TEMAT: Wysyłanie/ odbieranie paczek

Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 09:48 #85478

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Hej, wczoraj po raz pierwszy odbierałam paczkę z paczkomatu :woohoo: Wprawdzie były to książki, ale pierwsze koty za płoty ;) Czy ktoś już wysyłał/ odbierał rośliny? Czy byliście zadowoleni?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 10:22 #85489

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Też jestem ciekaw. Zdarza mi się coś tam wysyłać, ale nie wiem jak to wygląda od strony odbiorcy. Taka forma przesyłki to zawsze parę zł taniej, ale oznacza też że musisz iść do tego paczkomatu?

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 10:31 #85491

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
No niestety, odbiór osobisty :dry: Ale u nas paczkomat jest przy Kauflandzie, więc można przy okazji zakupów... I ja akurat mam blisko :woohoo: Dostajesz SMS-a z kodem do skrzynki, wiesz, że paczka już czeka na odbiór.
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 10:43 #85493

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Też ostatnio odbierałam (też książkę :lol: ), korzystając z faktu, że ta opcja wysyłki była akurat bezpłatna :woohoo:
Jeśli mieszka się albo pracuje w większym mieście, osobisty odbiór nie stanowi problemu, bo wybierasz paczkomat najdogodniejszy pod względem lokalizacji...
Informacje rzeczywiście spływają na bieżąco... czas realizacji jest zadowalający, aczkolwiek dłuższy niż w przypadku przesyłki kurierskiej (tak przynajmniej było w moim przypadku)...
A bezpieczeństwo przesyłki... zależy jak zwykle od sposobu zapakowania... w każdym razie skrytki są dość przestronne, więc nawet z nieco większymi pakunkami nie powinno być problemu :think:
Pozdrawiam - Gosia
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 11:08 #85498

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Tak szczerze mówiąc to nie rozumiem idei takiego paczkomatu. Równie dobrze mogę odebrać paczkę na poczcie, którą mam bliżej ;)

Przy wysyłce paczek nic jednak nie przebije firm kurierskich. Przyjadą po nią, następnego dnia jest na miejscu i do tego taniej, niż Pocztą ;)

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 11:21 #85501

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Cena - to jest to, czym kuszą :lol: Poza tym nie stoisz w żadnej kolejce, co często zdarzało mi się na Poczcie. Właśnie doczytałam, że można wysłać samemu z paczkomatu :silly:
www.paczkomaty.pl/paczkomaty_-_jak_nadaw...ez_etykiety,331.html
Myślałam, że trzeba podobnie jak z Pocztą udać się do ich biura, bo jeszcze nic nie wysyłałam :think:
Paweł, która firma kurierska jest tańsza od Poczty?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2012 11:53 przez olibabka.

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 11:31 #85505

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Część paczkomatów działa w trybie 24/7, co jest niewątpliwą zaletą, zważywszy na fakt, że Poczta Polska jest instytucją, w której kolejki nie należą do rzadkości :sick:
Poza tym, możliwa jest na przykład zapłata za paczkę kartą przy odbiorze...
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 11:40 #85506

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
olibabka wrote:
Paweł, która firma kurierska jest tańsza od Poczty?
"Tańszy" dotyczy wszelkich przesyłek o masie > 5kg, a takie głównie wysyłam.
Korzystam z DPD lub UPS. Jest jeden warunek - kuriera zamawiam przez serwis zewnętrzny. Jeszcze taniej wychodzi przesyłka firmą kurierską K-EX, ale na forach niezbyt pochlebnie się o niej wypowiadają i nie korzystam z ich usług.
Dla mnie wielką zaletą jest właśnie to, że zabierają paczkę z domu i nie muszę targać ze sobą pakunku na pocztę i do tego stać przy okienku martwiąc się, czy wypisałem prawidłowy druczek.
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2012 11:48 przez rispetto.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 12:00 #85513

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle- łopatologicznie, co to znaczy przez serwis zewnętrzny? Chcę teraz wysłać paczkę powyżej 5kg jak skontaktować się z firmą kurierską?

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 12:02 #85514

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
PW, żeby nie robić niepotrzebnej reklamy :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 12:17 #85518

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Mnie się ten pomysł z paczkomatami podoba, bo moja poczta czynna jest do 16 i nie zawsze mogę zdążyć po odbiór a z kurierem też muszę umawiać się do 15 co jest jeszcze trudniejsze. Muszę więc rozgryźć jak to działa.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 14:19 #85550

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Jeśli nadawca napisze w liście przewozowym numer telefonu odbiorcy to kurier (jeśli oczywiście chce) skontaktuje się i w razie czego umówi się na inny termin lub miejsce. To oczywiście nie jest reguła, ale dosyć często tak się dzieje :)

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 08 Lis 2012 18:35 #85626

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Pawle... odnoszę wrażenie, że to, co jeszcze kilka lat temu było w tej kwestii regułą, powoli staje się wyjątkiem...
U mnie na przykład notoryczne stało się podrzucanie paczek sąsiadom - pomimo podanego numeru kontaktowego - a niekoniecznie mam ochotę, żeby sąsiedzi mieli wgląd w to co i skąd zamawiam :dry:
Kiedyś przynajmniej kurier dzwonił i pytał, czy wyrażam na to zgodę...
Teraz darują sobie tę fatygę :crazy:
W ten sposób na przykład, mój sąsiad został uszczęśliwiony dwiema pokaźnymi belami mat trzcinowych wysokości 180 cm :rotfl1: co zważywszy na fakt, że mieszkamy w kamienicy i przechował to w przedpokoju, było gestem nie lada :silly:

No... ale mat nie odebrałabym z paczkomatu :happy:
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 09 Lis 2012 07:32 #85812

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Do mnie kurier zadzwonił tylko w jednym przypadku i to wtedy gdy stał pod furtką więc musiałam pędem pokonać 15km by nie odwiózł przesyłki do bazy, wtedy do odbioru miałabym 25km ;) W pozostałych wypadkach zostawiał kartkę w skrzynce że towar mogę odebrać w bazie. I w ten oto sposób skończyły się moje internetowe zakupy :devil1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 09 Lis 2012 07:35 #85813

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Nie chcę tu na siłę czegoś udowadniać, ale zawsze można podać adres do odbioru, gdzie przebywa się cały dzień, a nie domowy. U mnie akurat się to sprawdza, bo w domu ciągle ktoś jest. Wiesiu, masz jednak trochę racji.
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2012 07:35 przez rispetto.

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 09 Lis 2012 07:39 #85814

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Z różnych powodów nie mogę podawać adresu gdzie pracuję, a rano w domu był tylko pies ;) . Dlatego zwykle wybieram pocztę a paczkomat byłby w moim wypadku najlepszym rozwiązaniem ale muszę to jeszcze rozpracować B)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 09 Lis 2012 07:54 #85817

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Oj, Paweł... czasem i ta opcja nie pomaga, jak doręczyciel niesumienny - dzięki temu moje konkursowe trawy są znów w Lublinie :crazy: a nie u M w pracy...
U mnie ta opcja nie wchodzi w grę, bo przemieszczam się po mieście pieszo - choć jeden kurier kiedyś się uparł na doręczenie do 15-tej :mad2: i przywiózł mi do biura... keybord...
I to wcale nie do komputera :silly: tylko wysokogabarytowy instrument muzyczny :rotfl1:
Ale temu paczkomat chyba by nie podołał, choć nie wiem, czy skrytki nie są w kilku rozmiarach? :think:
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 09 Lis 2012 08:55 #85833

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
gorzata wrote:
Oj, Paweł... czasem i ta opcja nie pomaga, jak doręczyciel niesumienny - dzięki temu moje konkursowe trawy są znów w Lublinie :crazy: a nie u M w pracy...
Ups :blink: to się nieco wymęczyły i podeschły :cry3:
Gosia, a ja w M pracy zostawić awizo ... dajmy na to? Ochrona, strażnik, punkt informacyjny /czy co tam jeszcze .../ nie kontaktują się z odbiorcą? Wówczas mogłabyś umówić sie z doręczycielem :think:
Rozwiązanie z pracowym adresem jest dobre jak dla mnie już od dłuższego czasu :think:
Nawet Panowie doręczyciele PP już wiedzą, że jak w domu nikogo nie ma ... to do pracy trzeba pojechać :happy4:
NA alledrogo najczęściej się zdarza, że pomimo prośby o wysyłkę na wskazany adres, wysyłają na adres rejestracji :crazy:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.319 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum