TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 23 Kwi 2013 16:27 #148537

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Dziś dotarła do mnie przesyłka od rosariumpdk i mogę podpisac się obiema rękami pod tym co wyżej mówiła o tym sprzedawcy Ola: róże piękne, korzenie bujne, zdrowe. Dodatkowo gratisy dla forumowiczów :bravo: Wprawdzie gratisy nie opisane, ale najwyżej będę miała niespodziankę jak zakwitną :flower2: Trochę mi tylko dostawa GLSem nie pasuje, ale trudno...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 23 Kwi 2013 21:09 #148628

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Cieszę się Kasiu, że mój wpis pomógł podjąć decyzję zakupu :)

Dzisiaj dostałam zakupione karpy dalii i bulwy begonii od BENEX. W zasadzie to Cebule-kwiatowe. Przesyłka kurierska w dobrej cenie i szybko. Opakowanie kartonowe z otworami aby nie zaparzyły się rośliny. W moimwypadku to nie miało znaczenia, bo i tak karpy umieszczune były w szczelnie zmkniętych woreczkach foliowych . Woreczki opisane każda sztuka

benexdalie2.JPG


begonie
benexbegonie.JPG


Tu chyba kończą się dla mnie plusy pakowania i opisu.
Dalie jak dlamnie malutkie i nie wiem czy wszystkie będą miały siłę rosnąć. Jedna z nich wyglada tak


benexkicha.JPG

Raczej z niej pociechy nie będzie. Jeżeli tylko jedna na kilkanaście sztuk ... to nawet chyba nie będę reklamowała.
Jest sucha częśiowo i w kawałkach. A może to tylko moje wrażenie "małości" po konfrontacji z moimi z zeszłorocznego kopania ;) Cena karp to niecałe 4 zł/szt. Wygląd jak na fotkach. Oceńcie sami ;)

benexdalie.JPG
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 23 Kwi 2013 21:28 #148644

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Olu, namocz je na noc w letniej wodzie... może jeszcze będą z tego bidaka 'ludzie' :happy4:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 23 Kwi 2013 21:40 #148655

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Olu, właściwie to tylko dzięki Tobie zdecydowałam się na zakup. Dziękuję :kiss3:
Żałuję tylko, że gratisków pan Bogdan nie oznaczył, mam nadzieję, że trafiło mi się Papageno jak dla Ciebie, jak nie to szkoda :( Ale za to będzie fajnie czekac aż te niespodzianki zakwitną :search:

Te dalie z pierwszej fotki faktycznie mizerne - moich kilka tak wyschło w piwnicy, ale wsadziłam do gruntu, podlałam i czekam. A może coś wyrośnie?
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 24 Kwi 2013 07:46 #148771

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dzięki Magdo, karpki daliowe wsadziłam do doniczek, podlałam i bedę czekała na efekty. Z tej pokawałkowanej to chyba nic nie będzie, bo część do której były przytwierdzone ( a raczej powinny być) bulwki, jest zasuszona. A czy z samych pojedynczych bulwek ruszy wegetacja ?
Kasiu,ale będą emocje z gratisikowych różyczek do samego kwitnienia. Pochwal się co Ci zakwitnie :)

Dzisiaj jeszcze zamawiam na All truskawki :białe, wisząco - pnace ;) i o smaku maliny. Pewnie sadzonki jak sadzonki. Po owocach dopiero będzie można ocenić zgodność z opisem aukcji.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 24 Kwi 2013 08:39 #148788

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Z tych pojedynczych bulwek to raczej nic nie wystartuje , zeby dalia rosła musi nieć kawałek pędu , bo tam śpią paki łodyg , postaraj się z tego zasuszonego kawałka moze cos wyrośnie u Benexa zgodnosć odnianowa to loteria , badź gotowa na niespodzianki :unsure: :unsure:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 27 Kwi 2013 22:05 #150013

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Brak czasu i ciągła praca,dlatego odzywam się teraz,dostałem już jakiś czas temu przesyłki od p.M.Podstolca-wszystko fajnie zapakowane i cała masa gratisów :jeez: polecam.Druga przesyłka od p.Bogdana-róże wszystkie oznakowane,co prawda były przemarznięte sztuki,to się zdarza i to rozumiem,na reklamację M.dostaliśmy od razu przelew za uszkodzone sztuki-super kontakt i super sprzedawca :bravo: polecam.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 28 Kwi 2013 10:03 #150162

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Ja również mogę polecić Pana Marka P. :)
Zamawiając 1 kłącze dostaje zawsze minimum 2 a niekiedy nawet 5 :silly:a co ważniejsze zawsze zgodne odmianowo !
Piszcie do Niego bo ja dostałam ofertę hurtową gdzie jest tych roślin MASA :supr3:

Nie wiem Jaki ma obecnie nick na allegro ale wiem że jest również na wszelakich forach i wyłudza rośliny niby że to się chce wymienić na inne super okazy które posiada ....(sama dałam się nabrać :jeez: )to Tomek z Tarnowa .
Proszę uważajcie na tego typa :mad2:
Pozdrawiam
Aneta :)
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 28 Kwi 2013 10:47 #150193

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Sadzonki truskawek typu frigo zakupione od dziku2 (firma produkcyjna z Krakowa). Dostałam właśnie w piątek zamówione truskawki pnące-zwisające 10szt/18,80 zł (w tym jedna biała gratis). Sadzonki ładne z rozbudowanym systemem korzeniowym.
Zakupiłam również truskawki białe pod nazwą white dream, opisana została jako Pineberry 5szt/19zł. Sadzoneczki malutkie,ale z "kawałkiem" korzonka oraz truskawki "malina red dream" opisane jako Framberry 5szt/18zł. Sadzoneczki także malutkie. Jednak wyglądają na zdrowe i mam nadzieję, że ładnie i szybko urosną. Powinny dać owoce w ciągu 2 miesięcy. Zobaczymy. Cena jak porównywałam np ze Starklem jest bardzo korzystna, ale nie wiem jakiej wielkości sadzonki oni sprzedają. Zrobiłam fotki sadzonek gdyby ktoś był zainteresowany, to wstawię :)
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 28 Kwi 2013 18:57 #150392

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
wstaw fotki Olu bo jestem ciekawa sadzonek, właśnie napisałam na PW, bo ja kupiłam u kogoś innego, mizerne białe. Może ta odmiana tak ma. sama już nie wiem.Z chęcią zobaczę Twoje.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 28 Kwi 2013 21:17 #150504

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Kasiu, tak jak wspominałam te białe i malinotruskawki są malutkie, ale korzonki mają wykształcone. Zadoniczkowałam je i teraz poszły pod folię. A wygladają tak :

truskawkiframberry2013.JPG


truskawkipineberrybiaeanan2013.JPG

i dla porównania truskawki zwisające :


truskawkipnce2013.JPG


Jedna biała była w gratisie do pnących, drugą białą dostałam dodatkowo. Razem mam ich 7szt. Podobno nie ma problemu z dalszym ich rozmnażaniem
Całość w dniu wczorajszym

truskawizadoniczkowane.JPG


:)
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2013 21:21 przez Aleksandra.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 28 Kwi 2013 21:33 #150523

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Korzenie imponujące! :woohoo:
A ja jeszcze raz zamówiłam róże od pana Bogdana. Mam nadzieję, że i tym razem dostanę ładne krzaczki :)
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 29 Kwi 2013 23:20 #150971

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Oby pięknie ci rosły.Moje w porównaniu z twoimi to bardzo liche, o korzonkach już nie wspominając, bo ich praktycznie nie było.A takbym chciała żeby chociaż jedna rosła tak jak trzeba, żeby na rozmnożenie było :cry3:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Maj 2013 14:03 #151723

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Kasia1972 wrote:
Korzenie imponujące! :woohoo:
A ja jeszcze raz zamówiłam róże od pana Bogdana. Mam nadzieję, że i tym razem dostanę ładne krzaczki :)

Kasiu, przeczytałam i się skusiłam na róże od Bogdana_w1 :) Pomyślałam sobie, że jedni grają w toto-lotka a ja sobie zagram w loteryjkę różaną i zafundowałam sobie 10szt krzewów różanych Igat/40zł na "chybił trafił", czyli mogą się trafić jedego koloru lub całkiem różne. Emocje do czerwca-lipca murowane :rotfl1: Kupowałam już od Bogdana w zeszłych latach i zawsze z krzewów byłam zadowolona. Ładne , zielone, zdrowe. Już od dawna miałam ochote również na zakup głogu dwuszyjkowego, no i była oazja aby dorzucić do różyczek. W opisie aukcji była informacja, że jest szczepiony i myślałam, że tak jak róże pienne, czyli w górnej części pnia. Gdy dzisiaj odebrałam przesyłkę, troche się zdziwiłam, bo szczepienie znajduje się nad korzeniem. Długi zielony badylek (ok 150cm) i nadawanie mu kształtu pozostaje w mej gestii ... Tylko ile lat na to mi zejdzie :think:

Attachment loteriarana.JPG not found



Attachment ggdwuszyjkowy2013.JPG not found

Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 13 Maj 2013 10:20 #156210

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Słuchajcie, czy ktoś dostał już wiosenne zamówienia od 'Asiagaw'? Ja czekam i czekam... nawet na maila nie odpowiadają :placze:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 13 Maj 2013 10:37 #156222

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Też czekam :unsure:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 13 Maj 2013 10:46 #156226

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Najwazniejsze ,ze wpłacone .. :happy: :happy:
/Tez czekam ... :mad2: /
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 13 Maj 2013 10:59 #156233

  • danutal
  • danutal's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 1269
Też czekam i czekam... :mad2: :mad2: , z tym że ja mam zamówienie do realizacji za pobraniem :)
Pozdrawiam.Danuta
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.524 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum