• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Rukola, rokietta siewna (Eruca sativa)

Rukola, rokietta siewna (Eruca sativa) 01 Sty 2018 18:00 #580382

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
U mnie na działce rukola bujnie się wysiała sama jesienią, teraz tworzy zielony dywanik pikantnych listków. Motywuje nas to do spaceru na działkę po świeże listki rukolo. Jeśli nie damy rady jej zjeść, zostanie wiosną przekopana jako nawóz zielony :)

Jest to roślina o naprawdę małych wymaganiach, dobrze rośnie na żyznej ziemi, ale wyrasta tez na suchej, piaszczystej działce. Daje sobie radę w miejscach cienistych i nasłonecznionych, a najbujniej rozrasta się późną jesienią, a nawet zimą, gdy nie ma zbyt wielkiego mrozu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Rukola, rokietta siewna (Eruca sativa) 01 Sty 2018 20:06 #580411

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Znalazłam! Robiłam właśnie porządek poświąteczny w różnych zakamarkach segmentu i w ręce wpadły mi nasiona rukoli ( oraz roszponki, koperku i pietruszki ) :)
Pojemniki i podłoże już czekają na jutrzejsze wysiewy - Alina, dobrze, że przypomniałaś :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Rukola, rokietta siewna (Eruca sativa) 01 Sty 2018 20:32 #580419

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Aniu, rukolę spokojnie możesz wysiać do doniczki i pozostawić na parapecie na zewnątrz. Jeśli teraz będzie zbyt zimno na kiełkowanie, na pewno rukola wykiełkuje na początku marca, gdy odrobinę przygrzeje słońce.
W poprzednich latach w grudniu - styczniu często wysiewałam rukolę na działce z zerwanych suchych nasienników. Teraz jest jej tyle, że sieje się sama w różnych porach roku, jak chwast :) Ale to bardzo smaczne i zdrowe chwascisko :)
A to jedna z wielu kępek rukoli:

rukola-styczen.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2018 20:45 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Joane, Armasza, UllaM

Rukola, rokietta siewna (Eruca sativa) 01 Sty 2018 20:56 #580424

  • Basik1
  • Basik1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 18
Potwierdzam, raz wysiana rukola załatwia sprawę na wiele lat. Bujnie się sama sieje i nie wymaga żadnych zabiegów.
Barbara
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.293 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum