TEMAT: "Poszukiwany, poszukiwana" - nasze odmianowe chciejstwa ;-)

"Poszukiwany, poszukiwana" - nasze odmianowe chciejstwa ;-) 19 Sty 2020 11:22 #687894

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
Ja mam właściwie wszystkie odmiany jakie chciałam, jedyne czego nie znalazłam, to groszek o fioletowych strąkach.
Tego paprykowego jestem bardzo ciekawa, podobnie jak innych warzyw, których nie miałam okazji uprawiać.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

"Poszukiwany, poszukiwana" - nasze odmianowe chciejstwa ;-) 19 Sty 2020 12:19 #687905

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2104
  • Otrzymane dziękuję: 8362
Adasiowa wrote:
Kasiu, witaj ponownie :)

Myślę, że sporo osób byłoby zainteresowanych takim wskrzeszaniem starszych nasion - czy mogłabyś przybliżyć metodę z wykorzystaniem wody utlenionej ? Jak do tej pory udało mi się ożywić nasiona z 2016r naturalnym sposobem, ale kto wie, czy w przyszłości nie trzeba będzie sięgnąć po inną pomoc.

Witam wszystkich po długiej przerwie :kiss:

Aniu, z moczeniem nasion, by bardziej pobudzić je do kiełkowania, spotkałam się kilka sezonów temu. Pierwotnie robiłam roztwór (rozcieńczona apteczna woda utleniona), według zaleceń osoby, która mi ten sposób poleciła. Z czasem zrobiłam jednak lekką innowację i zamiast długiego moczenia w roztworze, to wkładam nasiona na 10-15 minut (niekiedy nawet przeciągnę do pół godzinki) do 3% wody utlenionej. Potem nasionka wkładam do pojemniczków z ziemią i całość umieszczam w "inkubatorze", w którym mam cały czas ok. 26*C.
Takie z 2016 r to raczej "świeżynki" ;) . Ja często kiełkuję takie około 10-cio letnie i procent wschodów jest zadowalający.
Pozdrawiam,
Kasia
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, pszczelarz5, Betula, bietkae, Przylepa, Zielona, Kaskawel, Mandorla

"Poszukiwany, poszukiwana" - nasze odmianowe chciejstwa ;-) 19 Sty 2020 12:41 #687915

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Marzenka wrote:
jedyne czego nie znalazłam, to groszek o fioletowych strąkach.
Jeśli dobrze pamiętam, w ubiegłym roku był w LM. Mam własnego dosłownie 5 nasionek, więc też będę się za nim rozglądać.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, bietkae

"Poszukiwany, poszukiwana" - nasze odmianowe chciejstwa ;-) 19 Sty 2020 12:51 #687918

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
mandorla wrote:
Marzenka wrote:
jedyne czego nie znalazłam, to groszek o fioletowych strąkach.
Jeśli dobrze pamiętam, w ubiegłym roku był w LM. Mam własnego dosłownie 5 nasionek, więc też będę się za nim rozglądać.

Włocławek to wioska, oprócz marketów to ja mam tylko obi, mrówkę.Castorama buduje się, także szału nie ma. :drink1:
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 12:53 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

"Poszukiwany, poszukiwana" - nasze odmianowe chciejstwa ;-) 19 Sty 2020 12:54 #687920

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Ej, no wiesz, ale poczta dochodzi ;)
Jak nie dostaniesz, a ja tak, to mogę Ci wysłać.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae

"Poszukiwany, poszukiwana" - nasze odmianowe chciejstwa ;-) 19 Sty 2020 21:01 #688070

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 916
  • Otrzymane dziękuję: 2268
Nie rozumiem dlaczego nasiona z 2016 roku uważacie za jakieś wątpliwe. Dopiero za 5 lat możecie pomyśleć o powątpiewaniu. Wodą utlenioną można pobudzić nawet 12- letnie. Oczywiście nie będzie to wynik 100%, ale w jakimś stopniu zadowalającym.
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 21:05 przez badzia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, mymysteryy, Armasza, bietkae, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.375 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum