TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Wrz 2022 22:37 #812973

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1853
  • Otrzymane dziękuję: 6190
Z fasolki szparagowej w gruncie nie byłam zadowolona, ale z fasolnika na balkonie bardzo. Trzy jarzynki do obiadu już były, a strączki stale rosną.

Fasolnik.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, ewakatarzyna, Mejra, Kornik


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Wrz 2022 08:05 #813388

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52022
Ja dalej co parę dni zbieram niewielkie porcje fasolki :)

BC94F0CB-5AB2-4DCB-9218-B0B0C1F823A1.jpeg

Zimowy zapas mam już zrobiony. Teraz już będziemy zjadać na bieżąco :yummi:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kornik

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Wrz 2022 08:55 #813393

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Janeczko pisałaś gdzieś jak na zimę zaprawiasz fasolkę szparagową?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Wrz 2022 11:47 #813402

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52022
Zerknij tutaj
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...dem?start=990#773891
Smak octu mi jednak później przeszkadzał. Następne zrobiłam zakwaszone cytryną. Było lepsze, ale w tym roku fasolkę tylko mrożę.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Babcia Ala

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Wrz 2022 12:05 #813403

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1740
  • Otrzymane dziękuję: 12773
U mojej córki fasolka w tym roku ma się dobrze. Jemy co drugi dzień. Trochę zamroziłam.


DSC02451.jpg
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, JaNina, Babcia Ala, Kornik

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Wrz 2022 19:52 #813442

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Przed mrożeniem fasolki pamiętajmy o blanszowaniu.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, JaNina, ewakatarzyna, Kornik

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 11 Wrz 2022 09:49 #813469

  • Xeno
  • Xeno's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 887
A co się stanie jeśli mrozi się fasolkę bez blanszowania? Tak z ciekawości pytam, bo zdarzało mi się po prostu wrzucać do zamrażarki takie świeżo zerwane.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Kornik

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 11 Wrz 2022 10:36 #813477

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52022
Nic się nie stanie. Fasolka nieblanszowana zachowuje swoje wszystkie walory przez 6 miesięcy, a blanszowaną można przechowywać w zamrażarce, bez strat swoich walorów, przez około 12 miesięcy. Blanszowana ma też ładniejszy kolor. I to wszystko :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2022 10:37 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Kornik, Xeno

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 11 Wrz 2022 13:32 #813503

  • Xeno
  • Xeno's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 887
Dziękuję pięknie za odpowiedź. Myślałem że to podobnie jak z grzybami kurkami, zamrożone bez blanszowania mogą z czasem gorzknieć.
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Wrz 2022 18:31 #813731

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Witam serdecznie

Mam taką odmianę fasolki tycznej
IMG_20220914_172358.jpg


To stara polska odmiana.
Mój sąsiad uprawnienia ja już 47 lat.

Jest pyszna, masłowa i bardzo szybko się gotuje.

Czy będą chętni spróbować jak wyślę nasiona na straganik?

Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Jaedda, bastis, ewakatarzyna, JaKasiula, Kornik, seebbek, magdalkaj

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Wrz 2022 19:11 #813861

  • seebbek
  • seebbek's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 18
Nasiona są brązowe? Tak czy siak ja jestem chętny na trochę nasion.
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Wrz 2022 19:12 #813862

  • magdalkaj
  • magdalkaj's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 221
  • Otrzymane dziękuję: 837
Szczypiorek, ja kilka poproszę . W zamian wyślę Tobie dawną odmianę z terenu lubelskiego .
Pozdrawiam Magda
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Wrz 2022 07:54 #814360

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52022
Likwidowałam uprawę fasolki i jeszcze wystarczyło na obiad. Szkoda, że to już ostatni zbiór :( . Dobrze, że sporo zamrożonej zmagazynowałam :)

9A07F045-B58A-41BB-ABD6-C5C1152EA19E.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, del, ewakatarzyna, magdalkaj

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Paź 2022 11:30 #816340

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1740
  • Otrzymane dziękuję: 12773
Ostatnia fasolka.



DSC02496.jpg
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, podjadek, bastis, JaNina, Babcia Ala

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Sty 2023 12:23 #820160

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15404
  • Otrzymane dziękuję: 51051
Czy ktoś uprawiał tą odmianę fasoli szparagowej karłowej ?. Jeśli tak, to chętnie usłyszę opinię o niej. Kupiłem ją z ciekawości.

sklep.swiatkwiatow.pl/fasola-zwykla-karl...upernano-giallo.html
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Sty 2023 12:49 #820163

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Ja próbowałam dwa razy, u mnie słabo plonowała, nie byłam zadowolona. Po dwóch próbach poszły inne odmiany do testów. Moją opinią się Mietku nie kieruj, bo ja mam specyficzne warunki, ale może nie stawiaj tylko na nią, "zdywersyfikuj ryzyko" ;).
Obecnie uprawiam pnące szparagowe, a z niskich miałam Sprinter i z niej byłam umiarkowanie zadowolona. Z tych wstęgowych karłowych znam jeszcze odmianę Tytania, tę uprawiałam i rosła u mnie lepiej niż Supernano Giallo. Jest jeszcze Wstęga i Bis, ale tych nie uprawiałam.
Mam w swoich zasobach 2 opakowania Supernano Giallo á 30g zakupione w 2020 z datą ważności 10/2020 i 10/2021. Jeśli byś je chciał, mogę wysłać, bo i tak wylądują w kompoście.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Sty 2023 13:03 #820165

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15404
  • Otrzymane dziękuję: 51051
Dziękuję , na próbę wystarczy mi to jedno zakupione opakowanie. Będę wysiewał jeszcze dwie odmiany; Złotą Saxę ze swoich nasion i drugą zielonostrąkową niewiadomej odmiany. W ubiegłym roku zakupiłem torebkę Złotej Saxy i to w niej znalazły się te zielonostrąkowe. Strąki dłużej się utrzymywały w stanie zdatnym do jedzenia, niż u Złotej Saxy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Sty 2023 13:12 #820168

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Te zielono strąkowe odmiany, gdy się stale obiera strąki, plonują umiarkowanie do jesieni. Z żółtymi, to mi się nie udało.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2023 13:13 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.557 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum