TEMAT: Pomidory zielone i żółte

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 16:41 #566410

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 12415
Emalia112 wrote:
W rankingu moich pomidorów, ich smaku jest w ścisłej absolutnie czołówce Persimmon To sredni lub duży befsztyk, bardzo mięsisty ,słodki, pyszny.
IMG_00032-2.jpg
IMG_00064.jpg

To zdrowy silny pomidor, bardzo dekoracyjny , owoce raczej nie pękają. nadaje się przede wszystkim do gruntu , choć w tunelu tez nieźle się sprawował. Do przerobu, raczej nie na przecier, ale w sałatkach warzywnych jest świetny. Żadnych niedoborów, ani na owocach ani na liściach. Ma u mnie najwyższą ilość punktów, za smak, za wygląd i za zdrowotność.
"Jutro też jest dzień"
Z ogrodowym pozdrowieniem,
Ania

Adasiowe Grządki i Rabatki
Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Miragoral

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 16:44 #566412

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Armasza wrote:
Łunnyj Vostorg- krzak niezbyt wysoki, ładnie zawiązuje owoce, sporo owoców, ładny. Owoce duże, cytrynowo- żółte, kwaskowate, bardzo smaczne, sam miąższ. Jeden z pierwszych u mnie dojrzewających. Okazał się dosyć podatny na ZZ, stracił dużo liści, ale ciągnie dalej. Łamię się, czy będzie w przyszłym roku.

IMG_1159.jpg

IMG_1161.jpg
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 16:50 #566414

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Biotit wrote:
Zaczynam i ja prezentację swoich podopiecznych.

Golden cherokee

goldencherokee.jpg

wczesny pomidorek gruntowy, befsztykowy, mięsisty, słodki z małą domieszką kwaskowatości, bez zbednej wody z cienką skórką. W sumie b.smaczny, w przyszłym roku posadzę go więcej.

goldencherokee1.jpg

goldencherokee2.jpg

goldencherokee3.jpg
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 16:54 #566417

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Emalia112 wrote:
U mnie Persimonowa Sakiewka poszła wszystka do gara. Ładna jest i zdrowa (tzn bez niedoborów) ale nie wytrzmuje konkurencji z innymi.

IMG_00015.jpg
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 17:02 #566419

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Marianna wrote:
W tym roku moim okryciem smakowym jest pomidor Goldie. Duży, żółty befsztyk. W smaku przypomina trochę legutkowego Red Peara (to moja ulubiona odmiana), jest bardzo słodki, łagodny w smaku ale ma jakby lekko owocową nutę. U mnie z pewnością zostanie.
Co do uprawy trudno mi wyrokować, bo ten rok jest u mnie wyjątkowo trudny z powodu pogodny i szalejącej zz.
Pomidor jest wysoki, raczej generatywny, u mnie (w gruncie) mają po 2 grona, po dwa-trzy duże pomidory w gronie, 3 i 4 grono owszem było zawiązane ale je ogłowiłam bo nie było szansy na to żeby dorosły i dojrzały.
Zdjęcia w przekroju nie zdążyłam zrobić bo degustacja zamieniła się w pożarcie :)

IMG_20160821_150948.jpg

IMG_20160729_105400.jpg
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 17:03 #566420

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
lucysia wrote:
Uwielbiam żółte pomidory.

Great White
Pomidor średniej wielkości,mała piętka.Smak jak dla mnie pomidorowy,może trochę kwaskowaty.Na pewno zostanie na drugi rok.

Yellow Brandywine
Pomidorek z tych większych,mała piętka.Bardzo smaczny,uwielbiam go za pomarańczowy kolor.Zostaje na drugi rok.Pomidorek rośnie w tunelu.Jedyny minus że kiepsko wiąże.Jeden owoc w gronie.

Aussie
Mój faworyt w tunelu.Na zdjęciu ma kolor wpadający w zielonkawy.Jakaś mutacja musiała się trafić bo wszystkie inne krzaki były z pomidorami o malinowym kolorze.Duży ,pyszny.Z tego krążka nie zbierałam nasion,tylko z tych odpowiadających opisowi,ale nie,mam innego zdjęcia.

Arkansas Marwel
Pomidorek w skrzynce żółty z czerwonym czubkiem.Pyszny choć piętka duża.W przyszłym roku spróbuje w gruncie.Może nie lubi upałów.
Health Kick
Pomidorek w wiaderku podłużny,mniejszy bo ten z spod spodu dłuższy to Opalka.Mało wody,dobry na przeciery i do suszenia.Jadłam na surowo,smaczny.

Pineaple Green
Przepyszny.Zdarzają się duże i mniejsze okazy.Uprawiam w gruncie.Na pewno zostanie na stałe.

"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 17:08 #566421

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
badusia wrote:
Bycze Serdce Żełtoye,"gładkie" w smaku, pyszne. Duże owoce; gdy są dojrzałe to mają właściwie kolor prawie pomarańczowy. Bardzo smakowały mojej 6- letniej wnuczce.
IMG_1913.jpg

IMG_1919.jpg

IMG_1914.jpg

Żełtaya Bolszaya Zebra najładniej wygląda, gdy nie jest jeszcze całkiem dojrzała. Cała pasiasta, prawie traci swoje zółte pasy po zerwaniu i np.dwudniowym leżeniu. Ma wtedy kolor jasno żółty. Smaczna, dobra do sałatek, na kanapki i jako dodatek...do pomidorówki :)
IMG_1896.jpg

IMG_1915.jpg

"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 17:10 #566422

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Zolotaya Koroleva
Florka wrote:
Zolotaya Koroleva.

U mnie krzaczek kompaktowy, dorósł do ok.0,7m i sam się zakończył. Zdążył wydać dwa grona. Krzaczek plenny, choć na I gronie bardziej niż na drugim. Owocki żółte, okrągłe, trochę nieregularne. Smak orzeźwiający, dość słodki. To I grono:
ZolotayaKoroleva.jpg

ZolotayaKoroleva1.jpg

Florentine Beauty
Florka wrote:
Florentine Beauty.
Krzak o zrównoważonym typie wzrostu. Owoce dość duże, u mnie malały na wyższych piętrach. Smak też dość zrównoważony; słodko-kwaśny. Średnio plenny, u mnie wydał 5 owoców (odpadały zawiązki). Długo czekałam, aż się wybarwi. U mnie chyba najpóźniejsza odmiana, która się wybarwiła.
FlorentineBeauty.jpg

w przekroju
FlorentineBeautyprzekrj.jpg
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2017 17:11 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, pouder, Miragoral

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 17:14 #566423

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
ewa-s wrote:
Przedstawię kilka swoich,na początek Hillbilly,o którym pisała Betula,słodki z lekkim kwaskowym,owocowym posmakiem,smaczny,z cienką skórką.Nie poleży długo,robi zbyt mięki,dlatego a zrywam nie w pełni dojrzałe,tylko z przeznaczeniem na nasiona,trzymam długo na krzaku.
20160826_100225.jpg

20160826_100241.jpg

White Queen kremowo-biały befszyk,owoce słodkie,mięsiste.Plenny 3-4 średnie owoce w gronie,3 i 4 grono nie zawiązało,w sumie było 4 grona.

20160826_104511.jpg

Lunnyi Vostorg,owoce zółciutkie,sercowate,duże po 2-3 w gronie.Wiązał na każdym gronie do końca.Pyszny.
20160719_173220.jpg
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 26 Wrz 2017 17:15 #566424

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
ewa-s wrote:
Absinthe,owoce dość duże 300-500g,zdarzały się też mniejsze,średnio plenny,2-3 owoce,czasem,2 środkowe grona nie zawiązały owoców.
Skórka z bursztynowym rumieńcem,miąższ zielony,słodki,lekko pikantny,aromatyczny.

20160826_102310.jpg

20160826_102329.jpg

Aunt Ruby's German Green,krzak rośnie duży i mocny,owoce befsztykowe,duże.Skórka cienka,delikatna,łatwo się odgniata,dlatego warto zerwać trochę wcześniej.Uwielbiam zielone pomidory,bo wszystkie są soczyste,aromatyczne i pyszne i zawsze będę sadzić chociaż po 1 krzaku.

DSCN8996.jpg

DSCN8999.jpg
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

Pomidory zielone i żółte 08 Paź 2017 15:01 #568518

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
kazko47 wrote:
Odmiana Morden.
Średniowczesna, wiotkołodygowa, średnioplenna. Rośliny słabo rosnące, grona pojedyncze, luźne.
Owoce bardzo mięsiste, bardzo smaczne, niepękające kuliste lub lekko spłaszczone, żółte z odcieniem
pomarańczowym o masie ok. 130-150 g. Przeznaczenie głównie na sałatki .Najobficiej
plonuje w środku lata . Jest to odmiana selekcjonowana w Polsce (pochodzenie kanadyjskie).
U mnie krzak był samokończący,110-115 cm. Owoce dobrze wybarwione, smaczne, sporo galaretki,
było 2 grona po 6 owoców, 3 grono 4 owoce. Większość miała powyżej 200 g.Musiałem podwiązywać
grona, żeby się nie wyłamały. Miałem posadzone 3 krzaki, raczej tolerancyjna na choroby.

Morden01.jpg
Morden.jpg

"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, rozalia, Miragoral

Moderatorzy: Adasiowa, otojolka, Kasionek
Wygenerowano w 0.183 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum