TEMAT: Taśma LED do doświetlenia roślin?

Taśma LED do doświetlenia roślin? 09 Lis 2020 18:53 #733933

  • klapton
  • klapton's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Szukam taśmy LEDowej do doświetlenia swoich roślin (najlepiej na metry z możliwością pocięcia/lutowania, albo paski około półmetrowe max). Najpierw trafiłam na ledy typu GROW, ale po obejrzeniu jakichś filmików dowiedziałam się, że najlepsze są takie o pełnym spektrum światła. No i teraz nie bardzo mogę znaleźć konkretnych produktów. Ktoś coś doradzi?


Zielone okna z estimeble.pl

Taśma LED do doświetlenia roślin? 09 Lis 2020 21:51 #733952

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5539
  • Otrzymane dziękuję: 26084
napisałam na pv
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna

Taśma LED do doświetlenia roślin? 10 Lis 2020 09:07 #733988

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Alu, też szukam takich taśm.
Rozmnożyłam sporo fiołków afrykańskich. Półka na której są ustawione ma za mało światła.
Pozdrawiam Ewa

Taśma LED do doświetlenia roślin? 10 Lis 2020 09:55 #733994

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Alu ja też poproszę. Co prawda coś tam mam, ale wiedza to skarb ;-)

A poza tym (nie żebym reklamowała :happy: ) od jutra obniżki na aliexpress.

Taśma LED do doświetlenia roślin? 10 Lis 2020 18:27 #734039

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5539
  • Otrzymane dziękuję: 26084
Ewo, Małgosiu nazwę firmy na pv poślę. Chcę tylko Was poinformować, że zaczynałam od robionych przez mojego brata ustrojstw do doświetlania. Kupowałam ledy COB, które są drogie, żrą dużo prądu i b. się grzeją, więc jak nie są chłodzone to szybko się przepalają, a jak dorobi się chłodzenie np. wentylatorem ze starego komputera (na każdego COBa jeden wentylator), to wiecznie szum tych wentylatorów, a to mi przeszkadza, bo pracuję głową. Potem próbowałam żarówek, jedna nie świeciła nawet 10h i szukaj chińczyka w polu. W końcu mnie to już tak nas..ło, że zakupiłam taśmy led 5m długości do pocięcia na kawałki dł. 1m, do tego zasilacze na 24V/0,75A/18W i gotowe profile montażowe i osłony z polskiej firmy. Moc jednej takiej listwy 12,5 W (1 leda COB ma moc od 20 do 50W i więcej), czyli moja zużywa doświetlając przez 12h 0,15 kWh w ciągu dnia, czyli trzy miesiące doświetlania 13,5 kWh, a przewidziana jest na 100 tys. godzin świecenia, policzyłam, że mnie przeżyją. Taśmy led są w 3 wariantach: do wzrostu wegetatywnego, uniwersalne i do wzrostu generatywnego. Chińczyki w tamtym czasie były tylko generatywne, nie wiem jak teraz. Używam ich do doświetlania na oknie, jedno duże okno, to dwie listwy. Mocuję każdą na 2 sznurkach, w miarę wzrostu, sznurki podwiązuję, nawet jak zapomnę, listwa szybko nie spali roślin. Koszt 1 m kompletnego zestawu wyszedł mnie 118 zł (taśma LED 67,64+ profil 9,83+ osłona 4,91+ zasilacz 35,66). Wiem, nie jest to mało, ale mam święty spokój, bezpiecznie i estetycznie. A tym, którym przyjdzie do głowy zaraz mnie tu krytykować za cenę, którą zapłaciłam oświadczam: to jest mój wybór i wspieram polskich przedsiębiorców, a nie chiński chłam. Nikogo nie nakłaniam, prezentuję jedną z możliwości.

Ten drugi cienki pasek, to odbicie w szybie.
20201110_1811283.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2020 18:27 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, CHI, ewakatarzyna, klapton, Lulu


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.320 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum