• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pinus wallichiana (sosna himalajska)

Odp: Pinus wallichiana (sosna himalajska) 17 Gru 2017 05:06 #578910

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Myślę Małgosiu, że masz rację. Są to sosny z siewu i stąd taka różnica w ich wyglądzie.
Tak wygląda druga moja sosna himalajska.

sosnahimalajska-2.jpg


Obok rośnie jodła kalifornijska...

sosnahimalajskaII.jpg


I przy tej samej jodle - po lewej ta, z której jestem zadowolona a po prawej produkt ;himalajsko; podobny. :angry:

sosnyhimalajskie.jpg
Pozdrawiam. Ewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pinus wallichiana (sosna himalajska) 17 Gru 2017 09:06 #578914

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Ewo , po prostu są inne . Ta większa ma dużo przyrostów i pewnie jest jednopniowa , ta mała też jest bardzo ładna Ja dawniej chodziłam do pracy , dzieci małe i wszystko na głowie to o nic nie dbałam , samo rosło . Niczym nigdy nie podsypywałam i nie podlewałam , nawet różanecznik i azalie posadzone były w ogrodzie bez jakichkolwiek dodatków . Tak jak już pisałam sosny te są ładne jak są małe ,gałęzie leżą prawie na ziemi , jak już mają ponad 15 lat to są rzadsze a u mnie jeszcze podcięte , bo stykały się z innymi drzewami a jeszcze wykorzystałam miejsca pod nimi na rośliny cieniolubne . W lecie trzeba podlewać , bo wokół działki nasadziliśmy świerków , które korzenie mają nawet na 6 metrów i przez nie jest susza . Dwa ogromne świerki nawet uschły . Muszę napisać do drogowców żeby przyjechali i wycięli , bo choć ja sadziłam to przy drodze nie moje :)

Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, CHI

Odp: Pinus wallichiana (sosna himalajska) 17 Gru 2017 12:10 #578927

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Ewo mnie się obie podobają, ale ta kępiasta bardziej :tongue2: Cóż ja lubię takie "wynalazki".
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958

Odp: Pinus wallichiana (sosna himalajska) 17 Gru 2017 15:34 #578944

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Ja właśnie też lubię krzywaki :) , a nie lubię roślin formowanych . Z przymusu podcinam gałęzie dużym drzewom i tylko liguster i bukszpan strzygę . Z przymusu wycięłam cyprysika 'Boulevard' bo po zimie widać było same zeschnięte rude igły i nawet nie kupuję drzewek wysoko szczepionych , tylko przy ziemi . Zobaczyłam tu himalajkę z paskowanymi igłami więc wiosną będą poszukiwania :) .Przeważnie jak coś sobie uwidzę to po jakimś czasie mam . Co sobotę pada śnieg , więc dzisiaj było zimowo i słonecznie .Po prawej stronie jodełka koreańska w tym samym czasie sadzona .


Zdjcie8701.jpg


Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.252 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum