch
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23

Odp: Literatura o hostach i przydatne linki 26 Gru 2012 23:15 #104612

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
filmiki bardzo fajne,mozna nabawić się przy niektórych hostach kompleksów.Chyba takie krótkie klipy to przyszłośc katalogów firm zajmujacych sie sprzedażą host ,bo często z fotek przedstawionych w ofertach mocno trzeba wyslic wyobrażnię i cos wykombinować z opisów,zeby domyślić co autor miał na myśli... /nawet u bardzo renomowanych hodowców jak Zilis czy JVT,bo Fransena bardzo wspierają nasi forumowicze, Fransen często pokazywał jeden ..listek i po sprawie .Ostatnio szukając fot. Montreal Blue Ice Storm/której nie ma na jego stronie :ohmy: znalazłem strone ,gdzie mozna kupić takie zdj /16 -45$/.Uważam trochę za nieporozumienie oferowanie host tylko z opisem,ale chyba Marco myśli ,ze napisze 'new introduction' i sprawa załatwiona :mad2: i tak się sprzeda...


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.303 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum