TEMAT: Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 29 Gru 2020 12:34 #740108

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Jakoś nie bywam tu często, choć uprawiam odmiany Rosyjskie. :think:

Ostatnio wypuszczam w świat nasiona ze swojej kolekcji odmian ale często wpadała mi jakaś odmiana Minusinsk i zacząłem je odkładać z ciekawości.

Co sądzicie o tych odmianach?
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 30 Gru 2020 12:02 #740257

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5268
Błażej, nie widać Twojego posta.

Teraz widać. Uprawiałem te pomidory w tym roku i jestem z nich bardzo zadowolony. W przyszłym mam zamiar posadzić kolejne 10 odmian z tego rejonu.
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2020 12:04 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 30 Gru 2020 12:34 #740262

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Nie wiem czy będzie dokładnie widać odmiany.

IMG_20201230_063922.jpg
Pozdrawiam Błażej

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 07 Sty 2021 16:54 #741520

  • Rafal_2020
  • Rafal_2020's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 100
Witam a w jakim sklepie kupował Pan te rosyjskie odmiany ze zdjęcia?
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 07 Sty 2021 17:44 #741525

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Kto te nazwy tak ponapisywal ... z tym Minusinskiem :dazed:
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 07 Sty 2021 20:04 #741558

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Rafał Nasiona zakupione już kilka lat temu od pewnej pomidorowej maniaczki, w dobrym sensie tego słowa znaczeniu. Dokładnie już nie pamiętam od kogo.


Galka Nazwa jak nazwa. Jak przechodzi z ręki do ręki i ktoś ręcznie napisze, później drugi przepisze z błędem, podeśle trzeciemu, to różne cyrki się dzieją.

Przyznam szczerze, że sam osobiście nie wnikałem w charakterystyke odmian z szczegółowym wglądem na nazwe odmiany. ;) Przyznam jednak że przypomniało mi się iż miałem pewnego roku z trzy odmiany i każda mi zasmakowała. :D
Pozdrawiam Błażej

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 08 Sty 2021 01:00 #741632

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
galka68 wrote:
Kto te nazwy tak ponapisywal ... z tym Minusinskiem :dazed:
galka68, Kaskawel opisywał o co chodzi, to nazwa krainy geograficznej Kotlina Minusińska, z niej pochodzi grupa odmian pomidorów, uważanych przez wielu za pomidory o szczególnych walorach.
"Odmiana pomidora "Minusińskie" stała się znana na Syberiipod koniec XIX wieku. W tamtych czasach żył taki ogrodnik, Starukhin. Przyniósł specjalną odmianę odpowiednią do uprawy w syberyjskim przeziębieniu. Później ten pomidor był nazywany Minusinsky. Faktem jest, że zagłębienie Minusinska znajduje się we wschodniej Syberii, która ma wyjątkowy mikroklimat. To tutaj uprawiana jest odmiana Minusińskie.
Mam nadzieję, ze nic nie pokręciłam.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2021 01:03 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Kapka, czarna2066, lobuzka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 08 Sty 2021 19:07 #741781

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Babcia Ala wrote:
galka68 wrote:
Kto te nazwy tak ponapisywal ... z tym Minusinskiem :dazed:
galka68, Kaskawel opisywał o co chodzi, to nazwa krainy geograficznej Kotlina Minusińska, z niej pochodzi grupa odmian pomidorów, uważanych przez wielu za pomidory o szczególnych walorach.
"Odmiana pomidora "Minusińskie" stała się znana na Syberiipod koniec XIX wieku. W tamtych czasach żył taki ogrodnik, Starukhin. Przyniósł specjalną odmianę odpowiednią do uprawy w syberyjskim przeziębieniu. Później ten pomidor był nazywany Minusinsky. Faktem jest, że zagłębienie Minusinska znajduje się we wschodniej Syberii, która ma wyjątkowy mikroklimat. To tutaj uprawiana jest odmiana Minusińskie.
Mam nadzieję, ze nic nie pokręciłam.
Ja bardzo dobrze znam o co chodzi z Minusinskiem , a takze liste odmian ktore sa naprawde z Minusinska, no i o calej reszcie tez. Ale pomijajac juz te wszystkie szczegoly, same nazwy ( nie koniecznie to sa odmiany nowe , ktorych wczesniej nie bylo), popisane nieprawidlowo
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Sty 2021 19:41 #742437

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
W końcu się doczekałam :dance:


IMG_20210111_193322.jpg



To tylko część zakupów. Przez lockdown i zamknięte sklepy, reszta została zamówiona online i wysłana pocztą. Mam nadzieję, że niedługo dojdą :search:

Może ktoś z Was podzieli się wiedzą na temat tych odmian? Dla mnie to same nowości :oops:
Załączniki:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2021 19:42 przez czarna2066.
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, Adasiowa, Marlenka, bietkae, Kaskawel, Jaedda, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Sty 2021 19:54 #742441

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Beata, ale cudeńka, dałaś po oczach :club2:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, anaka, Prządka, ewakatarzyna, czarna2066

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 00:56 #742493

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
Banan ma różne nazwy(u mnie żółta Opalka), a plenność iście hurtową.Na małą rodzinę to dwa krzaczki wystarczą .Smak -każdy musi się sam przekonać .Dużo suchej masy,ideał do suszenia.Najlepiej posadzić w folii,gdzieś na oczach przy wejściu ,żeby niechciane sąsiadki kłuło po oczach.(I TAK NIE ZACZARUJĄ ) :P
DSC_0690.jpg


DSC_0739-2.jpg
Utrzymuje się na krzaku,aż do mrozów,nic się go nie ima.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2021 07:49 przez Adasiowa.

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 02:28 #742495

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
galka68 wrote:
Ja bardzo dobrze znam o co chodzi z Minusinskiem , a takze liste odmian ktore sa naprawde z Minusinska, no i o calej reszcie tez. Ale pomijajac juz te wszystkie szczegoly, same nazwy ( nie koniecznie to sa odmiany nowe , ktorych wczesniej nie bylo), popisane nieprawidlowo

Nic już nie rozumiem, blondynka jestem (obecnie platynowa), no ale kurcze nie rozumiem, to o co chodzi?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 14:45 #742590

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11393
Beatko z pokazanych przez Ciebie nasionek uprawiałam Mazarini, Czornoje Serdce - obydwa bardzo dobre. Mazarini czasami jest pod nazwą Kardynał i jest to ta sama odmiana tylko raz tytuł a raz nazwisko ( czyli Kardynał Mazarini ) :) Reszty nie znam ale może z czasem pojawią się np. na Targu :rotfl1: Zazdroszczę Ci możliwości zakupów u wschodnich sąsiadów, ja pewnie dostałabym małpiego rozumu i kupowała bez opamiętania :hammer:
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 15:09 #742598

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Elu lista chciejstw była bardzo długa (83 odmiany pomidorów :oops:) oraz po kilkanaście innych gatunków. Niestety z dostępnością jest troszkę pod górkę bo niektóre odmiany są na Ukrainie niedostępne. Pewna starsza Pani powiedziała, że ostatnio blokują transporty na granicy (Rosyjscy Wopiści) i nie mają nowego towaru. Chyba coś się zaczyna dziać :dry:

W trakcie Świat wprowadzili u nich lockdown i niestety mój wysłannik nie dostał już niczego stacjonarnie i trzeba było zmienić plany. Jeszcze trochę dobroci dotrze o ile WER w Warszawie nie zatrzyma nasion. Zgodnie z przepisami obowiązuje zakaz wwożenia na teren Rzeczypospolitej Polskiej produktów żywnościowych i płodów rolnych z poza UE :idea1:

Oczywiście, że pojawią się na Targu :hearts:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2021 15:12 przez czarna2066.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 15:26 #742612

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11393
Beatko ja też miałam fajne źródło ale niestety nieaktualne zarówno ze względów rodzinnych (przemiła Rosjanka mieszkająca w Polsce urodziła śliczne bliźniaczki i jest zajęta dzieciaczkami ) no i wiadome problemy z wyjazdami przez wirusa :( .
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 15:43 #742627

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Ja nie mam źródła, ale mam WAS :thanks: :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, bietkae, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 15:44 #742628

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11393
Agnieszko a my mamy Ciebie :kiss3:
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 12 Sty 2021 15:47 #742630

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
:hearts: :hug:
Pozdrawiam Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.611 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum