TEMAT: <D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-)

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 23 Mar 2016 06:33 #448134

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Warzywniki gotowe do sezonu? :dance:


20160322_171259.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Adasiowa, rozalia, Marysia80, Lana


Zielone okna z estimeble.pl

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 23 Mar 2016 07:31 #448147

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Bardzo porządnie o solidnie wygląda Twój warzywnik.Przyjemnie popatrzeć.Rozumiem, ze masz całe lato i jesień swoje warzywa z tego kawałka. Dla jak dużej rodzony?

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 23 Mar 2016 12:16 #448215

  • Pelasia
  • Pelasia's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 49
Piękne są wasze warzywniki. Ja też jestem zwolenniczką gródków z warzywami. Ogólnie mam działkę 2,5a z tego około 110m 2
mam na warzywa, a raczej na pomidory :oops: Jestem totalnie zakręcona pomidorowo.
Uwielbiam chodzić na działkę i oglądać jak mój warzywnik robi się coraz to bardziej zielony :)
Nawet rabatki kwiatowe tak mnie nie cieszą jak moje pomidorki
Asia

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 23 Mar 2016 12:36 #448225

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Plony z takiego kawałka nie są jakieś ogromne, ale głównie wykorzystuję je na zimowe przetwory(papryka, dynie, patisony) czy dodatki do bieżących dań i zup (por, pietruszka, bazylia) najbardziej cieszy że są swoje bez chemicznych środków ochrony :) ale wystarcza dla 8-9 osób szczególnie pomidorów.
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2016 12:38 przez Adrian89.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zbyszko46

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 23 Mar 2016 21:32 #448484

  • Lana
  • Lana's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 877
Nasz warzywniaczek czerwiec 2014 rok.

06.2014.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, Adasiowa

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 23 Mar 2016 21:39 #448492

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Warzywniaczek :supr3: ??? Toż to warzywnik jak marzenie ... nasz to zaledwie może .... 1/4 Twojego ...

Kilka zdjęć z sierpnia 2014 można zobaczyć [url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/33-moj-ogrod/121942-adasiowe-grzadki-i-rabatki]tutaj[/url]...

Lana, super !
Rozumiem, że w tym roku areał się powiększył ;-)?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2016 21:42 przez Adasiowa.

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 23 Mar 2016 23:49 #448560

  • Lana
  • Lana's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 877
Aniu, bardzo dziękuję za miłe słowa. Nasz warzywniak być może jest większy obszarowo, ale nie jest tak ładny jak Twój.

zamierzam w tym roku trochę go powiększyć. Chcę zrobić, a w zasadzie zmusić męża do zrobienia takich podwyższonych jakby zagonów/grządek. On nie bardzo umie robić coś takiego i wcale nie jest szczęśliwy, że ja znowu wymyślam mu pracę. Potrzebuję przynajmniej trzy: na paprykę, pomidory i co najważniejsze na bakłażany. :) Na zdjęciu nie widać tego kawałka, ale mam jeszcze dwa miejsca gdzie rosną cukinie i kilka dyń.
W trawniku na zdjęciu widoczne są takie dziury,teraz tam już rosną borówki.
Trochę to wszystko jest chaotyczne, ale zawsze brak czasu.W sobotę za bardzo dużo się nie zrobi. Trzeba było zacząć najpierw od podniesienia i wyrównania terenu, ale mi się strasznie spieszyło z posadzeniem drzewek owocowych. Zresztą nie wiedzieliśmy gdzie kupić ziemię

a to zdjęcie październik 2014 :)
10.2014.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 24 Mar 2016 18:29 #448746

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Lanuś :)

Proszę tak nie pisać :) Twój warzywnik jest bardzo przemyślany i zaplanowany profesjonalnie, podczas gdy mój to typowy, wiejski misz-masz, w którym warzywa przeplatają się z ziołami i kwiatami .... Jeśli pozwolisz, będę pilnie śledzić rozwój Twoich grządek . Te "dołki" z borówkami nie tęsknią czasami za jagodami kamczackimi ;-)? Posadziłam w ubiegłym roku dwie odmiany i cierpliwie czekam na plony. Miesiąc temu zauważyłam młode pąki. Borówki też ładnie przezimowały.
Masz też inne krzewy jagodowe?
Koniecznie namów męża na skrzynie - nie wiem dlaczego tak się upieram przy tego typu uprawie, bo sama dopiero naciskam Adama na rozpoczęcie "budowy", ale te oglądane na zdjęciach innych ogrodników wyglądają ciekawie - a przy tym podobno odciążają kręgosłup ( co w pewnym wieku jest szalenie istotne :teach: )
Nasza nie będzie raczej sporych rozmiarów, o konstrukcji bardzo prostej, ale najważniejsze, że zrobimy ją własnymi rękoma :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 24 Mar 2016 20:45 #448808

  • Lana
  • Lana's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 877
Aniu dziękuję ślicznie za miłe słowa. Jagodę kamczacką również mam. Są to jeszcze małe krzaki, ale już dały po garści jagód. Mam chyba 5 krzaków. Trzy już owocujące, a dwa takie małe /marne. Z krzaków jagodowych mam jeszcze porzeczkę czarną, odmiany nie pamiętam, porzeczkę czerwoną i białą. Także mam trzy odmiany agrestu i dwa krzaki granatu. Oczywiście malinę, jeżynę i jeżyno- malinę . Z ostatnich dwóch nie jestem zadowolona. Marne miały jagody. Marzy się mi jeszcze żurawina w ogródku.
Moje planowane podwyższone grządki to nie będą takie wysokie skrzynie. Ja chce takie na wysokość około 17 – 20 cm. Tą będą, o ile będą, takie typowe grządki, tylko że będą miały obrzeża.
Gdybym mieszkała na wsi to zrobiłabym tak zwane ciepłe grządki. Dobre by były właśnie na bakłażana , paprykę. Obrzeża tak około 25 – 30 cm wysokości. Dla mnie maja minus, że muszą być częściej podlewane, bo szybko wilgoć wyparowuje. Ale fajne, bo do warstw można użyć karton, trociny, skoszoną trawę, liście i resztę rzeczy z ogrodu. Powiedzmy to wszystko co dajemy do kompostownika. Kiedy zachodzi proces kompostowania dolnych warstw to w środku jest ciepło i dla takich roślin jak bakłażan byłoby super. Nie za bardzo potrafię to opisać, ale myślę, że sens zrozumiałaś . Na urządzenie ogrodu trzeba mieć czas i umiejętności. Mam nadzieję, że coś mi tam wyjdzie. Moja córka ze mnie się śmieje i mówi, że u mnie to słomiany zapał, ale już trzecia wiosna jak zaczęłam swoją przygodę z ogrodnictwem/sadownictwem :ouch:


ogr.1.jpg


rodk.1.jpg


agrest1.jpg


jagoda1.jpg


jagoda2.jpg


poeczka1.jpg


granat1.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2016 20:48 przez Lana.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 24 Mar 2016 21:05 #448817

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Nie wiem, czym najpierw się zachwycić :) Przekornie pochylę się nad shih tzu - jako że u nas na pierwszym miejscu są psy, a potem całą reszta. Bardzo zadbane i wyraźnie szczęśliwe - Cesarskie Mości :) No i poletko kopru - czuję nosem wyobraźni ten zapach .... - z samosiewu ? Wspaniały widok, nie mówiąc o jagodniku :bravo: Jak tniesz agrest ? Czy mi się wydaje, że ma formę drzewka? Pytam dlatego, że u mnie rosną właśnie 2 takie pienne formy i nie jestem pewna, czy tnę prawidłowo .... Smorodiny bardzo dorodne, zdrowe, aż chce się podziwiać, no i te korzeniowe śliczności. Lanuś, :thanks:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 28 Mar 2016 12:27 #449746

  • Lana
  • Lana's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 877
Aniu, masz rację, pieski są najważniejsze. :hearts: Ta dwójka uwielbia przebywać w ogródku. Nie ma żadnej siły, żeby zostały w domu. Mamy jeszcze jednego malucha, najstarszego naszego psiaka, yoreczka, który nie garnie się do wiejskich klimatów.

Tak, koperek z samosiewu. Rośnie sobie sam na całym ogródku. :) Agrestu, a w zasadzie również jagodowych drzewek i krzaków nie formowałam jeszcze. Ta wiosna to jest trzecia od posadzenia więc za bardzo jeszcze nie było co ciąć i szczerze mówiąc nawet nie wiem jak za to się zabrać. W tym roku już za późno, teraz dopiero po sezonie.

Aniu, piszesz że Twój ogródek "to typowy, wiejski misz-masz, w którym warzywa przeplatają się z ziołami i kwiatami" - Aniu, taki właśnie jest najlepszy. :hearts: Przynajmniej bardzo bliski mojemu sercu ;)

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 29 Mar 2016 19:11 #450123

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6915
  • Otrzymane dziękuję: 42019
Mój ogródek już obsiany,poza porem,selerem,fasolką szparagową i ogórkami.

WP_20160329_18_24_59_Pro.jpg


WP_20160329_18_22_57_Pro.jpg


WP_20160329_18_21_43_Pro.jpg


WP_20160329_18_21_34_Pro.jpg

Po siewach spadł deszcz i za chwilę mój areał pokrył się białymi kulkami-gradem.Później słoneczko i znów grad.Nasionka dostały pierwszej wilgoci i przyklepane do startu. :dance: :garden1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2016 19:16 przez Krecik stary.

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 02 Kwi 2016 17:42 #451554

  • Slavo67
  • Slavo67's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 74
  • Otrzymane dziękuję: 256
Pogoda dopisuje, czas spalić poświąteczne kalorie.Posiany groch, pod folią na nowalijki pęka ziemia, na dniach powinna się wynurzyć rzodkiewka.

w.jpg

Posadzony czosnek, cebula z dymki, posiana wczesna marchew i pietruszka.

r.jpg

Po niedzieli pod folię eksmituję sałatę rzymską.

q.jpg

Jesienny nabytek, hortensja pnąca, pięknie się przyjęła i przezimowała pod okryciem.Widząc w koło coraz więcej młodych pąków chce się żyć. :)

t.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zbyszko46, zanetatacz, rozalia, Marysia80

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 02 Kwi 2016 18:33 #451574

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ty to chyba wszystko suwmiarką odmierzasz Tak równiuteńkich grządek to ciężko uświadczyć. Moje to są "fantazyjnie powyginane"
Za tę wiadomość podziękował(a): maciachowa, Slavo67

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 02 Kwi 2016 19:19 #451594

  • Slavo67
  • Slavo67's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 74
  • Otrzymane dziękuję: 256
Emalia,to rodzaj skrzywienia, które nie wiadomo skąd się wzięło.W domu też wszystko musi być prostopadle i równolegle i chociaż wszyscy wymownie dotykają czoła, ja się nie zrażam. :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Emalia112

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 02 Kwi 2016 21:25 #451655

  • AniaH
  • AniaH's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 82
Moją rzodkiewkę w szklarni coś "zeżarło" :placze:
A córka tak się starała z siewem.
Ania

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 02 Kwi 2016 21:35 #451660

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
No, ale co? Można ocenić czy to nornice, ślimaki, pchełka czy choroba.I zaradzić. Stawiam na ślimaki, w szklarni cieplej to powyłaziły.. Trzeba opryskać wschody dokładnie HT.
Teraz zjadły Ci rzodkiewkę, niedługo będą miały więcej przysmaków. Ogórki, paprykę.

<D> FOTO - nasze piękne warzywniki :-) 03 Kwi 2016 09:14 #451779

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 951
  • Otrzymane dziękuję: 4446
Niestety Mam to samo . Sąsiedzi patrzą się dziwnie , gdy po działce chodzę z metrówką . :rotfl1: Niestety siła wyższa . :club2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Emalia112


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.833 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum