TEMAT: Prezent dla gości weselnych

Prezent dla gości weselnych 12 Mar 2019 14:09 #647928

  • Lucja33
  • Lucja33's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Dzień dobry!

Razem z narzeczonym zastanawiamy się, czy byłoby dobrym pomysłem, żeby nasi goście weselni otrzymali od nas sadzonki roślin w ramach podziękowań za uczestnictwo w uroczystości. Ślub mamy w weekend majowy, większość naszych gości ma ogrody. Myślimy o roślinie wieloletniej, kwitnącej, takiej, która kojarzyłaby się gościom z naszym wielkim dniem. Od razu pomyślałam o magnolii, ale czy to dobry wybór? Może polecicie coś innego?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)


Zielone okna z estimeble.pl

Prezent dla gości weselnych 12 Mar 2019 14:50 #647937

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Super fajny pomysł jak i wybór choć drogi (w zależności od ilości gości). :garden1: Proponuję postawić na stole przy wyjściu przed końcem wesela lub dnia następnego aby w trakcie wesela nie poniszczyli krzaczków. :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucja33

Prezent dla gości weselnych 12 Mar 2019 20:03 #647983

  • wykid
  • wykid's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 54
  • Otrzymane dziękuję: 35
Magnolia będzie faktycznie opcją kosztowną ale niektórzy dają 0,5 czystej i placki i w sumie może to wyjść podobnie. tym bardziej jeśli kupisz hurtowo gdzieś. nie koniecznie na szkółce bo,np. u nas w regionie magnolie w 3 l donicy, zdrową i w pełni ukorzenioną kupisz za 28 zl. oczywiście nie mówię o odmianach typu Yellow River, innych zółtych lub wolno rosnących takich jak Genie. ale na bank coś można wybrać i naprawdę ciekawy pomysł
Błędy ortograficzne,interpunkcyjne i literówki wynikają z pisania postów na telefonie.
Pozdrawiam Rafał
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucja33

Prezent dla gości weselnych 12 Mar 2019 20:26 #647985

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Widziałam dziś w obi malutkie magnolie Susan po 9 zł.
Pytanie jednak, co z tymi gośćmi, którzy jednak ogrodów nie mają...? Może opcjonalnie jakaś roślina pokojowa, niezbyt łatwa do ubicia? Może któraś sansewieria, są akurat modne a niekłopotliwe?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucja33

Prezent dla gości weselnych 14 Mar 2019 09:23 #648218

  • Lucja33
  • Lucja33's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Bardzo dziękuj za odpowiedzi, utwierdziliście mnie w przekonaniu, że to nie taki zły pomysł ;) zostanę raczej przy małych sadzonkach magnolii, czytałam, że niektóre gatunki można uprawiać w donicy na balkonie - ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Prezent dla gości weselnych 16 Mar 2019 17:19 #648586

  • wykid
  • wykid's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 54
  • Otrzymane dziękuję: 35
Ważne jest przesadzanie co jakiś czas w pojemnik o większym litrarzu bo jak korzeń będzie miał za ciasno to może się wbijać sam w siebie i zniszczyć roślinę lub będzie karlowaciala. my przesadzamy co sezon bo szybko rosną korzenie ale my z3 l na 5 l itp. o rozmiar większą za każdym razem. bez szalenstw
Błędy ortograficzne,interpunkcyjne i literówki wynikają z pisania postów na telefonie.
Pozdrawiam Rafał
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucja33

Prezent dla gości weselnych 19 Mar 2019 08:44 #648998

  • Lucja33
  • Lucja33's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Ok, dziekuję za cenne wskazówki :)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.282 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum