TEMAT: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 31 Maj 2012 18:13 #41989

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
a czemu nie spróbujecie z rozpuszczalnikiem :D To naprawdę sprawdzona metoda B) i wszystko dokładnie opisałem w innym temacie :teach: Ta metoda jest super bo jest uniwersalna, nie ma żadnego znaczenia co tam ryje, to odstrasza wszystko co żywe :D
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2012 18:14 przez Xellos.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 31 Maj 2012 18:52 #41996

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Z tym rozpuszczalnikiem to juz p r z e g i ę c i e !!! :hammer:

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 08:36 #42719

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Wydaje mi się, że jak dorodnej kępie zostanie w ten sposób nagle ograniczona przestrzeń życiowa, to może mocno to odchorować ( a może i nawet zmutować :woohoo: ) Ale świeżo zakupione rośliny, posadzone do odpowiednio dużych doniczek nawet tego nie odczują, oczywiście pod warunkiem, że szybko trafią wraz z tymi pojemnikami do gruntu. Przecież korzenie rosną w dół i trafiając na otwory w dnie doniczki swobodnie je przerastają, zakorzeniając się głębiej. Natomiast, rośliny zbyt długo przetrzymywane w pojemnikach nabierają tzw syndromu doniczki. System korzeniowy rozwija się wzdłuż ścianek i nawet zakopanie ich w ziemi tego nie zmienia. Zaobserwowałam to zjawisko u lilii, które od kilku lat doniczkuję.

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 09:36 #42738

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Poza tym hosty posadzone do donic karłowacieją. :( I nic tu nie pomoże zakopanie w ziemi. Moja wieloletnia Gola Standard powędrowała w ubiegłym sezonie do pojemnika - teraz wielkość liści to połowa ubiegłorocznych.... :cry3:
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2012 09:37 przez muchazezlotym.

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 10:04 #42748

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ja tak nieśmiało...Gdzieś kiedyś w necie, dopiero teraz mi się to przypomniało, widziałam siatki na krety i nornice, że niby to się miało zakładać pod trawnik ale jakby tak jakoś owinąć rośliny tzn zrobić z niej coś na kształt takiego kosza jak powyżej? Może przynajmniej krety i nornice odpadną?

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 10:45 #42760

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Jaguś, ale nie z samych host składa się ogród. Porobiłam takie kosze z siatki na lilie, ale dopiero za rok będzie można cokolwiek powiedzieć na temat ich użyteczności. No i powstaje problem z wykopywaniem, przesadzaniem. Nie widzę tego technicznie, jak hostowe korzenie przerosną oczka - trawnik to co innego.

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 10:53 #42768

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Poll, ja jestem jeszcze większą optymistką i moje nadzieje wiążą się z 1 sezonem :lol:

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 11:16 #42777

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Polu, podmurówka musiałaby być na pół metra w głąb, żeby coś dała..... :cry3:
pozdrawiam
Ela

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 19:36 #42935

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
zadna podmurówka nic nie da ,jak nie dołem to górą,na poprzedniej działce miałem szklarnie z 70cm podmurówka i nie była to zadna przeszkoda dla karczowników.
Jak im coś zasmakowało ,to tak szybko sie nie wyniosą.Jest to napewno duży p r o b l e m :(

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 22:06 #42995

  • paco
  • paco's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 95
Jak czytam o Waszych problemach z karczownikami i w pewnym sensie bezradności, to od razu przypominam sobie o moim problemie z kuną na strychu. Stosowałem już nawet sidła - bezskutecznie (dalej buszuje i niszczy mi ocieplenie). W poszukiwaniu skutecznych metod, :comp: trafiłem na informację człowieka, który walczył z kuną 3 lata i stwierdził, że po tak długiej bezskutecznej walce po prostu pokochał to zwierze i dał sobie spokój.

Mam nadzieję, że Wy skuteczniej sobie poradzicie z tym problemem niż ja czy też on - nadal jej nie pokochałem!!! :mad2:
Pozdrawiam, Andrzej.

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 02 Cze 2012 22:11 #42997

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Andrzeju pokochaj kunę, /po prostu jestes szczęsliwcem!!!!/i dlatego nie masz karczowników ,to ich naturalny wróg.Juz bym wolał reperować ocieplenie ,niż dosadzać hosty.

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 03 Cze 2012 14:23 #43156

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Kuny są ok, pewnie tylko kupy Ci przeszkadzają :lol: No cóż, wszystko co żyje...wydala :happy:

W życiu się drogie Panie, nie pozbędziecie tych stworzeń :silly: Jak taki gryzoń jest w stanie wrócić jak rozpuszczalnik wywietrzeje ze szmatki, tą samą drogą ryjąc tuż koło niej, to te wasze preparaty można sobie wsadzić :P

Zimą jesteście bezradne, spada śnieg, gryzonie łażą pod śniegiem i co roku zabawa od nowa.

Poza tym ich prędkość rozmnażania jest zatrważająca, zawsze wrócą jeżeli za płotem nieużytek.

Te stwory przechodzą bezkarnie nawet przy samym sygnałowym odstraszaczu :D Już to przerabiałem, wsadziłem ten solarny odstraszacz prosto w tunel, a i tak tam łaziły :)

A poza tym, chodzą górą na powierzchni :silly:

Krótko mówiąc :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2012 14:27 przez Xellos.

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 04 Cze 2012 13:30 #43664

  • lemoniada
  • lemoniada's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 101
  • Otrzymane dziękuję: 25
Może by tak na 1 poście wątku zrobić 2 listy host, które gryzonie a] lubią b]omijają bo tak sobie myślę że utkniemy w sposobach na pozbycie się wroga ;) A taka lista to jest coś, te co je lubia to w sumie gotowa lista smacznych, jadalnych host;D u mnie karczowniki wybierały wyłącznie marchewki najsmaczniejszych odmian.. w sumie mogłabym nie testować sama tylko patrzeć co jedzą. Gdzieś jeszcze widziałam informację że lubią białe i różowe liliowce, to co prawda nie hosta ale też cenna informacja, jako że kwiaty liliowców są jadalne. Od razu wiadomo co wrzucić w sałatkę;) Kwiaty host lubianych zapewne też ;) [tak wiem to taki trochę kanibalizm:P]

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 04 Cze 2012 13:49 #43667

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Lemoniado, to ja pisałam o białych i bladoróżowych liliowcach :) A co do host omijanych przez gryzonie, to trudno taką listę zrobić, bo jest ich zbyt wiele. U mnie generalnie, na przestrzeni dobrych kilku lat, nie ruszyły żadnej 'niebieskiej'.

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 04 Cze 2012 14:47 #43683

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Czyli nie ma reguły :placze:

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 20 Wrz 2012 19:11 #70785

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
A jakie eleganckie kupeczki toto zostawia :supr3:

U mnie plantaginearosnąca w cieniu (prawie całkowitym) może poszczycić się pięknym poprosionkowym ażurkiem, natomiast ta rosnąca na stanowisku słonecznym czyściutka jak na wiosnę. Czyżby te paskudy nie lubiły słonka? Niestety fotek w tym momencie nie posiadam :supr:

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 20 Wrz 2012 19:28 #70791

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
No właśnie, gdzieś musi leżeć przyczyna takiego stanu rzeczy. Idąc tym tropem, to miejsce cieniste będzie zawsze chłodniejsze i bardziej wilgotne od słonecznego.
A propos prosinek(nków)wyczytałam na blogu jednej z niemieckich hodowczyń host, że zapobiegawczo opryskuje hosty roztworem mydła potasowego i to z dobrym skutkiem!

Odp: Hosty, w których gustują gryzonie i ślimaki 20 Wrz 2012 21:22 #70835

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Moja London Fog także rośnie w całkowitym cieniu.... :jeez: Może to jednak ma znaczenie - może właśnie słońce hamuje ich rozwój? Ciekawe, jaki jest ich cykl rozwojowy.... :think:
pozdrawiam
Ela


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.326 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum