TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 20 Cze 2017 18:24 #549732

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Powolutku rośniemy :)- zdjęcie sprzed kilku dni. W niedzielę natomiast wszystkie pięły się śmiało po drabinkach.

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2017 18:25 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, badusia, rozalia, Marysia80, iwcia55, Pestka, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 20 Cze 2017 22:16 #549807

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Szparagówka :)

20170619_2013111.jpg
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, badusia, rozalia, Marysia80, iwcia55, Betula, Pestka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 21 Cze 2017 20:28 #549974

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Macie może dla mnie dobre wieści? Na ile żywotna jest fasola? Mój rąbniety kundlojamnik stratowł mi kilka sztuk i nie wiem, co z nimi teraz zrobić. Łodyżki przełamne, liście podwiędnęte. Do wyrzucenia?
Pozdrawiam, Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 21 Cze 2017 20:53 #549984

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Marysiu, puści odrosty, spokojnie. W niedzielę przesadzałam posadzone sporo dni wcześniej fasole, ponieważ okazały się tyczne, a nie karłowe, więc musiały dostać nową miejscówkę przy drabince obok karmnika. Nie wiem, na ile się przyjmą i czy w ogóle, ale początkowo zwiędły, pomimo podlania. Pod wieczór wszystkie doszły do siebie.
Czasami zdarzy mi się ułamać podczas podlewania fasolowe pędy, ale wkrótce tworzą się wilki, z których powstają nowe łodyżki.
Moja nieżyjąca już suczka, kiedy straciła wzrok w wyniku cukrzycy, wdepnęła we wschodzącą hostę, do której mam wielki sentyment - wszystkie kły połamane, do końca sezonu rosła krzywo i bardzo ucierpiała. Ale nic to .... teraz hosta rośnie jak na drożdżach, będzie kwitła, a suni nie ma ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, maciachowa, Pestka, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 21 Cze 2017 21:00 #549988

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Dzięki, Aniu. Mam nadzieję, że przetrwają. Zarąbie tego psa! Najpierw truskawki, teraz fasola. Co za dziad! Przykro mi z powodu Twojej suni. Wiem, jak to boli. Moja Caprise odeszła w wieku dziewięciu lat ( duża rasa, wady genetyczne) :placze:
Pozdrawiam, Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 21 Cze 2017 21:10 #549991

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Nie zarąbiesz - przecież nie robi tego specjalnie ... moim psom wybaczam/wybaczałam wszystko, a teraz, kiedy w ciągu 6 miesięcy odeszły trzy, to tym bardziej nie żałuję połamanych roślin, podeptanych kwiatów; rośliny odrodzą się, a psy nie :(
No, ale do rzeczy - wierzę, że w Twoich rękach fasolka dojdzie do siebie - w najgorszym wypadku wysiejesz nową - chyba do połowy lipca można siać.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Marysia80, maciachowa, patrycja, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 22 Cze 2017 14:55 #550125

  • emi247
  • emi247's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 172
  • Otrzymane dziękuję: 180
Moja fasolka była w tragicznym stanie po wysadzeniu, z powodu wyjazdu wysadziłam ją na działkę wcześniej niż planowałam, krótko była hartowana, liście uschły, same patyki stały, nikt nie wierzył że coś z tego będzie, jak już zaczęła się brać za siebie to przyszedł grad i zrobił z niej sitko. Wczoraj nie dość że zastałam piękne krzaczki to jeszcze i malutkie strąki fasolki :thanks: Przy okazji wczoraj Tata pytał czy zamierzam swoją kapustę zjeść w tym roku czy dopiero na następny bo taka malizna. Mam nadzieję że zaskoczy tak jak fasolka :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marysia80, Betula, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 22 Cze 2017 17:26 #550175

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
A to moja fasolka szparagowa tyczkowa sadzona z rozsady w połowie maja :wink2: .
Fasola.jpg
Pozdrawiam - Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, badusia, Adasiowa, Armasza, Horti, rozalia, Marysia80, lucysia, Betula, Pestka, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 22 Cze 2017 22:24 #550279

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
W sobotę namoczyłam nasiona fasoli Mascotte, w niedzielę posadziłam w dużej donicy. Dziś po parodniowej nieobecności zajrzałam, do ogrodu i ... kiełkuje. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badusia, Pestka, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Cze 2017 19:40 #550450

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
Również fasolka szparagowa Goldmarie zaczyna owocować.W tygodniu na obiad już chyba nazbieram.

005-7.jpg


003-29.jpg


004-20.jpg

Nie w temacie ale pokrewny groszek dziś już po zbiorach wylądował na kompoście.
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan, badusia, Adasiowa, Horti, rozalia, iwcia55, lucysia, Betula, Pestka, Zofix, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Cze 2017 19:54 #550453

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
Jak to możliwe, że już owocuje :supr3: , moja dopiero zaczyna kwitnąć. A kiedy ją wysadzałeś do gruntu :wink2: .
Pozdrawiam - Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Cze 2017 20:02 #550455

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
Zosiu rozsadę fasolki do gruntu wysadziłem 16.05.Do doniczek dawałem 26.04. :garden1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zofix

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Cze 2017 20:42 #550460

  • Zofix
  • Zofix's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 536
Ja wsadzałam do gruntu w tym samym dniu, z tym że wsiewałam do wielodoniczek podkiełkowane nasiona dopiero 10 maja. Moja rozsada była prawdopodobnie dużo mniejsza, stąd ta różnica.
Tak wyglądała na 3 dni przed wysadzeniem.

fasola.jpg
Pozdrawiam - Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, badusia, Adasiowa, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Cze 2017 22:11 #550475

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
Tak moja była trochę większa.Ale i Twoja szybko urośnie. :bravo: :bravo: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zofix, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Cze 2017 20:40 #550575

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Rzeczywiście, fasole rosną błyskawicznie ...





... nawet te, które musiałam przesadzić z warzywnika - tydzień temu - a już wydłużyły wąsiska.

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badusia, rozalia, iwcia55, Zofix, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 26 Cze 2017 15:39 #550944

  • badusia
  • badusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 908
  • Otrzymane dziękuję: 2465
W tym tygodniu będziemy pałaszować swoją fasolkę. :) To odmiana "Delinel" o długich i cienkich strąkach. Smaczna.

IMG_2748.jpg


IMG_2749.jpg

:bye:
Pozdrawiam,Mila.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Horti, rozalia, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 26 Cze 2017 16:32 #550950

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
A moja żółta dolne liście tak do kolana ma całe jak żeszoto.Jak nic HT trzeba bo mi coś zżera fasolę :mad2:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 26 Cze 2017 19:37 #550970

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Już zbiera się do kwitnienia
20170626_1758181.jpg
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.806 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum