• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 28 Mar 2013 20:24 #139172

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
maczkabazaltowa.pl/
Procedura zakupu cokolwiek dziwna, ale sprawdzona:
1. Zadzwonić, zapytać czy ma na stanie.
2. Wykonać przelew zgodnie z instrukcją na stronie.
3. Wysłać maila z informacją o przelewie i adresie dostawy.
4. Mączka przychodzi w ciągu 2-3 dni.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): koronka, waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 28 Mar 2013 23:05 #139254

  • Roma
  • Roma's Avatar
Także kupowałam u nich w tym roku i z tego co zdążyłam zauważyć mają najtańszą mączkę,wraz z dostawą za 30 kg płaciłam ok.70,00.Bardzo szybka dostawa i sympatyczny kontakt telefoniczny.

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 29 Mar 2013 15:38 #139360

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
bardzo mnie zastanawia skąd bierze się ta cena? :woohoo:
".....
Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne
"BAZALT" Spółka Akcyjna w Wilkowie
z siedzibą w Wilkowie

Nowa cena na grys 2-5 mm

2012-09-12

Od 27.08.2012. cena grysu 2-5 mm wynosi 26 zł/t netto. Podana cena obowiązuje do 31.12.2012......"

Wprawdzie to tylko grys ,ale żądać 70 zł/za 30kg maczki bazaltowej to chyba przesada mimo szybkiej dostawy i sympatycznego kontaktu.A wszystko przez magiczne słowo "eko"
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2013 15:39 przez Tomasz23.

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 29 Mar 2013 15:55 #139367

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomku 30,00 to opłata z przesyłkę.W innych firmach ceny jeszcze wyższe :(

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 29 Mar 2013 15:57 #139369

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Tomku, grys a mączka to co innego, poza tym "Bazalt" sprzedaje tylko na ciężarówki ;-) W detalu zawsze drożej.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 29 Mar 2013 16:12 #139376

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Wszystko rozumiem, przesyłka... maczka...ale i tak są to bardzo duze koszty majac na wzgledzie powszechne występowanie tego surowca.A tak dla porownania cena Bioalgenu/89,0 -2l ,Humistaru/65,0 - 5 l/ czy Rosahumusu /59,0 - 1 kg/ jezeli już jestesmy przy'Eko" :bye:

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 29 Mar 2013 16:24 #139382

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
No drogo, ale jakoś nikt taniej nie chce sprzedać. Z drugiej strony te 30kg mączki starczy mi na kilka lat, więc wiesz... Oni też o tym wiedzą ;-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 29 Mar 2013 16:35 #139390

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
...zeby tylko był efekt :)
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2013 21:29 przez Tomasz23.

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 01 Kwi 2013 21:11 #139999

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755

Attachment 001.jpg not found



Tu nie żałowali maczki bazaltowej/ :) - La Geria /Lanzarote/ uprawa winorosli/w podłozu sladającym sie wyłacznie z pyłu wulkanicznego i skał/
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2013 21:25 przez Tomasz23.

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 04 Kwi 2013 14:25 #140848

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Tomasz23 wrote:
Wszystko rozumiem, przesyłka... maczka...ale i tak są to bardzo duze koszty majac na wzgledzie powszechne występowanie tego surowca.A tak dla porownania cena Bioalgenu/89,0 -2l ,Humistaru/65,0 - 5 l/ czy Rosahumusu /59,0 - 1 kg/ jezeli już jestesmy przy'Eko" :bye:

No nie jest takie powszechne jednak, za Wikipedią: "W Polsce bazalty występują przede wszystkim w południowej części kraju, na Śląsku (Sudety, Przedgórze Sudeckie, Śląsk Opolski) – od granicy z Niemcami do Góry Świętej Anny jest ich tu około 200 wystąpień należących do środkowoeuropejskiej prowincji bazaltowej[1] oraz sporadycznie w Beskidach – w dolinie Grajcarka, stwierdzone także wierceniami w północno-wschodniej Polsce."

Z tego niewiele kopalni posiada certyfikat uprawniający do sprzedaży mączki bazaltowej dla rolnictwa będący gwarancją tego, że mączka bazaltowa nie zawiera metali ciężkich. Przytoczone przez Ciebie inne produkty to jednak nie to samo co mączka bazaltowa, bo one głównie zawierają w sobie kwasy humusowe, a mączka bazaltowa dostarcza minerały.

Wspomniana przez Ciebie firma posiada certyfikat wymagany dla rolnictwa i najkorzystniej byłoby zrobić zakupy u nich bo za tonę mączki bazaltowej o frakcji 0- 0,075 życzą sobie 23 zł plus 23% podatku czyli łącznie ok 30 zł za tonę a nie za 30 kg jak firma w której kupiła Roma i Tomek, ale jest jeden problem. Firma ta nie prowadzi sprzedaży detalicznej i poniżej tony nie zakupisz u nich, ponadto odbiór mączki jest raz w tygodniu w godz od 6- do ok 10 rano własnym transportem. Przy czym samochód musi być bardzo szczelny i oplandeczony na inny nie załadują, bo mączka bardzo pyli i nie może być niczym innym przewożona, no można jeszcze jechać zamykaną betoniarą. :rotfl1: Natomiast firma w której kupili Roma i Tomek to tylko sprzedawca nie producent, koszty więc rosną, można kupić w mniejszych ilościach na kilogramy i też posiadają zaświadczenia z instytutu w Puławach o braku metali ciężkich w mączce i dopuszczeniu jej dla rolnictwa. W zależności od potrzeb i możliwości transportowych można wybrać co komu bardziej się opłaca, w każdym razie mamy wolny wybór i nikt nie jest skazany na zakup mączki w cenie podanej przez kolegę i koleżankę, wybieramy tego sprzedwcę który nam bardziej pasuje. A ponadto jak ich stać to kto im zabroni kupować drożej. :wink4: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Tomaszu efekt będzie na pewno i to mogę z pełną świadomością i odpowiedzialnością zagwarantować, oczywiście nie od razu, bo w przyrodzie nic nie dzieje się od razu, ale po pewnym czasie efekt będzie widoczny gołym okiem. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 14:25 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23, waldek727

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 04 Kwi 2013 14:39 #140855

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Ja tylko dodam, że nie znalazłem tańszej oferty sprzedaży 60 kilogramów mączki. Gdyby była, to bym kupił taniej :-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 04 Kwi 2013 15:01 #140859

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Własnie jestem w trakcie rozpracowywania tematu maczka bazaltowa ... :)

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 04 Kwi 2013 15:06 #140861

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Tomku jak znajdziesz tańszego dostawcę detalicznego z certyfikatem dopuszczającym mączkę bazaltową w rolnictwie ekologicznym to poproszę o namiary bo żywo jestem zainteresowana. :lol:
Wycieczka ciężarówką do kopalni i zakup tony mączki mnie przeraża, a szwagier rolnik w tym roku zainteresowany zakupem nie jest. Mam jeszcze jakieś resztki w domu ale to za mało jak na moje potrzeby i muszę pilnie zakupić kilkadziesiąt kilogramów. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 04 Kwi 2013 15:39 #140875

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
.. tzn. jeszcze nie jestem na etapie zakupowym, tylko zciągam informacje ogólne, bo jest to temat dla mnie nowy/którymi zechce sie podzielić/
A jeśli chodzi o ceny maczki to w USA 52zł/25kg , a w Wielkiej Brytanii 50 zł/20kg , czyli nasz watkowy sprawdzony sprzedawca maczki bazaltowej trzyma światowy poziom :)

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 04 Kwi 2013 16:07 #140886

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
No to ja jednak zostanę przy zakupach u niego, jednak przesyłka tańsza niż z USA. :rotfl1: A do zbierania informacji polecam strony brytyjskie i niemieckie, też od teorii zaczynałam. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 04 Kwi 2013 16:18 #140892

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zanim zakupiłam mączkę granitową,przejrzałam jak mi się wydaje,prawie wszystkie oferty detaliczne bo na hurtowe mnie nie stać.Transport by mnie zrujnował.
Ceny chyba nie są na światowym poziomie bo wg obliczeń Tomka 1 kg mączki w W.Brytanii kosztuje 2,50 zł W USA natomiast 1 kg to cena 2,8 za kilogram,.
W firmie w której nabyłam mączkę jej cena za kilogram to 1,70zł.
Jak widać w naszym kraju mączka jest tańsza o przynajmniej 30% :)

Edit:
Matematyka to nauka ścisła i 2 x 2 =4 a 52:25=2,04 a nie jak napisałam wyżej 2,8 :oops:
Tomku,dziękuję :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 17:10 przez Roma.

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 14 Kwi 2013 07:15 #145242

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Po "przekopaniu" internetu, już w styczniu ;) kupiłam mączka u panów z linka TeBe :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Sprawdzony sprzedawca mączki bazaltowej 12 Mar 2016 22:40 #444311

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Odgrzewam temat, obecnie na allegro można kupić mączkę bazaltową w 25 kg opakowaniach po cenie łącznie z przesyłką kurierską po 1,60 za kg.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.301 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum