• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Lis 2012 10:14 #84066

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Chciałabym, abyśmy w tym wątku wymieniali się doświadczeniami, co do źródeł pozyskiwania hortensji (allegro, sklepy internetowe, szkółki, centra ogrodnicze).
Jak wiecie z hortensjami bardzo często bywa tak, że są one źle oznaczone. Kupujemy daną odmianę, a gdy zakwitnie okazuje się, że to całkiem co innego.
Są sprzedawcy, którzy nagminnie tak robią i chyba sami dobrze nie wiedzą, co sprzedają. Są i takie miejsca, gdzie pomyłki zdarzają się niezmiernie rzadko.
Zapraszam do dyskusji. :)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Lis 2012 11:43 #84087

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
W zeszłym roku kupowałem hortensje w firmie Cleome /Czestochowa/- bardzo ładne wyrosniete rosliny w rosadnej cenie.Perfekcyjnie zapakawane.Nic dodac ,nic ujać.. :) Poza tym kupuję w miejscowej szkółce u państwa Mularzy- rewalacyjnej jakosci materiał ,nie tylko hortensje/niestety nie prowadza sprzedazy internetowej/de facto wiekszość roślin mam od nich \"..satysfakcja gwarantowana ..." :) /
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2012 11:43 przez Tomasz23.

Odp: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Lis 2012 17:39 #84182

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Tomaszu, a szkółka państwa Mularzy prowadzi handel detaliczny? ;)
Pozdrawiam
Magda

Odp: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Lis 2012 18:15 #84197

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Tak, w sumie nie specjalizuja sie w hortensjach , ale zawsze staraja sie mieć duzo nowosci .Nie zdazyło mi sie jeszcze pojechać do nich i coś nie przywieżc.. :) A jakosc roślin ,wielkośc , cena przebijają sprzewaców internetowych np, tak wygladaja od nich sadzonki np. jezyczki,zurawki i brunnery
asiagaw006.JPG


asiagaw007.JPG


asiagaw011.JPG
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2012 18:19 przez Tomasz23.

Odp: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Lis 2012 18:54 #84217

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Tomasz23 masz szczęście, że możesz tam kupować bo rośliny faktycznie duże, a jak jeszcze do tego w przystepnych cenach,
to tylko pozazdrościć bliskości takiej szkółki :)

Ja najładniejsze hortensje mam od państwa Uzdowskich z Bydgoszczy.
Kupowałam też u państwa Szmit w Pęchcinie, w Plantmar w Poznaniu, w Bąblinie, w szkółce Dammera w Mierzeszynie.
Niestety nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.

Wysyłkowo też kupuję, ale różnie bywa ze zgodnością odmian i z wyglądem roślin. :whistle:
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog

Odp: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lis 2012 09:06 #84356

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Ja również polecam Uzdowskich w Bydgoszczy. Co prawda sama tam nie kupowałam, bo to drugi koniec Polski, ale kupowali mi znajomi. Sadzonki bardzo duże i co dla mnie najważniejsze - zgodne odmianowo.

Przez internet dużo kupuję i jak do tej pory nie znalazłam takiego sklepu, w którym nie zdarzyła by się pomyłka. Najlepszy okazał się www.futuregardens.pl/ .

Allegro najgorzej wychodzi. Odradzam kupowanie u sprzedawców, którzy reklamują towar ściągniętymi nie wiadomo skąd (pięknymi) zdjęciami.
Nie chcę tu wypisywać konkretnych sprzedawców, ale są tacy, którzy kradną zdjęcia i pokazują je jako swoje, a dodatkowo wprowadzają kupujących w błąd, bo podpisują jak chcą.
Wiem to, bo zdjęcia często były kradzione z mojego bloga, a potem była pokazana np. Kyushu jako Uniqe itp...
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

Odp: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lis 2012 17:29 #84486

  • mewa
  • mewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 339
  • Otrzymane dziękuję: 209
tulipanka wrote:
J
była pokazana np. Kyushu jako Uniqe itp...
Taka sytuacja i mnie się trfiła kupowałam u gladi 20 dwie hortensje
sprzedawano hortensję Pink Pincushion ,a na zdjęciach widniała 'Ncha1' Invincibelle Spirit - oczywiście kupowałam pod zdjęcie :hammer: - zorientowalam się przypadkiem już po przelewie, Zadzwoniłam na szczęście jeszcze przed wysyłką i zamienili na 'Ncha1' Invincibelle Spirit .
Nic nie dopłacałam ale czy to będzie faktycznie ona to się okaże latem bo przyszła już przycięta
Pozdrawiam, Ewa.

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 03 Lut 2013 12:14 #118718

  • beatab
  • beatab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 180
  • Otrzymane dziękuję: 49
A czy ktoś kupował u Dębskich w Końskowoli???? może ktoś mieszka blisko????

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2013 13:14 #119648

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Ja kupowałam. Nie mieszkam blisko, mam tam jakieś 200 km, ale raz w roku robię sobie wyprawę.
Niestety często trafiają się źle oznaczone hortensje. Ja miałam kilka pomyłek i niektórych hortensji do dziś nie mogę zidentyfikować.
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 14 Lis 2013 16:14 #204405

  • Przemek
  • Przemek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 111
  • Otrzymane dziękuję: 49
Do mnie własnie przyjechały zakupy ze sklepu albamar.pl sadzonki jak za kilkanaście zł ładne rozkrzewione więcej nie mogłem oczekiwać. Jedynie zgodność odmianowa pozostanie zagadką jeszcze przez długie zimowe miesiące.

IMGP8584.JPG




IMGP8583.JPG


Dwie z serii Magical i Bawaria

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 25 Lis 2013 23:45 #206624

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Zakochuję się w hortensjach , a to wszystko przez Bożenkę Babopielkę - bo ...zaczęłam czytać jej blog o miłości do hortensji.Mam pytanie - ponieważ znalazłam na allegro ofertę wyprzedaży ponoć takich 20 - 30 cm krzewów po atrakcyjnych cenach - od 7.50 do 28zł. - czy warto teraz złożyć zamówienie? ( np Szutniczek sprzedaje Pinky Winky po 8.50 - znacie tego sprzedawcę?) Po pierwsze - wydaje mi się ,że już za późno na sadzenie do gruntu , więc jak taką hortensję przechować do wiosny? Po drugie - obawiam się , ze mogą byc niezgodne odmianowo ( o czym czytałam w tym wątku) - nigdy nie kupowałam roślin na allegro.

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 26 Lis 2013 08:53 #206639

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Cieszę się, że rośnie liczba miłośników hortensji. :) Hortensje bukietowe można jeszcze sadzić do gruntu. Usypać im kopczyk z ziemi i powinny dać sobie radę. Ogrodowe, kupione o tej porze trzeba w domu przetrzymać. Nie znam sprzedawcy Szutniczek, nie kupowałam tam więc nie pomogę. Pamiętam, że miałam ochotę coś tam kupić, ale ja zawsze przed zakupem wolę zapytać o daną roślinę, tak też było w tym przypadku. Niestety nie doczekałam się odpowiedzi więc zrezygnowałam z zakupu.

Natomiast robiłam zakupy u albamar.pl i nie mam zastrzeżeń. Przemek o zgodność odmianową nie musisz się martwić, nie ma przykrych niespodzianek :)
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): Przemek, Elżbieta

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 26 Lis 2013 09:28 #206642

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
To, że nie odpowiedział,już dobrze o nim nie świadczy - też bym zrezygnowała z zakupu. Piszesz , Bożenko, że hortensje ogrodowe trzeba by przetrzymać w domu - czyli w temperaturze pokojowej?Bo takiego miejsca , gdzie by było chłodniej - np 15 st - nie mam .

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 26 Lis 2013 12:50 #206685

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Ela - jeśli nie masz chłodnego miejsca to można w domu, w temperaturze pokojowej, przetrzymać hortensje przez zimę.
Nie jest to łatwe zadanie, bo roślina w takich warunkach, szybko zaczyna wegetację. Należy jej zapewnić jasne stanowisko i podlewać oszczędnie bo hortensje w doniczkach nie znoszą nadmiaru wody. Na wiosnę trzeba dobrze zahartować i dopiero pod koniec maja, wysadzić do gruntu. :)

Moja Babcia miała hortensje ogrodowe w domu. Pamiętam, że całym rokiem stały na parapetach, bardzo ładnie rosły i kwitły, okresu spoczynku wcale nie miały.
Miłość do tych roślin, chyba w genach odziedziczyłam. :happy:
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 25 Lis 2014 21:00 #316390

  • Kasia 1
  • Kasia 1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 53
  • Otrzymane dziękuję: 11
Witam,ja tez mam ten sam dylemat,na Alegro znalazłam sprzedawcę 'smilingface'-hortensje np.Phantom po 10 zł,

Wim's Red za 8.50,Polar Bear za 7.50.Ceny i wybór mają duży,tylko czy o tej porze zakopcowane przetrwają do wiosny :think:
Serdecznie pozdrawiam.Kasia

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Sie 2015 01:23 #393738

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Zdecydowanie odradzam sklep Future Gardens, zamawiałam tam pierwszy i ostatni raz, mimo, że planowałam zakupić jeszcze kilka ciekawych hortensji.
To jest Pink Anabelle zakupiona kilka dni temu za jedyne 39 zł , jako wyrosnieta sadzonka .
futuregarden1.jpg


futuregarden2.jpg


Otaksa w niewiele lepszym stanie

otaksa1.jpg


Pani ze sklepu nie ma sobie nic do zarzucenia, sadzonki są super i zerwała kontakt.

Natomiast polecam Albamar , zamawiałam u nich wielokrotnie i zawsze wszystko ok, Pink tez bym zamówiła u nich ale juz nie było.
Dla porównania , tak prezentują sie Anabelki zakupione na wiosnę , oko cieszą , na zywo są jeszcze ładniejsze .

nrabata1.jpg


nrabata3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 06 Sie 2015 21:29 #394128

  • beatab
  • beatab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 180
  • Otrzymane dziękuję: 49
Ja również (nie tylko ja) kupowałam w futuregardens- jakoś sadzonek zależy od pory kupowania - wiosną są ładniejsze, latem wymęczone- dłużej w doniczkach i upały, jednak nie miałam od nich nidy pomyłek co do odmian- chociaż Sweet Tea na razie nie przypomina tej z filmiku. W albamar - też kupowałam u nich nie ma nowości, Pink Anabelle - wszędzie jest wymęczona - a jeszcze znaleźć jej właściwe miejsce :bye:

Odp: GDZIE KUPOWAĆ HORTENSJE? - polecani/niepolecani sprzedawcy 06 Sie 2015 21:33 #394130

  • beatab
  • beatab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 180
  • Otrzymane dziękuję: 49
beatab wrote:
Ja odkryłam w tym roku hortensja vanille fraise i limelight po 12 zł u Brykczyńskich Kostrzyn- piękne duże sadzonki- nie wysyłają - ale jak ktoś ma blisko to warto. Beata

Muszę się poprawić www.byczkowscy.pl przekręciłam nazwisko :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.272 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum