TEMAT: Co nam wyrośnie z hybrydy?

Co nam wyrośnie z hybrydy? 27 Sie 2017 20:42 #562296

• Horti
  • Horti's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 535
Paprykowe pomidorki Pomodoro sa śliczne, wiem czego będę szukać na straganiku. :)
Te, które jak kupiłam jako "paprykowe", to pomidory z duża ilością mięska, o niewielkiej ilości soku. Pokazany na zdjęciu, jako jedyny miał niewypełnione komory nasienne. Wygląda, że jedno określenie wykorzystywane jest przynajmniej dla dwóch typów owocu. Na Cornabel też się mówi paprykowe.
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2017 20:43 przez Horti.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Co nam wyrośnie z hybrydy? 09 Lis 2017 10:41 #573935

• Anielka
  • Anielka's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 36
Proszono mnie abym opisała jak doszłam do wyhodowania mojego Kibola.Zapylałam Kibica pędzelkiem biorąc pyłek z Byczego Serca ,ale nie izolowałam kwiatu więc nie wykluczam zapylenia innym malinowym ,ewentualnie Byczymi Rogami .Potem siałam tylko z najdorodniejszego owocu i sadziłam około 30 sztuk .Wybierałam z najładniejszego krzaczka najdorodniejszy owoc -i tak kilka razy.Jeszcze nie można go nazwać ustalonym bo najwyżej 6 razy był selekcjonowany.W tym roku wystąpiły 4 krzaczki z 30 sztuk ,które miały cechy normalnego Kibica.Może z tą różnicą ,że szybciej dojrzały od oryginalnych Kibiców ale tak z 2 -3 dni.Główną cechą Kibola jet to ,że ma szersze owoce od Kibica ,choć te późniejsze zawsze są drobniejsze,a pierwszy zawsze jet szeroki i podobny trochę do serca ,a trochę do gruszki.Jest wyższy ,aby owoce się nie zniekształcały (dosłownie nie mieszczą się na krzaku) muszę usuwać często liście.Może mieć znaczenie fakt ,że nie stosuję żadnych nawozów sztucznych ani oprysków sklepowych - wszystko naturalne .Nie wiem jak zachowają się w zmienionych warunkach uprawy. Miałam je w workach po nawozach,wiaderkach po farbie ,a nawet w małych doniczkach 3 litrowych.im mniejszy pojemnik tym mniejszy plon ,ale zawsze znacznie większy od innych pomidorów.
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, Adasiowa, Armasza, Horti, Zbyszko46, rozalia, patrycja, bietkae, Lucas

Co nam wyrośnie z hybrydy? 09 Lis 2017 11:27 #573936

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 7169
Dzięki chętnie go wypróbuje. szukam własnie do donicy.

Co nam wyrośnie z hybrydy? 09 Lis 2017 16:41 #573975

• Horti
  • Horti's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 535
Dzięki Anielko. :) Ja też poszukam dla niego donicy. :)
Pozdrawiam,
Dorota

Moderatorzy: Adasiowa, otojolka, Kasionek
Wygenerowano w 0.095 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum