TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 17 Lut 2018 17:40 #589982

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Warto zastosować żółte tabliczki, dużo wcześniej coś się do nich przyklei niż My zauważymy.
tabliczka.jpg
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Emalia112, Zbyszko46, Renia, Pestka, jurek49, Agusiak, Przylepa


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 17 Lut 2018 20:43 #590014

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2666
  • Otrzymane dziękuję: 17562
Moje pomidorki do tunelu wysiane 9 lutego, zdjęcie jest z 12 lutego a dzisiaj największe popikowane do kubków 200 ml. :)
IMG_20180215_084011.jpg
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Agusiak, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 17 Lut 2018 21:02 #590023

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Moje papryki i bakłażany trochę się zagęściły
20180217_161448.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Emalia112, Pestka, Agusiak, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 17 Lut 2018 21:42 #590037

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Marlenko, trochę za wcześnie pikujesz. Powinno to być dopiero po rozwinięciu minimum dwóch liści właściwych. Ty pikowałaś siewki, które maja dopiero co wykształcone liścienie. Za słabe siewki do pikowania, za słaby system korzeniowy.
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2018 21:43 przez Dino_saur.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zbyszko46, Marlenka, olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 17 Lut 2018 22:38 #590046

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6898
  • Otrzymane dziękuję: 41800
Spokojnie swoje zawsze pikowałem zaraz po rozłożeniu się liścieni.Nie czekałem na liście właściwe.Identycznie pikowałem również papryki.Nigdy nic się nie działo.Pikówki obu roślin rosły normalnie.W tym roku w celu sprawdzenia który sposób jest lepszy,będę pikował dopiero po uzyskaniu właśnie liści. :drink1: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Dino_saur

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 06:36 #590056

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2666
  • Otrzymane dziękuję: 17562
Zbyszku nie pierwszy raz tak pikowałam i nigdy nic się nie stało. :)
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Dino_saur

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 15:24 #590188

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6898
  • Otrzymane dziękuję: 41800
Moje pomidorki które będą rosły pod folią.Wschody dobre na 70 nasionek do chwili obecnej wzeszło ponad 60 szt.Mam w sumie 13 odmian wszystkie K-....Pod folią będzie 60 szt.w systemie 2w1.Najmniej wzeszło K-149 na 8 szt.tylko 3.
001-83.jpg

Od rana są na parapecie. :drink1: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, leszek0921, Adasiowa, Marlenka, lucysia, Pestka, koma, Agusiak, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 16:12 #590196

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Marlenka wrote:
Zbyszku nie pierwszy raz tak pikowałam i nigdy nic się nie stało. :)

No i super :bravo: , ja absolutnie nie roszczę sobie praw do wiedzy jedynie słusznej. To co piszę, to tylko moje uwagi wynikające z mojego doświadczenia i wiedzy zdobytej u innych, bez porównania lepszych ode mnie ogrodników.
Jak to powiadają, na górę prowadzi wiele różnych ścieżek. I każda z nich jest równie dobra. I każdy idzie swoją...

Choć przyznam się szczerze, że czasami przeglądając posty które piszecie, odnoszę wrażenie, że jestem Szalonym Ogrodnikiem :woohoo: , więc dwa razy się zastanówcie zanim z moich rad skorzystacie :devil1: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 16:26 #590199

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15388
  • Otrzymane dziękuję: 50921
Co innego jest produkować rozsadę w warunkach dostatecznego oświetlenia i możliwości regulacji temperatury ,a co innego w naszych amatorskich warunkach, gdzie musimy się bronić przed nadmiernym wybieganiem . Cóż mi z tego, że będę się trzymał przyjętych kanonów, jeśli przyjdzie mi pikować rośliny monstrualnie wyciągnięte ?. Prawdą jest również, że wielu amatorów -w tym i ja- stara się zaklinać rzeczywistość i wysiewa rozsady zbyt wcześnie., :teach:
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2018 16:27 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zbyszko46, rozalia, Marlenka, Pestka, Agusiak, Dino_saur, Zielona

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 16:40 #590204

  • edek86
  • edek86's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 696
  • Otrzymane dziękuję: 1431
Widzę Józiu, że w tym roku wcześnie wystartowałeś. Będzie ogrzewanie pod folią? Kiedy paprykę wysiewasz?
Pozdrawiam, Michał
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2018 16:40 przez edek86.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 16:42 #590205

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15388
  • Otrzymane dziękuję: 50921
Podobno od 1 marca naturalne oświetlenie pomidorów jest już wystarczające. Gdyby tylko ta temperatura była inna, to w maju jedlibyśmy już swoje pomidory :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 16:48 #590206

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Józiu u ciebie wszystkie K-... pod folię bo tu lepiej rosną i owocują??? Pytam bo też mam kilka odmian i zastanawiam się gdzie im będzie lepiej czy w gruncie czy w tunelu.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 17:10 #590215

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Prognozy na najbliższe dni, jeśli chodzi o temperaturę, są zastraszające ( do Polski zbliżają się arktyczne mrozy ), ale ponieważ nie mamy na to żadnego wpływu, to przynajmniej pikujmy i redukujmy to, co się da :)
Moje warzywne siewki też są wybiegnięte, ale ponieważ oprócz tej wady nie wykazują póki co innych niedoborów staram się im zapewnić niezbędne minimum opieki, nie podlewając w nadmiarze, ani nie przesadzając z nawożeniem.
Palety od spodu zabezpieczyłam styropianem, są pochylone do szyby, a w przypadku bardzo zimnych dni najmłodsze siewki siedzą w kiełkowniku i są wietrzone raz dziennie.

Podczas spryskiwania podłoża staram się też unikać prysznica fundowanego siewkom i rozsadom, aby dodatkowo ich nie oziębiać i nie doprowadzić do rozwoju choróbska.

Pamiętajcie także, aby listki roślinek nie były narażone na kontakt z zimną szybą lub zimne powietrze podczas wietrzenia.

Będzie dobrze :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Zbyszko46, Marlenka, Pestka, Agusiak, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 17:39 #590226

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6898
  • Otrzymane dziękuję: 41800
Grażynko u mnie głównie pomidorki rosną pod folią.Tylko część ok.20 szt.będzie w gruncie bez osłony.Nad tym się nie zastanawiałem ponieważ mam w tym roku 6 odmian nowych,których jeszcze nie znam.
Michał przewiduję dogrzewanie elektryczne lub piec gazowy od 15.04.Jak znam życie plany najczęściej zostają tylko planami. :drink1: :drink1: :rotfl1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Pestka, Agusiak, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 18:34 #590241

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
To i ja zdam relację z wysiewów. Papryki ostre Hugo NN puszczają liść właściwy, nawet za bardzo nie wybiegają, za to Cyklon położony na waciki 29 stycznia, nie wykazuje woli współpracy. Czereśniowa już po mału wychodzi z ziemi.Cebula Alisa Craig posiana 11 lutego, też wychyla się z ziemi. Bakłażan Picola F1, od 16 lutego na wacikach, na razie mocno spęczniały, pewnie niedługo skiełkuje. W zeszłym roku, w tym czasie siałam sałaty, ale teraz trochę poczekam. Zaraz po wschodach, wynoszę sałatę do foliaczka, na balkonie, ale zważywszy na temperatury lepiej się wstrzymam. No, chyba że nie wytrzymam :rotfl1:
Tak wygląda mój balkonowy foliak. Drewniany regał i ogrodnicza folia.
IMG_20160119_152655.jpg
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 18:40 #590242

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Ewuniu, jestem pod wrażeniem tej konstrukcji - bardzo mi się podoba i gdyby nie brak balkonu, to mogłabyś podać mnie do sądu o plagiat :oops:
Ale interesuje mnie sposób wykonania tego "foliaczka" - mogę prosić o szczegóły ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 18:48 #590246

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Po prostu go uszyłam na maszynie :rotfl1: , a że musiałam tylko zakupić folię, to koszt był niwielki. I o to chodziło. Już trzeci rok go używam.
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Pestka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 18 Lut 2018 18:49 #590247

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
O matko .... nie mam więcej pytań. Pozostaje mi tylko pokłonić się z podziwem....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.579 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum