TEMAT: Odezwa do warzywnego narodu.

Odezwa do warzywnego narodu. 30 Gru 2018 23:27 #634553

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
No tak, źle zrozumiałam myslalam, ze wszystkie wątki poświęcone ubiegłemu sezonowi chcesz zamykać.


Zielone okna z estimeble.pl

Odezwa do warzywnego narodu. 31 Gru 2018 07:38 #634574

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Aniu - proszę nie zamykaj wątku o pomidorach - cały czas zbieram się do ogrnięcia zdjeć - jak wyglądają pomidory "uprawiane na żywioł" z braku czasu...

Odezwa do warzywnego narodu. 31 Gru 2018 10:54 #634579

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Dobrze Małgosiu, w takim razie odkładam porządki w Warzywniku na czas bliżej nieokreślony. W razie pewnych sytuacji losowych pozostawiam wszelkie decyzje dotyczące wątków we wspaniałych rękach :kiss3:

Przy okazji zbliżającego się szybkimi krokami końca 2018 roku i budzącego się Nowego 2019 składam wszystkim Wam, kochani, najserdeczniejsze życzenia bardzo dobrego zdrowia, spełnienia każdego z Waszych marzeń: życiowego, rodzinnego, zawodowego i ogrodniczego oraz aby zawsze na Waszych twarzach gościł uśmiech, a w sercach pogoda ducha.

Wszystkiego najlepszego dla Was i najbliższych, także tych czworonożnych
:flower1:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 16 Sty 2019 23:50 #637111

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
Witam wszystkich Forumowiczów.
Z uwagi iż jest to wątek pogodowy postanowiłem w nim zwrócić się do Was. Niestety ostatnio w moim życiu pojawiły się ciężkie chmury burzowe, nie chcę się w to zagłębiać i nie w tym tkwi sedno problemu. W 2011 roku u mojej żony Beaty zdiagnozowano SM (sclerosis multiplex), od tego czasu "zaliczyła ok 20 pobytów w szpitalu spowodowanych rzutami choroby oraz ok. 15 wizyt na SOR w związku z występującą dodatkowo migreną. W Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego o/Wielkopolska zostało otwarte dla mojej żony subkonto umożliwiające zbieranie 1% podatku, przez te lata nigdy nie zwracaliśmy się oficjalnie do nikogo o wpłaty, dokonywali ich nasi znajomi.Skromne środki pozyskane w ten sposób pozwalały nam uzupełniać wyposażenie domu które odciążało żonę w pracy oraz finansować nie refundowane usługi medyczne. Finansowo radziliśmy sobie nieźle i nie prosiliśmy szerszego kręgu o pomoc uważając że są osoby które tej pomocy potrzebują bardziej. Staramy się również pomagać naszym Braciom Mniejszym, obecnie mamy 8 "kociambrów" i 2 psy(wszystkie z "odzysku"). Aby była jasność to ziemniaki które oferuję na Forum są z gospodarstwa mojej siostry i nie stanowią o moim dochodzie(nie chcę aby ktoś zarzucił mi że posiadam gospodarstwo i zwracam się o pomoc)Niestety obecnie, w związku z problemami finansowymi nie jesteśmy w stanie przeznaczyć żadnych dodatkowych środków (poza tymi z subkonta)na nie refundowane zabiegi medyczne i leki. W związku z tym z wielkim oporem zwracam się do Wszystkich którzy chcieli by wesprzeć nas o przekazanie 1% podatku przy rozliczaniu PIT na nr KRS0000137276 w polu cel szczegółowy wpisać "dla Beaty Koszarek.
Chcąc również dać coś w zamian postanowiłem przekazać na bazarek charytatywny 3 razy po 5 kg ziemniaków fioletowych, cel na jaki zostaną przekazane pozyskane środki oraz czas rozpoczęcia aukcji zostanie podany po uzgodnieniu tego z Anią Adasiową.
Bardzo trudno było mi zebrać się do napisania tej prośby ale los zmusza nas do różnych rzeczy. Wielkie, wielkie :thanks: :thanks: :thanks: dla Wszystkich którzy postanowią nas wesprzeć.
Pozdrawiam Tadeusz Koszarek(tadeo68)
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2019 18:45 przez Adasiowa.

Odezwa do warzywnego narodu. 17 Sty 2019 10:20 #637134

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kochane Warzywne Ludki ....

Znam Tadeusza - to wielki ( dosłownie ) człowiek o gołębim sercu. Uczciwy, pracowity, szczery i bardzo życzliwy. Bardzo skromny, ale z ogromnym doświadczeniem, zawsze chętny do pomocy nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Bezinteresowny.
Wiem, że napisanie tego postu nie było łatwe dla Tadzika, ale wierzę w nas wszystkich, że RAZEM udźwigniemy Jego problem.

Dlatego dodatkowo, we własnym imieniu, zwracam się do naszej Warzywnej Społeczności o ten drobny gest wsparcia i pomocy, ponieważ wiem także, że właśnie na nas Tadeusz może liczyć.



Tutaj nikt nie powinien czuć się osamotniony, a świadomość, że tuż obok są DOBRZY LUDZIE niech także pomaga.
Dziękuję moi Kochani....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2019 10:23 przez Adasiowa.

Odezwa do warzywnego narodu. 17 Sty 2019 18:44 #637228

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Dla wszystkich z nas, którzy z różnych powodów nie mogą rozliczyć 1% z PIT-u, a chcieliby być razem i pomóc cytuję post Tadeusza:
tadeo68 wrote:
Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie, nie chciałem nikogo prosić o pomoc uszczuplającą własne dochody a tylko o wsparcie które pomniejszyło by dochód państwa, oczywiście jeśli ktoś uważa że chce mnie wspomóc to nie widzę problemu aby umieścić tu nr mojego konta i moje dane:
Tadeusz Koszarek
Poklatki 1
63-005 Kleszczewo
Mbank
85 1140 2004 0000 3502 4656 9969

Jeśli znajdą się takie osoby poproszę o wpisanie w tytule wpłaty "Oaza" oraz nick z forum abym mógł złożyć podziękowania. Co do rozliczeń 1% to rzeczywiście oficjalna wiadomość o saldzie subkonta wpływa w październiku lub listopadzie i niestety Organizacje pożytku Publicznego liczą sobie słono za obsługę, w naszym przypadku jest to 7% od wpływu corocznie i dodatkowo składka członkowska.
Co do troszczenia się o żonę to myślę że 27 letni staż małżeński mówi sam za siebie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 17 Sty 2019 23:07 #637274

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
Olbrzymie :thanks: :thanks: :thanks: dla CHI

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 13:20 #637341

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5151
tadeo68 wrote:
Witam wszystkich Forumowiczów.

Chcąc również dać coś w zamian postanowiłem przekazać na bazarek charytatywny 3 razy po 5 kg ziemniaków fioletowych, cel na jaki zostaną przekazane pozyskane środki oraz czas rozpoczęcia aukcji zostanie podany po uzgodnieniu tego z Anią Adasiową.


Tadeuszu te 5 kg ziemniaków to chyba dla osób, które uprawiają dużo ziemniaków. Zastanawiam się nad tym czy lepiej byłoby przeznaczyć na bazarek mniejsze ilości. Z mojego pkt. widzenia wydaje się to bardziej racjonalne.
Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2019 13:21 przez Miragoral.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 13:41 #637348

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5151
Ja też mam niezły zwierzyniec 6 psów, w tym 5 suk i 3 koty, w tym dwie kotki. Dziewczyny zostały wysterylizowane. Wszystkie przygarnięte.
IMG_20180613_125537.jpg


IMG_20180613_132104.jpg
Pozdrawiam
Mirka
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Marzenka, Iwona M, Jan4, Adasiowa, Kaja, Armasza, Łatka, rozalia, iwcia55, lucysia, Mamma, tadeo68, Jasia, Maggie, iwa, JaNina

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 14:24 #637357

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Piękne stadko, uwielbiam psy :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Miragoral, JaNina

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 15:03 #637368

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Miragoral wrote:

Tadeuszu te 5 kg ziemniaków to chyba dla osób, które uprawiają dużo ziemniaków. Zastanawiam się nad tym czy lepiej byłoby przeznaczyć na bazarek mniejsze ilości. Z mojego pkt. widzenia wydaje się to bardziej racjonalne.
Mirka


Mireczko, zaręczam Ci, że pięć kg TYCH ziemniaków ( fioletowych ) zostanie błyskawicznie wykorzystane przez np. czteroosobową rodzinę. Tadeusz wybrał naprawdę jedną z najsmaczniejszych odmian, jaką przyszło mi próbować.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Miragoral

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 20:18 #637424

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
Wielkie ale to WIELKIE :thanks: :thanks: :thanks: dla:Miragoral,JaNina,lucysia,Mamma,Adrian89,rejmat oraz kilku innych osób które nie podały nicka a nazwiska nie chcę podawać(One wiedzą najlepiej)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Miragoral, lucysia, Mamma, rejmat, JaNina

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 20:25 #637427

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7813
  • Otrzymane dziękuję: 51718
Nie dziękuj, facet który prosi o pomoc dla Żony to nie facet, to Prawdziwy Mężczyzna :hug:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, lucysia, emi247, tadeo68, magnes

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 21:10 #637444

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Jutro w tym wątku BAZAREK CHARYTATYWNY = na prośbę Tadeusza - otworzę aukcję dedykowaną pokrzywdzonym zwierzętom, której przedmiotem licytacji będą fioletowe ziemniaki ofiarowane przez Tadzika. Od siebie dołączę pakiety unikalnych nasion warzyw oraz pokrywam koszty wysyłki.

A Wam, kochani ... Wam wszystkim serdecznie dziękuję za okazane serce i wsparcie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 21:13 #637445

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7813
  • Otrzymane dziękuję: 51718
Aniu, jak to pokrywasz koszt wysyłki? Ty już wystarczająco robisz jako świstak. :kiss3:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 21:29 #637451

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Janinko :hug:
Tak ma być.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 21:43 #637459

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7813
  • Otrzymane dziękuję: 51718
To znaczy że ma być tak, że to odbiorca pokrywa koszt wysyłki i to jest uczciwe. Aniu, jestem nowa na forum, nie wiem jak funkcjonuje licytacja. Jeżeli ktoś chce pomóc, a nie stać Go już na koszt wysyłki to jestem gotowa. Nie za bardzo wiem jak to wyjaśnić, kurde, kto wylicytuje najwyższy koszt, to ja pokrywam koszt wysyłki. Wybaczcie, ale trochę się gubię w swoich myślach. Po prostu kocham Mężów którzy zrobią wszystko dla swoich Żon. Muszę ochłonąć. Przepraszam.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Adasiowa, lucysia, tadeo68, Jasia

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Sty 2019 21:57 #637467

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
Niestety w chwili obecnej trudno mi pokryć koszt wysyłki Ania uparła się że to zrobi, osobiście nie do końca się z tym zgadzam ale postawiła mnie przed faktem dokonanym. Po szybkim przeglądzie postanowiłem do ziemniaków dorzucić nasiona dyń: Baby Boo i Kogigu


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.615 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum