TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 18:09 #545130

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Szparagowa karłowa rośnie sobie w doniczkach na powietrzu, w ten weekend powędruje na wieś, natomiast ładnie skiełkowana w perlicie tyczna od dwóch dni strajkuje i ani myśli wschodzić; wysiałam drugą partię skiełkowaną tradycyjnie na wilgotnym waciku. W tym sezonie jakiś fasolowy pech mnie prześladuje ;-)

Aguś, no pewnie, że siej, najwyżej później zbierzesz.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 31 Maj 2017 21:50 #545217

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Poczekam do niedzieli jak nie zejdzie to sieję jeszcze raz, decyzja podjęta. Aniu mi w tym roku tyle warzyw wypada że strach pomyśleć. Na obecną chwilę rzodkiew skasowana i do skasowania kalarepka, pchełki miały ucztę :mad2: Kalarepki już drugi raz nie będę siała posieję tam portulakę albo fenkuła
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Cze 2017 20:03 #545395

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Aguś, mogłabyś narzekać, gdybyś nic nie robiła; przy takiej ilościowej produkcji, jakiej się podjęłaś, wszelkie straty i upadki są wliczone w ryzyko przedsięwzięcia, ale i tak będzie liczył się efekt końcowy; jedynie możesz żałować czasu i pracy przy sporządzaniu sadzonek, no i samych nasionek, ale każdy z nas zalicza co roku jakąś wpadkę.
Fasolkom nie odpuściłam, wysiewałam do skutku i nawet tyczne zaczęły wschodzić, tak samo postąpiłam z bazylią - trzy próby nieudane, a dopiero czwarta się powiodła.
Szparagowe karłowe natomiast wypuszczają drugą parę liści właściwych, na chwile obecną są zdrowe i mam nadzieję wysadzić je do gruntu w sobotę.

Jeśli będziesz siać koper włoski, to pozwolę sobie przypomnieć, żebyś koniecznie pryskała siewki HT - mszyce uwielbiają wszystkie "koperkowe" .
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Cze 2017 20:07 #545397

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41991
I wcale nie gardzą fasolką tyczną czy karłową.Najgorsza jest ta czarna bo nie spada nawet nieżywa.Jest jakby przyklejona.W ub.roku z Jaśka zmywałem silnym strumieniem wody. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Cze 2017 20:14 #545401

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Obawiam się Józiu, że mszyce będą jedną z bardziej męczących plag tego sezonu, na larwy biedronek i złotooków nie ma co liczyć ...a mrówki idealnie opiekują się koloniami mszyc. Może być ciężko ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Cze 2017 20:14 #545402

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Moją też miejscami coś obżarło i dziś poszło HT.
Oby się wyprowadziło.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Cze 2017 20:33 #545409

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dwa razy pryskałam swoja fasolkę HT dziś sprawdzałam nie mam mszycy, ale moja paprykę tez coś podżera na pewno nie sa to wyżery ślimaków. Moze zmienniki, ale to walka z wiatrakami.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Cze 2017 22:31 #545459

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
W tym roku fasolki miała nie będę, a czarna mszyca obsiadła mi ostatnio bób. Aaaleee... mam też całkiem sporo biedronek (i to siedmiokropek a nie azjatek) i widzę, że mimo mrówek rozprawiają się z tymi mszycami, więc na razie niczym nie pryskam i cierpliwie czekam na żarłoczne larwy. Złotooki widuję pojedyncze na domu, ale coś bób im chyba nie po drodze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Cze 2017 22:34 #545460

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7654
na razie z fasolką problemów nie mam. Tyczna pięknie się wije, karłowa ładnie rosnie. Wszystkie z rozsad.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Cze 2017 07:49 #545493

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Uff... fasolka zaczyna się pokazywać:P widzisz Aniu jak ją nastraszyłam że posieję nową od razu łepki wychyliła swoją droga dziękuję za słowa otuchy :kiss: . Co do fenkułu dobra rada zapomniałam o tym że mszyce go też atakują i Aniu masz rację te owady będą naszą zmorą w tym sezonie. Na tych sadzonkach fasolki które zeszły punktowo widać pod spodem liści muszki, to są chyba mszyce które się wylęgły jak się nie mylę. Dziś tak im się dostanie HT że ruski miesiąc popamiętają. Tylko muszę się rozczytać teraz w HT bo już się pogubiłam z tym mlekiem ;) i tymol trzeba jeszcze domówić bo jak zwiększamy ilość do mleka to na długo nie wystarczy.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Cze 2017 20:55 #545566

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Moja fasola rośnie jak wściekła

20170602_150213.jpg

Za to pietruszka się ociąga totalnie.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2017 21:00 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, patrycja, Betula, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Cze 2017 21:48 #545696

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Dzisiaj wysadziłam wreszcie karłową ( zielona NN od Lucysi :) ) i przygotowałam z pomocą Adama miejscówkę dla tycznej Gold Marie chyba, bo nagle przypomniała sobie, że wypadałoby wzejść. Na razie jest jeszcze w mieście na parapecie, ale dwa gniazda będą :dance:
Na wszelki wypadek w nowe miejsce ( przy drabince ) wetknęłam nasiona na suche ziarno ( NN piękne, duże, czarno-fioletowy marmurek ) i będę zaklinać ciepło i deszcz.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Cze 2017 22:24 #545712

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
IMG_20170603_1846371.jpg


IMG_20170603_1846291.jpg

:(
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Betula, Pestka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 04 Cze 2017 10:08 #545770

  • Ewach
  • Ewach's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 387
Rosną, powoli ale rosną

20170601_143014.jpg


20170601_143035.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Betula, Pestka, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 04 Cze 2017 10:29 #545781

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Adasiowa kochana moja zielona nn to nie będzie mała fasolka.Tylko tyczna.Mam nadzieję że dasz radę jakieś tyczki do nich skombinować bo uwierz mi do jesieni ciągle rośnie i zawsze jest jej mało tego po czym się wspina.Mocno ekspansywna jest.Zresztą jak wszystkie moje fasole(do tej pory) :P
Zobaczymy jak forumowe fasolki będą u mnie rosły.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 04 Cze 2017 13:49 #545833

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Nie żartuj Lucysiu ..... no to wtopa :(
Chociaż :idea2: ... nie ma tego złego - w przyszłą sobotę przesadzę je pod drabinki, a w skrzyni zwolni się miejsce.
Damy radę, jak mawia klasyczka ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 04 Cze 2017 22:56 #546080

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Aniu damy radę,bo jak nie my,to kto?

Tutaj moja fasolka w czerwcu 2016.Po prawej stronie ślicznie się wspina
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2017 23:03 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Cze 2017 08:52 #546121

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7654
Fasolka powoli rośnie.
warzywnik015.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, lucysia, Betula, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.630 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum