TEMAT: Odezwa do warzywnego narodu.

Odezwa do warzywnego narodu. 24 Lip 2017 20:28 #557289

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
pare osób się zgłosiło ania tym miesza czekamy na rozkazy co robić:P


Zielone okna z estimeble.pl

Odezwa do warzywnego narodu. 24 Lip 2017 20:35 #557294

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Mirku, jeśli zgodziłbyś się wspomóc nasze siły, to bardzo poproszę o wzięcie pod lupę wątku ogórkowego i wynotowanie wszystkich linków czy informacji dotyczących chorób i sposobów ochrony.
Będę naprawdę zobowiązana i wdzięczna :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 27 Lip 2017 20:29 #557752

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Fajnie, że szukam w podobnym kierunku . :) Pierwszą teblicę już mam w linkach dla Ani. Drugą zapisałam, jak tylko znalazłam opublikowaną przez Pomodoro. Kiedy koledzy w pracy ustawiali w akwarium równowagę, zaniosłam im, bardzo pomogła.:) Uczy też myślenia o tym co się sypie i czym się podlewa i jakie będa tego skutki. :idea1:

Do dziś dojechałam do 60 strony wątku o pomidorach w latach 2012-2016. Jaka rewelacyjna lektura. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): mk1a

Odezwa do warzywnego narodu. 27 Lip 2017 21:28 #557763

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Mietku, bardzo dziękuję :)
Także za realizację mojej prośby .....
Gdyby ... przypadkiem... jeszcze znalazły się podobne tabele pomocnicze czy rysunki, to będę wdzięczna za podesłanie. Są niezwykle przydatne.

Dorotka, to bardzo wszechstronna lektura: trochę obyczajowa, trochę horroru, nieco humoru, czasem kryminałka ... wciąga prawda ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 27 Lip 2017 21:53 #557768

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Bardzo, jednocześnie bardzo sympatyczna. :) To jak oglądanie całego sezonu serialu za jednym zamachem. Tu rozmawiają o nasionach,vbza chwilę jakies niedobory i ZZ, a potem wielgaśne pomidorasy. I za chwilę odpoczątku. :paper:
Pozdrawiam,
Dorota

Odezwa do warzywnego narodu. 27 Lip 2017 22:03 #557775

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
No tak, wiem :oops:
Dlatego teraz to porządkujemy, bardzo Wam dziękuję za pomoc :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 06 Sie 2017 23:26 #559299

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Chciałam tutaj napisać swoja prośbę. Wstawiamy teraz dużo zdjęc to oczywiste jest sie czym pochwalić, i bedzie co w zimie wspominać i oglądać. Ale często wstawiamy zdjęcia z komórek jest ich dużo. takie tasiemce jeden pod drogim ciężko się ogląda. Ja chętnie na bieżąco to poprawię, ale jak jest duzo zdjęć system mi nie przyjmuje i muszę po jednym zdjęciu to ustawiać. Zajmuje to duzo czasu, Po za tym manipuluje na kodach nie na zdjęciach . Jestem już starsza osoba i taki ciąg cyferek miesza mi sie. W zwiazku z tym prośba, jeżeli mamy duzo zdjęć do pokazania proszę to dzielić na dwa posty. , Tak by w jednym poście nie było więcej jak 9 zdjęć. Z góry dziękuje.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 07 Sie 2017 07:58 #559309

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Ale system chyba nawet i tak więcej nie pozwoli za jednym razem wstawić bynajmniej ja tak miałam.
Pozdrawiam
Aga

Odezwa do warzywnego narodu. 07 Sie 2017 08:02 #559311

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Uwzględniając prośbę Emalki, bardzo serdecznie proszę Warzywny Naród o wstawianie W JEDNYM POŚCIE MAKSYMALNIE 5-6 ZDJĘĆ.
Pozdrawiam cieplutko i z góry bardzo dziękuję za dostosowanie się do odezwy :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Pestka, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 26 Sie 2017 08:32 #562019

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Kochani :)

Uprzejmie proszę wszystkie moje Warzywne Ludziki o aktywność - zapadacie w sen zimowy ???? Szybciutko bierzemy się do pracy, warzywa na grządkach czekają na Was, a ja czekam na Wasze zdjęcia i opowieści z ogrodowych zmagań. Nie wierzę, że wszystko z pól i rabatek zapakowaliście w słoiki, a jeśli tak, to zapraszam do wątków kulinarnych; pamiętajcie też, że RAZEM tworzymy bazy warzywnych odmian i przygotowujemy się do Akcji Wymiany Nasion.

Nie muszę dodawać, że :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, Armasza, rozalia, BlueAnna, lucysia, Wodniczka, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 03 Wrz 2017 16:57 #563229

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Adasiowa wrote:
Nadszedł jednak czas, w którym chciałabym poprosić Was o współpracę przy tworzeniu naszej warzywnej grządki; sama nie jestem w stanie utrzymać wszystkich tematów na profesjonalnym poziomie, nie mam zresztą ani takiej wiedzy, ani doświadczenia. Nigdy nie byłam wyznawcą zamordyzmu i przymusu, więc poniższe kwestie proszę potraktować jako propozycje.

1. Aby zapewnić przejrzystość wątków, bardzo proszę o zamieszczanie w nich informacji związanych wyłącznie z tematem wątku – wówczas łatwiej będzie nam znaleźć interesującą nas wiadomość.
2. Jeśli wklejamy zdjęcie, to koniecznie je opisujemy, podając nawę gatunkową i odmianową rośliny.
3. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli do fotografii dołączymy krótki treściwy opis odmiany, włącznie z Waszą opinią.


Drodzy .... powyższy cytat pochodzi z 7 lipca br. Ponieważ pomimo mojej prośby w wielu wątkach rozpanoszył się "twórczy bałagan" i "artystyczny nieład", jestem zmuszona je uporządkować tak, aby wszystkim nam było łatwiej i wygodniej się po nich poruszać.
Na czym będzie polegało sprzątanie? Na usuwaniu wszystkich postów i wpisów nie związanych z tematem wątku, także tych typu " jakie piękne masz .....". Przepraszam, przykro mi, że nie będziemy mogli uzewnętrzniać swoich emocji i wrażeń, ale takie są reguły.
Sprzątanie będzie dotyczyło nas wszystkich - usuwać będę także posty szefostwa, jeśli będą odbiegać od treści merytorycznych.


I na koniec najmocniej przepraszam, jeśli ktoś poczuje się urażony zniknięciem swojego wpisu - mogę zapewnić, że nie będzie to z mojej strony złośliwość ani dokuczliwe czepianie się. Znacie mnie przecież ....

Wszelkie towarzyskie, "rodzinne" kwestie, przyjacielskie rozmowy, porady z życia codziennego możemy natomiast śmiało prowadzić w wątku "Warzywnik a pogoda", gdzie już teraz serdecznie wszystkich zapraszam.

Pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 09 Wrz 2017 11:05 #564032

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3340
Adasiowa za to Cie bardzo lubie i SZANUJE, pewnie nie ja jedna. Potrafisz w tak uprzejmy, kulturalny i ludzki sposób wytłumaczyć że zmiany muszą być. Nikogo przy tym nie tyrając. Dzięki temu nie ma oburzenia, fochów i takich tam. Jesteś wspaniałą osobą :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, Trixi, whitedame, pouder, Kajtkowa, Agusiak, Dino_saur

Odezwa do warzywnego narodu. 09 Wrz 2017 18:03 #564054

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Aniu, pewnie ten post będzie pierwszy do usunięcia :woohoo: , ale napisać go muszę.
Brawo, brawo, brawo Ty :bravo: .
Wreszcie znikną posty typu 'ojejku, jejku, jaki masz piękny kamyczek w ogródku..'. Zęby bolą od czytania tego.
Rozmywa się treść zasadnicza wątku, a mózg się laszuje.
Jeśli ja takie popełniam, bądź bezlitosna i bezwzględna - kasuj!!! :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Adasiowa, whitedame, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 09 Wrz 2017 21:42 #564097

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Zbyszek ja tak piszę :happy: bo jestem zachwycona uprawami naszych forumowiczów a co do wpisu Ani to ma rację i kochana nikt ci nie będzie miał za złe :)
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Dino_saur

Odezwa do warzywnego narodu. 10 Wrz 2017 05:24 #564123

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Aga, ja też zachwycam się pięknymi ogrodami forumowiczów. Zwłaszcza, że mój przypomina raczej poletko doświadczalne "szalonego ogrodnika" i niestety chyba taki już zostanie :oops: .
Mnie chodziło o to, że w wątku merytorycznym dotyczącym konkretnego problemu, wszystkie "ochy i achy" rozpraszają uwagę i męczą. I walczmy z tym. Natomiast w wątkach prywatnych, gdzie opisujemy piękno naszych ogrodów czy nasze osiągnięcia, takie posty są miłe, bo przecież dlatego się ogrodami chwalimy. I czekamy na dużo pochwał. I niech tam będzie to akceptowalne - ot, takie czyste, małe radości życia.
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2017 05:25 przez Dino_saur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, grzesiek59, Emalia112, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 10 Wrz 2017 12:51 #564160

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Mamy pod każdym postem mały przycisk do wstawienia podziękowania. Warto z niego korzystać, gdy jakiś post okazał się ciekawy, przydatny, wniósł coś w nasze ogrodnicze doświadczenie :) Ten przycisk został zainstalowany właśnie dlatego, aby wątki merytoryczne stawały się ciekawymi wątkami do czytania, a nie do przewijania kolejnych stron z wpisami bez treści :)

Są na forum też luźne wątki do prowadzenia rozmów, tam można sobie poplotkować :) Wielokrotnie czytałam już apele osób, które nie mogą odnaleźć na forum potrzebnych informacji. I wcale się nie dziwię, bo czasem trzeba przewinąć kilkanaście stron z żartami, plotkami, skargami na pogodę, albo na sklerozę, że czegoś się nie kupiło lub nie posiało, zanim trafi się na wpis informujący o sposobie uprawiania danej rośliny :) Nawet jeśli ktoś wpisze w forumową wyszukiwarkę nazwę konkretnej rośliny, to małe ma szanse na odnalezienie informacji, bo przy wielu zdjęciach nie ma informacji, co fotka przedstawia, tylko radosny okrzyk, w stylu 'już, nareszcie', czasem w ciekawych wpisach nazwy roślin są w żartobliwy sposób przekręcone - wtedy żadna wyszukiwarka postu nie odnajdzie.

Jasne, że można sobie powiedzieć, moderator usunie, ale ile godzin trzeba poświęcić na przejrzenie kilku tysięcy postów? A moderator też człowiek i ma prawo do swojej pracy i swojej rodziny. Nikt z moderatorów nie jest zatrudniony tutaj na etacie, są tutaj w swoim wolnym od innych zajęć czasie, ja również chodzę do pracy, więc mam ograniczone możliwości sprzątania :) Dlatego apeluję o trzymanie się w watkach merytorycznych - merytoryczności, aby były one źródłem wiedzy :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks:

Kolejna sprawa to poprzekręcane zdjęcia. Moderator musi taką fotkę ściągnąć na swój komputer, użyć programu do obróki gtafiki, by przekręcić zdjęcia w odpowiedni sposób, potem nadać zdjęciu nazwę i znów ją wstawić na serwer, a potem do postu w identyczne miejsce, co stara fotka. Może warto, by osoby piszące post jednak same te zdjęcia obracały w odpowiedni sposób?

Tutaj jest wyjaśnienie, dlaczego fotki z telefonu są przekręcone:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...rwer?start=72#549223


edit.
Moje obserwacje dotyczą wielu działów na forum na przestrzeni ostatnich lat, nie tylko działu warzywnego :) A wystarczyłoby czasem dopisać jedno czy 2 zdania, żeby post stał się ciekawy i wnosił coś nowego lub potwierdzał doświadczenie innych :) Czasem wystarczyłyby 2-3 wyrazy przy zdjęciu, żeby było wiadomo, jakie rośliny są przedstawione :) I wyszukiwarka takie wątki by odnajdywała, ludzie by ze zgromadzonej wiedzy korzystali, a nie narzekali, że znaleźć nie można :)
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2017 17:20 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): grzesiek59, PaulaPola, pouder, CHI, Kajtkowa, Renia, Agusiak, Dino_saur

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 06:46 #564459

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Kochani, bardzo proszę o stawienie się dzisiaj wieczorem na apelu wieczornym ;) - będę miała kilka próśb związanych z funkcjonowaniem nie tylko Warzywnika, ale i całego Forum.
Zapraszam serdecznie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Trixi, rozalia, pouder, mk1a, Miragoral, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 07:54 #564464

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
o której?
Pozdrawiam
Aga


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.282 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum