TEMAT: świerk srebrny

świerk srebrny 06 Gru 2018 21:22 #632331

  • Slu1985
  • Slu1985's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
Wiatam Wasmam pytanie odnisnie świerku srebrnego kiedy go mozna sadzic do ziemi?czy mozna go posadzic jeszcze teraz?


Zielone okna z estimeble.pl

świerk srebrny 07 Gru 2018 18:32 #632392

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Jak jest ziemia rozmarznięta, a świerk jest ze szkółki, a nie ze szklarni to spokojnie.

Ja sadziłam sad w grudniu 2016. Teraz jeszcze sadzę do donic i "kopcuję" wszystko co przywlokłam...

Gorzej jak będzie "minus" wtedy do ziemi już nie pójdzie...

świerk srebrny 08 Gru 2018 14:16 #632459

  • Slu1985
  • Slu1985's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
a czy takie drzewko z doniczki co oferuja przyjmie sie? słyszałem ze jesli jest naruszony korzen to marne szanse na przyjęcie?

świerk srebrny 08 Gru 2018 16:43 #632471

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8074
Jeżeli ma się przyjąć to się przyjmie. Często spotyka się świerki z bardzo ograniczonym systemem korzeniowym/ w końcu korzeń musi pasować do doniczki :dry: i różnie kombinują/ i jednak mimo to świerki się przyjmują i ładnie rosną. Powiem krótko jak ma być dobrze, to byle G się posadzi i będzie super, a jak nie to posadzi się cudo i zmarnieje prawie w oczach :happy-old:
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

świerk srebrny 08 Gru 2018 18:29 #632475

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Zrób większy dołek, dosyp "kupnej" ziemi do iglaków (z worka) i pogadaj z nim poważnie.

W stylu, że Ty zrobiłeś co się dało, a reszta należy do niego. To przeważnie działa...

Rośliny czują i chyba odbierają nasze emocje...

Z racj wykonywanej pracy od lat jeżdżę "po ludziach". Często zachwycam się jakimś wyjątkowo owocujacym drzewem (w tym roku rekord pobiła brzoskwinia - prawie nie było widać liści). W odpowiedzi słyszę, że dane drzewko nie owocowało przez lata, wię postanowili go wyciąć w przyszłym roku...


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.170 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum