TEMAT: Odezwa do warzywnego narodu.

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 19:35 #564529

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dzisiaj nie będzie tekstu "na zielono", ponieważ piszę do Was jako zwykły forumowicz.

Kochani :)
Chciałam bardzo gorąco podziękować za wyrozumiałość odnośnie moich porządków oraz za zastosowanie do mojej prośby. Świetnie radzicie sobie z uzupełnianiem wątków tematycznych, dokładnie opisujecie zdjęcia wraz z zamieszczaniem stosownej informacji. To bardzo cieszy i mam nadzieję, że taki układ będzie zachowany już na stałe.

Mówiąc krótko: zrobiliście kawał dobrej roboty :bravo:

Mam kolejną, może nie tyle prośbę, co propozycję; otóż w wielu wątkach przewijają się fotografie Waszych ogrodowych zakątków, nie tylko tych warzywnych. Oprócz uprawianych przez Was warzyw są też na tych zdjęciach inni przedstawiciele rodzimej flory i fauny, często zamieszczacie niezwykle ciekawe i ważne informacje nie tylko z zakresu wiedzy warzywnej, poświęcone choćby walce z chorobami roślin i profilaktyce. Niedługo zaczniemy robić jesienne porządki, gromadzić materiał na kompost, liście na ziemię liściową; rozpocznie się festiwal kwitnienia astrów, chryzantem, zaczną szaleć wrzosy, w dalszym ciągu kontynuujemy prace w kuchni.

Dlatego proponuję wyściubić na chwilę noski z warzywnika i zasilić wiedzą i zdjęciami wątki tematyczne w innych działach naszego Forum - jest ich bardzo dużo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ze swojej strony gwarantuje wszelką pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca - zachęcam gorąco i serdecznie zapraszam :)

Wielokrotnie daliście przykład, że współpraca jest fantastyczną formą działania, dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu stworzyliśmy dobrą bazę informacji. Podzielmy się nią z pozostałymi użytkownikami całego Forum - wierzę, że mogę na Was, jak zawsze, liczyć.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Trixi, Armasza, Horti, Zbyszko46, rozalia, pouder, CHI, mk1a, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Renia, emi247, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 20:11 #564534

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
Niestety czas jest barierą nie do pokonania lubię czytać forum uczyć się ale na wszytko czasu nie wystarcza
i niestety jak mam problem czy czegoś szukam wybieram wujka google niż wertowanie forum
taka prawda niestety
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Dino_saur

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 20:56 #564536

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50950
A u tego wujka google trafiasz na forum OAZA i koło się zamyka :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, zeberka363, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 21:27 #564539

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
tak mietek masz racje to często jest ale już do odpowiedniego tematu
wiem
ale też niebawem będę emerytem i czas będzie moim przekleństwem :rotfl1: :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Dino_saur

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 21:30 #564540

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50950
Mnie też się tak wydawało, że na emeryturze będę miał czas i się wyśpię do woli. Guzik prawda.

Jutro na przykład muszę wstać wcześniej od wnuczki, wyprawić ją do szkoły, zaprowadzić, potem zrobić przecier z dojrzałej partii pomidorów, potem działka, po działce dyżur w biurze ROD, a potem ten przecier z rana spasteryzować.
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2017 21:36 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, CHI, mk1a, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 21:36 #564541

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
źle napisałem brak czasu przekleństwem będzie ale już mam nowe hobby nie powiem aby nie zapeszyć na wiosnę może coś powiem :drink1:

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 21:36 #564542

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Nie do końca tak, google bardzo precyzyjnie i szybko przeszukują posty Oazy, a poza tym dają również multum innych źródeł informacji. I sprawa druga, zadając pytanie w języku innym niż polski dostaniemy kolejne zyliony informacji. Wyszukiwarki na forach nie są aż tak doskonałe.
Ja też w pierwszym rzędzie zaczynam szukanie odpowiedzi na moje problemy w google.
Forum jest dla mnie ważnym miejscem dla kontaktów "osobistych" z innymi hobbystami i miejscem, gdzie można dopytać o wiele szczegółów. I z tego powodu jest dla mnie bardzo cenne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, CHI

Odezwa do warzywnego narodu. 12 Wrz 2017 21:40 #564543

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
no widzisz masz przewagę mnie na sile uczyli radzieckiego i na złość komunie wypadało nie znać
Za tę wiadomość podziękował(a): leszek0921

Odezwa do warzywnego narodu. 13 Wrz 2017 08:06 #564561

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Aniu - Adasiowa i cała ekipa modów :thanks: :thanks: :thanks:
szacun (jak to mówi młodzież) za ogarnianie tego Forum...

Czas to zrobiło się "dziwne zwierze" - niby jest, ale jakoś ucieka miedzy palcami... I coraz trudniej go połapać...

Ze zdjęciami mam problem - tzn mam ich masę, ale albo rośliny nie podpisane (możne kiedyś) albo mam codziennie kilka zdjęć tej samej rośliny...

Ech...
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Odezwa do warzywnego narodu. 26 Wrz 2017 16:19 #566407

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Kochani :)

Jeśli ktoś z warzywnych ludków ma w mieszkaniu/domu kolekcję roślinek doniczkowych i chciałby pochwalić się nią na Forum, a przy okazji wygrać bardzo sympatyczną nagrodę w październikowym konkursie organizowanym przez Michała z Działu Doniczkowego, to bardzo serdecznie zapraszam do udziału :)

Warzywni wspierają Doniczkowych :kiss3:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...kowce/127416-konkurs
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2017 16:20 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mareq, Kasionek, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 29 Paź 2017 11:36 #571926

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Mam ogromną prośbę do Warzywnego Narodu :)

Serwer znowu spłatał nam figla i wątek o pogodzie oraz wątek perlitowy połączyły się w jedną całość. Musimy to rozdzielić, co oznacza żmudną pracę przenoszenia pojedynczo poszczególnych postów z pogodowego giganta do wątku o uprawie w perlicie :jeez:
Dlatego bardzo proszę o chwilową "ciszę na łączach" w w/w wątkach, za co z góry serdecznie dziękuję. Oczywiście najmocniej przepraszam za utrudnienia i kłopot, postaramy się przywrócić poprzedni porządek. Trzymajcie kciuki, kochani ,,,,
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan, Horti, Marysia80, CHI, Betula, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 29 Paź 2017 13:58 #571956

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Nie jest najgorzej ;-) Myślę, że powoli wszystko wróci do normy. Możemy popełniać wpisy w pogodowym.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 28 Lut 2018 11:00 #592310

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Kochani :)

Nasza PaulaPola w sieci! Zapraszam serdecznie w imieniu naszej Warzywnej Dziewczyny :hearts:

www.youtube.com/channel/UCMAm8hvdbTuv092...Q?view_as=subscriber
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Ika2008, Kaja, Armasza, PaulaPola, Miragoral, Renia, Zielona

Odezwa do warzywnego narodu. 28 Lut 2018 11:16 #592314

  • oriona
  • oriona's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 11
20180225_131058.jpg


A u mnie już rośnie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Adasiowa, PaulaPola, Miragoral, Betula, Agusiak, olegowa

Odezwa do warzywnego narodu. 28 Lut 2018 11:21 #592315

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Bingo ! Moi znajomi też już szykują butle :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Odezwa do warzywnego narodu. 28 Lut 2018 11:24 #592317

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Ja robię w podobny sposób tylko nożem ucinam wierzchołek (nie korzeń), szczypior równomiernie wschodzi i szybciej się przebija. :bye: :coffe:
Pozdrawiam Alicja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Agusiak

Odezwa do warzywnego narodu. 01 Mar 2018 11:49 #592610

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3340
Aniula nie zawstydzaj mnie :oops: :kiss3:

Odezwa do warzywnego narodu. 01 Mar 2018 11:52 #592612

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Ty się nie wstydź, tylko zamieszczaj TUTAJ informację o kolejnych filmikach :idea1:
Kochani, w imieniu Paulinki informuję, że na Youtube mamy następny odcinek poświęcony uprawie bakłażana - kto żyw, niech pędzi, ogląda, uczy się i lajkuje, bo to, co robi ta dziewczyna jest tego warte.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): PaulaPola, Agusiak, Zielona


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.384 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum