TEMAT: Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany,, rozmnażanie.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 17 Kwi 2012 21:26 #26927

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka nie boisz się przymrozków? Pięknie wystartowały, wszystkie?
U mnie późne jeszcze się zastanawiają :whistle:

A ja nie wycięłam wszystkich 'badylochów' w nadziei, że pączki ruszą ....
Tu moja Emilia Plater :silly:

Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2012 21:28 przez pamelka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 19 Kwi 2012 16:22 #27567

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Marto, rzeczywiście clematisy sadzę przy drzewach- na razie tylko dwa pną się po ogrodzeniu.
Nie umiem Ci podać dokladnej odległości, ale blisko. Prawdę powiedziawszy na początku wystarczaja im te patyki przy zakupie, później same czepają się kory. Ale sosny, przy dębach trzeba pomagać :)
Z kolei Daniel Deronda z ogrodzenia bez problemu przeniósł się na magnolię :lol: Szkoda, że nie kwitną w tym samym terminie.
Dopisane: Może to rzeczywiście Solidarność? Ktoś mi kiedyś powiedział, że barwa kwiatów w dużej mierze zależy od warunków w ogrodzie. Chociaż wolałabym jednak żywą czerwień :lol:
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2012 16:26 przez Monika68.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 23 Kwi 2012 11:04 #29021

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
A to mój numer jeden Utopia. prawdopodobnie zmarzła tej zimy, chociaż jest jeszcze nadzieja. Jest piękna, ma duże kwiaty i obficie kwitnie.





I powojnik włoski który również mnie urzekł - TentelSzkoda tylko że nie powtarza kwitnienia.


Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 25 Kwi 2012 21:30 #30015

  • Gogi
  • Gogi's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Podziwiam te Wasze powojnki. Cudeńka. A możecie powiedzieć co to za powojniki bylinowe? Rozumiem ,że nie potrzebują żadnych kratek do pięcia? Rosną jak zwyczajne byliny?
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 26 Kwi 2012 08:18 #30136

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Zgadza się, są niskie. Na wiosnę wycina się wszystkie pędy bo i tak odbijają z ziemi.
Krysia
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 06 Maj 2012 23:08 #33406

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
Pierwsze tegoroczne kwitnienia:

"Markham's Pink"


"Omoshiro"
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 23:09 przez Leszek.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 09 Maj 2012 21:01 #34428

  • anador
  • anador's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 3
dodad wrote:
Dziewczyny, powojniki dość dobrze znoszą przesadzanie. Oczywiście trzeba wykopać spory dół, bo korzeniska to one mają :whistle:
W zeszłym roku przesadzałam kilkuletnią (ok 5) Veronica's Choice i nic jej nie było.

Veronica's Choice. Rośnie u mnie kilka lat, ale tak naprawdę zaczął wyglądać dopiero w zeszłym roku. Wcześniej męczył go uwiąd. Teraz też bywają sporadyczne problemy, ale generalnie jest w porządku.
Woli półcieniste miejsca. Kwitnie wiosną na zeszłorocznych pędach pełnymi kwiatami, później powtarza pojedynczymi.
Piękny bladoliliowy kolor.


U mnie ten powojnik wymarza do ziemi co roku i kwitnie na tegorocznych pędach ,potem powtarza kwitnienie.
Bardzo łatwo go rozmnożyć.

Roliny7.jpg


P8010140.JPG
Tak powtarza kwitnienie.
Może dlatego że przemarza do ziemi ma mało kwiatów?
Pozdrawiam.Piotr
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2012 21:04 przez anador.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 14 Maj 2012 23:26 #36578

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
"Rasputin"


"Nina" - a wszędzie piszą, że ma różowe pylniki, hmmm :blink:


"Markham's Pink"


"Albina Plena"


"Omoshiro" - w pełnym rozkwicie
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2012 23:27 przez Leszek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koronka

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 16 Maj 2012 20:59 #37314

  • ada.krysia
  • ada.krysia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 319
  • Otrzymane dziękuję: 137
Polu. Pytałaś o wychodzący z ziemi powojnik - to powojnik prosty Clematis recta
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2012 21:00 przez ada.krysia.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 20 Maj 2012 23:14 #38486

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
Pożegnany 2 sezony temu po zalaniu mojego ogrodu clematis "Moonlight" - w tym roku niespodziewanie odżył. Przez cały zeszły rok nie dawał oznak życia kompletnie... pędy miał ścięty i nic nie wystawało ponad ziemie. W tym roku wystartował z impetem i nawet zakwitł bardzo szybko - chyba nadrabia stracony czas :D





To podobno jedyny zółty powojnik wielkokwiatowy - ale jak ktoś zna inną żółtą odmianę to poproszę o namiar.
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2012 23:15 przez Leszek.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 21 Maj 2012 08:41 #38514

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Fantastyczny - pierwszy raz widzę powojnik o takim kolorze. Dajesz mi nadzieję bo powojnik Dzieci Warszawy nie daje znaku życia, może też mi jeszcze wyrośnie :think:
Krysia
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 21 Maj 2012 13:16 #38624

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Leszek wrote:
Pożegnany 2 sezony temu po zalaniu mojego ogrodu clematis "Moonlight" - w tym roku niespodziewanie odżył. Przez cały zeszły rok nie dawał oznak życia kompletnie... pędy miał ścięty i nic nie wystawało ponad ziemie. W tym roku wystartował z impetem i nawet zakwitł bardzo szybko - chyba nadrabia stracony czas :D





To podobno jedyny zółty powojnik wielkokwiatowy - ale jak ktoś zna inną żółtą odmianę to poproszę o namiar.


Moonlight tak ma i to często. Szególnie u mnie ... Też zanikł któregoś roku, na drugi rok cudownie odżył, potem znów zanikł i teraz zastanawiam się, co dalej ... Często też niestety pada ofiarą uwiądu, zwłaszcza wtedy, gdy ma już pięknie kwitnąc'. Ale niewątpliwie jest uroczy, adekwatnie do nazwy. Był pierwszym powojnikiem w moim życiu i trochę żałuję, że takie figle mi płata, bo w tym roku coś tam wypuścił, po czym znowu znikł ...


IMG_5218.jpg




IMG_5219.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2012 13:18 przez barashka.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 22 Maj 2012 22:56 #39144

  • kattka
  • kattka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 183
  • Otrzymane dziękuję: 53
Pozwolę sobie powrócić do rozmowy z poprzedniej strony. Kupiłam sobie Avant-garde i czekam, czekam :lev: Dziś zajrzalam co tam u naszego sprzedawcy słychać, a tu kupa negatywów, neutrali i .... zablokowane konto, chyba pieniążki poszły w błoto :think: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 23 Maj 2012 08:12 #39211

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Kasiu (kattka), ja czekałam bodajże miesiąc na przesyłkę, może będzie dobrze. Ale zaniepokoiło mnie to zawieszenie konta ... Oni mają też sklep internetowy, może przez niego próbowac' ... Nie wiem ... W każdym bądź razie mój Avant-garde pięknie rośnie - odpukac' w nie malowane - MA PĄCZKI !!! pierwsze, więc chyba zobaczę te jego kwiecie !!! Trzymam kciuki za powodzenie.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 23 Maj 2012 09:14 #39237

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
Heh.... ja ciągle nie mogę znaleźć żadnej alternatywy, gdzie indziej można by nabyć "Avant garde"... chyba też mnie czeka podjęcie tego samego ryzyka. Kattka - koniecznie daj znać jak tylko otrzymasz swój egzemplarz.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 23 Maj 2012 10:45 #39265

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
To jeszcze raz ja - przed chwilą wróciłam z ogrodu, trochę zirytowana. Mój pięknie opączkowany Crystal F. od tego samego sprzedawcy, coś różowieje, więcej nie mogę nic powiedziec', bo to dopiero pączki, może na dniach nastąpi pełny rozkwit ... Mam podejrzenia, że sprzedano mi inną odmianę. Póki co jestem w strachu, czy Avant - garde jest zgodny. Dla potwierdzenia muszę czekac' do rozkwitu. Ale Josephine i Florida Sieboldii zgodziły się - tyle dobrze ... Wstrzymajcie się z tymi zakupami.
Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 23 Maj 2012 11:52 #39279

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
Po raz pierwszy u mnie w ogrodzie - "Blue Explosion"

Temat został zablokowany.

Powojniki - uprawa, wiadomości ogólne, odmiany 23 Maj 2012 20:50 #39394

  • kattka
  • kattka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 183
  • Otrzymane dziękuję: 53
Barashka czekam na tego powojnika od 5 kwietnia, coraz czarniej to widzę, choć jakieś pozytywy otrzymują, więc coś ślą, ale po zawieszeniu konta są praktycznie bezkarni. Sądzić się można, ale z tego co wiem w miejscu zamieszkania sprzedającego, mało kto ma czas i ochotę na takie zabawy. W negatywach pojawiają się zarzuty, że nie odpowiadają na maile, nic poczekam jeszcze. Trzymam kciuki za Twojego Crystala, chciałam też zamówić, dobrze, ze tego nie zrobiłam, byłabym podwójnie zła.

Leszku jak dostanę, oczywiście dam znać. Jak nie dostanę, to będę tu psioczyć :mad2:
W każdym razie na trzymane dla Avant miejsce posadziłam wczoraj Słowiankę, bo już nie wierzę, że dostanę, a taką, wydaje mi się, że fajną, kompozycję z różyczką 'Times Past' sobie wymyśliłam :cry3:

No i, jako, że popełniłam w tym roku trzykrotnie, powojnikowe zakupy i jakieś 30 sztuk u mnie się pojawiło, i już kolejne zakupy chodzą mi po głowie, to chyba mogę już zaliczyć się do grona clematoholików :drink1:

Moje pierwsze

'Frau Susanne'


'Souvenir du Capitaine Thuilleaux'
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2012 20:51 przez kattka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.771 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum