TEMAT: wyciskarka do warzyw i owoców

wyciskarka do warzyw i owoców 04 Gru 2018 17:16 #632075

  • nerina
  • nerina's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 131
  • Otrzymane dziękuję: 52
To nie przepis ,a prośba . Chcę kupić wyciskarkę ,żebym mogła pić zdrowe soki z marchwi, buraków itd. Nie wiem jaką bo oczywiście każdy sprzedający poleca swoją. Mam starą sokowirówkę, ale jest nieporęczna. Ma byś sprawna , nieduża i z przyzwoitą ceną .... Pewno za dużo wymagam ? Może ktoś doradzi ?


Zielone okna z estimeble.pl

wyciskarka do warzyw i owoców 04 Gru 2018 17:30 #632078

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Miałam sokowirówkę firmy ZELMER, kiedy przestała działać kupiłam drugą Zelmera - ma już kilka lat i jestem bardzo zadowolona.

wyciskarka do warzyw i owoców 04 Gru 2018 21:14 #632114

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
nerina, jeśli nie chcesz zbyt dużo wydawać, możesz kupić wyciskarkę wolnoobrotową z Lidla za około 300 zł - co jakiś czas mają w ofercie.
Pozdrawiam - Zosia

wyciskarka do warzyw i owoców 04 Gru 2018 22:16 #632126

  • nerina
  • nerina's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 131
  • Otrzymane dziękuję: 52
Dziękuję , będę zaglądała do Lidla.

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 13:04 #632516

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Lidlowa wyciskarka jest dobrej jakości, choć jak dla mnie mogłaby być trochę mocniejsza. Pierwszą wyciskarkę dostałam w prezencie, była to Kalorik z Netto, tej nie polecam w ogóle. Kalorik był źle skonstruowany, zdarzało się zablokowanie pokrywy, nie można było jej zdjąć, lub w czasie pracy pokrywa potrfiła z jednej strony odskoczyć, to był bubel. Lidlową kupiłam w lipcu. Codziennie wyciskam sok. Przy dużej ilości należy robić przerwy. Twarde warzywa jak marchew czy buraki należy pokroić w niewielkie kawałki i wrzucać powoli. Czasami zdarzały mi się wycieki spod gumowej zatyczki w misie, a nawet jej samoczynne otwarcie. Ta wyciskarka ciężko sobie radzi z owocami aronii i goji. Do zrobienia 2-3 szklanek soku nadaje się jak najbardziej, mniej do robienia większych ilości, jak przetwory. W przyszłości planuję jednak kupienie sprzętu z wyższej półki.
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2018 13:05 przez Iwona M.
Za tę wiadomość podziękował(a): Biotit

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 13:57 #632521

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Ja mam trochę droższą Hurom, ale na aronii też muli, jestem z niej zadowolona, sprzęt jak sprzęt, gdybym miała sama kupić, wybrałabym tańszą ;)))), ale że to prezent od Połówka...;)

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 13:59 #632522

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
Z jakością tych z wyższej pułki też różnie bywa. Ja swoją reklamowałam trzy razy z powodu uszkodzenia pokrywy, za trzecim razem poprosiłam o zwrot pieniędzy. Uszkodzenia wynikały z powodu błędów konstrukcyjnych pokrywy, która po prostu nie wytrzymywała takich naprężeń, obojętnie czy wrzucało się mniejsze kawałki, czy większe. Pokrywa przylega na styk, dlatego zaczep wewnątrz nie wytrzymuje.
kuvings-2.jpg
Pozdrawiam - Zosia

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 14:20 #632524

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Z jakością tych z wyższej pułki też różnie bywa.
Jak ze wszystkim, nie ma reguły, albo ma się szczęście albo nie ;)
W drugą stronę też to działa, mój TM pracuje prawie codziennie, już kilkanaście lat i (tfu tfu) oprócz uszczelki nic nie wymieniałam, znajoma ten tańszy z lidla już dwa razy reklamowała, w ciągu niecałych trzech lat, tak więc szczęście przy zakupach sprzętu jest potrzebne, czy się tyczy droższych czy tańszych ;)

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 14:43 #632528

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
tilia66 w moim przypadku nie chodziło o pechowy egzemplarz, tylko o kształt pokrywy. Kolejną wybrałam z tej samej firmy co ty i nie mam z nią żadnych problemów. Pokrywa jest nakręcana na dolną część, więc naprężenia inaczej się rozkładają. Według mnie jest to najlepszy wybór z wyciskarek pionowych w tym zakresie cenowym. Świetnie się czyści, po prostu po zakończeniu pracy wlewa się wodę i po paru obrotach sitko jest prawie czyste. W poprzedniej trochę mi schodziło doczyszczenie sitka. Mój model ma też fajny wieszak do powieszenia części po umyciu, jak dla mnie super sprawa.
Pozdrawiam - Zosia

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 14:50 #632529

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
:) Ten stojaczek też mam. Ja mam model Hh2G, co rusz nowe modele się pokazują, moja ma już kilka lat i mi wystarcza. Ostatnio robiłam do słoików taki delikatny mus, chujuro+aronia+odrobina imbiru, to z aronią trochę się uszarpałam.

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 14:57 #632530

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Nie będę polecała konkretnego modelu ani firmy, podzielę się doświadczeniem w użytkowaniu wolnoobrotowej. Warzywa twarde jak marchew kroję wzdłuż na wąskie kawałki, seler naciowy w poprzek na 3-4 cm kawałki (długie włókna nie owijają się na ślimaku), natka pietruszki, szpinak czy jarmuż przechodzi bez problemu. Aronia jest "oleista" i trochę ją muli, podobnie czarna porzeczka.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 14:57 #632531

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Więcej nie będę już robić soku z aronii przez wyciskarkę, ponieważ sok zawiera takie drobne pesteczki, jakby fusy od kawy, wyciskanie idzie wolno.

wyciskarka do warzyw i owoców 09 Gru 2018 15:17 #632533

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
tilia66 ja mam ten sam model i też około dwóch lat:) . Poprzednia była też bardzo reklamowanej firmy, skusiłam się na duży otwór wlotowy. Co z tego jak i tak zalecają kroić warzywa na podłużne kawałki, aby nie uszkodzić pokrywy. Niestety i tak to nic nie pomogło.
Pozdrawiam - Zosia
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2018 15:18 przez Zofix.

wyciskarka do warzyw i owoców 10 Gru 2018 21:45 #632679

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Ja od dwóch lat mam wyciskarkę Kuvings. Od jesienie do wiosny używana prawie codziennie. Bardzo dobrze sobie radzi z twardymi owocami i warzywami, a gorzej z bardzo miękkimi, jak np. arbuz (sporo soku w miąższu zostaje). Ogólnie jestem z niej zadowolona, ale nie wyciskałam aronii i nie wyciskałam soku z dużej ilości owoców (zawsze jeden dzbanek na całą rodzinę), więc nie wiem jak by się sprawdziła.
Pozdrawiam
Bea

wyciskarka do warzyw i owoców 13 Gru 2018 10:44 #632925

  • beata_smol1983
  • beata_smol1983's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Polecam wyciskarki Hurom. Ich minus to na pewno cena... z tym, że soki wychodzą przepyszne, a z owoców wyciskanie jest dosłownie WSZYSTKO, WSZYSTKIE soki. Resztki z owoców są suche, jak wiór. ;)

wyciskarka do warzyw i owoców 13 Gru 2018 19:28 #632991

  • nerina
  • nerina's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 131
  • Otrzymane dziękuję: 52
Myślę o Panasonicu , oceny są pozytywne a cena znacznie niższa . Co sądzicie ?

wyciskarka do warzyw i owoców 13 Gru 2018 22:09 #633014

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Betula wrote:
Ja od dwóch lat mam wyciskarkę Kuvings. Od jesienie do wiosny używana prawie codziennie. Bardzo dobrze sobie radzi z twardymi owocami i warzywami, a gorzej z bardzo miękkimi, jak np. arbuz (sporo soku w miąższu zostaje). Ogólnie jestem z niej zadowolona, ale nie wyciskałam aronii i nie wyciskałam soku z dużej ilości owoców (zawsze jeden dzbanek na całą rodzinę), więc nie wiem jak by się sprawdziła.

To mamy to samo, moja ma 8 lat.
Twarde warzywa typu burak ćwikłowy, czy cukrowy bardzo ładnie oddziela, ale wydajnością nie powala i często trzeba czyścić.Idealna do ziół,kiepska do jabłek i śliwek, czyli do owoców miękkich.

Tu używam Zelmera, mam go z 10 lat. Ostatnio bardzo ładnie robi sok z Lungi di Napoli. Minus jego pracy: wytłoki są mokre, ale jak w życiu coś za coś.
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.338 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum