TEMAT: Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 14 Lut 2016 19:10 #435250

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Aniu, sałata szparagowa mnie również zaciekawiła, nie uprawiałam jej wcześniej, dziewczyny twierdza że to coś jak głąbik krakowski, ale ja głąbika tez nie uprawiałam, więc w tym temacie niewiele mogę powiedzieć, będę mądrzejsza po tym sezonie, a kupiłam taka odmianę www.sadowniczy.pl/product-pol-116043-Sal...-Purpurat-0-5-g.html
Emalio, u mnie odrasta cykoria liściowa, to jest nie do zdarcia, jak chwast, pietruszka, szczypior, a wczoraj uporządkowałam foliak i w tym tygodniu też będę siała liście różne, ale przykryję chyba włókniną bo coś mi się o uszy obiło że zima jeszcze ma wrócić :angry:


Zielone okna z estimeble.pl

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 14 Lut 2016 19:14 #435253

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 19:14 przez pomodoro.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 08:41 #436833

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Kiełkuje mi w donicy rukiew wodna :dance: , niewielką kępkę posieję również w ogrodzie.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 11:21 #436863

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
W czwartek wysiałam na waciki karczochy. Po wielu latach powróciłam do tego warzywa. Miejsca mam mało więc chyba posadzę na rabacie kwiatowej. Ciekawa jestem po ilu dniach puszczą kiełki.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 12:14 #436876

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3340
Ja w tym roku będę ponownie próbowała z Pak choi, tym razem z fioletową odmianą Ruby. Ale to chyba dopiero jesienią. :garden1:
Za tę wiadomość podziękował(a): halgla

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 12:40 #436883

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Danusiu, u mnie karczochy szybko wykiełkowały, a siałam prosto do ziemi. Jeśli mi przezimują stare to to młodziki też pójdą między kwiaty :)
Paula, też zamówiłam odmianę Ruby :) a sieję cały sezon po troszkę, jesienny siew jest już konkretny i kapustkami można się cieszyć aż do dużych mrozów :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Tacca

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 12:54 #436887

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Pak choi wysiałam i już wykiełkowała, zaczęła wybiegać. Wczoraj wsadziłam do skrzyni na paprykę , na wschodniej ścianie domu i zabezpieczyłam x2 folią bombelkową a na noc przykrywam dodatkowo agrowókniną. Jak przetrwa ekstremalne warunki to będzie radość, jak nie to i tak mam jeszcze sporo nasion i będę siała w późniejszym terminie.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 15:53 #436933

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3340
Ja dostałam trochę nasion. Wiec trzymam do jesieni. :) do tego czasu u mnie będą królować rozmaite sałaty :)

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 16:07 #436940

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Sałaty mi nie wykiełkowały. Albo nasiona do niczego, albo miały za zimno. Posiałam dziś nową porcję. Wyiełkowała tylko rzymska.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 16:16 #436943

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3340
Nasiona sałaty szybko tracą zdolność kiełkowania. Wiec ważne jest prawidłowe ich przechowywanie. Ja wysialam 3 odmiany. Jedne wykielkowaly lepiej inne słabiej. Przykrylam nasiona ziemią i czekam aż się przebijają.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 19:27 #436975

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Zawsze siałam sałatę wprost do gruntu, w zależności od pogody, na przełomie marca i kwietnia ( nigdy nie nakrywałam siewek, nie nawoziłam, bo wówczas sądziłam, że wystarczy tylko ziemia plus obornik ), po prostu zdawałam się na siły i rozum natury ... od paru lat kupuję gotowe rozsady, ale w tym roku idę Waszym śladem :)
Po czterech dniach wykiełkowały nasiona sałaty Lollo Rosso, a jutro do podłoża powędruje kolejna odmiana, zielona, masłowa i zaryzykuję siew musztardowca do pojedynczych kubeczków.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 19:37 #436979

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Jak tylko wnuczki pojada posieje pak choi, piszą na opakowaniu by siać w lipcu i zbiera w ciągu miesiąca, ale ja końcem sierpnia i we wrześniu mam nadmiar warzyw potrzebuje od połowy maja kiedy do słoików już niechętnie się sięga.Ciekawe czy mi coś z tego wyjdzie.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 19:45 #436983

  • halgla
  • halgla's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 142
  • Otrzymane dziękuję: 156
A ja wysiałam Pak Choi. Kilka sztuk. Jak u Taccy wybiegły mi i to b. szybciuto. Nie mając doświadczenia bo kapustne siałam pierwszy raz, elegancko popikowałam i zastanawiałam się czy wynieś na balkon :lol:
Ale weszłam w goole, a tam jak "byk" jest napisane, że kapustne sieje się w multidoniczkach bo jest wrażliwa na pikowanie :whistle:
A na zbiór jesienny to najlepiej siać wprost do gruntu i nadmiar przerywać.

Nasionka kupowałam w Obi :bye:

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 19:53 #436991

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Pak choi wysiewałam w ubiegłym roku w połowie sierpnia wprost na grządkę, jednak upały i susza, mimo regularnego podlewania dały się młodym roślinkom we znaki, a częścią uraczyły się ślimaki albo kosy. Nie miałam więc okazji spróbowania, ale w tym sezonie, o ile znajdę zachomikowane nasionka, wysieję ponownie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 20:09 #436997

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Tak samo podobno rukolę nie pikuje się, ja jednak posiałam 27 stycznia popikowałam do donic na zewnątrz i maja się świetnie już zaczynają puszczać listki właściwe. Wyrywam po kilka do kupnej lodowej sałaty nadają smak..Są bardzo ostre.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 20:53 #437015

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Rukolę natomiast wysiewam głównie dla Mamy, bo dla mnie jest trochę zbyt dominująca w smaku. Sieję w kwietniu i potem w czerwcu ( ta letnia jednak wybija szybciej w kwiatostan ) w rowki, tak jakbyś soliła potrawę ;-) Po wzejściu przerywam nadmiernie zagęszczone roślinki, które są zaraz zjadane, a reszta rośnie dalej. Kiełkuje i rośnie szybko i bezproblemowo.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 20 Lut 2016 21:05 #437022

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Parę lat temu w Popradzie w hotelu podano mi zupę z sałaty. Sałata drobno posiekana zalana żurkiem podbitym śmietana i podawana z jajkiem. Robiłam to parę razy sama. Myślę, że z rukoli też będzie dobra.

Jarmuż, pak choi, brukselka i inne ciekawe warzywa kapustne 22 Lut 2016 21:09 #437668

  • halgla
  • halgla's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 142
  • Otrzymane dziękuję: 156
że kapustne sieje się w multidoniczkach bo jest wrażliwa na pikowanie :whistle:
Po dwóch dniach po przepikowaniu Pac Choi nie jest żle. Nic się nie stało a nawet ruszyła w górę :bravo:
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2016 21:11 przez halgla.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.635 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum