TEMAT: Wysyłanie/ odbieranie paczek

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 21 Lis 2012 09:52 #91056

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No wiesz, Madziu... u nas ... w Heimacie :whistle: :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 21 Lis 2012 09:57 #91057

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Qrcze, to ja swojego języka ojczystego nie umię dobrze :rotfl1: :supr3: :cry2:
To coś mnie chyba ominęło :devil1:
Pozdrawiam
Magda

Odp: Zasady działu 19 Gru 2012 20:20 #103494

  • Rozanka
  • Rozanka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 74
  • Otrzymane dziękuję: 50
... a dla przeciwwagi taki epizodzik z października umawiamy się na wymianę wysłałam roślinki w kopercie priorytetem (bez potwierdzenia odbioru) do mnie też przyszły w takiej samej przesyłce , pocieszyłam się , posadziłam ............ i po paru dniach dostaje pw , że paczka moja nie dotarła ( nawet nie mam dowodu , że wysłałam ) ale koleżanka poszła na pocztę kazała się przekopac przez paczki i znaleźli , przeleżała dwa tygodnie ( na szczęście to cebule ) :bye:[/quote]

Mireczko, nie masz pojęcia jak się cieszę, że tą paczkę znaleźli. Nigdy bym nie pomyślała, że Ty jej nie wysłałaś. :supr3: :kiss3: Wiem po prostu jaki bałagan ma poczta. :jeez:
Na szczęście są prawie sami uczciwi Forumowicze, a takie epizody nie powinny nam psuć zabawy w ogródkowanie. Pozdrawiam serdecznie.

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 18 Sty 2013 10:11 #112473

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Przesyłka priorytetowa, wysłana ponad tydzień temu, dzięki uprzejmości Poczty :evil: do tej pory nie dotarła! :angry:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 21 Sty 2013 22:30 #113867

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
To ja powiem o moich doświadczeniach wysyłkowych :
Sierpniowy piątek - wysyłam paczuszkę do Badenii-Wirtenbergi na prowincjonalnej poczcie. Adresatka otrzymała w poniedziałek!!!!!!!!!!! Cud?
Grudniowy poniedziałek - wysyłam paczkę z tej samej poczty do Warszawy. We wtorek rano dostarczono!!!!
A żeby nie było tak słodko : wysyłam paczkę ok.10 grudnia rok temu do Warszawy......... adres prawidłowy, tam czekają i nic!! Po miesiącu dzwoni do mnie przyjaciółka opiekująca się moim mysłowickim mieszkaniem, że dotarła jakaś przesyłka typu zwrot.... Tam czekali , awiza nie dostali , a dotarło na adres zwrotny!! Wysyłka była z większego miasta :)
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 21 Sty 2013 23:21 #113909

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ciekawostka ... w ubiegłym tygodniu dostałam zamówione clematisy :blink:
Spodziewałam się około połowy marca :think:
Jedyny pozytyw - przesyłka dotarła z dni na dzień, a największe mrozy dopiero w tym tygodniu :happy3:

Odp: Zasady działu 09 Lut 2013 20:54 #121321

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Rozanka wrote:
... a dla przeciwwagi taki epizodzik z października umawiamy się na wymianę wysłałam roślinki w kopercie priorytetem (bez potwierdzenia odbioru) do mnie też przyszły w takiej samej przesyłce , pocieszyłam się , posadziłam ............ i po paru dniach dostaje pw , że paczka moja nie dotarła ( nawet nie mam dowodu , że wysłałam ) ale koleżanka poszła na pocztę, kazała się przekopać przez paczki i znaleźli , przeleżała dwa tygodnie ( na szczęście to cebule ) :bye:

Mireczko, nie masz pojęcia jak się cieszę, że tą paczkę znaleźli. Nigdy bym nie pomyślała, że Ty jej nie wysłałaś. Wiem po prostu jaki bałagan ma poczta. . :jeez:
Na szczęście są prawie sami uczciwi Forumowicze, a takie epizody nie powinny nam psuć zabawy w ogródkowanie. Pozdrawiam serdecznie.

Ewo.

Z tym bałaganem na poczcie to masz absolutną rację. Ja tak samo jak i Ty nigdy w życiu nie widziałem ekspedycji poczty i nie wiem co się dzieje na zapleczu przez które przechodzą nasze przesyłki, ale skoro twierdzisz, że Twoja paczka przeleżała gdzieś pod stertami brudnych worków i porozrzucanych skrzynek pocztowych, a w dodatku przytłoczona jeszcze stertą innych niedoręczonych paczek to śmiem twierdzić, że panuje tam Sodoma i Gomora. To my uczciwi ludzie, w tym przypadku jeszcze uczestnicy forum ogrodniczego uwijamy się jak w ukropie żeby wysłać paczkę na czas a tam stado nierobów tak nas traktuje.

Nawet pani z okienka nie raczyła Ci oddać dowodu nadania paczki z wpisanym numerem ewidencyjnym. Powiem Ci, że nie jest to odosobniony przypadek. Ja często zamawiam towar drogą elektroniczną. Jak ta instytucja rodem z IXX w przetrzymuje mi w tym swoim bałaganie przesyłkę dłużej niż tydzień, to zawsze dzwonię do nadawcy i proszę go aby mi podał numer nadania skoro twierdzi, że paczkę dawno już wysłał.
W odpowiedzi najczęściej słyszę, że chyba nie wziął z poczty albo, że gdzieś ma w stercie dokumentów nadawczych i nie może znaleźć. :think:
Nie wiem czy to działa, ale na poczcie chwalą się, że mają od dawna jakiś tam tracking. Myślę więc, sprawdzę gdzie leży prawda, ale jak mam to zrobić skoro uczciwy nadawca nie jest w stanie podać mi numeru identyfikacyjnego.

W razie jakby ktoś chciał sprawdzić na której poczcie jego przesyłka leży dwa tygodnie i trzeba się do niej przekopywać aby uprzejmie oddać ją odbiorcy, to zamieszczam bardzo przydatny link.

www.placowki-pocztowe.strategiabiznesu.pl/sledzenie-przesylek/

Natomiast w tym krótkim filmiku można zobaczyć na własne oczy jaki bałagan panuje na pocztowych ekspedycjach rozdzielczych w każdym większym mieście wojewódzkim. W tym przypadku na przykładzie Poznania widać jak nieludzko traktowane są nasze paczki.
Mam zatem pytanie do pracowników Poczty Polskiej. Jak długo jeszcze będę czekał na przesyłkę od uczciwego nadawcy trzy dni?
Nie mogę znieść takiego stanu rzeczy!
Nie można tego zrobić w dwa lub w ten sam dzień? :think:



Pozdrawiam optymistycznie.
Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2013 00:32 przez waldek727.

Odp: Wysyłanie/ odbieranie paczek 09 Lut 2013 21:16 #121337

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
koza wrote:
To ja powiem o moich doświadczeniach wysyłkowych :
Sierpniowy piątek - wysyłam paczuszkę do Badenii-Wirtenbergi na prowincjonalnej poczcie. Adresatka otrzymała w poniedziałek!!!!!!!!!!! Cud?
Grudniowy poniedziałek - wysyłam paczkę z tej samej poczty do Warszawy. We wtorek rano dostarczono!!!!
A żeby nie było tak słodko : wysyłam paczkę ok.10 grudnia rok temu do Warszawy......... adres prawidłowy, tam czekają i nic!! Po miesiącu dzwoni do mnie przyjaciółka opiekująca się moim mysłowickim mieszkaniem, że dotarła jakaś przesyłka typu zwrot.... Tam czekali , awiza nie dostali , a dotarło na adres zwrotny!! Wysyłka była z większego miasta :)
Teraz traktujemy to w kategoriach cudu, a 115 lat temu to było normą ;)


DSC_0287_resize.JPG

Nadane 13.12.1898 w Grudziądzu, doręczone mastępnego dnia w Hamburgu. Bez kurierów, priorytetów, przesyłek lotniczych, pocztexów, nowoczesnych sortowni itd. Można? Można! ;)
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2013 21:17 przez rispetto.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Wysyłanie/ odbieranie paczek 10 Lut 2013 00:29 #121489

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Paweł, ale znaczek jest z Reichspost, a to czyni różnicę :happy-old:

Wysyłanie/ odbieranie paczek 12 Lut 2013 14:13 #122700

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
Witam.
Nadane 13.12.1898 w Grudziądzu, doręczone mastępnego dnia w Hamburgu. Bez kurierów, priorytetów, przesyłek lotniczych, pocztexów, nowoczesnych sortowni itd. Można? Można!
Trzeba popatrzyć na ten fakt trochę jednak inaczej. W 1898 Grudziądz nie miał jeszcze praw miejskich to ile mogło być nadanych przesyłek z tej miejscowości w tym dniu (nigdy się pewnie nie dowiemy) a obecnie. W dniu wczorajszy zakupiłem na allegro o godz. 10.27. przesyłka nadana z Kędzierzyna o godz. 13.15 , była dostarczona do mieszkania (mieszkam na wiosce gdzie nie ma poczty)dzisiaj o godz. 10.15 Więc i dzisiaj można.
P2121680.JPG
Dodam jeszcze że w tym czasie musiałem dokonać jeszcze przelew na konto.
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2013 14:18 przez bajtek.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Wysyłanie/ odbieranie paczek 27 Mar 2013 10:46 #138803

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
............ otrzymałam paczke nadaną wczoraj ( paczka prirytetowa ) ........... poczta dostarczyła ją o godz 7,20 :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Wysyłanie/ odbieranie paczek 27 Mar 2013 11:05 #138811

  • Poll
  • Poll's Avatar
Mireczko, dodam,ze ode mnie , z okolic Wrocka, nadałam ta Twoja paczkę na 20 min. przed zamknięciem przyjmowania priorytetów, czyli o 14.40. I patrz, po 17 godzinach juz była u Ciebie. :dance:
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2013 11:06 przez Poll.

Wysyłanie/ odbieranie paczek 27 Mar 2013 11:11 #138814

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Poll to paczka od Eli .............Twoja wczoraj dotarła o 13 ............. uwżam , że i tak 22 godz to niezły rezultat ( prawie jak kurierskie :supr3: :supr3: i to przed świętami :whistle: :whistle: )
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2013 07:02 przez mirdem.

Wysyłanie/ odbieranie paczek 27 Mar 2013 17:57 #138897

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
bajtek wrote:
Trzeba popatrzyć na ten fakt trochę jednak inaczej. W 1898 Grudziądz nie miał jeszcze praw miejskich to ile mogło być nadanych przesyłek z tej miejscowości w tym dniu (nigdy się pewnie nie dowiemy) a obecnie.
Grudziądz prawa miejskie ma od 1291 roku. Śmiem też twierdzić, że ilość listów wysyłanych w 1898 roku i teraz jest podobna, choć zważywszy na to, że było to miasto garnizonowe to byłbym jednak skłonny się założyć, że w XIX wieku listów do rodziny pisało się więcej, niż teraz ;)
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2013 17:59 przez rispetto.

Wysyłanie/ odbieranie paczek 28 Mar 2013 13:51 #139100

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
Witam.Rzeczywiście źle sformułowałem zdanie o prawach miejskich (to miało być pytanie a nie stwierdzenie), listów do rodziny pisało się być może więcej ,ale korespondencji w tych latach było na pewno mniej i to dużo mniej.Mogą o tym świadczyć nakłady znaczków w XIX wieku a obecnie mimo iż dzisiaj na większości korespondencji są frankatury mechaniczne bądź opłaty gotówkowe na podstawie oddzielnych umów. Dodam też że nie jestem pracownikiem poczty i nie występuję w jej obronie bo również nie zawsze jestem zadowolony z jej usług, zwłaszcza gdy w przesyłce są rośliny. Przesyłam pozdrowienia - bajtek
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2013 13:52 przez bajtek. Powód: uzupełnienie

Wysyłanie/ odbieranie paczek 01 Kwi 2013 10:56 #139874

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Koniec narzekań na,,panienki z okienka".
Koniec kolejek.
Koniec PRL-owskich szarości wnętrz pocztowych.

:eek3:
Nowoczesny design.
Profesjonalna obsługa klienta.
Wydzielone strefy usług.
Całodobowe strefy samoobsługowe:
-bankomaty
-wpłatomaty
-paczkomaty
-listomaty
-poczta hybrydowa
-tracking
-itp, itd

Podobne placówki już niedługo będą tym jaśniejszym punktem Twojego miasta, miasteczka, gminy czy sołectwa.
Tak wyglądają urzędy Poczty Polskiej w skrócie nazywane ,,pocztą" w Warszawie.
Już od dzisiaj na pytanie ,,Gdzie lecisz?" niektórzy będą mogli śmiało odpowiedzieć:
-Lecę na pocztę odebrać paczkę i napić się kawy. :bravo:


323531.jpg
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Wysyłanie/ odbieranie paczek 23 Kwi 2013 14:48 #148530

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
A ja płacę za kuriera - GLS - a i tak mam odbiór w punkcie... Pan kurier do sąsiadów nie dzwoni (pozostali doręczyciele jak najbardziej i w tej kwestii jesteśmy z sąsiadami dogadani), do rodziców ulicę dalej jechac nie chce. Zostawia awizo z adresem parcel shopu (pierwszy raz z błędnym adresem było, teraz już nawet nie czytam adresu tylko od razu jadę) i ma paczkę z głowy. Pan z poczty natomiast przyjeżdża ładnie po 15, a jak jest wcześniej to zostawia awizo z nr telefonu - ja dzwonię i przyjeżdża po raz drugi. Tak więc u mnie Poczta Polska górą!

Wysyłanie/ odbieranie paczek 03 Paź 2017 11:24 #567593

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Przy okazji zakupów internetowych uważajcie na email'e niby od kuriera, który nie zastał nikogo w domu. Jeśli będziecie otwierać załącznik z takiego email'a, zainfekujecie swój komputer wirusem.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.427 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum