TEMAT: Odezwa do warzywnego narodu.

Odezwa do warzywnego narodu. 07 Lip 2017 22:49 #553713

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kochani.
Nie przychodzi mi łatwo napisać te słowa. Od 2015r stworzyliśmy naprawdę zgraną ekipę, grupę osób zafascynowanych uprawą warzyw, z wielkim doświadczeniem, wiedzą, pasją i zaangażowaniem.
Od tego czasu Warzywnik rozrósł się, przybyło wiele wartościowych wątków, niemal wszystkie cieszą się wielkim powodzeniem – stało się tak dzięki Waszej życzliwości, serdeczności, pomocy i poświęceniu wolnego czasu . Za to chciałam wszystkim serdecznie podziękować – możecie być z siebie dumni, bo ja jestem z Was - bardzo .


Nadszedł jednak czas, w którym chciałabym poprosić Was o współpracę przy tworzeniu naszej warzywnej grządki; sama nie jestem w stanie utrzymać wszystkich tematów na profesjonalnym poziomie, nie mam zresztą ani takiej wiedzy, ani doświadczenia. Nigdy nie byłam wyznawcą zamordyzmu i przymusu, więc poniższe kwestie proszę potraktować jako propozycje.

1. Aby zapewnić przejrzystość wątków, bardzo proszę o zamieszczanie w nich informacji związanych wyłącznie z tematem wątku – wówczas łatwiej będzie nam znaleźć interesującą nas wiadomość.
2. Jeśli wklejamy zdjęcie, to koniecznie je opisujemy, podając nawę gatunkową i odmianową rośliny.
3. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli do fotografii dołączymy krótki treściwy opis odmiany, włącznie z Waszą opinią.
4. Aby zapewnić sprawniejsze funkcjonowanie istotnych wątków chciałabym powołać ich opiekunów , którzy czuwaliby nad ich stroną merytoryczną i realnie je prowadzili. Takich wątków „do adopcji” jest kilka , więc byłoby mi bardzo miło wyznaczyć Fachowe Siły :)
5. I na koniec trochę nietypowa prośba … zanim zadamy pytanie, postarajmy się najpierw przeczytać , nawet pobieżnie, dany temat, aby nie powielać tej samej wątpliwości po raz kolejny. Bardzo proszę ….

Funkcjonowanie Pomidorowego Targu chwilowo zawieszam, jednocześnie prosząc o czas niezbędny mi do przemyślenia nowych zasad i warunków Akcji Wymiany Nasion.

Wątek o zawirusowanych nasionach - ze względu na poziom emocji – także poczeka na zdjęcie kłódki.

Ktoś powiedział kiedyś ….”to tylko Forum, wirtualny świat”. Mam cichą nadzieję, że dla Was to nasz realny, mały, roślinny azyl.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....


Zielone okna z estimeble.pl

Odezwa do warzywnego narodu. 08 Lip 2017 21:45 #553916

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
wszytko się zgadza i jestem za
ale
1. Aby zapewnić przejrzystość wątków, bardzo proszę o zamieszczanie w nich informacji związanych wyłącznie z tematem wątku – wówczas łatwiej będzie nam znaleźć interesującą nas wiadomość.

tego nie da się zrobić czasem po prostu trzeba sobie pogadać wiem że to zaśmieca tematy ale jedyne rozwiązanie to cenne info pchać na 1 stronę
ludzie tak mają że potrzebują ze sobą pogadać
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, Adasiowa, Emalia112, rozalia, pouder, Mamma

Odezwa do warzywnego narodu. 08 Lip 2017 22:11 #553923

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Ja też jestem za ale nie wylejmy dziecka z kąpielą, to forum jest przyjazne, nie ma moderatora, który ciągle poucza i wycina, choć trochę dyscypliny na pewno się przyda. :)
pozdrawiam Karina
Za tę wiadomość podziękował(a): Ika2008, besia, Adasiowa, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 09 Lip 2017 20:53 #554135

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
mk1a wrote:
wszytko się zgadza i jestem za
ale
1. Aby zapewnić przejrzystość wątków, bardzo proszę o zamieszczanie w nich informacji związanych wyłącznie z tematem wątku – wówczas łatwiej będzie nam znaleźć interesującą nas wiadomość.

tego nie da się zrobić czasem po prostu trzeba sobie pogadać wiem że to zaśmieca tematy ale jedyne rozwiązanie to cenne info pchać na 1 stronę
ludzie tak mają że potrzebują ze sobą pogadać

I za to Cię lubię Mirku :happy:

Karinko, dziękuję ... wszyscy jesteśmy za nasz Warzywnik odpowiedzialni :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2017 20:54 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, Trixi, rozalia, pouder, mk1a, Mamma, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 11 Lip 2017 08:26 #554456

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
A mi się tu podoba jak nigdzie indziej, bardzo się cieszę że nikt nie blokuje mnie za błędy ortograficzne ;)i bardzo się cieszę za atmosferę tu stworzoną, za miłe słowa i fachową pomoc :flower2:
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, besia, Adasiowa, Trixi, Armasza, rozalia, Marysia80, Mamma, Dino_saur

Odezwa do warzywnego narodu. 11 Lip 2017 18:19 #554539

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Mi też się podoba, bardzo się cieszę, że mogę tu z Wami być. Duże całusy dla wszystkich :kiss3:
No i widzisz Aniu, jak ciężko jest trzymać się tematu.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, Adasiowa, Marysia80, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 11 Lip 2017 18:37 #554542

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Bardzo się cieszę, że przynajmniej zdjęcia warzyw są podpisywane - musimy tego przestrzegać :)
Atmosferę tworzycie Wy - więc to tylko i wyłącznie Wasza zasługa.

Pomyślałam też, że zrezygnujemy z wyznaczania opiekunów poszczególnych wątków, bo przecież nasi Fachowcy wspaniale wykonują swoją robotę :kiss3: - dziękuję....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, Trixi, otojolka, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Lip 2017 18:39 #555973

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Hej, moje warzywne ludziki, co tak cichutko siedzicie dzisiaj :)?
Co prawda ja mam wytłumaczenie - miałam areszt kuchenny, bo Adaś przytaszczył ogórki, a Adasiowa musiała jakoś je przetworzyć na długie zimowe wieczory - pierwszą partię już popełniłam, słoiki stygną :)

Mam propozycję - ponieważ dostaję sporo pytań na priv odnośnie przypomnienia podstawowych wiadomości w zakresie nawożenia, ochrony roślin, uprawy - a przyznam szczerze, że nie jestem specjalistką w tych tematach - a ilość danych jest w tej chwili porażająca , sama już się gubię w tej dżungli, więc zwracam się do Warzywnego Narodu z prośbą:

- DO SOBOTY, tj. do 22 lipca, wpisujcie tutaj najczęściej trapiące Was problemy i pytania, a ja przebiję się przez gąszcz informacji i zbiorę je w jednym miejscu, czymś w rodzaju Podręcznej Biblioteczki.. Zważywszy na tryb mojej pracy bardzo proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :)

Acha, i jeśli mogłabym prosić o czytanie pytań poprzedników i nie powtarzanie tego samego - to będę wdzięczna.
Jeśli jakaś dobra dusza znajdzie prędzej odpowiedź, to proszę o zamieszczenie też tutaj LINKA. Ryciny, schematy, etc, bardzo mile widziane :)
Razem zawsze raźniej i przyjemniej.

Pytajcie śmiało :drink1:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, agama

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Lip 2017 19:08 #555982

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
nie chcemy ci zawracać gitary bo straszysz że nas zostawisz i takie tam groźby w sumie karalne :drink1:
więc siedzimy cicho :rotfl1: :rotfl1:

odemnie jak już ci wspominałem wszelkie przepisy mikstury albo w jednym wątku jakoś podzielonym lub na 1 stronie co dotyczy a najlepiej tu i tu
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2017 19:12 przez mk1a.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zarta

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Lip 2017 19:28 #555990

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
mk1a wrote:
nie chcemy ci zawracać gitary bo straszysz że nas zostawisz i takie tam groźby w sumie karalne :drink1:

Nigdy Was nie zostawię. Słowo harcerki.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, iwcia55, mk1a, Zarta, Agusiak, UllaM

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Lip 2017 21:27 #556042

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Aniu,
chętnie pomogę w czytaniu i przekopywaniu się przez Warzywnik. :)
Pozdrawiam,
Dorota

Odezwa do warzywnego narodu. 18 Lip 2017 21:37 #556047

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Dorotuś, każda, najdrobniejsza nawet pomoc, jest na wagę złota. Dziękuję :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): mk1a

Odezwa do warzywnego narodu. 19 Lip 2017 22:36 #556220

  • Jedrucha
  • Jedrucha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 106
  • Otrzymane dziękuję: 125
Poprosze uzupelnic pierwsza strone (a wlasciwie pierwszy wpis) watku "ekologiczne sor" o stezenia i ew. modyfikacje specyfikow do:
1. zaprawiania materialu siewnego
2. zabezpieczania zbiorow do przechowywania
Z gory dziekuje i pozdrawiam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Odezwa do warzywnego narodu. 20 Lip 2017 18:01 #556357

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
mi trochę wstyd cie prosić ale odnośnie stosowania chemii to szkoda by to przepadło: jakiego środka ile stosujemy na pomidorasy mieliśmy podany Revus, Infinito, Topsin, i chyba Mildex i to było łączone z mocznikiem 5g/l, i uzupełnienie o łączenie Mieciowych środków z nawozami. To jest Aniu propozycja na długie jesienne wieczory nie na teraz, wtedy tez pomogę, obiecuję :flower2:
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Odezwa do warzywnego narodu. 20 Lip 2017 18:06 #556358

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Żaden wstyd, Aguś :) Muszę zrobić to jak najwcześniej, bo począwszy od końca września zakopię się w nasionkach na AWN :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, mk1a, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 21 Lip 2017 10:31 #556505

  • amsiz
  • amsiz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 251
  • Otrzymane dziękuję: 318
Ja mam propozycję aby zebrać różne wersje nawozów, z różnych dostępnych składników, które Mietek cierpliwie przelicza różnym osobom.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 21 Lip 2017 10:32 #556507

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
nom dobry pomysł, szkoda by to gdzieś się zgubiło
Pozdrawiam
Aga

Odezwa do warzywnego narodu. 21 Lip 2017 10:33 #556508

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Nieśmiało zapytam, kto oferuje się zebrać w jednym poście te różne wersje nawozów?
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.461 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum