TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Sty 2020 11:51 #686655

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
Tak firmy nasienne traktują amatorów.

Przypomina mi się dowcip z czasów PRL-u.
W zakładach tytoniowych wchodzi na halę kierownik zmiany i mówi :
- Proszę państwa, kończymy produkcję Carmenów, zamiatamy posadzkę i robimy Sporty :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2020 11:53 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Armasza, Betula, bietkae, Kaskawel, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 12 Sty 2020 15:43 #686887

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2837
  • Otrzymane dziękuję: 11671
Fasolka Sprinter uprawiana w tunelu
001-108.jpg

22.05.2019
005-72.jpg

1.06.2019
002-103.jpg


011-52.jpg

11.06.2019
W tym roku będę się starał przyspieszyć zbiory.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, bietkae, aga, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Lut 2020 16:45 #693243

  • marzusia
  • marzusia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 102
Dzień dobry wszystkim :)

Czy jest jeszcze szansa na fasolkę tyczną NN od Lucysi? Ma ktoś chociaż odrobinkę? Oddam każde pieniądze :thanks:
Zeszły rok zaczęłam uprawiać fasolę, zostawiłam sobie nasionka i cóż, jakieś robactwo mi biega w torebce :angry: Człowiek uczy się na błędach, szkoda, że akurat tę mi dopadły.

Marzena
Pozdrawiam, Marzena :)
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Lut 2020 18:21 #693261

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Marzenko kochana będziesz zamawiać dynie?
Jak tak to wrzucę też fasolkę.
Jak nie to podaj adres podrzucę samą.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Lut 2020 19:02 #693274

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
marzusia wrote:
Zeszły rok zaczęłam uprawiać fasolę, zostawiłam sobie nasionka i cóż, jakieś robactwo mi biega w torebce :angry: Człowiek uczy się na błędach, szkoda, że akurat tę mi dopadły.

Fasolę należy przetrzymywać w temperaturze poniżej 12 * C. To zapobiega atakowi strąkowca fasolowego
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Armasza, Edyta-ka, marzusia, bietkae, Kaskawel, aga, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Lut 2020 19:14 #693278

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6881
  • Otrzymane dziękuję: 41583
I fasolka m u s i być sucha.Inaczej zapleśnieje nawet w lodówce(w zamrażarce nie).
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Armasza, marzusia, bietkae, Kaskawel, aga, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Lut 2020 19:16 #693279

  • Edyta-ka
  • Edyta-ka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 1156
Mi też w 2 odmianach grasowały te robale.
Przebrałam i włożyłam do słoiczków.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Lut 2020 20:52 #693312

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6881
  • Otrzymane dziękuję: 41583
Odmiany fasoli nie mają znaczenia dla strąkowca.Jak dotychczas atakuje wszystkie fasole bez względu na kolor,ciężar,smak,wielkość czy pochodzenie. :bye: :bye: :bravo
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2020 21:01 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Betula, bietkae, Pestka, Kaskawel, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lut 2020 17:55 #695168

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1981
  • Otrzymane dziękuję: 14159
Czy pod fasolę tyczną przekopać ziemię z obornikiem?

W tym roku planuję dużo fasolki zarówno karłowej jak i tycznej, będzie superowo, pysznie i kolorowo.

Po przeczytaniu wątku po raz pierwszy fasolka tylko z rozsady.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Pestka, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lut 2020 18:41 #695175

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Pod fasolkę stosowałam nawożenie rzędowe obornikiem. Pięknie rosły i owocowały :bye:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Pestka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lut 2020 18:57 #695186

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Obornik można dać. Byle nie przesadzić z ilością, bo u fasoli nadmiar azotu może spowodować skutek przeciwny do zamierzonego, czyli mniejsze plony.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Mar 2020 16:02 #698263

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
W czym robicie rozsady fasoli tycznej? boję się że przy przesadzaniu uszkodzę korzenie :oops:
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Mar 2020 16:09 #698264

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2109
  • Otrzymane dziękuję: 7047
Ja w kubkach w zaleznosci od fasol 200ml lub 500ml
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Kaskawel, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Mar 2020 17:26 #698279

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja fasolę sieję w tutki po papierze toaletowy.
Szybko wschodzi i nie będzie długo w tutkach. Ładnie rozpada się w ziemi i nie uszkadzam korzeni przy wyjmowaniu.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2020 17:31 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Pestka, Kaskawel, Nimfa, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Mar 2020 17:48 #698287

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2837
  • Otrzymane dziękuję: 11671
Ja przy produkcji rozsady warzyw i kwiatów korzystam ze spinanych pierścieni. Są stosunkowo tanie, po rozpięciu nie zabierają zbyt dużo miejsca, są wielokrotnego użytku no i przy przesadzaniu nie jest uszkadzany system korzeniowy.
041-6.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, bietkae, Pestka, Kaskawel, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Mar 2020 18:12 #698290

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Zaczęłam z pierścieniami w poprzednim sezonie. Fasola tyczna będzie sadzona w nich (niskie szparagówki idą wprost do gruntu z siewu); jaka łatwość w sadzeniu ...
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Pestka, Kaskawel, Nimfa, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Mar 2020 19:58 #698330

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Ja też w tutkach po papierze. Cała rodzina mi zbiera przez zimę. Szybko i wygodnie się sadzi. Po sezonie po tutkach w ziemi nie ma śladu. Pożytek z nich mają też dżdżownice.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2020 09:31 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae, Pestka, pszczolka, Kaskawel, Nimfa, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Mar 2020 22:09 #698374

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11177
Tutki wyrzucałam ale mam doniczki papierowe, które wkładam do doniczek plastikowych w trakcie robienia rozsady. W ubiegłych latach tak siałam ogórki a w tym roku będzie również rozsada fasolki szparagowej niskiej na wcześniejszy zbiór.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Pestka, Kaskawel, Nimfa, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.868 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum