TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2017 21:36 #539558

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Pestka- też mam taką fasolkę. Pierwszy raz ją będę uprawiała. Kupiłam bardziej z ciekawości bo nigdzie też nie znalazłam o niej opinii :) Nasze opinie :happy: będą pierwszymi
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2017 22:21 #539587

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Jednak nasze opinie nie będą pierwszymi, trzeba było wątek o fasoli zacząć czytać od pierwszej strony a nie ostatniej :rotfl1:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 06 Maj 2017 14:18 #539711

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Zmotywowałam się w końcu wczoraj i wysiałam na rozsadę fasolkę szparagową Złota Saxa i Purple Teepee. Najgorsze, że nie mam pojęcia gdzie ją wysadzę :jeez: bo naprodukowało mi się sporo pomidorów i papryk w tym roku... a gdzie jeszcze miejsce na ogórki... dyniowate... Kurczę, nie wiem jak ja to wszystko obliczałam :think:

PS. czy fasolka pod pomidorami, na skraju grządki, to zły pomysł?
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2017 14:21 przez patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 06 Maj 2017 14:40 #539714

  • Agharta
  • Agharta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 99
Mam podobny problem. U mnie dyniowate będą musiały iść na trawnik :whistle: w ten sposób nie zagłuszą nic, jeśli zechcą stworzyć dżunglę jak rok temu. By zrobić miejscówkę dla fasolki ogórki puszczę pionowo. Pomidory i papryki jeśli na któreś zabraknie miejsca zamieszkają w pojemnikach. Zastanawiam się czy nie wysiewać też fasolki po rzodkiewce bo, powoli zwalnia miejsce. Zachciało się mieć wszystkiego po trochę na warzywniaczku 5x20m :hammer: Dobrze, że podwórko mam spore...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, iwcia55, patrycja, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2017 18:50 #540065

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Wzeszła dzisiaj szparagowa tyczna
20170507_181820.jpg

Goldmarie.
Dać ja teraz na balkon czy trzymać w domu.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, iwcia55, patrycja

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2017 18:58 #540068

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Grażynko, a skąd miałaś nasiona? Pytam , bo ja wysiałam też Goldmarie, ale cała zgniła. Zastanawiam się, czy jakiś błąd zrobiłam, czy nasiona trefne miałam? Nasiona kupne firmy T...
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2017 19:08 #540071

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Nasionka zakupione w sklepie internetowy a firma Plantico. Pilnowałam bardzo wilgotności ziemi tak aby nie była zbyt mokra . Do kubeczków wsypałam ziemi tak 2/3 wysokości podlałam delikatnie wodą , wyłożyłam nasionka i przysypałam je cienką warstwą Ziemi.Ziemi nie ugniatałam i nie podlewałam aż do wschodów.Wzeszła po czterech dniach.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2017 19:25 #540083

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Dzięki, spróbuję jeszcze raz z innymi nasionami
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2017 22:23 #540182

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Mam fasole z "hostą" ze straganiku-czy ona potrzebuje duże podpory czy wystarczy "patyk" jak na niektórych fotkach?
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 07 Maj 2017 22:28 #540188

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51023
Może niższe od Pięknego Jasia ale na pewno sporo wyższe niż paliki do pomidorów :drink1: Jest to fasola późna, tak jak wspomniany Jaś
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 15:47 #540802

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
Może komuś jeszcze się przyda mój sposób przygotowania rozsady fasoli tycznej. Żeby skrócić czas oczekiwania na wschody, fasolkę wcześniej podkiełkowuję w słoiku w taki sam sposób, jak się robi kiełki do jedzenia. Do słoika wsypuję nasiona fasolki i zalewam na noc wodą o temperaturze pokojowej. Rano wylewam wodę, przepłukuję, odlewam wodę i odstawiam słoik, przykrywając go lekko pokrywką lub gazą. W ciągu dnia przepłukuję wodą dwa lub trzy razy. Po około półtora dnia pokazują się kiełki, wtedy przekładam je delikatnie do wielodoniczki. Po wykiełkowaniu natychmiast wystawiam na balkon, chyba że jest zimno.
Kiełkowanie w słoiku jest bardzo wygodne, nie zajmuje prawie miejsca, nie potrzeba wacików, do ziemi wkładamy nasionka z kiełkami, więc nic nie gnije i wszystkie bez wyjątku wschodzą. Do ziemi wysadzam, jak mają po kilka listków, dzięki temu ślimaki już się nimi tak nie interesują, bo są dla nich za duże :) .
Pozdrawiam - Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, Marysia80, patrycja, zeberka363, Wodniczka, Toffik

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 17:00 #540818

  • Ewach
  • Ewach's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 387
Moja podkielkowana fasolka poszła dzisiaj do wielodoniczki i szklarni :)
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 17:40 #540836

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Ja dzisiaj posadziłam do ziemi fasolkę karłową.Ma być już cieplej więc może wkrótce wzejdzie. Oby.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 17:43 #540837

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51023
Należało podkiełkować nasiona by pokonać barierę temperaturową. Nasiona do kiełkowania potrzebują zdecydowanie wyższej temperatury niż do wzrostu. Wsiewając podkiełkowane nasiona omijamy ten warunek temperatury.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Pestka, Agharta

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 17:50 #540840

  • Agharta
  • Agharta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 99
Za namową fasolka, ogórki, kukurydza i dyniowate poszły do kiełkowania. Od piątku będą szły do gruntu :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 18:30 #540856

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51023
Masz jeszcze jeden zysk, bo nie będziesz siać trefnych nasion.

Przy siewie nasion podkiełkowanych jest wszak jeden warunek. Do wschodów należy pilnować wilgotności gleby !
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Pestka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 18:35 #540861

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
Tak to prawda i jeszcze musi być w miarę ciepło. Ja dwa lata temu wysiałam podkiełkowane nasiona wprost na grządkę, było po deszczu ale bardzo się ochłodziło, tak jak teraz i niestety fasolka bardzo słabo wzeszła :( .
Pozdrawiam - Zosia
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 10 Maj 2017 18:35 #540862

  • Agharta
  • Agharta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 99
pomodoro wrote:
Masz jeszcze jeden zysk, bo nie będziesz siać trefnych nasion.

Przy siewie nasion podkiełkowanych jest wszak jeden warunek. Do wschodów należy pilnować wilgotności gleby !

Mam 100 litrów deszczówki na tę okazję... chociaż nie wiem po co skoro od soboty, tydzień ulew i burz prognozują :tongue2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.836 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum